Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kazamı yaptım (full face kaskın önemini içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Evet. Dün gece 12 ye doğru 70 le hafif bir viraja girdim yatırdım makineyi kenan sofuoglu edasıyla çıktım virajdan. Sonrasında motosikleti tam kaldırdığımda gitmem gereken yeri gectigimi fark edip o anki heyecan ve geç kalma telaşıyla, motosiklet tam kalkmadan on frene abandım. 70 km hızla on teker kaydi yere kapaklandık motosikletle birlikte. Bayağı bi sürüklendik ikimizde. Motosiklet sağ tarafa doğru düştüğü için egzoz yerde sürtündüğünden ayna ve sinyal disinda motora bisey olmadi, yine egzoz sayesinde motor tam yerde suruklenmedigi icin benim bacagim motorun altinda sıkışmadan sürükledim.

Yere düşer düşmez yüzüm direkt yere çakıldı bildigin cok şiddetli bi şekilde vizör girdi asfalta. Sonrasinda sürüklenirken de sekti kafam yerde 2-3 kere. Bana en ufak bisey olmadı. Direkt yardima gelenlerdrn kurtuldum tesekkur edip motoru kenara cekip çıkan tahliye borusunu tamir ettim.

Tam kaza yaptığım gecenin gündüzü ise harley davidson reklamlarına afişlerine bakıp orada yarim kaskiyla ve güneş gözlüğüyle havalı havalı gezen abilere bakıp. Yarım kask almayı kararlaştırmıştım. Neyse ki bu kazayı henüz kaskı alamadan yaptım ve dersimi aldım. Cruiser makine kullaniyoruz diye yarim kask takmak zorunlu degil. O kazadakafamda yarım kask olsaydi suan belki hastanedeydim. Yuzum taninmayacak haldeydi,cunku yuz kismimdan cok fazla darbe aldim kazada. Dersimi cok feci bir kazayla da alabilirdim. Sadece bilegimden kopan bilekligin biraktigi kizariklik var. Onun disinda iyiyim bi sorunum yok. Motorda da sadece egzos ve dikiz aynasi cizik o kadar. Biz iyiyiz. Ama kenarda kazayi gorenler beni saglam gorunce cok sasirmislar. Ben pek fark edemedim mobese vs. De yoktu. Tek fark ettigim yuz ustu cakildim ve kafam iki uc kere yerde sektikten sonra suruklendi bayağı.

Full face kasktan caymam artık.
    Panashira, Morphin, cftc ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    çok geçmiş olsun... sizde ciddi bir durum olmaması sevindirici.

evet full face kask her kaman en güvenli kasktır...

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Geçmiş olsun. Ancak bir çok kişi böyle yazıları sallamıyor. Yeni birşey değil. Herkes basbas bağırıyor zaten çene açılır ve yarım kasklar tehlikeli diye ama hala almak isteyen, kullanan bir çok kişi mevcut. Bazılarının illa yaşayarak görmesi gerek. Anca o zaman "benim başıma gelmez." Kafasından çıkabiliyorlar. Sizde kıyısından dönmüşsünüz bu durumun. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun... sizde ciddi bir durum olmaması sevindirici.

evet full face kask her kaman en güvenli kasktır...

Cok tesekkur ederim.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ancak bir çok kişi böyle yazıları sallamıyor. Yeni birşey değil. Herkes basbas bağırıyor zaten çene açılır ve yarım kasklar tehlikeli diye ama hala almak isteyen, kullanan bir çok kişi mevcut. Bazılarının illa yaşayarak görmesi gerek. Anca o zaman "benim başıma gelmez." Kafasından çıkabiliyorlar. Sizde kıyısından dönmüşsünüz bu durumun. Tekrar geçmiş olsun.
    Bende onlardan sayılırım. Gözüm hiç bir uyarıyı görmedi forumlarda cok gezmeme rağmen. Belki goren olur da vazgecer yarim kask kullanmaktan. Cok basit bir yan yatmada yuz ustu cakildim. Basit bir kaza da bile yuzun darbe almasi cok cok kolay. Belki dikkate alirlar diye actim konuyu. Cok tesekkur ederim.

overprotec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Fullface olmayaydı şimdi yenice ameliyattan çıkmış yüzün dikişler içinde çeneni tutan platinlerin ağrısı ile kıvranıyor olacaktın, pipetle çorba içireceklerdi sana... Geçmiş olsun..
    Shrieker bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı TanerPasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkur ederim.

Bende onlardan sayılırım. Gözüm hiç bir uyarıyı görmedi forumlarda cok gezmeme rağmen. Belki goren olur da vazgecer yarim kask kullanmaktan. Cok basit bir yan yatmada yuz ustu cakildim. Basit bir kaza da bile yuzun darbe almasi cok cok kolay. Belki dikkate alirlar diye actim konuyu. Cok tesekkur ederim.
    Allah korumuş. Umarım vazgeçen olur. Yarim kaskin nesi havali geliyorsa, bence full face cok daha havali birde aynalı vizoru koydun mu ihhmm.. mis :D
    barodi ve Shrieker bunu beğendiler.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük gecmis olsun dostum, bunda da var bi hayır demek gerek, bak yarim kask dusunuyormussun.Tekrar gecmis olsun.
    Babam derki eger girecegin sapagi kacirdiysan sürmeye devam et gerekirse 100 km fazla git.
    Shrieker bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Gecmis olsun. Almisken en iyi kaski al .acima verdigin paraya.
    Shrieker bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    büyük geçmiş olsun 1 musibet 1000 nasihatan etkilidir iyiki almamişiniz ..
    Shrieker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tebrikler artık yapacağın bir "apaçilik" olursa nasıl irşey ile karşılaşacağını öğrendiğin için iyi motorcu olmaya bir adım daha yaklaştın

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Sadece kask konusu degil olagan durumlara karsi sogukkanlilikta cikarilmasi gereken bir ders bence bizim icin bu arada cok geçmiş olsun size bisey olmadigi icin cok sevindim :D güvenli surusler

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Hepinize çok teşekkür ederim ilginizden ve geçmiş olsun dileklerinizden dolayı. Bu dersi ufak bi kazayla ve yarım kaskı almadan anlattığım için mutluyum ve şanslıyım. Bence gerçekten cok fazla şanslıyım.

Geçmiş olsun.Cruiser kullanırken yarım kas ve güneş gözlüğü takmak dışardan iyi dursa da kazada suratta kırık ve ciddi soyulmalar oluyor.
    Yazı icin tesekkurler.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Geçmiş olsun,kazada baya şanslıymışsınız.Kesinlikle full face başka türlüsü etiket gibi kalır kafada...

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Çok geçmiş olsun, bende full face kask sayesinde kurtulmuştum... Kaskın son tarafı iyice zımparalanmıştı... Fotoğrafını atabilir misiniz kaskın? Merak ettim.
    Shrieker bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Gecmis olsun, yarim kask(tas kask) takanlara hayret ediyorum gercekten, bi de full face kaski normal takmayip kafasinin tepesine sapka gibi gecirip gezenler de var o da acayip
    svgblg ve Shrieker bunu beğendiler.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Geçmiş olsun dostum
    'Saygı göster, saygı gör.'

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Cok tesekkur ederim gecmis olsun dilekleriniz icin.

Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, bende full face kask sayesinde kurtulmuştum... Kaskın son tarafı iyice zımparalanmıştı... Fotoğrafını atabilir misiniz kaskın? Merak ettim.
    Tabii suan mesaideyim. 30 dk icinde atmaya calisirim. Hem motosikletin aynasini ve sinyallerini de gosteriym surtunmenin siddetini daha iyi anlamaniz icin. Tam vizorun bitis kisminda derin cizikler var. Kaskin boyasinda vs bisey yok ya da ben goremedim bilmiyorum binmedim motora bugun kaska da bakmadim. Atarim hepsini bi saate kadar buraya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)