Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial RS 151 Titresim Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar scooter'imde arada bi düşük devirde aşırı bir titreme oluyor Magirus gibi titriyor neden olabilir acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kalkışta yapıyosa debriyajdandır, normal sürüşte düşük devirde yapıyosa krank rulmanları aşınmıştır.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    6-7 yıl önce ben de kullanıyordum, benzer sorunu yaşadıktan sonra kayış değişmişti 100 liraya.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    aynı olay benim ilk aldığın salcano scooterimdede olmuştu,tam kavrayıp yürümeye başlarken motor kırılacak gibi sarsılıyordu
    söküp baktım,ön varyatörün misketlerinden (agırlıklar)bazıları yuvadan çıkıp sıkışmıştı,,söküp hepsini temizleyip hafifçe yağlayıp taktım sorun çözülmüştü,,böyle bişey olabilir

kayış uzamışsa yapar birde çok zorladıysan debriyaj tası aşırı ısınmıştır ve çarpılma olmuştur ,bundanda yapar,sökünce debriyaj tasının rengi morarmışsa zorladığının göstergesidir,tasın içi çizilmişsede yapar

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı olay benim ilk aldığın salcano scooterimdede olmuştu,tam kavrayıp yürümeye başlarken motor kırılacak gibi sarsılıyordu
    söküp baktım,ön varyatörün misketlerinden (agırlıklar)bazıları yuvadan çıkıp sıkışmıştı,,söküp hepsini temizleyip hafifçe yağlayıp taktım sorun çözülmüştü,,böyle bişey olabilir

kayış uzamışsa yapar birde çok zorladıysan debriyaj tası aşırı ısınmıştır ve çarpılma olmuştur ,bundanda yapar,sökünce debriyaj tasının rengi morarmışsa zorladığının göstergesidir,tasın içi çizilmişsede yapar
    ya yarın bi 100km yolum var acaba sorun yaratırmı ki bana ? heryerde kapalı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)