Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yazın terletmeyen mont öneriniz var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Yazın terletmeyen mont öneriniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Terletmeyen mont yok dostum ama daha az terleten muhakkak vardır.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    4 Mevsim değil de tam anlamıyla YAZLIK mont alırsan terlemezsin, 30 derece üstü sıcaklık ve sıkışık trafikte belki.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 Mevsim değil de tam anlamıyla YAZLIK mont alırsan terlemezsin, 30 derece üstü sıcaklık ve sıkışık trafikte belki.
    bende yazlık var gene terletiyor ya
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Durursan terlersin

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Kaçarı yok o işin ter yapar.
    Kan akacağına ter aksın
    shruikan, gokberk6426 ve HasanK7 bunu beğendiler.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    http://www.hudsonderi.com/?urun-9302...t---acik-kahve

Kendim de kullanıyorum, memnunum. %100 terletmediğini düşünme ancak oldukça konforlu.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    dainese fileli montlarından kullanan varmı terletiyormu çok

Alpinestars ast air tavsiye ederim.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Adı üstünde "mont" bu. İllaki sıcaklık ve yol durumuna göre sıkıntı yaşanabilir.

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Revit GT-Air durmadığın sürece sıkıntı yok ;)Durduğunda hepside terletir zaten.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yazın terletmeyen mont yoktur. Yokuş çıkarken bir kamyonun arkasına yanaşırsan mont giyiyosan sıcaktan bayılabilirsin bile.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Revit tarmac kullanıyorum. Yazlık mont.

Yazın her mont terletir, hangisi daha az terletir o önemli. Ama ben yazın ortasında , ışıklarda durmadığım sürece terleme yapmıyordu. Durunca terleme başlıyor doğal olarak.

Kısacası her yerinden püfür püfür rüzgar alan güzel ve korumalarını malesef düşerek test ettiğim ve benden tam not alan bir monttur kendisi .

Hatta üstümde olan bir fooğrafımıda koyayım.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Nasılsa durmadığın yerde deri montta öyle aşırı terletmiyor en iyisi güvenlik...

omertsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    Anlaşılan terletmeyen mont sözü yerine en az terleten montu aramalıyız bende arıyorum şu sıralar fuar zamanı olduğundan büyük fimalarda internet sitelerinda büyük indirime gider diyolar, bu şekilde bi indirim gören duyan olursa bildirsin malum yaz kapıda forumda hızlı ilerliyo bu konuda sıcağı sıcağına alalım birer tane

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Ya tamam eyvallah terleyecez o kadar olacak ama ben şunu merak ediyorum hiç deneyimim olmadığı için soruyorum.
    Yaz ve dışarısı 35-40 derece arası ben karadenizde olduğum için bunları görmüyoz bile bazen neyse montun içinde haşlandık haşlandık sucuk gibi terledik bu koku milleti yanımızdan sinek kovar gibi kovacaktır siz bu kokuyla nasıl başediyorsunuz ona göre bende böyle olacağım için sizin gibi uzmanlardan tavsiye alıyım dedim
    'Saygı göster, saygı gör.'

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    yaninda yedek ic camasiri taki islak mendil olsun 2 sn de koltuk altlari temizlersin. roll on basincsiz parfumde al yanina..

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Hahaha bazen öyle durumlar oluyor ki trafikte terliyorsun,daralıyorsun sirf serinlemek için sahil yolunda bastığımi bilirim :DD Durursan terlersinnnn :DD

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı KIDI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya tamam eyvallah terleyecez o kadar olacak ama ben şunu merak ediyorum hiç deneyimim olmadığı için soruyorum.
    Yaz ve dışarısı 35-40 derece arası ben karadenizde olduğum için bunları görmüyoz bile bazen neyse montun içinde haşlandık haşlandık sucuk gibi terledik bu koku milleti yanımızdan sinek kovar gibi kovacaktır siz bu kokuyla nasıl başediyorsunuz ona göre bende böyle olacağım için sizin gibi uzmanlardan tavsiye alıyım dedim
    Merhaba, temiz insan kokmaz Eğer o sabah duş aldıysanız ve bir hastalığınız veya deri sorununuz yoksa, kişisel hijyeninize de dikkat ediyorsanız terleme koku yapmaz. Ter, kurumadığı takdirde bakteri üretimi için gerekli nemli ortamı sağlar. Eğer o bölge hava almıyor, tüylü yada temiz değil ise burada bakteriler hızla çoğalarak koku oluştururlar. Yani ter değil (pastırma yemediyseniz) nakteriler kokar.

Dolayısıyla vücudunuz temiz ise gün içinde terleyip, kuruduğunuzda vücudunuz kokmaz. Ama akşama terleme devam eder ve buna rağmen duş almazsanız bakteriler yeterli seviyeye ulaştığında kokarsınız

Bu arada tişörtle dahi sıkışık trafikte, ilerlemiyorsanız terlemeniz mümkündür. Teri engelleyen karşıdan esen rüzgardır. Aslında terlersiniz ama rüzgar terinizi buharlaştırdığı için terlediğinizi anlamazsınız
    redmap ve Proxy1 bunu beğendiler.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı eminemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, temiz insan kokmaz Eğer o sabah duş aldıysanız ve bir hastalığınız veya deri sorununuz yoksa, kişisel hijyeninize de dikkat ediyorsanız terleme koku yapmaz. Ter, kurumadığı takdirde bakteri üretimi için gerekli nemli ortamı sağlar. Eğer o bölge hava almıyor, tüylü yada temiz değil ise burada bakteriler hızla çoğalarak koku oluştururlar. Yani ter değil (pastırma yemediyseniz) nakteriler kokar.

Dolayısıyla vücudunuz temiz ise gün içinde terleyip, kuruduğunuzda vücudunuz kokmaz. Ama akşama terleme devam eder ve buna rağmen duş almazsanız bakteriler yeterli seviyeye ulaştığında kokarsınız

Bu arada tişörtle dahi sıkışık trafikte, ilerlemiyorsanız terlemeniz mümkündür. Teri engelleyen karşıdan esen rüzgardır. Aslında terlersiniz ama rüzgar terinizi buharlaştırdığı için terlediğinizi anlamazsınız
    Hergün duş alıyomda şimdi yazın montla terleyip derse girmek var bütün sınıfı öldüreceğiz kokudan ondan tereddüt ediyorum bazı arkadaşlar gelirdi sınıf leş atardı öyle olursak diye korkumuz
    'Saygı göster, saygı gör.'

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)