Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Anti kedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Beyler selam

Sabah ise gitmek icin motor basina gittim brandayi kaldirdim bu kediler yatarken isemismi sicmismi ne bok yemislerse artik seleyi temizlemekle ugrastim yok mu bu hayvanlara karsi zarar vermeden uzak tutcak bise ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Branda altı naftalin iş görebilir. Olmazsa seleye naylon poşet geçirince oturmuyorlar

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Toz karabiber

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    benim artçı sırt dayamalığı mahvettiler çözüm bütün soyulmamış salatalık. yanlış anlamayın videoya bakın
    https://www.youtube.com/watch?v=lGolLS8tnBc
    gokberk6426, OğuzÖztürk ve berkcigdem bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Naftalin işe yarar. Ama en önemli önlem besin kaynaklarını kesmektir. Beslenmedikleri yerde kedi durmaz. Kedi besleyenlerle konuştum hatta birkaçıyla tartıştım, artık apartman çevresine yiyecek su bırakmıyorlar. Uzakta biryerlere bırakıyorlar yiyecekleri . Kedi köpek kalmadı.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Sayın eski kasa, sana kesin bir çözüm,işe yaramazsa bende ne olayım, naftalin topcuklarını alıyorsun heryerde var, motorun cinsine göre bir adet genelikkle yetiyor olmazsa iki adet yaparsın, onları ya eski bir bayan çoranını bilekten kes, içine 7-8-10 adet naftalin topu koy ağzını bağla torba gibi selenin yakınına as, veya evde varsa küçük altın kesesi zaten onun kendi ipi var, birkaç delik del (koku çıkması için) gene aynı şekilde torba gibi ağzını bağla ve uygu yere as hepsi bu, kedilerin kalan kokusunuda sabunlu su bir miktar Ace veya Domestos çamaşır suyu kat köpürt yeteri kadar ovala hemen çıkmazsa belki biraz kalabilir, aynı işi 2-3 gün sonra tekrarla ,haydi kolay gelsin.
    fedos ve Eski_kasa bunu beğendiler.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın eski kasa, sana kesin bir çözüm,işe yaramazsa bende ne olayım, naftalin topcuklarını alıyorsun heryerde var, motorun cinsine göre bir adet genelikkle yetiyor olmazsa iki adet yaparsın, onları ya eski bir bayan çoranını bilekten kes, içine 7-8-10 adet naftalin topu koy ağzını bağla torba gibi selenin yakınına as, veya evde varsa küçük altın kesesi zaten onun kendi ipi var, birkaç delik del (koku çıkması için) gene aynı şekilde torba gibi ağzını bağla ve uygu yere as hepsi bu, kedilerin kalan kokusunuda sabunlu su bir miktar Ace veya Domestos çamaşır suyu kat köpürt yeteri kadar ovala hemen çıkmazsa belki biraz kalabilir, aynı işi 2-3 gün sonra tekrarla ,haydi kolay gelsin.
    Hocam, kimyagermisiniz ?
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    İsmi ne bilmiyorum da iki ucu kancalı lastikler var.

Bu lastikler genelde bahçeye alınan salıncağın üzeri kapatıldığında muşambanın uçmaması için alttan ve üstten geçirilir.

Ben de brandamı örtüp bu kancalı lastikleri motosikletimin altından geçiriyorum zaten direkt branda motosiklete yapışıyor.
    dental_land bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Naftalin denedim, 3 gün sonra bir baktım kediler alem yapıyor motorun içinde. Mazot, karabiber vb.hepsini denedim bir çözüm olmadı. 4 adet motor brandası yırtılıp atıldı. Kıyamıyorum hayvancıklara da. Brandacıya gidip sağlam bir branda diktirdim. Gayet kalın ve güzel. Onu yırtamadılar. Ama altı kapalı olmasına rağmen yine de içerisine girip, hatta gösterge panelinin oralara yatmaya başladılar.

Baktım olmayacak.Sonra şöyle bir anlaşma yaptık kendileri ile. Ben onlara bir kedi evi yaptım. Önlerine mamalarını da koyuyorum. Onlar evlerinde mesut mutlu yaşıyorlar. Aşılarını da yaptırdım belediye veterinerinde. Sokağımızın insanları seviyor, onlar da insanlara çok alıştılar gelip sırnaşıyorlar hemen. Ne motora, ne de arabanın üstüne çıkmıyorlar.

Buraya kadar her şey çok güzel gitti. Ama toroman bir erkek tekir, bizim kızların hepsini hamile bırakmış. 2 kedi de doğurdu. Evin yanına bir kedi evi daha koyduk. Artan bu nüfusa nasıl bakacağız bilmiyorum. Kedi evini görenler ellerinde yiyecek, mama, tavuk, sosis vb.gelip koyuyorlar. Yemek sorunumuz yok ancak 1 ay sonra bu evlerin sayısını arttırmam gerekecek.
    Motoru ve arabayı kedilerden kurtardık. Ama hızla artan bir nüfusa sahip olduk.
    Zuzuuw, 2wheels, Arda_Karaca ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Hocam oyuncak yılan koy motorun yanına gelmezler salatalık espirisi burdan gelmekte :₺

Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Naftalin hiçbir işe yaramıyor.

Bizzat denenmiş, test edilmiştir...

En iyi çözümü bulmuşsun, eğer kedilerden bazılarını kısırlaştırırsan nüfus artışına da en sağlıklı çözümü bulursun.
    polemos bunu beğendi.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    metinkilic hocam güzel insansınız vesselam.
    polemos, yürekçe, fedos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chetaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naftalin hiçbir işe yaramıyor.

Bizzat denenmiş, test edilmiştir...
    Brandanın altındaki naftaline dayanacak canlı bilmiyorum ben. Açık havada bende işe yaramıştı. En azından motorda daha az pati izi görüyordum

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet platformlarındaki en sevdiğim konu. Tek çözümü var: SİRKE

Motosikleti
    Tracer 900
    Sele kılıfı öneririm,19 tl ye aldım kumaşı kalın naylonumsu itici de bir kokusu var şimdilik ve kesinlikle sıvı geçirmez..Daha önce ince kumaş olan vardı böyle şemsiye kumaşı gibi,üstüne çıkmış yatmış sonrada işemiş altına geçmişti..O nasıl bir kokudur,defalarca sabun,cam sil,torpido temizleyici köpük vs.ile temizledim zor bastırdı kokuyu..Bu son aldığım iyi hani istanbul bostancı da bir mağaza var ya orada var..reklama girmesi sorun olurmu bilmediğim için link koymadım..Serbest ise ürünün linkini de atarım..çok can sıkıcı bir durum ve sele kılıfı şart..Motorda nylon poşet de bulunduruyorum,örtüye işerse poşete koyarım diye..şimdilik vukuat yok seleyi açık bıraksam anında çıkıyorlar eminim ama bunun üstüne çıkmadılar da..

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Ben kendi motorumda (Regal Raptor 150 ) kullanıyorum ve memnunum gele giden yok, öyleyse son önlem: Sele boyuna uygun 10 mm lik tahta ve kontraplak alıyorsun üzerine cam çivilerini çakıyorsun (Hint fakirlerinin tahtası gibi ) 7-10 cm gibi aralıklarla ister diagonal ister ızgara modeli çivileri çak çivi başları alltta kalsın, uçları yukarı baksın, düşmemsesi içinde kancalı lastikle tuttur tamam götü sıkarsa çıksın bakalım kedi oraya, ha giderken bir yare sakla gelince gene tak OK?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Sayın Metin Kılıç naftalini toz halinde döktüysen olmaz naftalin boncukları kese içine konacak ve birkaç tane de delikleri olacak selamlar.
    Eski_kasa bunu beğendi.

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    çözümü basit ve ucuz.
    https://www.adoremobilya.com/kedi-evi
    mama koymak opsiyonel.
    fedos, beykurt, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Kedi kovma tarifi veriyorum;

5 adet naptalin
    1 adet salatalık
    1 yemek kaşığı karabiber
    100ml sirke
    100ml mazot

Çukur bir kasenin içinde hepsini karıştırıp motorun heryerine eşit miktarda döküyoruz.Salatalığı da uygun gördüğümüz bir yere dikiyoruz.
    fz6_fazer ve Archidraw bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    benim selenin dikişlerini yoluyorlar, hadi geliyon yatıyon, oturuyon bilimum faydalanıyon ulen dikişlerle ne alıp vermediğin var :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)