Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Her zamanki soru "başlangıç motoru"

Motovento
    REKLAM ALANI

Merak etmeyin ne kadar bunuda sormamam gereksede şimdiden söyliyim sorum 600cc ve ya 1000 cc ile falan başlamak değil sorum 250cc supersport bir motor ile başlamak...
    Şimdiden dalga geçicekler evet en yakın zamanda ölmek istiyorum siz geçmeden dalganızı ben söyleyeyim.
    Öncelikle 125cc bir racing istiyordum fakat onların fiyatına 2.el 250cc almak daha mantıklı bu yüzden 250 ye yöneldim zaten otoyolda sürmeyeceğim pek belki öğrendikten sonra yani 4-5 ay sonra çıkmaya başlarım onun dışında zaten ben normalde evden uzaklaşmayı sevmeyen bir tipim ama şunu söyliyeyim pratik bir zekaya sahibim çabuk kapıyorum zor unutuyorum sevdiğim bir şeyse hiç unutmuyorum(amma övmüşüm burada kendimi ) o yüzden sürebileceğime güveniyorum zaten aradığım model biraz hantal olsun istiyorum hani gazı azcık açtımı uçan bir model değil mesela r25 şuan hiç düşünmüyorum daha çok hantal bir motor benim için daha iyi olucak öncelikli supersport istiyorum %95 supersport bir model alıcam her neyse benim tek sorum şu a1 ile ben bu motoru alıcam biliyorum yasak ama bahçeşehirde oturan varsa bilir buradaki tüm gençler (18 yaş altı) araba sürerken polisle selamlaşıyor ben de sürüyorum hatta bir keresinde yakalandığımda yavaş sür diyip gülüp gönderdiler yani pek sıkıntı yok bu yüzden 250cc lik bir motor ile pek sorum yaşayacağımı düşünmüyorum zaten 1 ve 2. Aşama eğitimler alacağım sizce bunları yaparsam çok sorun yaşarmıyım ? 1 kere yakalansak pek sıkıntı olmaz büyük ihtimalle ama zaten yakalanmam zor bahçeşehirde ben baktığımda motorlara 125cc lere yoğunlaştığımdan aklımda pek bir fikir yok siz bana ne önerirsiniz 250 cc racing motor olarak ? Bu arada şunlarıda belirtiyim :
    Yaş 16
    Boy 1.75-1.80 arası
    Kilo 65 civarı
    Rica ediyorum düzgünce uyarmayacaksanız uzak durun lütfen şu an baya bir kararlıyım ne kadar toprak razgatlıoğlu çok eğitimli olsada oda 13 yaşında 600cc kullanıp ölmeyen biri ben 16 da 250 kullanırsam bence ölmem sonuçta oda insan bende insanım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    2.el cbr 250 alıp eğitimlerinizi tamamladıktan sonra gayet başlanabilir.
    Mertcan00 bunu beğendi.

hero-karizma
    Mertcan00 ve matrix506xx bunu beğendiler.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bak bu dün açtığın konuya yazdığın mesajın bir kısmı ''Merhaba belki bilirsiniz başlangıç yzf r125 istiyordum fakat başlangıç için sadece 15dk scooter bilgisi olan birisi için supersport motor yanlış olur diye düşündüm bende naked lara karar verdim''

Bu da şimdi yazdığın mesaj ''%95 supersport bir model alıcam''

Yarın ne almaya karar verceksin ? Onun da cevabını şimdiden verelim.
    ramcixx ve Mertcan00 bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    No comment / Muhammed911 > Katılıyorum.
    Mertcan00 bunu beğendi.

Alıntı MoKo777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bu dün açtığın konuya yazdığın mesajın bir kısmı ''Merhaba belki bilirsiniz başlangıç yzf r125 istiyordum fakat başlangıç için sadece 15dk scooter bilgisi olan birisi için supersport motor yanlış olur diye düşündüm bende naked lara karar verdim''

Bu da şimdi yazdığın mesaj ''%95 supersport bir model alıcam''

Yarın ne almaya karar verceksin ? Onun da cevabını şimdiden verelim.
    Konu silme seçeneği olsa sileceğim bir konu. Sizde haklısınız genellikle supersport düşünürken internette neredeyse 10 saat motorlar hakkında bilgilere bakıyoeum her gün ve arada bir naked önerenler yüzünden o %5 lik dilim bir anda baskın olup fikrimi değiştiriyor ama zaten bir sonraki gün asıl istediğim supersporta geri dönüyorum 250 uzun süredir araştırıp korktuğum bir seçenekti ama bazı yorumlardan sonra korkmanın mantıksız olduğunu anladım yine de kusuruma bakmayın sizde haklısınız.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Üstüne bir de diğer bir konuda başlangıç motoru için tavsiye isteyen arkadaşa ''Ybr 125 gibi bir model alıp ekipmana daha fazla yatırım yapın bence'' yazmışsın.Be kardeşim madem millete başlangıç motoru önerecek kadar bilgin, tecrüben var ne diye burada başlık açıyorsun bir de.Kimseye bu tarz laflar etmişliğim yok fakat senin yazdığın mesajlar ve açtığın konular uzun zamandır dikkatimi çekiyor.Forumun kalitesini yerle bir ediyorsunuz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Pulsar 200NS alabilirsin 5-6 bin devirlere kadar 125'lik bir motordan farksız çekişi var.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yas 16 , birader bu acele niye? ozguven sonun olabilir, 11 -12 hp yi gecmemen gerekiyor, motora fiyata gore baslanmaz.. ama sende bahsettigin pratik zeka olduktan sonra az daha koy r6 al o zaman..
    Azzur bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu silme seçeneği olsa sileceğim bir konu. Sizde haklısınız genellikle supersport düşünürken internette neredeyse 10 saat motorlar hakkında bilgilere bakıyoeum her gün ve arada bir naked önerenler yüzünden o %5 lik dilim bir anda baskın olup fikrimi değiştiriyor ama zaten bir sonraki gün asıl istediğim supersporta geri dönüyorum 250 uzun süredir araştırıp korktuğum bir seçenekti ama bazı yorumlardan sonra korkmanın mantıksız olduğunu anladım yine de kusuruma bakmayın sizde haklısınız.
    Konu silme seçeneği iyi ki yok.Böylelikle senin gibi hayatında 15 dk motor sürmüş ufak çocuklar çok biliyormuş gibi motor tavsiyesi verdiğinde ya da bir fikir verdiğinde, açtığı konulara bakıp ciddiye alınmaması gerektiğini anlıyoruz.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Doğmamış çocuğa don biçmeyin. Biraz büyü sonra yine gelirsin evladım.

bende hero hunk beya tsports öneriyorum

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Son cümle herşeyi özetliyor :

'O da insan bende insanım' düz mantık.. Yani ne kadar dalga geçmeyin desende geçilecektir ve haklılarda

16 yaşındasın tamam belki ölmezsin ama sakatlanma ihtimalin 125cc ye göre baya bi fazla olacak. Bu kafayla 20 yaşını görmen mümkün olmayabilir her şeyi zamana bırak koşmaya başlamadan uçmaya çalışıyorsun

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    250 fiyatına da 1000 lik var suziki fiyata göre alınmaz 250 bence fazla ama alıcam dersen cbr alabılırsın düşük devirde kullanırsın

şunu da ekleyeyim dedim, bahsettiğin genç hayatını bu işe yatırıp eğitimini almış olmasına rağmen bunlar başına gelebiliyor.

http://www.trf1.net/supersport_haberleri/150267-toprak-razgatlioglu-yine-sakatlandi.html

Motosikleti
    nc750x
    Onla başlama bunla başla derken iş 125 liklere verilen boş paralara geliyor konu tabi. 125 lik makinelerde 120km/h hızları geçiyor ama konu gaz kolunda bitiyor.

Buradaki en temel onla başlama bunla başla mantığı budur: Gaz tepkisi...

Gaz tepkisi ne kadar yumuşak bir motosikletle başlanırsa o kadar iyi. Mesela benim motorum cbf150 neden iyi bir başlangıç motoru? Çünkü gaza yüklenseniz bile tekere falan gelmiyor. Burada dipgaz yüklenmekten söz etmiyorum. 1/4 çektiniz gaz kolunu o yine bildiğini okuyup ağır hızlanıyor. ani tepkiler vermiyor.

250cc lik yarış motorunun gaz tepkisi ne denli agresiftir bilemiyorum ancak temel mantığı buradan ele alırsanız en azından 125-150 ve 250cc motorları birer kez deneyerek olayı anlayabilirsiniz.

250cc ile başlıyorsanız biraz daha fazla eğitim ve boş alan çalışmasıyla motoru daha iyi tanımak ve alışmak gerekiyor. Ama bunu 600 veya 1000likte anlamaya gerek yok. Belli işte gazı aniden açarsanız ne olduğu

250 cc ile kaliteli ve uzun bir eğitim sürecinden sonra başlanabilir kanatindeyim. Ama yinede bununda bir ss olduğunu unutmamak gerekiyor. Zira iş eğitim ve boş alan çalışmalarıyla edindiğiniz bilgileri "he ben anladım bunu yaw kolaymış" diyerek trafiğe atmalak değil, ani durumlarda realiteye dökebilmektir. Yoksa eğitimi alsanız bile zırt diye gazlarsanız 250cc yine başlangıç motoru olmaktan uzaklaşacaktır.

Sabır şart. Eğitim ve boş alan çalışmalarına refleks olarak uyum sağlamak şart. 150cc ile trafiğe çıkışı süreniz eğitim sonrası daha hızlı olacakken 250cc de bu süreyi biraz daha uzun tutmak gerekiyor kanımca.
    Mertcan00 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    250 cc Racing ise amaç: R25 yada cbr 250 düşünülebilir.
    Mertcan00 bunu beğendi.

Alıntı Adl Belge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onla başlama bunla başla derken iş 125 liklere verilen boş paralara geliyor konu tabi. 125 lik makinelerde 120km/h hızları geçiyor ama konu gaz kolunda bitiyor.

Buradaki en temel onla başlama bunla başla mantığı budur: Gaz tepkisi...

Gaz tepkisi ne kadar yumuşak bir motosikletle başlanırsa o kadar iyi. Mesela benim motorum cbf150 neden iyi bir başlangıç motoru? Çünkü gaza yüklenseniz bile tekere falan gelmiyor. Burada dipgaz yüklenmekten söz etmiyorum. 1/4 çektiniz gaz kolunu o yine bildiğini okuyup ağır hızlanıyor. ani tepkiler vermiyor.

250cc lik yarış motorunun gaz tepkisi ne denli agresiftir bilemiyorum ancak temel mantığı buradan ele alırsanız en azından 125-150 ve 250cc motorları birer kez deneyerek olayı anlayabilirsiniz.

250cc ile başlıyorsanız biraz daha fazla eğitim ve boş alan çalışmasıyla motoru daha iyi tanımak ve alışmak gerekiyor. Ama bunu 600 veya 1000likte anlamaya gerek yok. Belli işte gazı aniden açarsanız ne olduğu

250 cc ile kaliteli ve uzun bir eğitim sürecinden sonra başlanabilir kanatindeyim. Ama yinede bununda bir ss olduğunu unutmamak gerekiyor. Zira iş eğitim ve boş alan çalışmalarıyla edindiğiniz bilgileri "he ben anladım bunu yaw kolaymış" diyerek trafiğe atmalak değil, ani durumlarda realiteye dökebilmektir. Yoksa eğitimi alsanız bile zırt diye gazlarsanız 250cc yine başlangıç motoru olmaktan uzaklaşacaktır.

Sabır şart. Eğitim ve boş alan çalışmalarına refleks olarak uyum sağlamak şart. 150cc ile trafiğe çıkışı süreniz eğitim sonrası daha hızlı olacakken 250cc de bu süreyi biraz daha uzun tutmak gerekiyor kanımca.
    Emek harcayıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim doğru kelimeyi bulmuşsunuz 125cc lere verilen o paralar boş para bencede yazık supersport istediğim için 250 ye çıktım dediğiniz gibi yapacağım eğer honda cbr 250 alırsam ki öyle görünüyor güvenli sürüş eğitimi 1 i alacağım başka akademide bir daha alacağım sonrasında honda gs 2 ile devam edeceğim onun dışındada kapalı alanlarda kendi motorumla alıştırmalar yapacağım.

REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Yav biri verse cbf150'yi, ne kadar sürebilecen acaba?

Bu kaçıncı "başlangıç motoru" konun?

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)