Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SIFIR MOTOR BAYİİDEN NASIL ALINIR ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yiğitcanm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inşallah
    Öncelikle herkese günaydın istanbul/bahçelieevlerde oturuyorum ve şirinevlerde yamaha bayii var.YBR 125 alıcam allah nasip ederse ama ne yapacagım hakkında bi fikrim bile yok yardımcı olursanız sevinirim notorle işimiz varmı veya gerekli evrak falan başlı başına herseyi anlatırmısınız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Genç de adamsın ama Google dan haberin nasıl olmaz anlamak zor.
    berkcigdem ve redmap bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başka türlü de olur ama ben şöyle yaptım.;
    -Bayii den plaka ruhsat çıkarmak için gerekli evrakları aldım.
    -Sigortasını yaptırdım
    -Ruhsatı çıkarttım
    -Plakayı aldım(Plakayı çıkarttıktan sonra sigortacıdan,sigortayı plakanın üstüne işletmeyi unutma.)
    -Plaka ve ruhsat ile bayiiye gidip plakayı motora taktım.

Bir de son olarak dikkat etmen gereken şey bayiiden çıkarken motosikletin içine ne kadar benzin koydukları.Bende 1 lt falan vardı ilk gördüğüm benzinciye kadar idare etti.
    bindiregandi bunu beğendi.

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    2 ci kez nasip ediyor allah motor almayı kısa sürede bana

şimdi ilk olarak motoru gidiyorsun beğeniyorsun hafta içi olmalı fatura kesilemiyormu ne öyle bişey var

parayı nakit yada kredi kartıyla çektirdikten sonra adam sana belgeler vericek 1 dosya veriyor içinde uyumluluk belgesi ötv ödenmiş filan sen mtv yi ödüyorsun onu adam ödemez ötv sini ödemiş olmalı onuda koyucak

birde başka şehirde cıkarıcaksan plakayi yetki belgesi versin ben dedim istanbulda cıkarıcam yetki belgesi verdi nolur nolmaz diye

sonra motoruna en yakın yerden benzın al 1 lt ama dikkat et ehliyetsizsen sen sürme bazı kişilerin başına geliyor polis biliyor motorcu var orda hop atlar ensene alır motoru cezayıda yazar hevesin kaçar

yada 1 lt benzin al öyle git ugraşma orda motor da benzin olmaz çünki

Allah kaza bela vermesin uzun kilometrelerce sorunsuz binersin inşallah fotograflarınıda bekleriz foruma
    Yiğitcanm ve bindiregandi bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Paran varsa bayiiye git onlar halleder
    essegesse bunu beğendi.

Yiğitcanm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inşallah
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ci kez nasip ediyor allah motor almayı kısa sürede bana

şimdi ilk olarak motoru gidiyorsun beğeniyorsun hafta içi olmalı fatura kesilemiyormu ne öyle bişey var

parayı nakit yada kredi kartıyla çektirdikten sonra adam sana belgeler vericek 1 dosya veriyor içinde uyumluluk belgesi ötv ödenmiş filan sen mtv yi ödüyorsun onu adam ödemez ötv sini ödemiş olmalı onuda koyucak

birde başka şehirde cıkarıcaksan plakayi yetki belgesi versin ben dedim istanbulda cıkarıcam yetki belgesi verdi nolur nolmaz diye

sonra motoruna en yakın yerden benzın al 1 lt ama dikkat et ehliyetsizsen sen sürme bazı kişilerin başına geliyor polis biliyor motorcu var orda hop atlar ensene alır motoru cezayıda yazar hevesin kaçar

yada 1 lt benzin al öyle git ugraşma orda motor da benzin olmaz çünki

Allah kaza bela vermesin uzun kilometrelerce sorunsuz binersin inşallah fotograflarınıda bekleriz foruma
    inşallah abicim allah kımseye kaza bela gostermesın sanada resimlerimi atıcam buraya

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Eğer ben uğraşamam dersen, sadece alım satım için noterden çıkaracağın vekalet ile bayiye gidiyorsun, parayı veriyorsun ve iki gün sonra teslim alıyorsun. Ben 8 17 çalışan bir insan olduğum için 400tl nin hesabını yapmadım öyle aldım.
    Ama arkadaşlar açıklamış, plaka,tescil,ruhsat işleri muhtemelen bir gününü alır, bir de işi bilmeyen biri olarak devlet daireleri arasında koşuşturursun. Ama bilen bir tanıdık varsa beraber gerçekleştirirsin.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bursada plaka ruhsat işi 2 saatte halloluyor 3 kere sıfır motor aldım hepsinde kendim işlemleri hallettim size de tavsiye ederim. bayi 400 tl istemişti ben yol parası dahil 240 tlye hallettim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 soru soruyolar bilirsen senindir
    Kokusmusadam, hakikiteker ve redmap bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorun parasını veriyorsun, onların vereceği belgelerle trafiğe gidiyorsun. İçeri girmeden önce oralarda bulunması muhtemel dükkanlarda ruhsatı, sigortayı hallediyorsun. Trafiğe girip işlemleri yaptırıp ruhsatını ve plaka numaranı alıyorsun ve gidip plakayı bastırtıyorsun. Bu kadar...

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Sen paradan haber ver gerisi kolay, kapına kadar getirip teslim ederler.
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    anlamadım, bayiler gündüz gözü adam mı kazıklıyolar da taktik soruyon?

para sendeyse, her şey kolay.

Alıntı Yiğitcanm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese günaydın istanbul/bahçelieevlerde oturuyorum ve şirinevlerde yamaha bayii var.YBR 125 alıcam allah nasip ederse ama ne yapacagım hakkında bi fikrim bile yok yardımcı olursanız sevinirim notorle işimiz varmı veya gerekli evrak falan başlı başına herseyi anlatırmısınız
    paranın satın alamayacağı şey yoktur, şimdi bayiye git ve o parayı masaya bırak delikanlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)