Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

15 Bin TL Motor Önerisi (RX3İ-R25-TNT250)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Arkadaşım senin ihtiacın cruizer albir chopper bak keyfine büssürü çanta rahat outurum :D
    €mre bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

3 lü top case artçılı 120-140 bandında 4,5 lt sarfiyatım var. Bu tüketime çok diyende kusura bakmayında binmesin motora. Amacım fazeri yüceltmek değil ben o paralara mondiale güvenemem. İlla yeni model ise İNAZUMA derim.
    ufak at da civcivler yesin

Motosikleti
    Yamaha Fzs 1000
    BMW F650 (650 cc olması çok artı) derim hiç sorun çıkarmaz çıkarsa bile çok basittir kendin söker takarsın hertürlü parça uyar yükte desen 200 kiloya kadar banamısın demez , dünyayı gezmiş insanlar ve gruplar var istersen paylaşabilrimde fikir olması açısından ...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    peki MT25 ya da Inazumayı düşündün mü...harika iki makina..MT25 i tanımıyorum ne desem yalan olur ama kesinlikle Inazuma senin makinandır...ben kefilim bu makinaya...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki MT25 ya da Inazumayı düşündün mü...harika iki makina..MT25 i tanımıyorum ne desem yalan olur ama kesinlikle Inazuma senin makinandır...ben kefilim bu makinaya...
    Yaptığım araştırmalarda mükemmel bir makina olduğuna zaten kanaat getirdim. Kararımı az çok verdim gibi. Yorumlar için teşekkürler..

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seçeneklerinizde yok ama cbr 250 değerlendirin derim.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Er6f az yakıt spor gorunum 2 silindir. Çanta falan da takarsın uzun uzun binersin. Şehir içinde kıvrak da

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmayan listelere zorla kendini ekleten motor ,

Çirkin dediğin makineye dön de bir bak istedim

Suzuki Inazuma
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ingilizce var mı yok mu bilmiyorum ama
    şöyle bir link var
    http://www.advpulse.com/adv-bikes/cs...e-rx-3-review/
    advpulse de adventure motosikletler vs. için baya iyi bir kaynaktır. zongshen rx3 klonunu çıkartırken ilk amerikaya pazarlama amacıyla çıkardı ve baya iyi tutmuş, youtubeda bir kaç amerikalı dayının videosu var rx3'ün. bu attığım yazıda da gene övülüyor, buradaki bazı arkadaşlar herkesin parası çokmuş gibi yorum yapıyorlar, bence mondial olmasına rağmen bile rx3 denenebilir. eminim türkiyede 2016 modeli daha çok tutacaktır. bu arada bu 3'ü hariç bence cruiser almalısın.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ötv senin Allah belanı...

Avrupada olmayan bu bok yüzünden Türk milleti nelerle uğrasıyor.

Honda 500 serinin en lazımlı motoru olan CB500X tam bu işin motoru. Ama CBR500R gelir naked kültürü çok var da anki 10-20 tane satacak diye 500F gelir. 500X fuarda sergilenir sanki ülkeye gelirse ölümcül virüs sokacak gibi bir türlü getirmeye ikna olmazlar(çirkin hesaplar)

ÖTV olmasa avrupadaki gibi 500X 20 bin 750X 25 bin seviyesinde satılacaktı kimse 250cc ile artçılı uzun yol yapma peşinde koşmayacaktı.

Motorlar Avrupadaki amacından taşıyor. 250cc ler uzun yol motoru, orta sınıf ucuz halk enduroları lüks motor sınıfı sayılıyor.

Sona 15 bine 250cc alan kullanıp yine 15 bine sahibindene koyuyor. Eee 250cc tabi
    potasyum, jimi_hendrix ve ^adm^ bunu beğendiler.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Belirlediğin 3 motor da ihtiyacını karşılamaz;
    RX3İ marka kötü,
    R25 senin tarzın değil (çünkü yarış motoru),
    TNT250 marka yaygın değil ve naked uzun yol için uygun değildir

İkinci ele girersen (eski model) mantıklı bir motor bulabilirsin. Yok illa yeni kasa alıcam diyosan alabileceğin tek motor suzuki inazuma F'dir. 3 çanta ile dünyayı gezersin. Tık demez. 1 senelik ikinci el bir tane al keyfine bak.
    BESTAPO bunu beğendi.

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Alıntı €mre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TNT250 hakkında olumlu yorumlarda bulunacağını biliyorum. O yüzden şurası nasıl burası nasıl diye sormayacağım kullananlardan da bu motor hakkında açıkcası olumsuz yorum pek görmedim. Sence bu motorun 2. el piyasası nasıl olur? Uzun vadeli kullanacağımı düşünerek servis sıkıntısı çeker miyim?

Diğer arkadaşlara da yardımları için teşekkür ederim. Uzun yoldan kastım ayda bir yapacağım 600km'lik bir yolculuktu. Secenekler arasına da rx3i'yi koyunca haliyle tur yapacağım gibi bir izlenim bıraktım sanırım. Yanlış yönlendirme için özür dilerim. Bu bilgiler ışığında TNT250 ve İnazuma arasında seçim yapmam gerekecek anlaşılan. İnazuma altın elbiseli adam yorumu (herkes gibi o da olumlu): https://www.youtube.com/watch?v=Gl5dUNISuO4

Bu arada bulunduğum yerde benelli sevisi var. En yakın suzuki servisi 220 km uzakta.
    benelli yada inazuma. konfor inazumada belki bir tık daha iyi olabilir. sebebi ayak konumlandırmasının daha önde olması. tnt250 nin 2. eli muhakkak ki inazumanın gerisinde kalacaktır. ama kısmet tabi bu işler. ben bi malı almadan satmayı düşünmeye karşıyım açıkçası. ama tabi bu senin kararın. alınca hangisinde daha mutlu olacağına odaklansan daha iyi bence. servis konusuna gelince... en kötüsünü düşün ve bende benelli servisininde 220 km uzakta olduğunu düşün. haa şuna katılmıyorum. suzuki yada yamaha 10 numara servistir, her sorununu çözerler. ama adamlar belli eğitimler alıyorlar. buda bir gerçek. hakkında hayırlısı.

BESTAPO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 Vstrom
    15bin tl ciddi bir bütçe. Ben olsam bu bütçe ile Çin'e Taiwan'a filan girmez,yarın öbürgün birisi motorumun markasını sorduğunda kıvrana kıvrana cevap vermezdim. Bir çok arkadaşında dediği gibi 250cc kategorisinde İnazuma en mantıklı çözüm gibi görünüyor. CRF ve R25 ise önceliği konfor olan makinalar değil.(R25in yakışıklılığını,performansını, CRFnin pratikliğini tartışmıyorum.İkisi de çok başarılı makinalar.) Seçeneklerden biri bence kesinlikle Xmax250 olabilir. Çok amaçlı kullanıma cevap veren nefis bir motor olduğunu düşünüyorum. Bir başka öneri ise biraz daha cüsseli, biraz daha kendini şımartmaya yönelik,belki biraz yaşı olan 650cc kategorisinden F650, DL650, Fazer, Transalp, NC700 gibi makinalardır. Tabiki keyif oranı arttıkça maaliyetlerin de artması söz konusu oluyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    15 vermeye gerek yok
    Bu saydığım motorlar Hariç
    Bence inazuma ve crf 250 de bakmalısın

Gençler bütçeme 3 bin tl daha ekleyip 2. el temiz cb500f almak da mümkünmüş. Ona ne dersiniz?

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençler bütçeme 3 bin tl daha ekleyip 2. el temiz cb500f almak da mümkünmüş. Ona ne dersiniz?
    Haydaa ortalık karışır burda

Bu denklemin sonu yok
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

acayip kararsızım öyle böyle değil

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    acayip kararsızım öyle böyle değil
    merhabalar,
    bende sızın gıbıyım henuz bır motor alamadım karasızım uzun zamandır rx3i evo yu takıp edıyorum 2016 modeli daha ıyı gorunuyor sızın ıteklerınızıde karsılar (önce ne istediğimizi iyi bilmeliyiz) forumda okumadıgım yorumu kalmadı ehlıyet alma surecındeyım mondıal yetkılılerı baya ılgı gosterıyormuş okuduklarımdan anladıgım bunlar. ayrıca makıne 11 lıra 4 bın lıra cebınızde kalacak ve sıfır makıne alacaksınız kımın nasıl kullandıgı neettıgını bılmedıgınız makınelerle dolasmayacaksınız garantınız olacak vs. youtube dan amerıka ve rusyada kullanıcıların vıdeoları var bır bakmanızı tavsıye ederım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

birşey daha söylemek istiyorum çin mallarını kötüleyen arkadaşlara. (çin savunucusu degılım yanlış anlaşılmasın) herkes üzerindeki çamaşırın etiketine varana kadar baksın çın olmayan ne var? çin ile çalışmayan üretim yaptırmayan kim var? birde bu açıdan bakamamız lazım. benım 2005 yılıda aldıgım bır scooter motorum var 11 yıldır kullanıyoruz daha anahtar degmedi.xmax 250 ve rx3i evo arasında gıt gel yaşıyordum gun içinde altın elbıselı ve bır kac kısının vıdeosunu izledim ve rx3i evo da karar kıldım nacızane fıkrım. zevkler ve renkler tartışılmaz denir. karar tabıkı senın

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı BESTAPO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...yarın öbürgün birisi motorumun markasını sorduğunda kıvrana kıvrana cevap vermezdim. ...
    Ben de niye kıvranıldığını anlamam hiç. İmkanlar istekler dahilinde bu marka olmuştur, sonra daha iyisi-kötüsü de olabilir, alınabilir. Böyle bir soru sorulduğunda kıvranıyorsanız sorun motorda/markasında falan değildir.

... Dediğim gibi bütçem max 15 bin. Üstüne çıkmayacak öneriler olursa sevinirim.
    ...
    siz önce şöyle yazıp sonra böyle yazarsanız işler çok karışır. rx3i dediğiniz alet 11bin küsür lira, çıktığınız fiyat 18binlira, az daha kasıp 2 adet rx3i parasına bir nc700 falan da alabilirsiniz ikinci el. Paranız varsa/yetişiyorsa iyi de olur. Diğer arkadaşın da dediği gibi bunun sonu yok.

Siz burdaki yorumlara da bakarak tekrar bir kafanızda temel şeyleri netleştirin; kaç paranız var ve siz motora kaç tl vermeye hazırsınız(ikisi farklı şeyler) ne tarz bir motosiklet istiyorsunuz, hangi tarzdan hoşlanıyorsunuz vs. Sonra tekrar seçenekleri tartın/tartışın/tartışalım. Yoksa daha fazla kafa karışıklığından başka birşey elde edemeyebilirsiniz.

Yok ya ona bütcem yetmiyor hala butcem 15 bin neyse kafamda birseyler olustu en azindan yardimi dokunan herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)