Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acemi 16 yaşında a1 ile 250cc motor alabilir mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Ben 15 yaşındayım yakında 16 ya gireceğim a1 ehliyeti alacağım yani 125ccye kadar sürebiliyorum ama fiyatlar malum 250 ile aynı acaba ben a2 ehliyeti olmadan 250cclik bir motora sahip olabilir miyim plaka sı falan sorun çıkar mı hani babamın adına olucak diyelim ondada a2 yok a1 var sorun olur mu sizce sizler bilgilisiniz bilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Ayrıca evet acemiyim ama eğitimlere gideceğim hallederim sürme işini.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    incimage, !Lk£®, nuwanda324 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Yine bir genc arkadaşımızın kanı kaynıyor. 250 cc de yetmez sana, bi 600RR falan iyi gider bahçeşehir içinde

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Kimse anlamaz kardeşim al babanıda kandır ama kaza yaptıgında yazacaklar oraya motorsıklet kullanıcısının ehlıyetı olmadıgı ıcın kendısıne 1800 motor sahıbıne 1800 tl toplamda 3600 tl ceza ustune ehlıyetsız oldugun ıcın sıgorta karsılamayacak kazara bı audı bmw mercedese vursan bı tampon 4000 lıra hadı bakaalıım sonra dersın ah babam vah babam :D
    Mertcan00 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Bisiklet iyidir universiteyi bekle kocum

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Polisler zaten ceza yazacak yer arıyorlar ve sen ne soruyorsun.
    bildiğim kadarı ile 1700 sana 1700 de ruhsat sahibine geçirirler pardon ödetirler.
    o zaman bende Motosiklet ehliyeti ile uçak sürerim.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Haklısınızda bahçeşehir içinde 70 km/h ye çıkmak bile başarılı olur kaza yapma şansım cidden zor biri bana çarpsa anca lastiğime vurur yavaş olduğundan sorun olmaz ayrıca uzun gideceğimde 2.el ybr falan alırım otoyolda onla giderim mesafe uzaksa yine de bilgilendirmeleriniz için teşekkürler

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Üstüne biraz daha koy ybr 600rr al bence

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Resim gayet açıklayıcı. 18'ine gelip ehliyetini a2 yaparsan yasal olarak 47 beygire kadar kullanabilirsin. İstanbulda 5-6 ay çevirmeye takılmadığımı bilirim. Ama mutlak bir gün polis yakalar.
    Ya yetersiz ehliyetten 700 küsür sana ve ruhsat sahibine yada tam olarak 1400 sana ve ruhsat sahibine yazma hakları var.

gokberk6426 ve Mertcan00 bunu beğendiler.

Belli ki dalga geçmeye devam edilecek neyse düzgün cevap verenler için teşekkür ederim

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ekipman ne alemde genç adam? Bak yeni başlayacaksın bu hobi yada araç ne olarak görüyorsan çok tehlikeli birsey ... Ne oldugunu anlayamıyorsun o soğuk asfaltla sıcak temaslar kurdugunda hele kaskı yere vurdugun zaman o etrafin kararması...
    Git 125 al ... Üzerine kalan 3 bin mi kacsa ona da ekipmanin kaskin en iyisini al.. Cunku gencsin trafigi bilmiyorsun onune seni gore gore kiranlar mı dersin , arkandan carpacak gibi gelip son anda fren yapanlar mi dersin, dolu..
    Git ekipmana harca parayi motora degil ..
    Mertcan00 bunu beğendi.

Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman ne alemde genç adam? Bak yeni başlayacaksın bu hobi yada araç ne olarak görüyorsan çok tehlikeli birsey ... Ne oldugunu anlayamıyorsun o soğuk asfaltla sıcak temaslar kurdugunda hele kaskı yere vurdugun zaman o etrafin kararması...
    Git 125 al ... Üzerine kalan 3 bin mi kacsa ona da ekipmanin kaskin en iyisini al.. Cunku gencsin trafigi bilmiyorsun onune seni gore gore kiranlar mı dersin , arkandan carpacak gibi gelip son anda fren yapanlar mi dersin, dolu..
    Git ekipmana harca parayi motora degil ..
    Tamam teşekkürler ekipmanları zaten ayrıca alacağım marka bilgim yok pek o yüzden araştırıyorum yavaş yavaş zaten kasımda ehliyetimi (a1) alabilirim kask olarak nolan alıcam devamını marka pek bilmiyorum ama eldiven mont sırttlık dizlik alacağım

Motosikleti
    Forza 250
    Soru "alabilir mi ?"den ziyade "almalı mı ?" olmalı bence. Güzel kardeşim motorun parasını sen mi vereceksin de yok efendim 125 ile 250 nin fiyatı yakınmış. Al 125 cc skuterini bin 2 sene paşalar gibi. Biz 16 yaşındayken bisiklete zor biniyorduk ya. Okuluna skuterinle gideceksin ne kadar güzel birşey. 125-250 pazarlığı yapacağına kaç paralık , hangi kaskı almalıyım, hangi eldiveni montu almalıyım nerede eğitim almalıyımın peşine düş canım kardeşim. Motorlar bir yere kaçmıyor. Az sabır...
    Mertcan00 bunu beğendi.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bak mesela sadece dizlikle olmaz çok güvenli değil pantalon alacaksın ki seni asfalt yanıklarından korusun .. Bot alacaksin eldiven alacaksin mont alacaksın ..

Ekipman çok önemli güzel kardesim .. Hem bir defa alinca bir daha elinde patlayacak birsey degil bu ... Bugün 2. El 125 alirsin iki yıl sonra ehliyetini alir satarsin 250 alirsin ... Hem o mutlulugu tekrar yasarsin hemde kademe kademe yükseltirsin
    Mertcan00 bunu beğendi.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    daha 15 yaşındasın 16 ya gırınce yazılıcaksın ehlıyetı alman 4 5 ay surcek kafadan sımdıden bu ne acele anlamadım

Motosikleti
    -
    bence 2.el honda today al,ıyıce piş mis gibide mtor,sonra yaşın geldiğinde 150 yada 200cc ye gecersin,daha ustunu dusunme bence.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    hangi model alıcaksınki ? bence 100 lük cupla felan başla yaşın gerçekten kücük çünkü eğitim ekipman felan bütcen el verirse 125 cc ile olabılır 250 cok ama soyliyim ... bu arada cevirmeye felan yakalanırsan öttürürler
    Mertcan00 bunu beğendi.

Biraz skuter sürmüştüm supersport başlamak istiyorum ileride yaşım yetince istediğim gibi korkmadan alabilmek için duruma göre ya ktm rc 125 alacağım ya honda cbr 125 ya da aprilia ra 125 alacağım

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Sonra bi gülme geliyor....

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli ki dalga geçmeye devam edilecek neyse düzgün cevap verenler için teşekkür ederim
    Dostum dalga geçilmiycek gibi değil ki ya kusura bakma yani :(
    Mertcan00 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)