Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 Cafe Racer - Street Tracker

Motovento
    REKLAM ALANI
    Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Tekrardan herkese merhaba
    Sipariş verdiğim ön far ve gösterge geçen hafta geldi. Farı 60 TL ye göstergeyi 30 TL ye çinden aldım ikisi de beklediğimden güzel çıktı

Çok zaman kaybetmeden ön kafayı ve eski kocaman göstergeyi söküp yenileri takmaya giriştim

Farı hallettim fakat göstergenin kablolarını henüz bağlayamadım. Yeni far ve göstergeyi takınca motor nihayet az çok istediğim gibi durmaya başladı

Çamurluğun çok büyük olduğunu düşünüyordum, çok sırıtıyordu ben de kesmek için söktüm. Motorun çamurluksuz hali

Çamurluğun ön kısmını demir testeresi ve tırtıklı bir bıçakla çok zorlanmadan kesip ardından zımparaladım. Önü tam istediğim gibi oldu fakat arka kısmını kesip kesmeme konusunda kararsız kaldım yarın motora takıp bakacağım çok sırıtmazsa arkasını kesmeyeceğim

Ayrıca öne sinyal takmaya yer kalmadı ön maşaya şerit ledden sinyal yapmayı düşündüm fakat bu konuda tavsiyelerinize açığım. Yarın siyah gidon gelecek onu taktıktan sonra da fotoğraf atacağım. Görüşmek üzere kendinize iyi bakın
    bulut59 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    hadi bakalım kolay gelsin

Güzel gidiyor fakat orjinal japon motosikleti istikrarlı bir şekilde çin parçalarla donatıyorsun

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım kolay gelsin
    Eyvallah

Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel gidiyor fakat orjinal japon motosikleti istikrarlı bir şekilde çin parçalarla donatıyorsun
    Sadece gösterge ve far çinli hocam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heves kırmak gibi olmasın ama şöyle bir durum var ki, yurt dışında bu işi yapan insanlar en ufak bir maddi kaygı gütmeden yapıyor yapacağını.
    motor ybr olmuş honda cg olmuş önemli değil ama kişisel bir hale getirmek için ebayden alınan çin kökenli stopla sinyalle küçük mor ışıklı göstergeyle olmuyor maalesef.
    Keyifle izlediğimiz yabancı projelerde dikkat edin böyle parçalar asla ve asla yok.
    spirali alıp şaseyi kesmek, sprey boyayla motor blogunu mat siyaha boyamak, tahta üzerine sünger koyup suni deriyle kaplayıp baklava deseni vermek de bir commuterı cafe-racer rat-bike vs.vs. yapmaya yetmiyor.
    bence, nitelikli vir v motor ya da cb serisi gibi klasik dört silindir ya da bmw boxer'ı gibi bi donör motor ve de ciddi bir bütçe ayırmadan bu işe girişmek ilk başta oluyor hissi verse de işin sonunda olay modifiyeli mobilet sendromuna bağlanıp kalıyor.
    eleştirmek amacıyla yazmadım ama şu an dışarıya yansıyan genel görünüm bu doğrultuda.
    Motosiklet kişiselleştirilip çıkan sonuç en azından yapan kişinin hoşuna gidiyorsa olay bitmiştir. Adam motor blogunu siyah yapmak istiyorsa ne ile boyayacak? Şasiyi kesip biçmeden istediği şekli veremiyorsa ya ne yapacak? Sele de bir tahta ya da sacın üzerine sünger koyup kaplamayla yapılıyor. Hazır olarak gökten düşmüyor yani. Parası olan var olmayan var. Hazır v7 alıp atıp tutmayla olmaz bu işler.
    Recep demire bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Bugün gidon geldi arkadaşlar gidonu kardeşim eskiden bisikleti için almıştı 22 mm kalınlığı 56 cm genişliği var elciklerin uçlarından 2 şer cm boşta kaldı ama gidonu çok beğendiğim için takmadan duramadım

Gidonu taktıkran sonra koruma demirini de söktüm şu an motor bu şekilde

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Ayrıca ön çamurluk şu an bu şekilde. Çamurluksuz hoşuma gidiyor ama yine de yarın takacağım çamurluğu

tinerci ve kahveisteyen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Gayet guzel olmus....
    Takip...

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet guzel olmus....
    Takip...
    Teşekkürler

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    çamurluğu takmadın galiba daha takipteyiz seni bekliyoruz çok güzel oluyor inşallah kafamdakileri yapıp istediğin motora ulaşırsın

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı atasun10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çamurluğu takmadın galiba daha takipteyiz seni bekliyoruz çok güzel oluyor inşallah kafamdakileri yapıp istediğin motora ulaşırsın
    Çamurluğu yeni kestim hocam bugün yarın takıp fotoğraf atarım buraya. İyi dileklerin için teşekkür ederim motor şimdiden aldığım haline göre daha çok hoşuma gidiyor bu bile yeterli benim için

Motosikleti
    Alıntı Recep demire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çamurluğu yeni kestim hocam bugün yarın takıp fotoğraf atarım buraya. İyi dileklerin için teşekkür ederim motor şimdiden aldığım haline göre daha çok hoşuma gidiyor bu bile yeterli benim için
    istediğin gibi olduysa zaten sıkıntı yok kendine kişiselleştiriyorsun zaten çokta güzel oluyor amortisörlere körük takıp birazda ön tarafı basarsan çok tatlı duracağına eminim
    tinerci bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amortisör körüklerini ihmal etme.
    Öndeki görünümü bariz şekilde değiştirir.
    tinerci bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    istediğin gibi olduysa zaten sıkıntı yok kendine kişiselleştiriyorsun zaten çokta güzel oluyor amortisörlere körük takıp birazda ön tarafı basarsan çok tatlı duracağına eminim
    Körük takacağım ama basmayacağım hocam amortisörlerle oynamayı düşünmüyorum. Yavaş yavaş proje devam ediyor okul bitince istanbula gideceğim istanbulda motoru ve ön maşanın alt kısmını siyaha boyayacağım, hava filtresi ve akünün olduğu yere bir şeyler yapacağım, koltuğu değiştireceğim bir de depoyu tekrardan siyaha boyayıp üzerine çizgi yapacağım. Şimdilik aklımdakiler bunlar, konusu açılmışken söyleyeyim dedim inşallah yapabilirim

Motosikleti
    Alıntı Recep demire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Körük takacağım ama basmayacağım hocam amortisörlerle oynamayı düşünmüyorum. Yavaş yavaş proje devam ediyor okul bitince istanbula gideceğim istanbulda motoru ve ön maşanın alt kısmını siyaha boyayacağım, hava filtresi ve akünün olduğu yere bir şeyler yapacağım, koltuğu değiştireceğim bir de depoyu tekrardan siyaha boyayıp üzerine çizgi yapacağım. Şimdilik aklımdakiler bunlar, konusu açılmışken söyleyeyim dedim inşallah yapabilirim
    dediklerini yapınca çok daha güzel olucağına eminim inşallah yaparsında bizde bakıp iç geçiririz ne motor oldu be diye

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör körüklerini ihmal etme.
    Öndeki görünümü bariz şekilde değiştirir.
    En kısa sürede halledeceğim

dediklerini yapınca çok daha güzel olucağına eminim inşallah yaparsında bizde bakıp iç geçiririz ne motor oldu be diye
    eyvallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Az önce çamurluğu taktım arkadaşlar. Hayal ettiğime göre biraz yüksekte kaldı sanki ama şimdilik böyle kalacak. Buyrun fotoğraflar

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok guzel olmus ama demirli hali dahami iyiydi bence daha iyiydi. Ellerinize saglik ;)

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel olmus ama demirli hali dahami iyiydi bence daha iyiydi. Ellerinize saglik ;)
    Teşekkür ederim demir konusunda çok kararsızdım hala da kararsızım valla

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Herkese merhaba Finaller dolayısıyla uzun süredir motorla uğraşamıyordum dolayısıyla burası da çok boş kaldı. Geçen hafta amortisör körüğü taktırdım ve kabloları biraz topladım. Buyrun fotoğraflar

Cumartesi İstanbul'a dönüyorum bundan sonra kalanları orda yapmaya çalışacağım. Görüşmek dileğiyle
    crxforever bunu beğendi.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok guzel olmus. Tebrik ediyor, koruma demirini takmanizi oneriyorum. Cunku daha guzel duruyormus gibiydi. Hem cok isinize yarar. Tekrardab kolay gelsin, hayirli yolculuklar.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel olmuş bir çırpıda okudum

Eline, emeğine sağlık

O zaman ne diyoruz YBR'nin üzerine az daha koy flat tracker YBR tasarla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)