Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bilinçli olmamız için tecrübeli abilerimizden yorum ? KAZA ANINDA İLK NE YAPMALIYIZ ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YZF r25
    Allah korusun! kanamalı/ciddi sağlık sorunu olmadan yaptığımız kazalarda ilk yapmamız gereken nedir nelerdir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Sağlıklıysak ilk yapmamız gereken motosikleti durdurmak(stop) ve asla motoru kaldırmıyoruz hemen fotoğraflarını çekiyoruz arkadaş suçunu kabul ederse tutanak tutuyorsunuz eğer etmez zorluk çıkarırsa polisi çağırıyorsunuz sonra ne olur ne olmaz çünkü bu ülkede motosikletlilere genelde hep kazada suçu üstü yıkmaya çalışılır varsa etrafta kamera kayıtları toplayıp delil olarak sunuyoruz mahkemeye ama en iyisi her zaman kask kamerası yani genel olarak böyle başkada yapılacak bir şey yok.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    yerden kalk motoru stop ettir ve kaldırma sonra yavaşça yere bırak kendini ve çevredekilerden birini 112 yi aramasını kendini iyi hissetmediğini söyle çünkü ambulans gelirse olay ciddiye biner. çevredekilere telefonunu ver fotoğraf ve video çekmesini iste. en yakın ve hızlı bir şekilde olay yerine gelecek arkadaşını yakınını ara veya güvendiğim gerçekten gelecek birini ara söyle gelsin. karşı taraf ile anlaşıp polisi aramamazlık yapma polis kaydı olsun. sen hastaneye gidersen motoru arkadaşın alır. karşı taraf kaçarsa plakasını al. kask kamerası yoksa çevrede güvenlik kamerası var mı diye arkadaşın sen ambulansa binince baksın.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Öncelikle kendini, yaşanabilecek ikinci bir kazaya karşı emniyetli bir yere almalısın. Daha sonra arkadaşların dediklerini uygulamak daha faydalı olur.
    hortumcu35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Motorcu muhabbetinin tam bunu anlatan bir videosu var kesinlikle izle derim faydali bilgiler bulursun

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Ilk kazamda bunlarin hic birini yapmadim be ama aklim basima geldi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Motor düşünce kendi stop etmiyor mu? Benim ybr bile yan yatınca stop ediyor.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor düşünce kendi stop etmiyor mu? Benim ybr bile yan yatınca stop ediyor.
    Evet stop ediyor ama nasil dustugune bagli denge sensorumu ne var motorlarda bu yuzden

Motosikleti
    Derbi ETX
    Kalkabiliyorsan yavaşça kalk, ilk olarak kendini kontrol et, hissetmeye bilirsin ama birşeyler olmuş olabilir vücuduna, kalkabildiğini var sayıyorum, vücudunda birşeyler var ise 112 arıyorsun. Foto alıyorsun, motosikletini hareket ettirmeden. Rapor tutarken de sen çarptıysan eğer çarptım kelimesinin nedenlerini güzelce yazıyorsun ilk önce, sonra çarptım hatta çarptım da yazma temas ettim yaz. Misal, şu istikamette giderken önümdeki aracı bu şekilde takip ediyordum, öndeki aracın aniden-birdenbire sinyal vermeden önüme kırması vs.(yanlış şeyler işte), frenledim, şekilde ki temas ederek durdum- olay gerçekleşti.
    Trafik kurallarına bak ilk önce yapılmaması gereken hareketlerden kaçın, raporu da ona göre yaz yani, karşıda ki kişi hatalı bile olsa o tutanağa arkadan gelip çarptı yazar, sende hatalarını yazmadan çarptım yazarsan suçlu olabilirsin. Benim deneyimim fazla yok bu konu da

"- hemen fotoğraflarını çekiyoruz arkadaş suçunu kabul ederse tutanak tutuyorsunuz eğer etmez zorluk çıkarırsa polisi çağırıyorsunuz
    - ambulans gelirse olay ciddiye biner. çevredekilere telefonunu ver fotoğraf ve video çekmesini iste.
    - Foto alıyorsun, motosikletini hareket ettirmeden. Rapor tutarken de sen çarptıysan eğer çarptım kelimesinin nedenlerini güzelce yazıyorsun ilk önce, sonra çarptım hatta çarptım da yazma temas ettim yaz. Misal, şu istikamette giderken önümdeki aracı bu şekilde takip ediyordum, öndeki aracın aniden-birdenbire sinyal vermeden önüme kırması vs.(yanlış şeyler işte), frenledim, şekilde ki temas ederek durdum- olay gerçekleşti. "

yazılanlara bakıyorum da
    bizde hiç suç olmaz zaten. en soldan da gideriz, aralardan da dalarız, kaldırımlar da bizim, ters yön diye bisey zaten yok... biz kimseye çarpmayız. bir motor kaza yapmışsa suç motor olmayandadır.motorun çarptığı başka bir araçsa o araç, bariyerse o bariyer, yayaysa o yaya, kendi düşerse o yol suçludur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)