Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jester8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Merhaba herkese. Paylasmak istedigim bir olay var ehliyete kayit olmayi dusunen arkadaslara faydasi dokunabilir.
    2 subat 2016da kursa kayit oldum a2 ehliyet icin. 22 yasindayim. 12 martta uygulama sinavini gectim bugun sertifikami almaya gittim. Sertifikayi elime alinca ne goreyim a1. Sakinligimi korudum. Ya dedim ben kayit olurken a2 diye konustum. 250cc motor kullanicam dedim. Burda a1 yaziyo. Kurstaki adam bilmiyorum ki a1 kullanamiyo mu dedi. O an sartellerm atti. Girtlagina yapistim. Oyle gozum dondu ki bogucaktim adami. Sonra dediler onumuzdeki a2ye kaydedelim sizi hallederiz falan filan.
    Sonuc: Kurslara kayit olurken(hele benim gibi biraz ucuz olsun diye ufak bi kursa kaydoluyorsaniz) kaydoldugunuz kategorinin yazili olarak kaydini alin. Kesinlestirin bisey yapin. Benim gibi madur olmayin. Cbr250im garajda yatiyo. 3 gundur ehliyeti bekliyodum. Smdi 1 ay daha beklicem.
    ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    vay anasini vay babasini Allah sabır versin kardeşim. Adam birde "A1 kullanamıyor mu?" diye sana mı soruyor

Kaydolurum ama A1 in parasını A2 ye kaydırın filan deseydin.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay anasini vay babasini Allah sabır versin kardeşim. Adam birde "A1 kullanamıyor mu?" diye sana mı soruyor

Kaydolurum ama A1 in parasını A2 ye kaydırın filan deseydin.
    Onu demeye gerek bile duymadim. Mecburen yapicaklar onu. Beni en iyi ihtimal 1 ay geciktiriyolarsa zararimi karsilayacaklar. Bidahaki sinava isimden izin alabilir miyim o bile bir mesele. Gercekten cok sinirliyim.

YasinRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ufak bi not eklemek istedim,

Yeni ehliyetinizi aldıgınızda sakın diş attırmayın, cumartesi ehliyetim gelmişti bugün arkadaş ver bi diş atayım dedi, bi ısırdı yarısını yedi şerefsiz napıcam bilmiyorum
    mustafa_325 bunu beğendi.

ArmaganOztas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jester8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese. Paylasmak istedigim bir olay var ehliyete kayit olmayi dusunen arkadaslara faydasi dokunabilir.
    2 subat 2016da kursa kayit oldum a2 ehliyet icin. 22 yasindayim. 12 martta uygulama sinavini gectim bugun sertifikami almaya gittim. Sertifikayi elime alinca ne goreyim a1. Sakinligimi korudum. Ya dedim ben kayit olurken a2 diye konustum. 250cc motor kullanicam dedim. Burda a1 yaziyo. Kurstaki adam bilmiyorum ki a1 kullanamiyo mu dedi. O an sartellerm atti. Girtlagina yapistim. Oyle gozum dondu ki bogucaktim adami. Sonra dediler onumuzdeki a2ye kaydedelim sizi hallederiz falan filan.
    Sonuc: Kurslara kayit olurken(hele benim gibi biraz ucuz olsun diye ufak bi kursa kaydoluyorsaniz) kaydoldugunuz kategorinin yazili olarak kaydini alin. Kesinlestirin bisey yapin. Benim gibi madur olmayin. Cbr250im garajda yatiyo. 3 gundur ehliyeti bekliyodum. Smdi 1 ay daha beklicem.

Çok üzücü bir durum, geçmiş olsun.
    Arkadaşlar yeni sınav sistemi ile birlikte sürücü kurslarına çok ciddi yaptırımları olan bir takım kurallar geldi. Örn. eskiden 500 tl ye alabildiğiniz B sınıfı ehliyet için artık Taban fiyat uygulaması getirildi 1300tl. Motosiklet ehliyetleri içinde aynı durum geçerli, eskiden manuel vitesli herhangi bir motosiklet ile ehliyet alabilirken artık sınıfına uygun motosiklete sahip olan kurslar ehliyet verebiliyor. artık 50cc motosikletle ehliyet alıp 600rr a binemiyoruz. Sizin kayıt olduğunuz kurs tamamen kötü niyetli bir şekilde, elindeki eski motosikletle (muhtemelen önceki sistemde kullandıkları)size a1 ehliyeti vermiş. Artık bir kursun tüm sınıflarda motosiklet ehliyeti verebilmesi için 3 farklı güçte motosiklete sahip olması gerekiyor. Jester kardeşim, seni tamamen kötü niyetli bir şekilde mağdur etmişler dava açabilirsin. Hukuksal açıdan bilgi almak istersen 0507 929 9884'ten Avukat Can Sarı'yı arayıp forumdan ismimi verirsen seninle tüm bilgisini paylaşır. Geçmiş olsun. Bence kursun adını da burada deşifre etmelisin, başkaları da mağdur olmasın.

öncelikle geçmiş olsun bende 11 şubat 2016 da yazıldım ve 94lüyüm . ancak sağlık raporu verirken a2 ehliyet alaabilir ibaresi yazıyor . üstelik imzaladığım bütün kağıtlarda a2 yazıyordu benide bi korku saldı şimdi :D sen öyle deyince umarım öyle bi salaklık yapmazlar bir de ne kadar ödedin kursa ayıptır sorması? ben ıspartada yazıldım 420 tl kurs .

Alıntı seyhans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle geçmiş olsun bende 11 şubat 2016 da yazıldım ve 94lüyüm . ancak sağlık raporu verirken a2 ehliyet alaabilir ibaresi yazıyor . üstelik imzaladığım bütün kağıtlarda a2 yazıyordu benide bi korku saldı şimdi :D sen öyle deyince umarım öyle bi salaklık yapmazlar bir de ne kadar ödedin kursa ayıptır sorması? ben ıspartada yazıldım 420 tl kurs .
    hangi motorla sınava girdin?

Tekirdağ 700 Tl :(

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Böyle bir şeyi yanlışlıkla yapmış olamazlar. Sürücü kursu sahibi adam A1 A2 farkını mı bilemeyecek? Puştluğuna ipneliğine yapmıştır. A2 için gerekli standarttaki motosikleti satın almayıp eski motosikletle size A1'i ittirmiş. Şikayet için gitmen gereken yer ilçe milli eğitim müdürlüğü.

Alıntı ArmaganOztas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi motorla sınava girdin?
    daha sınava girmedim mayısın 2.haftası gireceğimi söylediler.

Alıntı seyhans adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha sınava girmedim mayısın 2.haftası gireceğimi söylediler.
    Yazılı sınava da mı gireceksin? Sadece direksiyon mu

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ArmaganOztas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok üzücü bir durum, geçmiş olsun.
    Arkadaşlar yeni sınav sistemi ile birlikte sürücü kurslarına çok ciddi yaptırımları olan bir takım kurallar geldi. Örn. eskiden 500 tl ye alabildiğiniz B sınıfı ehliyet için artık Taban fiyat uygulaması getirildi 1300tl. Motosiklet ehliyetleri içinde aynı durum geçerli, eskiden manuel vitesli herhangi bir motosiklet ile ehliyet alabilirken artık sınıfına uygun motosiklete sahip olan kurslar ehliyet verebiliyor. artık 50cc motosikletle ehliyet alıp 600rr a binemiyoruz. Sizin kayıt olduğunuz kurs tamamen kötü niyetli bir şekilde, elindeki eski motosikletle (muhtemelen önceki sistemde kullandıkları)size a1 ehliyeti vermiş. Artık bir kursun tüm sınıflarda motosiklet ehliyeti verebilmesi için 3 farklı güçte motosiklete sahip olması gerekiyor. Jester kardeşim, seni tamamen kötü niyetli bir şekilde mağdur etmişler dava açabilirsin. Hukuksal açıdan bilgi almak istersen 0507 929 9884'ten Avukat Can Sarı'yı arayıp forumdan ismimi verirsen seninle tüm bilgisini paylaşır. Geçmiş olsun. Bence kursun adını da burada deşifre etmelisin, başkaları da mağdur olmasın.
    İlginiz icin tesekkur ediyorum. Durumu duzelteceklerini soylediler. Bugun tekrar gorusucem. Cozmezlerse baska kursa kaydolup hukuki sureci baslaticam.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    Alıntı Jester8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 yaşımdan beri ehliyetsizim elinde kağıt varsa polis abiler çok sert yapmaz sana kaza dan kaçın
    MeehMT bunu beğendi.
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 yaşımdan beri ehliyetsizim elinde kağıt varsa polis abiler çok sert yapmaz sana kaza dan kaçın
    Ne büyük marifet bravo. Çok doğru bir iş yapıyormuş gibi bir de insanlara akıl vermesen bari.
    Ofius, KYorulmaz, sezgingulmez ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ehliyetsiz gezmek hic dogru degil kesinlikle. Ama bu durumda secenegim kalmadi. Ana yollara cikmadan ehliyet alana kadar pratik yapicam.

Alıntı likewhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılı sınava da mı gireceksin? Sadece direksiyon mu
    sadece direksiyon 2012 de b sınıfı ehliyet almıştım zaten.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bir güncelleme yapmak istiyorum; kursla tekrar görüstüm benim gibi 3-4 kişi daha ayni sikayeti yapmis. Bu arkadaşlarla beraber a2 için tekrar kayit ediceklerini söylediler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bana kalırsa o semte tanıdık varsa şöyle sağlam 1-2 arkdaşını al gir kursa adama sert konuş ücretsiz a2 vereksin sadece sınav ve harç ücretlerini öderim diyeceksin milli eğitimle avukatla çözülürde eli cebinde halleder işi o kurs sonuçta yazılı bir belge yok senin a2 dediğine dair kendi adeletini kur bak korkudan nasıl cıyaklıyor yani empati yaptım aklıma gelen bu oldu olmadı takarım kaskı yüzümü kapatsın diye yakarım o kursu.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı MeehMT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa o semte tanıdık varsa şöyle sağlam 1-2 arkdaşını al gir kursa adama sert konuş ücretsiz a2 vereksin sadece sınav ve harç ücretlerini öderim diyeceksin milli eğitimle avukatla çözülürde eli cebinde halleder işi o kurs sonuçta yazılı bir belge yok senin a2 dediğine dair kendi adeletini kur bak korkudan nasıl cıyaklıyor yani empati yaptım aklıma gelen bu oldu olmadı takarım kaskı yüzümü kapatsın diye yakarım o kursu.
    Zaten oyle bir konusma yaptim hocam. Sinav harci vs. de odemeyecegim. Sadece sinava girip a2 sertifikami alicam.
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Ozaman süper olmuş bedava a1 almış oldunuz kazasız belasız sürüşler dilerim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)