Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adam gibi adamlar.. cb600f hornet sahipleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    http://www.sahibinden.com/motosiklet...b-600-f-hornet

Kilometrelere bakın arkadaşlar. 2007-2009-2011 modellerin km leri 30-50-60 binlerde geziyor. Naked bir alet zaten yılda 7-8 bin yapar diye düşünürsek tam kıvamında km ler. Tabi dayanamadım gittim tur motosikleti olan f650gs e bakayım dedim.

http://www.sahibinden.com/motosiklet-bmw-f-650-gs

Ee bunda kmler 50 bini geçmemiş Hemde 2002 modelleri falan.. Bazıları ''garajda yatmış'' hatta 2002 model 12 binde 2005 model 19 binde vs. Arkadaş kim yaptı bu avrupa gezilerini gs ler ile?

Param olsa az satılmış,çok km yapmış vs takılmam gider alırım horneti. İlk defa tüm sahiplerinin adam gibi yazdığı bir model gördüm paylaşayım dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Yılda 3.000 km'yi geçmem hiçbir motorlar, 10 yılda 30.000 eder.

Hocam,

Birinicisi bu nasıl konu ? cbf600f sahibi olmayanlar "adam gibi adam" değil mi ?

İkincisi aynı ilanlara ben de bakıyorum, 2002 model 98 bin de bir sürü bmw f650 gs makine var. Aynı yere bakıp nasıl farklı görüyoruz ? arama filtrelerini temizle istersen.

Sonuç olarak "adamlık" la motor ve km arasındaki korelasyonu göremedim.
    planet58 bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    f650 gibi motorlar daha elit bir kesim tarafından alınıp, ayda bir 300-500 km gibi yollar yapılarak kullanılıyor
    gündeliğe vurmaz bu kullanıcıların bir kısmı
    bazısı ona bile vakit bulamayabiliyor, kışın komple kapatıyor mesela
    örneklerdeki kişilerin km bilgilerinin doğruluğu ve yanlışlığını konuşmuyorum
    ancak bazen de böylesi mümkün
    misal 7-8 aydır bindiğim motor henüz 1.250 km de

şu lafımı yazın bir kenara, aklınızda bulunsun
    bu hayat sizi hep sıfırın etrafında dolandırır
    vaktin vardır imkanın olmaz, imkanın olur vaktin olmaz
    sıfıra sıfır, elde var sıfır
    GP500-1st bunu beğendi.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam,

Birinicisi bu nasıl konu ? cbf600f sahibi olmayanlar "adam gibi adam" değil mi ?

İkincisi aynı ilanlara ben de bakıyorum, 2002 model 98 bin de bir sürü bmw f650 gs makine var. Aynı yere bakıp nasıl farklı görüyoruz ? arama filtrelerini temizle istersen.

Ne çektiysem TT custom choppers sahiplerinden çektim... Çok haysıyetiz adamlar... Yılda 1000km'yi geçenini görmedim...
    Thracian bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet yılda kaç km yapar olayına çok takmamak lazım.Kullanıcıların,motosikleti kullanım amacına bağlı olarak yıllık yaptığı km oldukça değişken.Kimisi zevk için alıyor havalar ısınınca ara sıra haftasonu çıkıp turluyor,kimisi iş için alıyor hergün 100-200km den aşağı yol gitmiyor,kimisi her gün kullanıyor işe gidip geliyor vb...Ben bile eskiden kuduz gibi geziyordum zıçmaya bile motosiklet ile gidiyordum ama en son 2013 te 0 km aldığım motosikletin km si daha yeni 5000lerde.Gerçi evli olmasam iş güç bu kadar vaktimi almasa 3 yılda rahat 20.000 km ye getirirdim ben onu. Az km yapmış motosiklet genel kondisyonundan zaten kendini belli ediyor.Bu sebeplerden dolayı genel olarak bir motosiklet yılda ortalama şu kadar km yapar genellemesi yanlış buluyorum.Ama yine de 10.000 km de 15 yıllık motosiklet görürsem ben de şüpheye düşerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

efsane başlık :D
    muhammetcon bunu beğendi.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam motoru değil de Safranboluyu satıyor sanki...
    😄
    Yurdum insanı...
    istanbu_gezg bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Tabiri caizse , 'işemeye' bile motoru ile giden insanlar var, birde motorunu sadece silip tozunu alıp tekrar üzerini örten insanlar. Herkesin kullanmaya vakti olmayablir, veya ikinci bir görev adamı olarak aldığı kücük bir scooter ı olabilir. Sahtekar insan yok değil memleketimizde, ama bu şekilde ilan linkleri ile gercekliğinden emin olunmadan halka arz edilmesini doğru bulmadım.
    planet58 ve essegesse bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde genellemeyin derler kurunun yanında yaşda yanmasın diye ama arkadaş biraz haklı görünüyor.

Bi işe talep varsa o işi yapanda çok olur.

Yazmıştım birdaha yazıyorum bi arkadaş 3 yaşında gilera runner 200st motosikletini 35 binde gayet makul fiyata 5-6 ay satamıyor. km yi 15 bine çekiyor ve fiyatı yükseltiyor 1 hafta içinde satılıyor. Tanımıyorum o gün masada sohbette dinlemiştim. Gülerek kahkaha atarak anlatıyor Bizim insana bu lazım diye. İsteyeni buffy ler ler kulağınıza küpe olsun illa düşük ararsanız

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Km dusurme açık bir dolandırıcılık vakasidir. Ceza kanununda yeri bile var..

Gel gelelim arz talep meselesi bu maalesef..

Kasiniyoruz kaşıyorlar.. Bir SMS ile muayene bilgisi sayesinde km lerin dusurulup dusurulmedigi açıkça anlaşılabilir bi ara f650gslere baya sarmistim hepsi demiyorum ama %80 km geri sarılmışti.. Midem bulandı inazuma aldım..

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Birden gururlandim nedense hornet sahibi olduğum için 2.5 senedir beraberiz hâlâ ilk günki heyecanla biniyorum hornetime bu arada 22bin km cevirdik bu zamana kadar aldığımda 10bindeydi. Suan 32bin. 2010model

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bu kadar önyargıdoğru değil. Ben 2014 Ekim ayında bir GV 250 aldım. Sırf üzerinde değişiklik yapmak için. 2015 Nisan ayına kadar motor adeta yattı. Sağına soluna parça aldım, yeni parça yaptırdım vs. Daha sonra bu custom işinden sonra satıp biraz daha yüksek hacimde uzun yolda daha iyi gidecek bir araç almaya karar verdim. Kasım 2015'te GV250'yi sattığımda 2700 km'deydi. Aynı hafta M800 aldım. 2015 Kasım - 2016 Mart aralığında sadece 3200 km yaptım.

Amaçlar araca göre değişebilir, tamam sahtekar çok bu ülkede ama böyle "şu adam gibi adam, bunlar sahtekar" şeklinde önyargı ve yaftalamalar doğru değil.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    2007 model suzuki an 125 hk var bende.Sıfır aldım o zaman. Şuan 3200 km civarlarında. motor 7 yıl Bodrumdaydı ve hiç binmedim. rodajı bile bitmemişti 2014 te istanbula getirdiğimde 400 küsür kmdeydi. Şimdi ben bu motoru satılığa koysam aynı lafları banada söyleyeceksiniz...

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam,

Bu bir motosiklet km lerindeki sahtekarlığa isyan konusu.

Pcx sahibi olarak hornet kullanan dışındakiler adam değil demek istedim kesinlikle. Kadınlar çiçektir desem biz erkekler deve dikeni miyiz diye şikayet edersiniz artık.

2006 142 bin 1200gs

2006 142 bin 1200gs

2011 120 bin 1200gs

2007 117 bin 1200gs

2009 96 bin 1200gs

Ancak ne hikmetse 98 bini geçen 650gs hiç yok. Birde ne hikmetse 1200gs lerde 2014 modeller 12 bin 2013 modeller 25-30 bindeyken f650gs lerde 2006 lar 15 bin 2002 ler 25 bin vs.

Gslere elitler biner o yüzden km yapmaz diyen arkadaşlar buyrun yepyeni gslerin km leri. Bu adamların eski motorları 650 gs ler değil miydi?

Sonuç olarak,türk insanına rağmen 2011 model motorunun km sini satılmama pahasına 50 bin yazan kişi adam gibi adamdır benim için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)