Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pazarlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 25-30 bin TL'lik "0" motor alırken ne kadar indirim yaptırılabilir ? Bayi 300-500 TL iniyor son bu olur zaten biz bu işten para kazanmıyoruz diyor ? Pazarlık yapanlar, deneyimli olanlar yazarsa daha iyi olur ? Yani liste fiyatı 30000 olan bir motor iyi bir pazarlıkla ne kadara alınabilir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Bizim bayi sahiplerine sorsan hepsi aç geziyor.Para kazanıyorlar.
    tuttacromata bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30.000 TL bir motosiklete peşin parayı basarsan rahat 1000-1500 TL inmeleri lazım.Olmazsa aynı motoru satan bir kaç farklı bayiiye git pazarlık yap.Hangisi daha fazla indirim yapıyorsa onu tercih et.Ama genelde en çok indirimi yıl sonunda yapıyorlar ellerindeki motosikletlerin model yılı geçmesin diye...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Ben 22200 tllik motoru 22000 nakite zor almistim.
    tuttacromata ve hfz61 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık yok, şimdilik arabaya biniyor
    Yukarıda bir arkadaş söylemiş, bayi gezip zorlamak lazım. Elinde motor olan bayi sıkışıksa sağlam indirimler yapabilir. Sonuçta adam ticaret yapıyor, tok satıcı tabi ki taviz vermez..

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    yamaha 25 kuruş indirim yapmaz,tecrübeyle sabittir,istanbuldaki bütün bayileri gezdim,50 tl bile indirim yaptıramadım,ama kevlar pantolon veya disk kilidi gibi hediye veriyolar okadar
    tuttacromata ve Özgürr bunu beğendiler.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    0 Motorda pazarlık payı zayıf olur. Genelde servis ve yedek parçadan para kazanırlar.2.El piyasada benim hesabım alırken de satarken de %10 pazarlık payıdır.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    0 km motorda pazarlık pek olmaz. 30 binlik motorda maksimum 3 bin lira kar paylari vardir. Marka ve modele göre %5 ila 10 arasında bir kar payı ile satıyorlar. Ancak yıl sonu kota tuturmak için ve model yılından dolayı indirimli alabilirsiniz.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KDV ve ÖTV oranı düşünce %6-7 kar mevcut.
    Zaten motor az, onuda pek inmezler

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 Motorda pazarlık payı zayıf olur. Genelde servis ve yedek parçadan para kazanırlar.2.El piyasada benim hesabım alırken de satarken de %10 pazarlık payıdır.
    Bana da satıştan değil de yedek parça ve servisten kazandıklarını söylemişlerdi tabi bayi söyleyince inandırıcı gelmiyordu ama doğruymuş demek ki.

Motosikleti
    gt250r
    Bir kayserili olarak pazarlık yapmak yüksek empati içerir, sen(yada o) kafanda bi rakam koyduysan onu aşağı indirmek çok zordur ki sabit satışta pazarlık oranı ciddi derecede azdır,az olan kisimi gerceklestirdikten sonra,kalem üstünde değil başka şekilde vuracaksin,hemen gözüne bi ürün kestirip zaten azicik indirim yaptin diyerek karsi tarafi suclu hissettireceksin ki sana yaptığı ufak indirim onun gözünde kaybolacak,unutacak,beyni onu silecek..Sonraki kısım iyi o zaman su montu (yada kaskı)şu paraya ver bari diyeceksin oradan kirpacaksin yanında bide disk kilidi alacaksın ve hemen nakiti vereceksin eline,o parayı sayarken sesli bi şekilde oo geçen incelediğim kask(yada mont) bunun fiyatı ne diyerek yarıda biraktiracaksin sayım işini,tamam ayır bana ayın 5 inde gelip alıyorum L beden diyeceksin.Beyni sinyal gönderecek ona "yine gelecek,yine gelecek"..Bu sefer o seninle pazarlık yapmaya başlayacak 100 daha ver diye param yok diyeceksin bak kaskı almaya geldiğimde direk liste fiyatından alicam diyeceksin, kandiracaksin.Neyse kasktan yerleştiririz diyecek ama sen geri dönmeyeceksin..
    Şaka bi yana işin kaşarı olmuşlar yemezler hiç bi şekilde tanıdık şart :D
    gursus, mehmetenis ve tuttacromata bunu beğendiler.

Pazarlık konusunu açmamın sebebi bir arkadaşım evleniyor ve ev eşyası alıyorlar bu aralar 6-7 bin tl'lik beyaz eşyada 1-2 bin tl indirim yaptırıyorlar, hani dedim bu kadarlık üründe bile indirim oluyorsa motosikletlerde niye olmuyor ? Beyaz eşya olunca işler farklı mı oluyor ?

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kayserili olarak pazarlık yapmak yüksek empati içerir, sen(yada o) kafanda bi rakam koyduysan onu aşağı indirmek çok zordur ki sabit satışta pazarlık oranı ciddi derecede azdır,az olan kisimi gerceklestirdikten sonra,kalem üstünde değil başka şekilde vuracaksin,hemen gözüne bi ürün kestirip zaten azicik indirim yaptin diyerek karsi tarafi suclu hissettireceksin ki sana yaptığı ufak indirim onun gözünde kaybolacak,unutacak,beyni onu silecek..Sonraki kısım iyi o zaman su montu (yada kaskı)şu paraya ver bari diyeceksin oradan kirpacaksin yanında bide disk kilidi alacaksın ve hemen nakiti vereceksin eline,o parayı sayarken sesli bi şekilde oo geçen incelediğim kask(yada mont) bunun fiyatı ne diyerek yarıda biraktiracaksin sayım işini,tamam ayır bana ayın 5 inde gelip alıyorum L beden diyeceksin.Beyni sinyal gönderecek ona "yine gelecek,yine gelecek"..Bu sefer o seninle pazarlık yapmaya başlayacak 100 daha ver diye param yok diyeceksin bak kaskı almaya geldiğimde direk liste fiyatından alicam diyeceksin, kandiracaksin.Neyse kasktan yerleştiririz diyecek ama sen geri dönmeyeceksin..
    Bosuna demiyolarmis Kayseriliden uzak dur diye masallah valla motor alcagimizda siz yardimci olun :D
    mehmetenis ve tuttacromata bunu beğendiler.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 yıllık Kayseriliyim böyle pazarlık görmedim
    Ben pazarlık yapmayı hiç beceremem. Sanırım bende bi yabancılık var bburalara ait değilim ben
    mehmetenis ve tuttacromata bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)