Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha Türkiye'nin Yamablue Koydurma Israrı ve Garanti Dışı Bıraktırma Tehtidi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Garanti dediğin " Kullanıcı hatası " cümlesinin tam karşılığı olduğu için,ben motosikletimin bakımını artık kendim (Yer yer usta ile) yapıyorum. Tavsiye ederim.

İşçilik temiz oluyor.

Sevgiler Doğukanbalcı kardeşim.. 7100 forever ^^ Yamalube 'da vites değişmiyo be kanki yanlışlıkla R6 'ya bi kez koydum da 3km sonra motül ile değiştirdim beleeee bişi yok...
    barodi ve maktama bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Garanti den ücretsiz şuana dek ne yaptirilabildiki millet.?

Yani ben bu garanti olayına önem vermiyorum. Ampulü bile para ile degusiyorlar. Neyin garantisi ?

Garanti den maksat nedir bi sormak lazım yamahaya ? Neler garantiye girip neleri ücretsiz değiştirilebiliyorlar sormak lazım ?kim sordu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti dediğin " Kullanıcı hatası " cümlesinin tam karşılığı olduğu için,ben motosikletimin bakımını artık kendim (Yer yer usta ile) yapıyorum. Tavsiye ederim.

İşçilik temiz oluyor.

Sevgiler Doğukanbalcı kardeşim.. 7100 forever ^^ Yamalube 'da vites değişmiyo be kanki yanlışlıkla R6 'ya bi kez koydum da 3km sonra motül ile değiştirdim beleeee bişi yok...
    Speedoll ilede değişmiyor 2000 km den sonra. Yani anlayacağınız speedoll out motul in

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İşçilik temiz oluyor.

Bodrumda havalar nasıl ?

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı dogukanbalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bodrumda havalar nasıl ?
    Havalar Bodrum bodrum )

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belli ki yağ ve işçilik almak istiyolar. o zaman işçilik boşada gitmemiş olsun yağ parası 30 liraysa atıyorum al açmadan bagaja koy yine kendi yağını koydur olmaz mı öyle

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belli ki yağ ve işçilik almak istiyolar. o zaman işçilik boşada gitmemiş olsun yağ parası 30 liraysa atıyorum al açmadan bagaja koy yine kendi yağını koydur olmaz mı öyle
    R25 alırsam öyle yapmayı düşünüyorum.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu altinli gecelerden birinde gundeme tasimak lazim. Zorbaca haksiz bir uygulama.
    Zorbaca bir uygulamayı AEA değil devlet çözmeli. Rekabet kurumu var, mahkemesi var onu var bunu var.

Ama devlet ve adalet yok....
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti den ücretsiz şuana dek ne yaptirilabildiki millet.?

Yani ben bu garanti olayına önem vermiyorum. Ampulü bile para ile degusiyorlar. Neyin garantisi ?

Garanti den maksat nedir bi sormak lazım yamahaya ? Neler garantiye girip neleri ücretsiz değiştirilebiliyorlar sormak lazım ?kim sordu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Speedoll ilede değişmiyor 2000 km den sonra. Yani anlayacağınız speedoll out motul in

Garantiden sıfır motor aldık , garantiden sıfır şanzuman , balata , clutchlar , tas vs geldi. o yüzden garanti önemlidir.

Aslında baktığınızda yeni motorlarda garantinin önemi var ama aynı zamandada yok. Olay tamamen siz ve ustanızın yada servis ile aranızdaki ikili ilişkiye bağlı. Bir servis size kıyakta geçebilir , kullanıcı hatası diyip size geçirebilirde.

Aslında yamahanın olayı tamamen kendi ürününü satmak. İki gün sonra yağ ile alakası olmayan bir sorun yaşanız bile yamaha size kalkıp " arkadaş sen motul kullanmışsın " diyebilir ve işin içinden çıkar gider.

Bu arada biz Doğukan ile dün aynı yerde bakımlarımızı yaptırdık. Ben zaten yamahanın yağını kullanıyordum. Benim motorda pek farketmiyor açıkcası kendileri zaten keçi olduğu için. Bende bu seferlik denemek amaçlı yamahanın 4R diye bir yağını kullandım. Adını yanlışta yazmış olabilirim. Dünden beri kullanıyorum açıkcası oooo diyeceğim bir fark oluşmadı fakat bakımdan mıdır yoksa yağdan mıdır yada psikolojikmidir nedir bilmem sadece bir tık vites geçişleri daha güzelce geçiyor gibi geldi o kadar.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son yağ değişimi yaptırdığımda Honda'da kendi yağını koymak istediğini belirtmişti.

Ben Castrol 10 w 40 kullanacaktım servis 10 w 30 koyduğunu belirtti.

Bir de bu örnek var taze taze.
    Ben antalyadaki servise motul 5100 alıp gittim 15 50 koydular sıkıntı yok

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalanlarını yiyim ben onların, yamaha türkiye ile bir iletişime geçin

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Babo üst düzey pazarlamacıya ocuya bucuya hepsine sor böyle diyolar de belki servise kafana göre iş yapma deyip istediğin yağı koydurturlar olmadı tüketici hakem heyetine git şikayet et. Diyelim şimdi şasi kırıldı 10 40 motul yüzünden mi kırıldı yavşaklığa bak. Ya da bunlarla uğraşamam diyosan evde içindeki yağı döküp motul koy

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence yeni alınan bir motor rodaj zamanını hadi bilemedin çok çok 3-5 bin km yi geçtiği zaman neresinde ne var, fabrikasyon hatası var mı yok mu filan belli eder.

Sonrasında garanti olsa ne olur olmasa ne olur... Zaten kullanıcı hatası deyip geçiyorlar...

Slogan belli ve basit "Motorunu tanı, kendi yağını ve filtreni kendin değiştir..."

Motosikleti
    yamaha cryptone
    garanti mi dediniz?

zaten millet garantiye gerek kalmasın diye yamaha alıyor. çünkü burası japonya veya kuzey avrupa değil. amerika hiç değil.

bu ülkede herşey keyfidir. bu garanti olayında şahit olmuşumdur ki, bunu açıkça haksız oldukları noktada bile bizzat ithalatçı firmalar engelliyor. bize verilen motor gemide çizilmiş kaportasında çizik var, satıcı adama bunu anlatıyor. adam grenajları göndermemek için kırk dereden su getiriyor. en sonunda bursa bayisi olan bu adam küfür ederek; " al götür lan motorlarını satmıyorum senin markanı ya o grenajlar 2 güne buraya gelir veya sen bilirsin. " diye tehditle zar zor getirtti grenajları...

ki sadece arkadaş çevremiz olduğu için uğraşmıştır adam. yoksa sadece servis meselesi değil. bu ülkede maalesef zihniyet bu. kalite hizmet dürüstlük anlayışı sıfır. dürüst milletler zaten dünyada geldikleri yerden de bellidir...
    crxforever bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Garanti bence 4 markanın dışında kalanlar için önemli.
    Ne zaman nereden patlak vereceği belli olmayan markalar Adam sıfır alıp haydi bismillah diyor 100 km sonra pat çat..
    Gerçi onlarında garanti anlayışı biraz farklı.
    Nedense hemen hemen her şey kullanıcı hatası olmakta..

Bugüne kadar Suzuki, Yamaha, Honda markalarını tercih ettim.
    Kawasaki ER6 düşünmüştüm nasip olmadı.
    7 yıl eşşek gibi yamaha ya bindim ulen 1 kere arıza yap ya.. NE servis ne sanayi ne usta..
    6 kere lastik değiştirdim, 7 yılda tek masrafım 45 lira oldu oda benzin otomatiği..

Bu markalarda nedense kafam aşırı rahat oluyor belkide bana denk geliyor bilmiyorum.
    Aldığımdan beri it gibi biniyorum MT7 ye.
    1000 km. de yağ değiştirdim sonra 10.000 de yine kendim değiştirdim o kadar.
    Kitapçıkta filtre için 20.000 yazmışlar dokunmadım 20 yi bekliyorum.

Ne kadar üzerine düşüp sakınırsanız o kadar ters gider işler.
    KYorulmaz bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Nisan itibariyle Yamaha Türkiye kendi motorlarında Yamablue marka yağları kullandırtma konusunda servislere talimat geçmiş. Servislerde artık online sistem üzerinden çalışmaya başladığından dolayı motora hangi marka yağ koyuldu neleri değişti vs. hepsini şasi numarasından görebilmektedir. Motül 7100 15w50 yağ koydurmak istesem servis bi form imzalatıyor. XXX marka yağ koyurdum ve motorumun garanti dışı kaldığını kabul ediyorum vs. vs. vs.

Her yağın bir standartı var ve kullanma kılavuzunda bu standartlara uyan bir yağ kullanılabildiği ama kendilerinin YAMABLUE tavsiye ettiğini söylemektedir.

Moto GP'de neden YAMABLUE kullanılmıyor? Başka marka yağ kullanıyor bu Yamaha yarış ekibi peki? vs vs...

Yamaha Türkiye'nin bu yağ konusunda yaptırımı ne kadar süre sürecek merak ediyorum. Belliki bu konudan Yamaha Japonya'nın hiç haberi yok.
    şahsen ben kendim motosiklet üretsem en iyi yağı koydurma taraftarı olurum. yamahanın yapmak istediği bu yamahalube kullanıyorum. motosiklette r1 yamahalube full sentetik yağdır. öyle dandik bir yağda değil... bence servis ustalarınıza kulak verin.
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu olay ilk otomobilde başladı, şimdi yavaş yavaş motosiklete de sıçradı. Kurumsallık adı altında yetkili servis soygunu diyorum ben bu işe.

Birçok marka sevdi bu işi. Kendi anlaşmalı markası olduğu için çok uyguna yağı vs temin edip piyasa fiyatına kullanıcıya geçiriyorlar. Birde buda yetmezmiş gibi kallavi işçilik ücreti takıyorlar. Her açıdan karlarını maksimize etme gayretindeler.
    Tamam kullanıcının getireceği ne idüğü belirsiz yağı koymasınlar, ama en azından kendi stoklarında farklı seçenekler (motul, ipone vs...) bulundursalar...

Birde yamahanın yetkili servislerinde bakım fiyat farklılıkları var ki tam rezalet. Birisi diyor senelik bakım 210tl, diğer servis diyor bende 160tl. İkisi de yetkili servis. Madem yağ standart, filtre standart, o kadar kurumsal takılıyorsunuz, bu fiyat farkı rezaleti nedir?

Tezgah güzel tezgah. Sıfır otomobil alanlar bilir, aynısı garanti kapsamında birçok otomotiv firmasında da mevcut. Firma yağı kendi seçer, senelik bakım fiyatları pakettir, şunu koyma bunu koy dersen hemen önüne garanti dışı kalmasını kabul ediyorum yazan kağıdı koyarlar, okuyup imzalayıverin derler. İmzalamıyosan fiyata da malzemeye de karışma diye kibarca uyarırlar
    Adamlar kurumsallık adı altında kolay para kazanmanın yolunu bulmuş, Garanti sürsün isteyen mecbur yetkili servisin yolunu tutuyor.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Saçmalık. Dünyada ender ülkelerde olur bunlar. Bizde herkes kendine göre kural koyduğu ve tüketici korunmadığından normalde karşılıyorum.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben antalyadaki servise motul 5100 alıp gittim 15 50 koydular sıkıntı yok
    abi bu honda memleketine göre mi koyuyor ne yapıyor. antalyadakiler castrol 10w-40 koyuyor (ataberk honda). sevis kitapçığı 10-30 diyor.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garanti önemli, yetkili servis bakımlı olması daha önemli satarken servis ne yağ koydu diye sormazlar kaşelenmiş kitapçığını göster tamam

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Nisan itibariyle Yamaha Türkiye kendi motorlarında Yamablue marka yağları kullandırtma konusunda servislere talimat geçmiş. Servislerde artık online sistem üzerinden çalışmaya başladığından dolayı motora hangi marka yağ koyuldu neleri değişti vs. hepsini şasi numarasından görebilmektedir. Motül 7100 15w50 yağ koydurmak istesem servis bi form imzalatıyor. XXX marka yağ koyurdum ve motorumun garanti dışı kaldığını kabul ediyorum vs. vs. vs.

Her yağın bir standartı var ve kullanma kılavuzunda bu standartlara uyan bir yağ kullanılabildiği ama kendilerinin YAMABLUE tavsiye ettiğini söylemektedir.

Moto GP'de neden YAMABLUE kullanılmıyor? Başka marka yağ kullanıyor bu Yamaha yarış ekibi peki? vs vs...

Yamaha Türkiye'nin bu yağ konusunda yaptırımı ne kadar süre sürecek merak ediyorum. Belliki bu konudan Yamaha Japonya'nın hiç haberi yok.
    Abi kolayı var, götürme servise olsun bitsin. Bildiğin... neyse. Bak İstanbul'daymışsın, götür Levent Usta'ya:
    https://www.ustasiburada.com/ilan-de...si-101819.html

Boşver Allahını seversen, canını sıktığına değmez. Garantiden çıkarıormuş, aklında bulunsun ilçedeysen gidersin Tüketici Hakem heyetine merkez ilçedeysen Tüketici Mahkemesine birkaç hafta içinde lehine karar çıkartırsın paşa paşa tamirini yapar Yamaha.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)