Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ufak motosiklet plakası hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cole Trickle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax Momo Design
    Bende hem küçük hem de app plaka yaptıracağım. Geçen gün durdum bir motorlu polisin yanında sordum "usta bir sakıncası varmı" diye. "Valla aslında kanunen yasak ama biz kimseye dokunmuyoruz bu yüzden, sen her zaman orjinalini yanında taşı, sıkıntı olmaz ama yine de %100 garanti veremem. Arıza birine de denk gelebilirsin" dedi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 MH DRİFT
    Daha geçen hafta kıl bir polise denk gelip app plakamı sökmek zorunda kaldım orjinalini taşıdığım halde...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Beyler mühürsüz ufak plakaya polislerin laf demelerine hadi neyse derim de mühürlü ufak plakalar da mevcut, üstelik bunu direkt şöförler odası veriyor, ona birşey diyeceklerini sanmıyorum, sonuçta mühürlü plaka...

Mühürlü olmasına rağmen plaka ufak olduğu için ceza yiyeniniz oldu mu acaba?

açıkçası benim şuanki plaka traktör plakası ebatlarında, çanak anten gibi, uydu anteniyle dolaşıyorum resmen
    en kısa süreden bende ufak mühürlü plaka yaptırmayı düşünüyorum.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıldır pleksi app plaka kullanıyorum bu zamana kadar 100-110 kere polis durdurdu hiçbiri birtek kelime etmedi hemde manisa gibi biryerde.

Not:İzmirde polis yok.
    Benim oğluma bir ay kadar önce İzmir Urla'da pleksi app dediğiniz plaka yüzünden 90 tl kadar ceza yazmış polis.(Başka bir kusur bulamadığı için motosiklet ve sürücüsünde).Oğlumda haliyle sormuş 'Orjinal plakası yanımda olsaydı yine de ceza keser miydiniz ? ' diye.Cevap : 'Yine de ceza keserdim' olmuş.

Özetle: Tamamen polisin insafına kalmış bir durum, keyfi isterse ceza kesiyor, istemezse kesmiyor.

Bu konuda merakı olanlara belki faydası olur diye paylaştım.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben de yarın bu plakayı motosikletime taktıracağım ancak sanırım vida ile çakmak lazım, vida da görüntüyü bozar mı ? diye endişeleniyorum.

Güçlü bir yapıştırıcı ile falan deneyen var mı ?

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Pleksiglas'dan imal edilen APP diye tabir edilen plakalar yasal değil. Polisin insafına kalmışsınız. İster ceza keser, ister bağlar, isterse bir şey demez.
    Ancak Normal plaka gibi saçtan imal edilen ancak diğer plakalara göre daha ufak olan plakalara bir şey demiyorlar. Benim plaka o şekilde. Şimdiye kadar belki 40 defa çevirmeye, radara denk geldim. Hepsi ehliyet, ruhsat, muayene, sigortaya baktı. İyi günler diyerek gönderdiler beni. Yani bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    10x16 mühürü app

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Boyut karşılaştırması icin fotoğraf atıyorum.app plakayı kaliteli alırsanız gerek hologramları gerekse reflektif özelliklerini sağlıyorsa polis genelde bir şey demiyor.

Orjinal plakadan daha iyi parlıyor (merhaba eds )

adenizkusu bunu beğendi.

adenizkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    Alıntı AlpayEsmer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha geçen hafta kıl bir polise denk gelip app plakamı sökmek zorunda kaldım orjinalini taşıdığım halde...
    mühürlümüydü plakan ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)