Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Anti kedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın eski kasa, sana kesin bir çözüm,işe yaramazsa bende ne olayım, naftalin topcuklarını alıyorsun heryerde var, motorun cinsine göre bir adet genelikkle yetiyor olmazsa iki adet yaparsın, onları ya eski bir bayan çoranını bilekten kes, içine 7-8-10 adet naftalin topu koy ağzını bağla torba gibi selenin yakınına as, veya evde varsa küçük altın kesesi zaten onun kendi ipi var, birkaç delik del (koku çıkması için) gene aynı şekilde torba gibi ağzını bağla ve uygu yere as hepsi bu, kedilerin kalan kokusunuda sabunlu su bir miktar Ace veya Domestos çamaşır suyu kat köpürt yeteri kadar ovala hemen çıkmazsa belki biraz kalabilir, aynı işi 2-3 gün sonra tekrarla ,haydi kolay gelsin.
    Çözüm için saol hocam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200NS
    valla bu kış bende çektim bu kedilerden. Gelip yatıyorlar, kılları tüğleri kalıyor, üstüne birde motorun göstergesine işeyip gidiyorlar. Bi sabah brandayı kaldırdım, 3 kedi birden bana bakıyor utanmadan

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    şahsen kedi besliyorum amatör sayılabilecek düzeyin bir tık üstü olsa bile sizlere tavsiyem bir leğen alın ve içine kum doldurun motosikletin yanına koyun. Kediler çok zorda kalmadıkça kum bulunmayan yere pislemezler. Bizim buralarda da zilbilyon tane kedi var motosikletler meydan da ama pisleyen kedi yok zira şükür betonerme değil her yer hayvancağızlar o kadar sıkıntı çekmiyor Not: Leğen büyük olacak.
    beykurt bunu beğendi.

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şahsen kedi besliyorum amatör sayılabilecek düzeyin bir tık üstü olsa bile sizlere tavsiyem bir leğen alın ve içine kum doldurun motosikletin yanına koyun. Kediler çok zorda kalmadıkça kum bulunmayan yere pislemezler. Bizim buralarda da zilbilyon tane kedi var motosikletler meydan da ama pisleyen kedi yok zira şükür betonerme değil her yer hayvancağızlar o kadar sıkıntı çekmiyor Not: Leğen büyük olacak.
    Kedilerin motora bıraktıkları, o haftalarca, aylarca çıkmayan yoğun kokunun nedeni ihtiyaçlarını gidermek değil ki.

Amaç; işaretlemek ve oranın kendi bölgeleri olduğunu belirtmek.

Yani "Aa, kum varmış burda, iyi madem buraya pisleyim bundan sonra" demeyecektir.

Ya da kumda ihtiyacını giderir ama işaretini de bırakır. İkisi farklı şey çünkü.
    fedos bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    tek çözümü var benzin... bizim tanıdık kuşlarını korkutuyormuş kedi... poposuna benzin sürmüş (tavsiye etmiyorum insan dışı davranış)

Motosikleti
    Mondial Drift
    Seleye işeyin orasi sizin bölgeniz olur işaretlemiş olursunuz. Kedilerde aaa bu isemis baska motora gidelim der şaka bi yana kediler ses cikaran poşetleri sevmezler işe yarar mi bilemiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedilerin motora bıraktıkları, o haftalarca, aylarca çıkmayan yoğun kokunun nedeni ihtiyaçlarını gidermek değil ki.

Amaç; işaretlemek ve oranın kendi bölgeleri olduğunu belirtmek.

Yani "Aa, kum varmış burda, iyi madem buraya pisleyim bundan sonra" demeyecektir.

Ya da kumda ihtiyacını giderir ama işaretini de bırakır. İkisi farklı şey çünkü.
    Arkadaş kum hakkında doğru söylemiş. Kediler köpek gibi koku bırakmak için sağa sola pislemezler bu yüzden dindede necis sayılmazlar bildiğim kadarıyla.Mesela hiç bir eğitimi olmayan bir ev kedisi içgüdüsel olarak yattığı yerin yakınlarındaki kuma yapıyor.Bu örneğe bakarsak kum işe yarayabilir.

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş kum hakkında doğru söylemiş. Kediler köpek gibi koku bırakmak için sağa sola pislemezler bu yüzden dindede necis sayılmazlar bildiğim kadarıyla.Mesela hiç bir eğitimi olmayan bir ev kedisi içgüdüsel olarak yattığı yerin yakınlarındaki kuma yapıyor.Bu örneğe bakarsak kum işe yarayabilir.
    İhtiyacını içgüdüsel olarak kuma yapar, doğru. Ama işaret bırakmasına engel değildir bu durum.

Kediler yaşadıkları bölgeye son derece bağlı yaratıklardır. Vahşi doğada yaşam alanlarının sınırlarını çiş, kaka, tırmık ya da vücutlarından salgıladıkları çeşitli kokular aracılığıyla belirlerler. Kedilerin içgüdüsel olarak yaptığı şeydir işaretlemek. Böylelikle yaşam alanlarının sınırlarını belirlemiş ve bu sayede kendilerini besleyebilecek miktarda avın ellerinin altında bulunmasını garanti altına almış olurlar.

Bu alana yaklaşan başka kediler eğer bu sınırı aşmak istiyorsa tehlikeyi göze almak zorundadır. İşaretleyen kedi için o bölgenin işaretlenmesi demek, rakip avcılarla yüz yüze gelme riskinden ve sonu yaralanma veya ölümle bitecek kavgalardan uzak kalmak demektir.

Ayrıca tek amaç sınırları belirlemek değildir. Çiftleşecekleri eşlerin ilgisini çekmek için de koku bırakırlar.

Yani işaretleme, yalnızca yemek bulmaya, sınırları belirlemeye değil üremeye de hizmet eder.

Yukarıda dediğim gibi, ihtiyacını kumda giderir ama işaretini de bırakır.

İçgüdüsel olarak yapar bunu.

Motosikleti
    Honda CRF 1000 L
    10-15 Liraya satılan kılıf+sprey setler var. Sprey bir sezon idare ediyor. Bunun haricinde kedi yemek yedigi yere pislemez. Selenin üzerine bir miktar kedi maması koyarsanız kedinin gelmesini engellemeseniz bile pislemesini vs. engellemiş olursunuz.

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naftalin işe yarar. Ama en önemli önlem besin kaynaklarını kesmektir. Beslenmedikleri yerde kedi durmaz. Kedi besleyenlerle konuştum hatta birkaçıyla tartıştım, artık apartman çevresine yiyecek su bırakmıyorlar. Uzakta biryerlere bırakıyorlar yiyecekleri . Kedi köpek kalmadı.
    İsteyen istediği yerde besler hayvanları.Senin ne haddine sokaktaki hayvanı yerinden etmeye.Kendi rahatı bozulmasın diye başkalarının yaşam alanlarına müdahele eden insanları bir kaşık suda boğasım geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naftalin denedim, 3 gün sonra bir baktım kediler alem yapıyor motorun içinde. Mazot, karabiber vb.hepsini denedim bir çözüm olmadı. 4 adet motor brandası yırtılıp atıldı. Kıyamıyorum hayvancıklara da. Brandacıya gidip sağlam bir branda diktirdim. Gayet kalın ve güzel. Onu yırtamadılar. Ama altı kapalı olmasına rağmen yine de içerisine girip, hatta gösterge panelinin oralara yatmaya başladılar.

Baktım olmayacak.Sonra şöyle bir anlaşma yaptık kendileri ile. Ben onlara bir kedi evi yaptım. Önlerine mamalarını da koyuyorum. Onlar evlerinde mesut mutlu yaşıyorlar. Aşılarını da yaptırdım belediye veterinerinde. Sokağımızın insanları seviyor, onlar da insanlara çok alıştılar gelip sırnaşıyorlar hemen. Ne motora, ne de arabanın üstüne çıkmıyorlar.

Buraya kadar her şey çok güzel gitti. Ama toroman bir erkek tekir, bizim kızların hepsini hamile bırakmış. 2 kedi de doğurdu. Evin yanına bir kedi evi daha koyduk. Artan bu nüfusa nasıl bakacağız bilmiyorum. Kedi evini görenler ellerinde yiyecek, mama, tavuk, sosis vb.gelip koyuyorlar. Yemek sorunumuz yok ancak 1 ay sonra bu evlerin sayısını arttırmam gerekecek.
    Motoru ve arabayı kedilerden kurtardık. Ama hızla artan bir nüfusa sahip olduk.
    Helal olsun sana.Bazıları gibi rahatı için hayvanların nerede yaşayacağına karar verebileceğini sananlara nispet gayet güzel ve olgun bir çözüm olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi motorumda (Regal Raptor 150 ) kullanıyorum ve memnunum gele giden yok, öyleyse son önlem: Sele boyuna uygun 10 mm lik tahta ve kontraplak alıyorsun üzerine cam çivilerini çakıyorsun (Hint fakirlerinin tahtası gibi ) 7-10 cm gibi aralıklarla ister diagonal ister ızgara modeli çivileri çak çivi başları alltta kalsın, uçları yukarı baksın, düşmemsesi içinde kancalı lastikle tuttur tamam götü sıkarsa çıksın bakalım kedi oraya, ha giderken bir yare sakla gelince gene tak OK?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Sayın Metin Kılıç naftalini toz halinde döktüysen olmaz naftalin boncukları kese içine konacak ve birkaç tane de delikleri olacak selamlar.
    Son çare dediğin şeyde hayvan kim oluyor? Saçma sapan örnekler vermeyin.
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok kedi evi yok mama tabağı koy mazot karabiber vs. işe yaramıyor
    ben o kadar uğraştım çözümü yok illa yatıyor, yattığı ile kalmıyor yer benim diye egzoza işiyor bunun için bir tek çözüm geldi aklıma bir tane camsil kutusuna sabunlu su koydum egzozun üstüne bir güzel döküyorum sonra 2-3 lt su ile duruluyorum
    bazen yıkayamıyorum işte ışıklarda sıcak egzozdaki sidik kokusu gelince insanı mahvediyor topla tüfekle vurasım geliyor kedileri

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Kediler naftalini çok sever :D

Selenin şekline göre 2 tane 5mm drolit yada dolap arkalığı kestirin, sonra herhangi bir koltuk döşemecisinde 2cm aralıklarla tel çaktırın çıkmasın diye 2. arkalığıda diğerine kontra yaptırın, kancalı lastiklerle seleye gerin kedi bir iki denemeden sonra ayakları delinince birdaha uğramıyor.Bir gün koymayın mendebur hayvan hemen fırsat bilip gene tünüyor. Hergünmü kontrol ediyorlar anlamadım doğrusu.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Kapalı otoparkta olmasına rağmen benimkinin selesine de yatıyor. Yanımda bi fazer 8 var ona yatmıyor gelip benimkine yatıyor. Foşik kedi.

Bazen atletten bozma bezler oluyor evde. Onları koyuyorum seleye. Arada da kenara köşeye mama bırakıyorum. İnsanlığa bir faydamız yok bari hayvanlara olsun.
    ...garip... bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naftalin denedim, 3 gün sonra bir baktım kediler alem yapıyor motorun içinde. Mazot, karabiber vb.hepsini denedim bir çözüm olmadı. 4 adet motor brandası yırtılıp atıldı. Kıyamıyorum hayvancıklara da. Brandacıya gidip sağlam bir branda diktirdim. Gayet kalın ve güzel. Onu yırtamadılar. Ama altı kapalı olmasına rağmen yine de içerisine girip, hatta gösterge panelinin oralara yatmaya başladılar.

Baktım olmayacak.Sonra şöyle bir anlaşma yaptık kendileri ile. Ben onlara bir kedi evi yaptım. Önlerine mamalarını da koyuyorum. Onlar evlerinde mesut mutlu yaşıyorlar. Aşılarını da yaptırdım belediye veterinerinde. Sokağımızın insanları seviyor, onlar da insanlara çok alıştılar gelip sırnaşıyorlar hemen. Ne motora, ne de arabanın üstüne çıkmıyorlar.

Buraya kadar her şey çok güzel gitti. Ama toroman bir erkek tekir, bizim kızların hepsini hamile bırakmış. 2 kedi de doğurdu. Evin yanına bir kedi evi daha koyduk. Artan bu nüfusa nasıl bakacağız bilmiyorum. Kedi evini görenler ellerinde yiyecek, mama, tavuk, sosis vb.gelip koyuyorlar. Yemek sorunumuz yok ancak 1 ay sonra bu evlerin sayısını arttırmam gerekecek.
    Motoru ve arabayı kedilerden kurtardık. Ama hızla artan bir nüfusa sahip olduk.

Duyarlılığınız için kedim adına teşekkürler.Bu dünya sadece insanların değil,hatta insanlar diğer canlıların yaşamları için tehdit malesef.Keşke herkes sizin gibi duyarlı olsa.Allah (C.C.) razı olsun.
    metinkilic bunu beğendi.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Arkadaşlar merhaba benim gibi belki üşengeç biri çıkar naftalini her akşam koyup çıkarmaktansa selenin altına koyan olur diye yazıyorum. Bugün servise gittim (Kaya Motosiklet) motorun genel bakımı için. Bugüne kadar yöntem her zaman aynıydı ancak Mustafa Usta uyarana kadar o naftalinin yakıt hava karışımını etkileyeceği aklıma gelmemişti. Başka servislere başka motosikletimle de gitmiştim yöntem hep aynıydı ancak bir tane uyaran olmamıştı. Kedi için diyordum. Hmmm ise yariyormu deyip geçiyorlardı. Artık böyle usengeclik olmayacak sakın ha sizde bu durumu düşünmeyiniz. Teşekkürler Mustafa Usta. ;) Herkese hayırlı sürüşler.

benimkinde regl olmuştu şıllık ( bu arada motorumun 10 metre ötesinde kedi yeri yaptım ordada yatmıyolar kapalı güzel kutu koydum 2-3 tane yinede motora geliyolar .9

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Naftalin piyasada zor bulunuyor.Bomba falan yapıyorlarmış heralde.Sağda solda sorup durmayın

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Kedilerin sevmediği kokulu bizim için biraz limon kokusuna benzer sprey var petshoplarda her gün bıraktığınızda deodorant ya da parfüm gibi motosikletinize sıkın bakalım işe yarayacak mi, ben de motosiklet olmadığı için deneyemiyorum ama kedim var . Acaba bu spreylerin, arabadaki gibi, kokulu kart yok mu ki asalım muska gibi

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedilerde aslanlar gibi bölgecidir. Bölgelerini işaretlemek için işerler.
    muhabbeti demleyelim...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)