Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT 07 ABS tercihi hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bende Seninle aynı şeyleri yaşadım.Absli abs siz çok gittim geldim.Hiç hayatımda ABS li motorum olmamıştı.Gittim Mt-07 ABS aldım çok güzel güven veriyor.
    Motorumda ABS yok mantığıyla bindiğim için hiç öyle frenlere asılmadım ,aman bakıyım nasıl bu ABS diyerek.Ama çoğu yerde işime yerde özellikle ön'den kaydığı yerlerde.
    Nathan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaşlar,

Hepinize görüşleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim. Tereddütsüz karar vermiş bulunuyorum. Ayrıca ABS'nin önemini tecrübe etmemiş olmama rağmen sayenizde ne kadar önemli olduğunu anladım.

Hepinize güvenli sürüşler diliyorum.
    araltı ve mertowski bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr serisine arkadaş orayı değiştir burayı değiştir derken 4-5 bin masraf ile ite kaka ABS yi taktı başardı ama öldü.
    o arkadaş öldü mü yaa :( nerde ? nasıl ? yazabileceğin bir haber adresi var mı ?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o arkadaş öldü mü yaa :( nerde ? nasıl ? yazabileceğin bir haber adresi var mı ?
    http://www.motosiklet.net/forum/onla...bilginozi.html
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O arkadaşı biliyorum tekrardan allah rahmet eylesinde ölmesiyle ABS nin ne alakası var ona anlam veremedim? Acaba bende takmayı başarırsam ölür müyüm? Böyle bir etkisi mi var sonradan takılan ABSnin? Ne kadar vakit sonra öldü acaba?

Onun motosikletinin ABSli modeli var mıydı? Başka bir sistemi mi oturtmaya çalıştı? Pek bir bilgim yok. MT07'nin ABS li modeli var diğerine aktarılabilir mi? asıl soru bu.

Cümleyi bağlamak için kullanmıştım son kelimeyi.
    Farklı bir modelden uydurmuştu o arkadaş ama sen şanslısın tabiki. Çünkü elindeki makinanın ABS li modeli mevcut.
    Hurdaya çıkan bir ABS li MT7 den söküp aktarabilirsin.

ön arka rotor ve sayım sensörleri
    kontrol ünitesi
    ABS pompa ve motor, merkez
    Birde ABS led

Ben inceledim.
    Şasi üzerinde ABS kit için aynı bağlantı noktaları mevcut.

Değer mi ?
    Tartışılır.
    Ben gider üste 2-3 lira verir ABS li model ile takasa girerdim galeri vs. benzeri bir yerle.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    ABS avantajli
    hele tam fren yapma konusunda eksigi olanlar icin..

AMA : ABS sanki her seyin cözümüymüs gibi burada cevap yazip , bilmeyeni yanlis emniyet hissine kapilmasina karsiyim..Ayni koruyucu ekipman kullananlarin kazada yaralanmayacakmis gibi hisetmesi ( korumasiz kulanmakdan bin kat iyidir ama yaralanmama garantisi yokdur !!!)
    yazacaklarim usta sürücüler icin gecerlidir
    ABS gercegi
    -kuru yolda ABS fren mesafesi daha uzundur (hele abs erken giriyorsa)
    - ABS virajda yada yatik halde kaymanizi önlemez (zaten bu konumda fren kullananin fazla sansi yokdur)

Dik halde frenlemede , yasda ,yagda ve kumda hemen kaymayi önler ve zaman kazandirir normale göre fren mesafesi kisalir (bu sekilde gene frenlerken dik tutmaya calismalisiniz )

imakaniniz varsa ABS alin , ama efendi kullandikdan sonra bence gerek yok (ayni arabadaki abs , gibi eger ordada hic gerek duymadiysaniz )
    okanius ve Nathan bunu beğendiler.

Arabanın abs lisini sevmem daha kontrolsüz geliyor bana. Ama motorda şart'mış.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Vmaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imakaniniz varsa ABS alin , ama efendi kullandikdan sonra bence gerek yok (ayni arabadaki abs , gibi eger ordada hic gerek duymadiysaniz )
    Efendi efendi kullaninca kaska gerek var mi?

Ne kadar efendi kullanirsaniz kullanin, surus esnasinda kontrolunuz disinda o kadar cok sey var ki. Hepsini on gorup tavir almaniz mumkun degil. Oyle olsa kaza olmaz zaten. Onunuze dikkatsiz biri aniden kiriverince, veya fren esnasinda yola dokulmus kum cakil'a rastlayinca ABS'nin farki ortaya cikiyor.

ABS, motorsiklete arabadan cok daha fazla lazim. Araba agir, 4 tekeri var, cekisi yuksek. Motorsiklette yolla temasimiz iki el kadar bile degil. On teker kaydi mi yerdeyiz.

ABS herseye cozum degil, ama "olmazsa da muhim degil" de degil.
    Nathan bunu beğendi.

Yazmayayım dedim ama birkaç yerde görünce yazma gereği hissettim. Kuru yolda abs frenleme mesafesini uzatır ancak bu 4 teker ler için geçerli. Nasıl ? Kayarak durur , düşme derdi yok. Ama motorlarda ne kadar frenlemeyi bilirsen bil , ne kadar bu işin profösörü olursan ol , sen yavaş yavaş limon sıkar gibi tekeri kaydırma sınırına gelene kadar zaten absli motor durmakta sana fark atar.

Vmaxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha MT-09 MT-07 WR250r
    Sayin hasmet,
    cimbizlama yapmayin lütfen ,
    aciklamamin tamamini okuduysaniz , abs karsiti degilim, yararinida yazdim...
    ama kazalari önler diye önyargi olusmasin , abs nin dejavantajlarida var
    DEMEK ISTEDIGIM , abs li kulanirken sanki yokmus gibi kullanin , abs var birsey olmaz , istedigim gibi durarim diye havaya girmeyin.
    aynisey kask ve koruma icin gecerlidir , kaskim var diye ölümsüz olunmuyor , sanki yokmus gibi hiz yapin , bosuna risk almayin

aniden önünüze biri cikarsa , abs kurtarir diye bir gercek yok , manevra yapma imkaniniz cikiyor (tabiki fren yolunuz uzuyor ayni zamanda), ama kacacak yer yoksa yada mesafe cok azsa yapacak bir sey yok.

TEKRAR ediyorum ABSli alin ama yokmus gibi fren yapmayi manevra yapmayida ögrenin. ABS veya baska elektronik asistanlara bel baglamayin...

Ktm 390 alın. İstediğiniz zaman abs yi devre dışı bırakabilirsiniz

||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol dostum

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    @Vmaxxx, genel olarak ayni fikirdeyiz. Sadece bir noktada farklı görüşümü paylaşmak istemiştim.
    Vmaxxx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)