Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Inazuma / MT-25

Motovento
    REKLAM ALANI

Benelli tnt 250 ye bir bak he artciyla hem solo cok keyifi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    biri yukarılarda mt25 ile duke390'ı aynı kefeyi mi koymuş?

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Bir mt25 sürücüsü olarak kesinlikle mt25 diyorum...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çelik fren hortumu 690'da var. 7250rpm'de 24nm torku var. Herkes valentino rossi olduğu için kaydırmalı debriyaj şart tabi. Boyu 1.80 üzeri olan biri için bisiklet gibi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Hala şüphelerin varsa getir yan yana koyalım ktm 250 ve mt-25'i farkı anlarsın.

İnazuma kötü motor demedim, mt almadan önce bende inazuma istiyordum. 1 ay bayilerde + fuarda manyak gibi bu ikisini kıyasladım durdum. Ama bir noktadan sonra mt'ye kaydım ve hiç pişman olmadım bu tercihimden.

Tekrar söylüyorum burda yorum yapan birçok kişi mt kullanmadı
    Çelik fren hortmu tüm Duke'lerde standart..(125,200,250 ve 390 dahil)...
    The Power of The Dreams.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    ben motoru zaten hızlı şekilde satayım edeyim diye bakmıyorum doğrusu ömürlük motor istiyorum.
    şimdi inazumayı çok beğendim çift silindir artcılı vs uzun yol olsun şehir içi olsun rahat bir motor. ama sorun bende ben çok güvenemedim kendime.
    ya onu alıcam tın tın gidicem şehir içinde yada sadece uzun yolda kullanıcam.
    150 cc motorumla da uzun yola gidiyorum sıkıntı yok. ama artcı ile işkence oluyor tek gidince sorun yok rahat. motoru birazda iş için kullanıyorum ben servise gidiyorum çantada kablo pense vb şeyler taşıyorum. 3 lü çanta yapıp mahalle arasında işe gidip gelicem ama bayırları düşünüyorum önümde direk duran araçları düşünüyorum. 150 cc ile bile bazen olmadık zamanlarda düşecek gibi oluyorum da tutuyorum motoru sorun olmuyor ama inazumayı boy yetmedigi için tutamıcağımı biliyorum bayırlarda sorun olacak mı bilmiyorum kafam o kadar karışık ki.
    aylardır motor bakıyorum 250 cc alamadım gitti. cbr istiyorum racing tarzı onlarda kısa sürede km artınca ömrü kısa olduğundan yanaşmak istemiyorum. sebebi şuan kendi motorumla 10 günde 1000 km yapıyorum. motor daha cok yapsa atik olsa daha çok km de yapıcamda gitmiyor
    160 boyuna uygun başka ne tür motorlar olabilir kaliteli olsun istiyorum japon vb çin malı almak istemiyorum ilerde elimizde patlamasın. tamirci ile akraba olmakta istemem. tavsiyeleri bekliyorum.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Hocam inazuma f tavsiye ederim naked düşünüyorsunuz belli ancak f i görünce karar değiştireceksinizdir rüzgar da çok başarılı cbf 150 den geçtim ordan biliyorum sesi ivmelenmesi çok hoş kalıbı 600 cc ayarında boyunuza kilonuza göre sırıtmaz memleketin yollarında sizi üzmez çukurlarda çok başarılı ayrıca 2015 0 km kampanya mevcut o dediğiniz rakamların 500 usd altında

Scout76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250 - SUZUKI INAZUMA F - HONDA CBR500R
    Günaydın
    5.300 km 2015 model mavi inazuma f imi satabilirim. Ankara

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    İkisinide kullandım bence yamaha daha hoş her açıdan

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kilonuzdan dolayi mt25 rahat olmayabilir size. Inazuma daha konforlu olacaktir. 70 80 kilo olsaniz motorun agirlik merkezi siz ustindeyken fazla yukselmis olmazdi. Daha dengeli olurdu. Ancak 115 kilosunuz. Oyuzden inazuma gibi agirlik merkezi daha asagida bi motor daha dengeli olacaktir. Iki motoru da kullanmadim ama verilerle konusuyorum. Motorun gucu mt25 de daha fazla. Cabuk hizlanan bir motor. Ama yine kilonuz yuzunden daha dusuk bir verimde olacaktir. Inazuma zaten daha yavas hizlanan bir motor.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Konfor rahatlık istiyorsan İnazuma, havası olsun diyorsam MT25. Her ikisini de kullanmadım ama fuarda uzun süre her ikisini de inceledim. MT25 grenajı sökülmüş çakma ss havasında, inazuma da şişmiş commuter gibi. İnazuma yı tercih ederim. Uygun İnazuma arayışındayım.

Her İkisinide kullandım. 115 kg birisinin altında sırıtmayacak motosikletler cruiser ve endurolardır. MT 25 ve İnazuma ya gelirsek;
    - MT 25 2. eli daha hızlı olacaktır.
    - MT 25 daha güzel ivmelenir ve son hızı daha iyidir.
    - İnazuma konfor olarak daha iyidir.(Sele konforu ve amortisörler)
    - İnazuma malzeme kalitesi olarak 250 lik sınıfta rakipsiz.

Duke almayı aklından bile geçirmemeni öneririm 186-84kg yum. Altımda oyuncak gibi kaldı.

Not: İnazuma F candır

hayaletfilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GW250 İNAZUMA YAMAHA YBR 125
    Keyif adamıyım konfor önemli uzun yol yapacağım diyorsan kesinlikle inazuma. Yok şehir içi gezcem tozcam performans yapcam diyorsan mt al.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    bell tnt 250 nasıl bir motor japon malı mı yoksa çin falan mı piyasa durumu nasıl onun

ben en son mt-25 de karar kılıp aldım. 1200 km deyim ve iyiki onu almışım diyorum tarz istiyorsan mt-25 alacaksın tam bir cadde motoru iri bir adamsan altında biraz küçük kalıyor onu söyleyim ... duke ile yan yana koyup kıyasladığımda duke daha kassız ve küçük geldi gözüme inzuma ise yaşlı motoru gibi tamamen tercih meselesi 2 ay yabancı forumlar dahil okudum ettim içim mt 25 ısındı ve çok mutluyum kim ne derse desin senin ruhunu taşıyacak olan motor seni seçiyor zaten saygılar...

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Scout76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın
    5.300 km 2015 model mavi inazuma f imi satabilirim. Ankara
    kaça satacaksınız?
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı mansiyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben en son mt-25 de karar kılıp aldım. 1200 km deyim ve iyiki onu almışım diyorum tarz istiyorsan mt-25 alacaksın tam bir cadde motoru iri bir adamsan altında biraz küçük kalıyor onu söyleyim ... duke ile yan yana koyup kıyasladığımda duke daha kassız ve küçük geldi gözüme inzuma ise yaşlı motoru gibi tamamen tercih meselesi 2 ay yabancı forumlar dahil okudum ettim içim mt 25 ısındı ve çok mutluyum kim ne derse desin senin ruhunu taşıyacak olan motor seni seçiyor zaten saygılar...
    çıplak motorda ne kası arıyon ki? adı üstünde, çıplak. yoksa karenajlı bi şey alabilirdin istediğin irilik ise. sevdiysen eyvallah.

İnazuma ve inazuma arasında karenajdan başka fark var mı? Oturuş şekli olsun güç olsun veya herhangi bir fark?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

İnazuma ve inazuma f diyecektim çok pardon

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Gidon yuksekligi ve grenaj farkindan baska bir fark yok.

zevk meselesi ama ben olsam konforundan ve görüntüsünden dolayı(zevke bağlı tabi) inazuma alırdım

Benelli tnt 250 al. Gerisini dusunme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)