Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Koruma ekipmanları ile biyere gidince...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Arkadaşlar şimdi motosiklet ekipmanı alacağımda kafamda bi soru var. Şimdi güzel korumalı Ceket, Dizlik veya pantalon aldım diyelim. Ben motosikletle bir yere giderken (Cafe, Okul gibi...) bu ekipmanlarıda takarak gideceğim. Ama gittiğim ortamda bu ekipmanlar üzerimde mi gezeceğim? Yani hem korumalı gezip hemde gündelik kıyafetlerle gezme şansım yok mu? Yani düşünsenize üniversitede böyle koruma ekipmanlarıyla falan dolaşıyorum :D Siz nasıl yapıyorsunuz bu işi? Herkese şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Motosiklete çanta tak. İnince ekipmanları çantaya koy.

jean şeklinde kevlar pantalonlar var biraz araştır bütçene uyarsa onlardan al dizinde koruma oluyor ve gündelik pantalon olarak kullanabiliyorsun ceketi de zaten gittiğin yere asarsın kask içinde arka çanta öneririm

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Benim çantamı bilen bilir, doblosu olan enişte gibi gezerim Üniversitede ekipmanlarla gezebiliyorum bagajın doluluk ve geç kalmışlık seviyesine göre. Gören bir daha bakıyor sadece, olan bu. Umursamazsanız "aa, artist", "görmemişin motoru olmuş" gibi triplere girmezler, en fazla siz rahatsız hissedersiniz.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Dizliği, kaskı,eldveni çanta yada sele altı bagaja; mont genelde üstünde kalabiliyor. Eğer 5-6 saatlik uzun bir işin var ise montun korumlaraını 2 dk da çıkarıp, günlük mont olarak kullanabilirsin.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Ben okula gitmiyorum. Onun dışında heryerde ekipmanımla geziyorum sadece kask ve eldivenimi cikariyorum. Kaskin icine eldivenleri tıkıyorum ve koluma takıyorum. Oturuncada montu ve sirtligi cikarip kenara koyuyorum cok sıcaksa, kalkarken tekrar giyiyorum. Baştan ayağa soyunmaya gerek yok bence.
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Eldiven ve kask şuanda var onları elde taşıyorum sıkıntı olmuyorda. Peki bu gündelik giyilebilecek gibi gözüken korumalı ceketlerin koruması nasıl sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

O pantalonlarıda hergün giyemezsinizki. Yani okula hergün aynı pantalonla gitmek istemem. Aşağı koruma için dizlik alıp pantalon üstünden takmak sizce ideal bi koruma olur mu? İndiğimde bunları çantaya koyarım çıkarır.

İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Motorların altlarında minnak bagajcıklar oluyor dizlikler oraya koyulabilir.Shark kask ele sokulue dainese deri ceket üzerinde,diğer elinde iphone 6s plus = günde 10 manita :D

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Eldiveni çıkar kaskın içine tıkıştır demiş arkadaşın birisi, aynen öyle yapıcaksın montu oturduğunda çıkarırsın. emin ol ki ekipmanlarla bi mekana girdiğinde normalden daha çok dikkat çekiliyo :d
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer malzemeleri bırakabileceğim bir yer yoksa, eldivenleri kaskın içine tıkıp, kaskı koluma takıp, montun bağrını açıp geziyorum Böyle anlarda kevlar kot çok iyi olur, durumu düzeltirsem ben de alacağım bir tane

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence konuyu açan arkadaşta aşşağılık kompleksi var gibi. Hakaret etmek için söylemiyorum sadece kendi analizim. Hergün aynı pantolonlamı gidicez, ekipmanlamı dolaşıcaz gibi söylemler bunu gösteriyor.

Sal gitsin, millet ne düşünür diye düşünerek yaşanmaz. Heryere ekipmanla girer çıkarım, bana baktıklarında özendiklerine eminim. Diğer tüm motorcu arkadaşlar için geçerli bu.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence konuyu açan arkadaşta aşşağılık kompleksi var gibi. Hakaret etmek için söylemiyorum sadece kendi analizim. Hergün aynı pantolonlamı gidicez, ekipmanlamı dolaşıcaz gibi söylemler bunu gösteriyor.

Sal gitsin, millet ne düşünür diye düşünerek yaşanmaz. Heryere ekipmanla girer çıkarım, bana baktıklarında özendiklerine eminim. Diğer tüm motorcu arkadaşlar için geçerli bu.
    Konuyu açan arkadaşın da senin gibi düşündüğüne eminim(kompleks dışında), sanırım biraz heyecan var gibi arkadaşta ve bunun hakkında bişeyler konuşmak-okumak istiyo gibi düşündüm ben. Özeniyolar kısmına da sonuna kadar katılıyorum, özellikle kaskın vizörü kapkaraysa çaktırmadan etrafına bakman yeterli :d

Yorum yapmadan önce biraz daha düşünmenizi öneririm lakin sözleriniz kırıcı olabilir.
    Her gün aynı pantolonu giymeyi istememek aşağılık kompleksine sahip olmakla bağdaştırılmamalı siz bir pantolonu 3 ay çıkarmayıp rahat edebilirsiniz bir başkası gün içinde farklı pantolonlar giyebilir.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldiveni çıkar kaskın içine tıkıştır demiş arkadaşın birisi, aynen öyle yapıcaksın montu oturduğunda çıkarırsın. emin ol ki ekipmanlarla bi mekana girdiğinde normalden daha çok dikkat çekiliyo :d
    Forumda bu tarz konular çok açılıyor. Aslında ekipmanları sadece guvenlik araci olarak gormemek, ucuza kaçmak yerine aynı elbise gibi özenerek ve o kıyafetleri surekli üzerinde taşıyacağını düşünerek almak lazım diye düşünüyorum. Motosiklet ekipmanları güzeldir.

Motosikleti
    Falcon Crown 150

Kardeşim öncelikle evet aynı şeyi sürekli giymek istemem. Çünkü ben öyle daha iyi hissediyorum daha mutluyum. Sen üniversite içinde, sokakta, avmde vb. falan body armorla, tulumunla geziyorsan öyle gezmeye devam et. ;) Böyle saçmasapan genellemelerini kendine saklamanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda bu tarz konular çok açılıyor. Aslında ekipmanları sadece guvenlik araci olarak gormemek, ucuza kaçmak yerine aynı elbise gibi özenerek ve o kıyafetleri surekli üzerinde taşıyacağını düşünerek almak lazım diye düşünüyorum. Motosiklet ekipmanları güzeldir.
    Ben daha yeniyim forumda tam hakim değilim o yüzden, beğenmek çok önemli tabi mesela ben yaklaşık 10 veya 15. mont denemesinde beğendim aldım, kafelere arabayla gitsem dahi mt montunu giyme isteği var ama öyle yapmıyorum tabi
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı kuzan14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha yeniyim forumda tam hakim değilim o yüzden, beğenmek çok önemli tabi mesela ben yaklaşık 10 veya 15. mont denemesinde beğendim aldım, kafelere arabayla gitsem dahi mt montunu giyme isteği var ama öyle yapmıyorum tabi
    Aynen ben ilk ekipmanlarimi aldigimda cok özensiz davranmıştım zaten bilgisizdim birde. Oturduğum şehirde doğru düzgün motor ekipmanı alcak yerde yoktu, secenek azdı. Kadın ürünlerini bulmaksa cook çooook daha zor. O yuzden iş görsün diye içime sinmeden idareten almıstım herseyimi yinede giyiyordum ama onlarla dolaşmak istemiyordum. Sonraki ekipmanlarımın hepsini özene özene Istanbulda aldım. Severek giyiyorum heryerde. ^^

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Kevlar kot ve botlar üzerinde kalır, mont güzelce katlanır sırt çantasına nazikçe tıkılır, göğüslük ve sırtlık kendi giydiğin gibi çantaya giydirilir ve çanta sırta takılır. Eldivenler kaska, buff göt cebine.. Bir tek kask elde kalır, e o kadar da olur. Ben böyle geziyorum, ya böyle gezeceksin, ya topcase takacasın, ya da motora binmeyeceksin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler