Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Tavsiyesi, Bilgi Alma

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese iyi akşamlar, merhaba.

Foruma bir konu hakkında araştırma yaparken denk geldim.

Ben ilkokul öğretmeniyim. 9 seneye yakın Doğu'da görev yaptıktan sonra geçtiğimiz aylarda batı karadenizde bir köy okuluna atandım. Okuluma ilçeden gitmek için 2 minibüs değiştiriyorum. Aylık 210 lira servis parası veriyorum. Servisten in diğerine yetiş, servistekilerin keyfi davranışları derken bu işe bir çözüm arayışı içerisine girdim. Aracım var ancak benzinli ve masraflı oluyor, araç yıpranma payı da fazla.

Araç yıpranma payı demişken, yolum yaklaşık 25 km. Gidiş geliş 50 km. Karadeniz malum yollar virajlı ve inişli çıkışlı. Bir anda dikleşen rampa bir anda iniş. Otomobil için pek uygun olmuyor. Yol zaten ilçe ile köy arasına çok sonradan açılmış, bir nevi dağ yolu ancak zemin olarak stabilize değil. Zeminin %95'i asvalt. Ufak tefek bozulmalar var.

Ben 1,87 boyunda 96 kg bir yapıya sahibim.

İlk etapta 10 bin lira üstüne çıkamam. 5-7 bin benim için ideal bir fiyat.

Yakıt, yol durumu, benim fiziksel özelliklerim (scooter tarzı bir şey de komik dururum )göz önüne alındığında önerebileceğiniz bir model var mı?

Bu konuda yorum yaparsanız sevinirim.

İlk mesajım, birkaç dakika önce üye oldum. Hatamız olduysa affola.

Esenlikler.
    Nuansiyen ve Green Arrow bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Öncelikle hoş geldiniz. Umarım faydalı bilgiler edilirsiniz. Öncelikle ehliyet durumunuz önemli ç, diğeri ise gerekli bakım vb. İşler için bağlı olduğunuz veya ulaşabilir durumda olduğunuz yerlerde hangi servis veya bayiler var olası bir durumda motosikletin tamiri ve bakımı için lazım olacaktır. Bana kalırsa eğer şartları uygun ise formda baya popüler olan dağ bayır diyince aklıma gelen ve boyunuzun da uygun olacağını tahmin ettiğim mondial x treme max 150 veya 200. Hem bakımı kolay olmadı kendiniz çok kolay yaparsınız hemde ilk zamanlar yatırıp kaldırdığınızda ( ki mutlaka olacak) masrafı üzmez sıfır aldığınızda bile ekipman sigorta vb. İçin bütçeniz kalır. Bunlar benim fikrim ancak tabiki üstadlar da gelip fikir beyan ederler. Saygılar sunuyorum tekrar hoş geldiniz.
    ArifKuloğlu bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Hocam bajaj boxer senin için biçilmiş kaftan.... Allahını seversen Bi incele derim��

natila yı dinle pişman olmayacaksın ve çinden kaçmanı kesinlikle tavsiye ederim 👍

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Cbf 150 de guzel olur bence , bi çanta takarsin abi kitap eşya filan koymak için o paraya 0 bile alınır

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    İyi akşamlar. Bajaj boxer tam olarak sizin için yapılmış bir motordur diyebilirim. Zor yollara dayanır. Kolay kolay bozulmaz. Arıza yapmaz. Engebeli arazide kullanılabilir. Yüksek torkludur. Cbf150'den bile daha iyi yokuş çıkar. Selesi geniş yüksek bir motordur. Tam bir köylü motorudur. Fiyatı da çok uygun. Sıfırı 3500 tl sanırsam. Ekipmana 2000 tl harcasan. Sigorta ıvır zıvır filanda 1000 tl tutsa. Toplamda 6500 tl'ye yıllarca ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Tabii ki cbf 150. Motor ömrü uzun yakıtı düşük emsallerine göre kalıplı.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu icerigini okudugumda Yamaha`nin Wr 125 X veya R modelini ikinci el olarak 7 bin TL bandinda satin almanizi onerecektim ama, ekipman ve sigorta icin ayirmaniz gereken butceyi de hesaplamaniz gerekiyor.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bence de arkadaşların tavsiyesine uyup Bajajı kesinlikle inceleyin. Belirttiğiniz bütçeye güvenlik ekipmanı, sigorta ve motoru alabilirsiniz.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bir daha foruma girmeyeceksin gibi hissiyata kapılıyorum haha.

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Boxer bm 150 2.el az kmli alin gayet guzel yolalır az yakıt sağlam motor dağ taş gitmem demEz otobanda olur yokuş ta diz örtüsü ile kışında binersiniz kar hariç sıkıntı yok kullanıyorum memnunum kış lastigi alırsınız kışın yola devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Sahibindende 2.eli 2500 tl alabilirsiniZ 4 vites olmasi fazla vites değiştirmeden gitmenizi sağlar tadindanda yenmiyor

Alıntı yüksel66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoş geldiniz. Umarım faydalı bilgiler edilirsiniz. Öncelikle ehliyet durumunuz önemli ç, diğeri ise gerekli bakım vb. İşler için bağlı olduğunuz veya ulaşabilir durumda olduğunuz yerlerde hangi servis veya bayiler var olası bir durumda motosikletin tamiri ve bakımı için lazım olacaktır. Bana kalırsa eğer şartları uygun ise formda baya popüler olan dağ bayır diyince aklıma gelen ve boyunuzun da uygun olacağını tahmin ettiğim mondial x treme max 150 veya 200. Hem bakımı kolay olmadı kendiniz çok kolay yaparsınız hemde ilk zamanlar yatırıp kaldırdığınızda ( ki mutlaka olacak) masrafı üzmez sıfır aldığınızda bile ekipman sigorta vb. İçin bütçeniz kalır. Bunlar benim fikrim ancak tabiki üstadlar da gelip fikir beyan ederler. Saygılar sunuyorum tekrar hoş geldiniz.
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bajaj boxer senin için biçilmiş kaftan.... Allahını seversen Bi incele derim��
    Alıntı omrgln01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    natila yı dinle pişman olmayacaksın ve çinden kaçmanı kesinlikle tavsiye ederim ��
    Alıntı Nuansiyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 de guzel olur bence , bi çanta takarsin abi kitap eşya filan koymak için o paraya 0 bile alınır
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar. Bajaj boxer tam olarak sizin için yapılmış bir motordur diyebilirim. Zor yollara dayanır. Kolay kolay bozulmaz. Arıza yapmaz. Engebeli arazide kullanılabilir. Yüksek torkludur. Cbf150'den bile daha iyi yokuş çıkar. Selesi geniş yüksek bir motordur. Tam bir köylü motorudur. Fiyatı da çok uygun. Sıfırı 3500 tl sanırsam. Ekipmana 2000 tl harcasan. Sigorta ıvır zıvır filanda 1000 tl tutsa. Toplamda 6500 tl'ye yıllarca ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki cbf 150. Motor ömrü uzun yakıtı düşük emsallerine göre kalıplı.
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu icerigini okudugumda Yamaha`nin Wr 125 X veya R modelini ikinci el olarak 7 bin TL bandinda satin almanizi onerecektim ama, ekipman ve sigorta icin ayirmaniz gereken butceyi de hesaplamaniz gerekiyor.
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de arkadaşların tavsiyesine uyup Bajajı kesinlikle inceleyin. Belirttiğiniz bütçeye güvenlik ekipmanı, sigorta ve motoru alabilirsiniz.
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir daha foruma girmeyeceksin gibi hissiyata kapılıyorum haha.
    Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boxer bm 150 2.el az kmli alin gayet guzel yolalır az yakıt sağlam motor dağ taş gitmem demEz otobanda olur yokuş ta diz örtüsü ile kışında binersiniz kar hariç sıkıntı yok kullanıyorum memnunum kış lastigi alırsınız kışın yola devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Sahibindende 2.eli 2500 tl alabilirsiniZ 4 vites olmasi fazla vites değiştirmeden gitmenizi sağlar tadindanda yenmiyor

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.

Belirttiğiniz unsurları dikkate alacağım tabiki.

Bulunduğum il Bartın. Küçük bir il. Ben de buranın ilçesindeyim. İmkanlar kısıtlı (bakım, tamir vb)

Sormayı unuttuğum bir unsur var. Yağmur olayı. Batı Karadeniz olarak belirttim ancak iklim şartlarını bilmeyenler için not düşeyim. Yağış, yağmur konularını da dikkate almam lazım seçim yaparken.

Bu konuda ekstra bilgi verecek olursa çok teşekkür ederim.

Esenlikler.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ArifKuloğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bulunduğum il Bartın. Küçük bir il. Ben de buranın ilçesindeyim. İmkanlar kısıtlı (bakım, tamir vb)

Sormayı unuttuğum bir unsur var. Yağmur olayı. Batı Karadeniz olarak belirttim ancak iklim şartlarını bilmeyenler için not düşeyim. Yağış, yağmur konularını da dikkate almam lazım seçim yaparken.

Esenlikler.
    Yagmurlukla binersin hocam. Bencede boxer150.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı ArifKuloğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Esenlikler.
    Öncelikle yağmurlu havalarda vitesli motorlar tam anlamıyla sıkıntıdır. Çok ıslanır çok çamurlanırsınız. Bartın gibi bir iklimde kullanılacaksa scooter öneririm. Boyunuzdan dolayı maxi scooter bakmanoz doğru olacaktır. Fakat bütçeniz kısıtlı olduğundan zorlanabilirsiniz. Bütçeyi nir miktar yükseltmeye çalışmalısınız.

Motosikleti
    Kuba KR 139
    hocam selam size tavsiyem yamaha ybr 125 esd tavsiyemdir bende kuba kr 139 ybr kopyası var 2013 model iki yıldır günlük 100 km yol yapıyom 1.78 boy 95 kilo banaısın demiyo ama ybr 125 esd rahat kullanışlı masraf çıkarmaz vede satarken çok rahat satarsın ama motoru elbisesiz ve kasksız kullanma derim

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    YBR125 veya CBF150 al rahat et. Bu arada maliyet servis parasına yakın olabilir. Yol durumunu göz önüne alırsak, 2 lt yaksa, 9 tl. den ayda 20 gün okula gitsen 180tl. Yıllık sigorta, bakım masraflarını da koy , aylık maliyet servis parası kadar olur. Aşırı yağışlı günlerde araba kullan. Servis telaşı ve şoför kaprisi çekmekten kurtulursun.

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Yamaha Ybr125 / Honda Cbf 150

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)