Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motorunuzu ne tür zorluklarla aldınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

gereksiz bir konu ama içim kabardı yazmak istedim. maddi durumumuz iyi olmasına rağmen daha düne kadar zor bela ikna ettiğim ailem bugün onu vermeyiz diyolar. alt tarafı bi 700 tl istedim. oda anca motoru almam için tamamlanması gerek para. hemde çok uygun fiyata tertemiz bir başlangıç motoru bulmuşken. okuyorum ve full time çalışamam. part time ücretiylede notoru ve ekipmanları alabilecek bütçeye sahip olabilmem için çok çalışmam lazım ve o zamana kadar bu motor kesin satılır. izmirde yaşıyorum zaten adam akıllı bi motor bulmak zor. genelde karabağlar vb yerlerde kuba çita satıyolar onlarada hayatta binmem (motor kötü diye falan değil, iyidir ama çok oynuyo öyleleri motorla.) benim durumum böyle verin oradan tavsiye falan abiler anlatın sizde ne zorluklar çektiğinizi bana güç verin lütfen, ilham kaynağı olursunuz hem bana. kafayı yicem stresten olduğum yerde 1625172626 tur dönmüşümdür ya bu insanlar niye böyle be?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senelerce çalışmama rağmen bende alamadım, İlham kaynaklarını bende bekliyorum takipteyim

bakalım, inşallah cevap verenler olur abi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kendimi bildim bileli çalıyorum fakat baktım böyle olmuyor banka soydum

şaka bi yana son 3 yıldır gece gündüz çalışıyorum istediğim motoru öyle alabildim kimsenin vereceği paraya ihtiyacım yok elim ayağım tutuyor
    köpek gibi çalışıyorum yoksa yok yani...
    size de tavsiyem çalışın kazanın alın en güzeli bu
    baba parası ile alınan pek kıymetli olmuyor
    Tolgakan ve okan kükner bunu beğendiler.

YasinRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendimi bildim bileli çalıyorum fakat baktım böyle olmuyor banka soydum

şaka bi yana son 3 yıldır gece gündüz çalışıyorum istediğim motoru öyle alabildim kimsenin vereceği paraya ihtiyacım yok elim ayağım tutuyor
    köpek gibi çalışıyorum yoksa yok yani...
    size de tavsiyem çalışın kazanın alın en güzeli bu
    baba parası ile alınan pek kıymetli olmuyor
    Üstüme vazife değil ama merak işte ne işle meşgulsunuz
    fazil ve F54 bunu beğendiler.
    Kırmızı Ateş Gibi Yansın , Sal Debriyajı Tekere Kalksın

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ben ilk motorumu alacağım 1-2 ay sonra alacağım motorda max. 5-6 bin lira 2. el bir çinli chopper bunun için işte nasıl diyim öğrenciyim dürümü çift değil tek lavaş yiyorum 50 krs kenara, sigarayı 2 günde bir alıyorum hop o gün 8 lira kenara, tereyağı alıyodum artık margarin alıyorum ayda 20 lira kenara,makarna ve salçayı artık bimden alıyorum bu fazla etkilemiyo ama olsun tasarruf yaparken abarttım burda birazcık(not:makarna yemekten gına geldi ama motor için olsun o kadar) böyle işte son 100-200 lira kalınca salı pazarında atlet ve donlarımı yıkayıp satabilirim
    safak3457, tinerci ve SweentLy bunu beğendiler.
    'Saygı göster, saygı gör.'

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Aylardır işsizim iş arıyorum mesleğimle ilgili bulamıyorum.(Gemi inşaa mühendisi) Can sıkıntısından motora sardım. Zaten yıllardır istiyordum ama öğrencilik. Param yok. Ailemden de o kadar para istemeye yüzüm yok. Öğrenciliğin bitmesiyle memlekete dönünce giderlerim düştü.(Evde yatarken para harcanmıyor) Bunu fırsat bilip babamı ikna ettim ucuzundan motor almaya. Bajaj boxer aldım 3150 tlye. 1000 lirayada kask dizlik dirseklik eldiven filan aldım. Onla geziyorum şimdilik. Yakında da askere gidicem. Dönünce iş bulup para biriktirip yamaha fazer 8 almak istiyorum. Fiyatlar bu hızla artmaya devam ederse 5 yıla ancak alabilirim gibi gözüküyor. Türkiyede yaşamak zor.

Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk motorumu alacağım 1-2 ay sonra alacağım motorda max. 5-6 bin lira 2. el bir çinli chopper bunun için işte nasıl diyim öğrenciyim dürümü çift değil tek lavaş yiyorum 50 krs kenara, sigarayı 2 günde bir alıyorum hop o gün 8 lira kenara, tereyağı alıyodum artık margarin alıyorum ayda 20 lira kenara,makarna ve salçayı artık bimden alıyorum bu fazla etkilemiyo ama olsun tasarruf yaparken abarttım burda birazcık(not:makarna yemekten gına geldi ama motor için olsun o kadar) böyle işte son 100-200 lira kalınca salı pazarında atlet ve donlarımı yıkayıp satabilirim
    ikinci el boxerlara bak istersen 2500'e temizini bulursun. Bu işin daha ekipmanı sigortası filan var.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Okula 1 sene ara verdim, çalışıyorum ve motoru geçen ay aldım. Hatta haftaya 3. taksidini yatracağım.

benimde şuan içimde hiç kimseden yardım isteği kalmadı. ne aileden nede başkalarından. gidip part time çalışıcam. zaten geçen yıldan beri biriktirdiğim paralarla 1500 tl civarı ekipman alabiliyorum. önce motoru alıcaktım fakat durum hiç öyle değil artık. ekipmanlardan sonra girip çalışıp yazın sonuna kadar para biriktirip motor alıcam ama o kadar para biriktirirsemde gidip cbr bakardım. ancak harbiden 125 fiyatı 15000 görücek neredeyse bu nedir ya. ulan hiçbirşeye isteğimiz kalmasın istiyo bunlar. ama yok! hırs yaptım çok pis o motoru ya alıcam ya alıcam. tek içimin yandığı millete o kadar alıyorum dedim bu pazartesi bakmaya gidiyorum dedim hepsi boşa çıkıcak. ne yapalım demekki büyük konuşmamak lazımmış.
    gecenin şarkısınıda izninizle seçiyorum: İceman - Mathilda

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Bin tl maaşla her ay 650 tl taksit ödeyip. Ebem ağladı borcu bitene kadar.
    -650 tl taksit
    -Sigara + Telefon faturası 150 tl
    -Ekipman taksidi 50 tl
    Toplam 850 tl taksit ve giderler.

Geri kalan 150 tl 1 ay boyunca benzin bakım ve kişisel ihtiyaçlarım için kaldı. Çok zor günlerdi çoook
    Tolgakan ve Morphin bunu beğendiler.

Alıntı Peder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bin tl maaşla her ay 650 tl taksit ödeyip. Ebem ağladı borcu bitene kadar.
    -650 tl taksit
    -Sigara + Telefon faturası 150 tl
    -Ekipman taksidi 50 tl
    Toplam 850 tl taksit ve giderler.

Geri kalan 150 tl 1 ay boyunca benzin bakım ve kişisel ihtiyaçlarım için kaldı. Çok zor günlerdi çoook
    eğer gerçekten anlattığınız gibiyse siz benim felaket senaryosu olarak düşündüğüm, tam bu şekilde olsa ne yapardım dediğim ve sonunda sanırım bişey yapamazdım deyip düşünmeyi bıraktığım durumu yaşayıp galip gelmişsiniz. helal olsun.. ilham verdiniz sağolun. iyi geceler

kendi yazdığım otomasyon sistemi ile bayi ağı kurdum, oturduğum yerden, yine otomasyon yazılımlarla fiziksel üretim yaparak kazanıyorum, ilk motorumu çat diye aldım, ilk motorumu satmadan çat diye 2. motorumuda aldım, istesem çat bi 0, 600lük de yanlarına çekebilecek param var, hatta hava atmak gibi olmsın yanına birde 60 70bin tl lik jipde çekebilirim, ama dedim ya luzumsuz olur, 2 motoruda ilana koydum, satılırsa bi 600 lük yaza çekerim sanırım, olmadı dolar alırık dolar iyidir.. ) para var mutluluk var..

na burada,

şimdi böyle yazdım diye hemen küçümsemeyin, kendimi bildim bileli kod yazıyorum,
    muhtemelen asosyal biriyim, uniden mezun olmuş bir yazılım mühendisi yanımda 10 yaşında cocuk gibi kalır, kendimi övmek gibi olmasın.. seviyorum kendimi ya..

asıl soruya gelirsek, herhangi bir zorluk çekmedim, kendi paramla bastırdım aldım..
    Furkan Tarık bunu beğendi.

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi yazdığım otomasyon sistemi ile bayi ağı kurdum, oturduğum yerden, yine otomasyon yazılımlarla fiziksel üretim yaparak kazanıyorum, ilk motorumu çat diye aldım, ilk motorumu satmadan çat diye 2. motorumuda aldım, istesem çat bi 0, 600lük de yanlarına çekebilecek param var, hatta hava atmak gibi olmsın yanına birde 60 70bin tl lik jipde çekebilirim, ama dedim ya luzumsuz olur, 2 motoruda ilana koydum, satılırsa bi 600 lük yaza çekerim sanırım, olmadı dolar alırık dolar iyidir.. ) para var mutluluk var..

na burada,
    http://i.hizliresim.com/j35DqG.png

şimdi böyle yazdım diye hemen küçümsemeyin, kendimi bildim bileli kod yazıyorum,
    uniden mezun olmuş bir yazılım mühendisi yanımda 10 yaşında cocuk gibi kalır, kendimi övmek gibi olmasın.. seviyorum kendimi ya..

asıl soruya gelirsek, herhangi bir zorluk çekmedim, kendi paramla bastırdım aldım..
    napıyorsun bu sistemle abi bişeyler satıyosan neler satıyosun biraz bilgi verirmisin?

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Alıntı DOGUKAN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gerçekten anlattığınız gibiyse siz benim felaket senaryosu olarak düşündüğüm, tam bu şekilde olsa ne yapardım dediğim ve sonunda sanırım bişey yapamazdım deyip düşünmeyi bıraktığım durumu yaşayıp galip gelmişsiniz. helal olsun.. ilham verdiniz sağolun. iyi geceler
    Kardeşim söz konusu motorsa inan insan her zorluğa katlanabiliyor. Yeter ki içinde o heves istek olsun.
    Maddi zorlukların yanı sıra ailevi itirazların kavga boyutuna gelmesi restleşmeler vs de var bunlara ek.
    Ama isteyince oluyor, hele ki motor aşkı bir kez gönlüne giriversin..
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Banka kredisi değil baba parası demek isterdim ama baba parası yemek nasip olmadi . banka kredisi hala ödüyom bihtim

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylardır işsizim iş arıyorum mesleğimle ilgili bulamıyorum.(Gemi inşaa mühendisi) Can sıkıntısından motora sardım. Zaten yıllardır istiyordum ama öğrencilik. Param yok. Ailemden de o kadar para istemeye yüzüm yok. Öğrenciliğin bitmesiyle memlekete dönünce giderlerim düştü.(Evde yatarken para harcanmıyor) Bunu fırsat bilip babamı ikna ettim ucuzundan motor almaya. Bajaj boxer aldım 3150 tlye. 1000 lirayada kask dizlik dirseklik eldiven filan aldım. Onla geziyorum şimdilik. Yakında da askere gidicem. Dönünce iş bulup para biriktirip yamaha fazer 8 almak istiyorum. Fiyatlar bu hızla artmaya devam ederse 5 yıla ancak alabilirim gibi gözüküyor. Türkiyede yaşamak zor.

ikinci el boxerlara bak istersen 2500'e temizini bulursun. Bu işin daha ekipmanı sigortası filan var.
    2 bin TL ye ekipmanlarımı dizdim geçenlerde bölümde paylaşmıştım, sigortaya gelince 4-5 bine motoru alıp gerisini sigortaya yükliyecem ama bakalım artık

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    14 sene bekledim.
    Mezun oldum, bisiklet aldım, işe girdim, araba aldım, askere gittim, arabamın modelini yükselttim (8-9 araba değiştirdim), ev aldım, evlendim, eşime araba aldım, motosikletimi aldım.

Bütün bunları yapana kadar çok çok önceden bir motosiklet alabilir miydim? Alırdım. Alırdım ama öncelikler var, sorumluluklar var, sevdiğim, saydığım insanlar var, olgunluk dönemi var, -en azından benim için- her şeyin bir zamanı var.

Bundan sonraki hedeflerde mesela, evi değiştirmek var, eşimle yurt içi- yurt dışı seyahat var, eşime motosiklet almak var, çocuk yapmak var. Sonra baştan, bisiklet almak var

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 sene bekledim.
    Mezun oldum, bisiklet aldım, işe girdim, araba aldım, askere gittim, arabamın modelini yükselttim (8-9 araba değiştirdim), ev aldım, evlendim, eşime araba aldım, motosikletimi aldım.

Bütün bunları yapana kadar çok çok önceden bir motosiklet alabilir miydim? Alırdım. Alırdım ama öncelikler var, sorumluluklar var, sevdiğim, saydığım insanlar var, olgunluk dönemi var, -en azından benim için- her şeyin bir zamanı var.

Bundan sonraki hedeflerde mesela, evi değiştirmek var, eşimle yurt içi- yurt dışı seyahat var, eşime motosiklet almak var, çocuk yapmak var. Sonra baştan, bisiklet almak var
    Maşallah bu azimle yakında bir uçak alırsınız abicim
    inshroud bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O kadar parayı motorsiklete vermek çok zor bir karar oldu benim için. Hâlâ içime sinmiş değil.

Babamdan motorsiklet için para istemek aklımın ucundan bile geçmedi. Babamın hayatı boyunca arabası bile olmadı. Ama üç tane evlat büyüttü. Değil başka bir şeyler istemek, fedakarlıkları için ne yapsam az gelir. Muhtemelen sizin babanız da öyledir. Olmadığını düşünüyorsanız muhtemelen erkendir gerçeği görmeniz için. Hayır, babam hâlâ hayatta.

Bu arada hiç bir aklı başında baba oğluna Türkiye trafiğinde sürmek motorsiklet almaz.
    ahmetunuver ve Peder bunu beğendiler.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Babama 5 sene önce zar zor 40 takla atarak Cbf 150 aldırdım.Motoru büyütmek istedim.Herseferinde he he deyip geçiştirdi sürekli alacağım deyip umutlandırıyordu.Almayacağını biliyordum.Bana işe girde ne alırsan al kurtul yakamdan dedi.
    Sonra eşşek gibi ders çalışıp sırf motosiklet aşkı için bir kamu kurumuna atandım.Hem arabamı aldım hemde bu cuma gittim MT-07 aldım.
    Babam kendi paramı kazandığım halde motor alırsam senle konuşmam.Eve gelme yazık değil mi o paraya fln gibilerinden.Onu da ablamla zar zor ikna ettim.
    Öyle bir hayaldeyim ki hala benim olduğuma inanamıyorum.
    Arkadaşın emaneti gibi alıp 1-2 gün sonra heralde verecem kafasındayım.Hala rüya gibi.İnşallah Herkesin Hayalleri yakında gerçek olur .
    Morphin ve Peder bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)