Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seyahatlerde kullanılacak taşınabilir usb girişli şarj bankalarının seçimi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Merhaba

Bazı seyahatlarde cep telefonun şarj problemini çözmek amacı ile taşınabilir usb girişli şarj bankalarından almayı düşündüm fakat

15 tl den başlayıp 100tl in üzerine çıkan fiyatlarda çeşitli markalar mevcut

Fark ettiğim kadarıyla fiyat farklılığı markadan ziyade özellikden kaynaklanıyor ve ilanlarda ''mAh'' değerinden bahsediliyor

mAh kaç olalar bir telefonun şarjını kac defa fuller neye göre secim yapmalı ?

teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    Şarj edeceğin aletlerin pil kapasitelerine göre seçimini yapabilirsin...

Örneğin ; Bende iPhone 6 var pili 1810 mAh ve bunun yanında 10.000 mAh Powerbank var tam olarak 5 kez şarj edebiliyorum...

Hesaplamanı bu şekilde yapabilirsin...
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı OZARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Örneğin ; Bende iPhone 6 var pili 1810 mAh ve bunun yanında 10.000 mAh Powerbank var tam olarak 5 kez şarj edebiliyorum...

teşekkür ederim bende iphone 5s i şarj etmek icin kullanıcaktım verdiğiniz örnek ile hesaplama yapıp ihtiyacımı tespit ederim.

cok yardımcı oldunuz çok teşekkürler.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

https://www.youtube.com/watch?v=JtznYCwQdZc
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler faydalı bir bilgi fakat motorumu sattım yurt içi ve yurt dışı seyahat planlarım için sanırım taşınabilir harici şarj bankaları en uygunu

Motosikleti
    HONDA CBR 600

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı OZARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

10000 ma lık bir kapasite sunan bir cihaz 5 defa elinizdeki cihazı şarj etmesi mümkün değildir (0 dan 100 için konuşuyorum) hiç bir harici şarj cihazı üzerinde yazan değeri kadar sarj imkanı sunmaz. Oradaki rakamlar genelde cihazın içindeki kapasiteyi belirtir. yani 10000 ma diye 2000 ma lık bataryaya sahip bir cihazı 5 defa şarj etmesi mümkün değildir. Sebebi aslında oldukça basit bu şarj döngüsü sırasında belli bir miktar enerji kaybı olacaktır. Bunun miktarı cihazın üretiminde kullanılan komponentlerle doğru orantılıdır. En iyi harici şarj istasayonunda bile %20 kayıp vardır. ortalama kaliteye sahip bir cihazda bu oran %30 civarındadır. kolay bir hesap yaparsak 10bin malık bir istasyon size en fazla 7000 malık enerji sağlar. sizin cihazınızda 1810 mq lık bir pil varsa cihazınız kapalı haldeyken 3,8 kez tam şarj sağlar ki bu bahsettiğim gibi cihazınız kapalıyken elde edebileceğiniz değerlerdir. arada bir çağrıları yanıtlarım derseniz bu şarj döngüsü 3 ün altına düşecektir maalesef bu konu da inanılmaz bir bilgi kirliliği var.
    muhiddin ve polemos bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 ma lık bir kapasite sunan bir cihaz 5 defa elinizdeki cihazı şarj etmesi mümkün değildir (0 dan 100 için konuşuyorum) hiç bir harici şarj cihazı üzerinde yazan değeri kadar sarj imkanı sunmaz. Oradaki rakamlar genelde cihazın içindeki kapasiteyi belirtir. yani 10000 ma diye 2000 ma lık bataryaya sahip bir cihazı 5 defa şarj etmesi mümkün değildir. Sebebi aslında oldukça basit bu şarj döngüsü sırasında belli bir miktar enerji kaybı olacaktır. Bunun miktarı cihazın üretiminde kullanılan komponentlerle doğru orantılıdır. En iyi harici şarj istasayonunda bile %20 kayıp vardır. ortalama kaliteye sahip bir cihazda bu oran %30 civarındadır. kolay bir hesap yaparsak 10bin malık bir istasyon size en fazla 7000 malık enerji sağlar. sizin cihazınızda 1810 mq lık bir pil varsa cihazınız kapalı haldeyken 3,8 kez tam şarj sağlar ki bu bahsettiğim gibi cihazınız kapalıyken elde edebileceğiniz değerlerdir. arada bir çağrıları yanıtlarım derseniz bu şarj döngüsü 3 ün altına düşecektir maalesef bu konu da inanılmaz bir bilgi kirliliği var.
    Aslında bende bir enerji kaybı söz konusu olur mu diye merak ediyordum ve markalar arası kalite farkı dolum kapasitesini ne kadar değiştir diye düşünüyordum
    Sonuç olarak 10000mah hem 30 yl ye hem 100 tl ye hemde 200 e var
    Bu cevap oldukça faydalı oldu teşekkürler
    dlinda iki ke doldursa çok iyi

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bu konuyu bende merak ediyorum.. banada şart çünkü böyle bir ürün...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Aliexpressten orjinal bir ürün olan xiaomi 16000 mah taşınabilir şarj aldım , 3 aydır kullanıyorum hızlı ve güzel şarj ediyor.ortalama boyutta. Fiyatida çok uygun 25 dolara almıştım.Tamamen orjinal ve sağlam.bi maldir , sanayi ürünleriyle karıştırılmasın lütfen

Piyasada sahteleri mevcuttur.Bu linkten orjinaline ulaşabilirsiniz.
    100% Orijinal Xiaomi Güç Bankası 16000 mAh Yedekleme Harici Pil Şarj Cihazı Ile çift USB iPhone 6 Için Artı Samsung S6 Redmi Mi Ped
    https://tr.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaomi-Power-Bank-5000mAh-Slim-External-Battery-Portable-Charger-Mobiles-Powerbank-Gift-power-bank/32292830299.html

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam bende asus un zenpower ı var.
    10050 mAh kapasiteli.
    kullanmış olduğum s3 mini 1500 mAh lık pil kullanıyor ve asus zenpower 1 hafta beni idare ediyor.
    zenpower ın dolum süresi ise 8-10 saat kadar sürüyor.
    ancak telefonu gayet hızlı şarj ediyor.
    şu an kendi sitesinde 79 lira fiyatı var, n11 den 70 liraya almıştım.
    tavsiye ederim.

RyuujinJakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    evet bu konuyla çok yakından ilgili bir arkadaşınız olarak size 2 alternatifim var.

Asus Zenpower Vatan'da 79'a düştü.
    xiaomi powerbanklar var bir de yurtdışından uyguna alabilirsiniz.( ama dikkat edin sahte ürün almayın! )

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    zenpower ı 59 a mı 49 a mı ne aldıydım zamanında fiyatı baya artmış. Tavsiye ederim fakat yanın da 2 A lık bir adaptör alın yoksa şarj etmek problem

Alıntı Muhammed911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpressten orjinal bir ürün olan xiaomi 16000 mah taşınabilir şarj aldım , 3 aydır kullanıyorum hızlı ve güzel şarj ediyor.ortalama boyutta. Fiyatida çok uygun 25 dolara almıştım.Tamamen orjinal ve sağlam.bi maldir , sanayi ürünleriyle karıştırılmasın lütfen

Piyasada sahteleri mevcuttur.Bu linkten orjinaline ulaşabilirsiniz.
    100% Orijinal Xiaomi Güç Bankası 16000 mAh Yedekleme Harici Pil Şarj Cihazı Ile çift USB iPhone 6 Için Artı Samsung S6 Redmi Mi Ped
    https://tr.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaomi-Power-Bank-5000mAh-Slim-External-Battery-Portable-Charger-Mobiles-Powerbank-Gift-power-bank/32292830299.html
    Katılıyorum. Bende xiaomi zte modelini kullanıyorum. Xiaomi nin bir diğer özelliği ise powerbankin şarj olur iken şarj etme özelliğinin bulunması.

Xiaomi nin özelliklerine bakarsanız bir iPhone u nekadar şarj ettiğini gorursunuz. Sonrasında kendi telefonunuz ile iPhone bataryasını oran-oranti ile kiyaslayip kaç defa şarj ettiğini bulabilirsiniz.
    Ben powerbank i araç içi kamerami beslemede kullanıyorum.9 saat boyunca hiç isinmiyor

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Hocam xiaomi nin 10040 mah aldım ebay den 50 tl ye falan geldi. Ucuz diye aldım diğerlerinden, Çakma çıktı telefonu 1,5 kere şarj ediyor.

Şimdi alacak olsam asusun zenpower var 70 tl ye falan gider ondan alırdım. Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)