Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seçim Deneyim ve Bilgisizlik Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Arkadaşlar normal de naked motor biniyorum ve seviyorum ama gelin görün ki işin heyacan kısmı motosiklette rahatlık artçi konforu geniş bagaj gibi etkenler eklenince maalesef naked ihtiyaçlarıma haliyle cevap vermiyor. O yüzden r25 alacakken maxi skutere yöneldim tekrar sonuçta bir skuterci sözü olan skuterde başlarsın skuter de devam edersin benim için gerçek oldu. Gelelim sorunuma aslında hemen gidip iron max alabilirim en sonunda param hazır fakat bir çok kişi xmax deki konfor ve süspansiyon probleminin devam ettiği yönünde şikayetler de az değil. Alternatif ararken honda sw t600 ü keşfettim. Fakat pek bir şey bulamadım. Sonuçta iron max fiyatına bu motoru alabiliyorum hem çift silindir hem abs hem de 600 cc 50 beygire yakın güç ve konfor oldukça ağır basıyor. Bu motor hakkında bilgisi olan var mı? pişman olur muyum? hemen satmak gibi planım yok Allah cc. nasip ederse en az 5 sene kullanmayı düşünüyorum. Fikir ve varsa deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim özellikle xmax kullanıcıları çok memnun olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

vay arkadaş çok zor yerden mi sordum ne oldu ki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakiti fazlaymis

Motosikleti
    biraz araştırma yaptım kimi fazla kimi normal diyor genelde varyatörden gelen sesten şikayetçi oluyormuş tabi yurtdışındaki forumlar ben bu şekilde çevirebildim yakıt 110 kmh yi geçmezsek 4 lt civarı şehirdışı diyor. Agrasifte 6 yı rahat bulur alet biraz ağır. Türkiye de de pek kullanan yok. Valla yedek parça fiyatları uçuk olmasa sym 400i alıp geçeçcem ama işte

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Allah affetsin forumlarda cc göre göre cc (celle celelühü) kısmını si si (cc,cubic centimeter) şeklinde okudum.

Soruya gelirsek ben böyle bir modeli ilk defa duydum. Bence bir nebze daha hafif araçlara bakman yararına olur çünkü bence skuterin anlamı kalmıyor ağır olunca. Kawasaki'nin 300lük skuteri alternatif olabilir ama söylediğin problemler xmax aldırmayacak kadar büyük problem mi bilemiyorum. Xmax beğeneni çok var. Hondanın cbr serisi ve skuterlerinden sonra en çok xmax görüyorum ki binenler de of puf değiştirecem demiyor. Tsbi xmax de ağır bir nebze ama çok da problemli olacağını sanmam. Sw t600 250kg, xmax250 180 kg imiş. Söylediklerine göre honda trafik yoğunken 6 litre yakıyormuş.
    jonvolkan bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    R25 fail kardeşim fail

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 fail kardeşim fail
    naked değil diye mi oturuş pozisyonu itibari ile ne zaman binsem aklıma naked geliyor ondandır

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Suzuki Burgman scooter babası

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zor yerden değil çok basit sorduğun için cevap vermeye gerek duymamışlar paran değerliyse xmax alıp geçicen. Çabuk verilmiş kararlar her zaman iyi kararlar değildir, Aynı şekilde çok ağır verilen kararlar da en iyi kararlar olmayabilir demiştir Attila

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Enduro denedin mi?Naked den sonra daha uygun kaçar diye düşünüyorum.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    hocan enduro düşünmez olur muyum ama olay tamamen duygusal aslında mirastan baya arsa felan kaldı satılan olursa ilk iş mt09 tracer almak olacak sorunun zor kısmından ziyade hondanın bu modelini pek kullanan yok çekincem o zaten xmax alıp geçicem galiba. İnceldiği yerden kopsun

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Dur genc adam, senin aradığın motora bir alternatif var, NC700X, hem vitesli, hem bagajlı, hem komforlu hem ekonomik hem çok güçlü, hem modern, hem abs li, hem kombine frenli..

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur genc adam, senin aradığın motora bir alternatif var, NC700X, hem vitesli, hem bagajlı, hem komforlu hem ekonomik hem çok güçlü, hem modern, hem abs li, hem kombine frenli..
    Fakirim ben
    Ofius bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki Burgman scooter babası
    hocam bakalım 2 hafta içinde almaya gidiyorum şu diş tedavim bitsin 200 lük olanı alıp geçeceğim. Satıcılar bana uzak ama Allahtan servis yakın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)