Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Böylemi olmak zorunda ?? (Yurdum esnafı içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07
    Merhaba arkadaşlar şu an çok doluyum.Bugün başımdan geçenleri anlatmak istiyorum şöyle ki ;

Kendimce yaptığım araştırmalar sonucu şu kaskı http://www.motosikletaksesuarlari.co...ski_18277.html almaya karar verdim.Daha önceden denemişliğim vardı bedenini felan biliyordum yani ancak kargo esnasındaki taşıma yöntemlerine güvenmediğim için internetten sipariş vermek istemedim.Hasta halimle ağrıyan başım ve akan sümüklerimle birlikte beylikdüzünden hasanpaşaya doğru yola çıktım.Ancak hasanpaşada beni hayalkırıklığı kucakladı.Bulamadım o kaskı.Orda aradığımı bulamayınca birde şansımı bostancıda ki x bir mağazada denemeye karar verdim.Telefon açıp mağaza çalışanıyla ellerinde istediğim kaskın olduğu konusunda mütabık kalıp telefonu kapattım.İçimde bir mutluluk dalgası oluştu.Yaşama tutundum bir kez daha.Büyük sevinçle girdim mağazaya.Gerçektende kask vardı.Kalp atışlarım hızlandı yine.Tamam alıyorum paketleyin dedim.Sonra kendimi adeta bir alacakaranlık kuşağında buldum.Mağaza çalışanı yanındaki arkadaşa arkadan bir kutu getir illaki bunun kutusu olması gerekmiyor dedi.Ben şaşırmış bir şekilde kapalı kutuda yok mu bu kasktan elinizde ? dedim.Yok hepsi burda işte beğendiniz kaskı direk alıyosunuz biz kutularında tutmuyoruz kaskları diye bir cevap aldım.Ben nasıl ya şimdi bu kask düştü mü nerden bilebilirim? Yada kimler kafasına sokup çıkardı?Sokup çıkarma esnasında tükürüklerinimi bıraktı kaskın etrafına yoksa tam ağız kısmına gelen yeri dilledimi ?ben bundan nasıl emin olabilirim diye düşünürken mağaza çalışanı arkadaşına ben gidiyorum sen abiyle ilgilen dedi.Benim anlamsız surat ifademden olsa gerek çocuk direk savunmaya geçti.Abi merak etme bu kaskların hepsi sağlam hiç bir şey olmaz.Zaten çok iyi bir kask alıyorsun(ne alakası varsa?).Hiç bir sıkıntı çıkmaz.Kaskların başında 2 kişi bekliyoruz eğer olurda biri düşürürse zaten almak zorunda kesinlikle dedi.Ve o esnada 1 milyonda 1 insana denk gelen bir şey oldu ve arkamda bir ls 2 yi inceleyen müşteri kaskı elinden kaçırdı ve yere düşerken profesyonel bir futbolcu edasıyla ayağının ucuyla kaskı sektirip masa çarpıtarak eliyle yakaladı.İşte dedim yanımdaki çalışana işte canlı örnek ! Yanımdaki çocuk gayet kendinden emin cık cık cık falan yaptı.Rahat ol falan demek istedi heralde ?Kasadan yetkili birine benzeyen bir abimiz olay yerine intikal etti ve noldu? dedi.Kaskı sektiren müşteride bişey yok abi son anda tuttum dedi ve ekledi bunların mat siyahı yok mu ? Yetkili bir abiye benzeyen mağaza çalışanı kaskı inceledi ve masaya koyup tekrar kasaya gitti.Bizim kask sektiricide iki damla soğuk ter atıp mağazayı terketti.Herşey belli olmuş söylenen sozlerin yalan olduğu anlaşılmıştı.Çok ilgilnç bir durumdaydık.Hiç bişey demeden kaskı çocuğa verdim.Oda büyük bir kabullenişle hiç birşey demeden kaskı aldı.Dönüp mağazayı terk etme yoluna çıktım.O sırada arkamdan şunları işittim.Al amk al kutusuna koyuyorum şimdi 0 mı oldu....Kasanın ordan geçerkende telefonda konuştuğum çalışan bana hayırdır beğenmedinizmi diye sordu.Bende o kaskın ayakta sektirilip sektirilmediğini bilmiyorum diyip mağazadan ayrıldım.Dönüş yoluna çıktım.Anadolu yakasına yabancı olduğum içinde kayboldum biraz.Gelirkende yan yoldan e-5 bağlantısını kapatmışlar telef oldum.

Şimdi arkadaşlar size soruyorum

1-)Açık herkesin bızıkladığı kaskı almam mı lazımdı ? Yani siz böyle şeyler yapıyormusunuz?
    2-)Piyasada teşhir ürünü diye bir terim var ve bu kask %100 teşhir ürünüydü.Bir indirim yapılması gerekmiyormu ? (indirimli olsada ben almam o ayrı.)
    3-)Heves edip 750 liraya üfleyip aldığımız kaskın tiril tiril kimse tarafından takılmamış orasıyla burasıyla oynanmamış olmasını istemek çok büyük bir şeymi?
    4-)Çok fakir olduğum içinmi bukadar pimpirikli yaklaşıyorum ?
    banno1957, bektanist, kakare ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yapman gereken tek şey sana küfreden şahsın ağzını burnunu kırmaktı. Onun dışında herhangi bir yanlışın yok. Para veriyorsun, tabii ki hizmetin en iyisini bekleyeceksin.

Motosikleti
    MT07
    Bana şunu desin "Ya arkadaşım elimizde kapalılardan kalmadı bir tek bu var" ciğerimi yesin.Ancak aleni saçma olan bir şeyi sanki bir dünya standardıymış gibi ve benim düşündüğüm şey çok yanlış bir şeymiş gibi biz kutuda kask tutmuyoruz herkes böyle alıyor demesi bende bütün sülalesiyle ters ilişki yaşama isteği uyandırdı.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Ben senin yerinde olsam zabıtayı falan arar tüketici haklarından dolayı dava açardım

Motosikleti
    gt250r
    Bende mt kask aldiğimda aciktan aldim çünkü rafta 30tane ayni model ayni renk kask vardi acik duran, teşhir ürünü olsa ayni bedende 1den fazla kask olmaz diye düşündüm bana denemek için verdikleri dişinda kendim raftan seçerek aldim.Ayrıca düşmüş olsa illaki bir yerinde çizik vs bulunur.Ama tek kask acikta sergileniyorsa bende almazdim.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Bunlar esnaf değil, "yurdum çakalı"dır o

Tabiki esnaf haklı
    bıkmış para kazanamadığı müşterilerle uğraşmaktan
    yarım saat müşteriye hizmet ediyor, sonra avucunu yalıyor.
    işyerinin bir dünya gideri var, gelir vergisi stopajı işçi masrafı,damga vergisi pulu, osu busu
    sonra siz 3 lira ucuzz diye n11 den alıyorsunuz.
    esnaf sonra n11 e dükkan açıyor ,
    yere düşen kaskları napıyorsunuz sorusuna nispet yaparak n11 den satıyor

Doktor çok mu düzgün
    avukat çok mu güleryüzlü
    postanedeki memur 10 numara adam mı
    öğretmenler çok mu iyi
    difdenk çi finale 15 veriyor mu
    her sektör böyle
    sen kendini önce bir yargıla

Bu işin kuralı basit
    girersin fiyatı sorarsın,
    ürün kutusunda mı bakarsın
    değilse hayırlı işler deyip çıkarsın

yorum yaptığın an esnaf ta yoruma başlar al amk der
    Mengu16, Sj's, weirdo1 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen en dogrusunu yapmissin... enazindan gezmis oldun. iyi yonden bak olaya hala kafan saglam ve icin rahat.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sende sıkıntı yok, teşhir kask almam mont eldiven değilki bu. Dediğin gibi düştümü, daha önce takanlar nekadar temizdi, içinde öksürdümü tıksırdımı. Derki elimde sadece bu kaldı ama açık olduğu için şukadar indirimli veriyorum böyle şeyleri kafaya takmayan biri isen ancak alınır.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    gerçekten başarılı bir cevap, demekki benden daha iyileri de varmış

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı svtcobra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki esnaf haklı
    bıkmış para kazanamadığı müşterilerle uğraşmaktan
    yarım saat müşteriye hizmet ediyor, sonra avucunu yalıyor.
    işyerinin bir dünya gideri var, gelir vergisi stopajı işçi masrafı,damga vergisi pulu, osu busu
    sonra siz 3 lira ucuzz diye n11 den alıyorsunuz.
    esnaf sonra n11 e dükkan açıyor ,
    yere düşen kaskları napıyorsunuz sorusuna nispet yaparak n11 den satıyor

Doktor çok mu düzgün
    avukat çok mu güleryüzlü
    postanedeki memur 10 numara adam mı
    öğretmenler çok mu iyi
    difdenk çi finale 15 veriyor mu
    her sektör böyle
    sen kendini önce bir yargıla

Bu işin kuralı basit
    girersin fiyatı sorarsın,
    ürün kutusunda mı bakarsın
    değilse hayırlı işler deyip çıkarsın

yorum yaptığın an esnaf ta yoruma başlar al amk der

kesin esnaf bir kardeşimiz
    shruikan bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    En doğrusunu yapmışsın kardeş tabi ki de açıkta bulunan kask alınmaz , delirmiş bu insanlar. Bir kere düşse gitti o kask öldü , sonra sen satın alıcaksın en ufak kazada beyin travmasından öleceksin. İçin rahat olsun en iyisini yapmışsın cevap da tam oturmuş helal

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gittiğiniz mağazada rafta kaç tane kask vardı tahminen ? 50-100?

Her biri teşhir olup satilmasa ortalama 700 tlden 70bin yapar. İyi para valla :D

PatientZer0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    Türkiye gibi bir ülkede dükkanda esnafın malına yorum yaparsan küfür de yiyebilirsin dayak da yiyebilirsin.Sen belki düzgün bir ortamda büyüdün herkesi öyle sanıyorsun ama Türkiye çok dandik bir ülke ucuz yırtmışsın bile diyebiliriz.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Ne iyi ettiniz de yazdınız. Hiç bu yönden düşünmemiştim.. Teşhir olarak raflarda bir gösteren bir kask satın almıştım ilk kaskim olarak... raflarin en yukarısında en üstte küçük neden olduğu için duruyordu .

Bir daha kutusuz kask alacagimi hiç sanmıyorum.

Tavrinizda haklısınız. Neticede hizmet alan sizsiniz ve hizmeti en iyi şekilde almak hakkınız. Kimse de size hakaret etme hakkına sahip değil.

Üzülmeyin...

Kazasiz belasiz
    Onurhan D bunu beğendi.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    Arkadaslar oncelikle merhaba simdi egri oturup dogru konusalim. Kask uueticisdi teshir urunu vermiyor sattici firmaya musteri gormek denemek istiyor esnafta urunu denetiirse urunu teshir urunu sifatina dusuyyor kim hakli kendinizi birrde esnafin yerine koyun arkadas esnafa gidip ordaki kasklardan kendine uygun olcudeki kaski secmesini biliyor

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizler motosiklet suruculeri olarak gercekten cok cirkin musterileriz, bunu hepimizin kabul etmesi lazim.

Hakkimizi aramak konusunda da, neyin hakkimiz olup neyin olmadigi konusunda da cok eksigiz. Esnaf da dogal olarak musteri secer ki siz de bunu farkediyorsunuzdur.

Benim nacizane gorusum: Kaskin biziklandigini dusunuyorduysan alma abi?

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittiğiniz mağazada rafta kaç tane kask vardı tahminen ? 50-100?

Her biri teşhir olup satilmasa ortalama 700 tlden 70bin yapar. İyi para valla :D
    Teşhir ürünü satılmasın demiyoruz. Ama kullanılmamış ürün fiyatına satılmasın diyoruz. örneğin tv almaya gidiyosun adam diyoki 3000 tl kutulu ürün ama bu teşhir son kaldı 2500 e bırakırım içi siniyosa alıyo müşteri. Yapılması gereken bu bence

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Kasklarımı hep fiyatı ve kalitesinden dolayı marushin marka Tekay Motor' dan alyorum, burada teşekkür konusu açtım kendilerine de söyledim sırf esnaflıklarından dolayı beni kazandılar, ilgileri alakaları o kadar memnun etti ki beni ahbap olduk artık tüm tanıdıklarımı yolluyorum sağolsunlar ellerinden gelen indirimi de yapıyorlar. Aynısı Şirinevler motomax içinde geçerli her ne kadar oradan inidirim alamasamda ilgileri ve yardım sever olmaları sayesinde kıyafet ihtiyacımı sürekli motomax' den gerçekleştiriyorum.

adam gibi bi esnaf bulun onu ihya edin en azından çakallar daha az iş yapıp silinirler belki piyasadan.
    ryangt ve mehmetenis bunu beğendiler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bende kaskı açık almıştım şimdi içime bi şüphe doğdu :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)