Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

OTOMOBİLLER TEK SİLİNDİRLİ MOTOSİKLETLERDEN AZ YAKACAK

Motovento
    REKLAM ALANI
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    konuyu açan arkadaş bu gün üye olmuş sonrada kuyuya taşı bırakmış. bu bir Bmw f650 şehir içinde 6.2 Lt altına düşmez ( istanbul ) şehir dışında 4.4 Lt altına düşmez stabil 95 Km/h 105 Km/h bu ikii.
    istanbul trafiğinde 7 Lt yakan araba sürücüsü kendini şanslı görür bu Üç.
    shooter1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Benim cip 100 km'de 13.5 litre yaktığı için motosiklete geçmiştim. Şimdi 2-2.5 litre yakıyorum. Trafik derdim yok, mutluyum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motosiklet km de 5 kuruş yakıyor 125cc ve şuan üretimi yok az yaktığı için
    velizrsln bunu beğendi.

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam vurmayın artık öldü

Motosikleti
    honda cb500f
    Onlar fabrika verisi bende 1.3 suzuki swift vardi 90 la sabit gidince 5 yakiyordu isiklarda durmacada falan artar.simdi dizel 1.6 dizel honda var 4 falan yakiyor. Ama bunlar hep sabit hiz 90da. Bide milletin salamasi da cok oluyor adam da 1.6 benzinli var karmada 6 yakiyor diyor tam bir yalan yol bilgisayarina bakiysn 9 yada 10 yaziyor. Inanmayin o degerlere o kadar. Tamam dizeller az yakiyor da uzun yolda 110 120 yi gecmezsen ama 5 inde pek gelmez.

TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Velev ki çok yaktı. Yani?

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Benim honda civic 2008 13 lt yakıyordu istanbul şehir içi. şehir dışı sabit hızla 5.5 6.5 litre arası.

Motosikleti
    honda pcx
    Arkadaslar dizel araclar 4 litre civarinda yakit yakiyor diyoruz ama bu deger sadece sehir disi uzun yolda ve 90-100 km sabit hizda gecerli. Ayni arac sehir ici trafiginde 6 litre yakar. Hatta otomatik olursa ve de sabah trafiginde 10 litreyi de bulabilir. Arti yukarda arkadaslarin dedigi gibi bu araclar hep yuksek model ve en uygunu 45.000tl den basliyor ortalama 100.000 tl ye kadar yolu var. Bakim maliyetleri de yilda yada her 15.000 km de 450 ile 750 tl arasinda bu sadece periyodik bakim. Sigortasi keza motosiklete gore daha fazla. Yani bu sartlarda eger tek kisi kullaniyorsaniz yada kalabalik bir aileniz yoksa yine en avantajlisi motosiklet.

Tabi motosiklet fiyatlarida aldi basini yurudu. Ehliyeti , ekipmani, 250 cc bir motoru bugun 20.000 tl yi cok rahat geciyor. Arti trafikte karsilastigin saygisizlik ve yasadigin tehlikeleri de artisi.
    Hangisi isinize geliyorsa onu alin arkadaslar

çift silindir motorum 5 litre yakıyor 21 kuruş
    fiorino arabam 6.2 lt yakıyor 23 kr

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    22. kez yazıyorum, dizel araçla benzinli aracın yakıt tuketimleri karşılaştırılamaz.

geçende pejo 507 bir depoyla 800 mü 900 km ne gidiyor demişti birisi. kafayı yiyecektim neyse ki arabanın deposu 75 litreymiş.
    arabalar ideal şartlarda bu değerleri yakabilir ancak ben yine de görmeden inanmam. eğer motor verileri +100 beygir ve +200 tork civarındaysa motor isterse yarım litre olsun yakar arkadaş. bununla ilgili bir çok makale de bulabilirsiniz. hatta geçenlerde bir dergide görmüştüm hacim küçültme yada diğer adıyla downsizing işlemi satış stratejisinden öteye geçmiyor diyorlardı. turbo murbo da yakıtı çok aşağılara düşüremez, bu işin doğasına aykırı. motor giderse yakar, yakmazsa gitmez bu kadar basit.
    telike bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O otomobillerin o tüketimi göreceği tempoda ben YBR kullanayım; 1,5lt/100km iddiam var Ama cidden teknoloji hiç uğramıyor motosikletlere.
    Kim yazmış bakmadan oku
    dum ybr ve 1.5 lt diyince direkt sen geldin aklıma ve evet "hakikiteker" :D
    hakikiteker bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Birisi dizel yakıt birisi benzin neyi karşılaştırıyorsunuz ?

Sen motoruda dizel yaparsın ondan sonra karşılaştırırsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar dizel araclar 4 litre civarinda yakit yakiyor diyoruz ama bu deger sadece sehir disi uzun yolda ve 90-100 km sabit hizda gecerli. Ayni arac sehir ici trafiginde 6 litre yakar. Hatta otomatik olursa ve de sabah trafiginde 10 litreyi de bulabilir. Arti yukarda arkadaslarin dedigi gibi bu araclar hep yuksek model ve en uygunu 45.000tl den basliyor ortalama 100.000 tl ye kadar yolu var. Bakim maliyetleri de yilda yada her 15.000 km de 450 ile 750 tl arasinda bu sadece periyodik bakim. Sigortasi keza motosiklete gore daha fazla. Yani bu sartlarda eger tek kisi kullaniyorsaniz yada kalabalik bir aileniz yoksa yine en avantajlisi motosiklet.

Tabi motosiklet fiyatlarida aldi basini yurudu. Ehliyeti , ekipmani, 250 cc bir motoru bugun 20.000 tl yi cok rahat geciyor. Arti trafikte karsilastigin saygisizlik ve yasadigin tehlikeleri de artisi.
    Hangisi isinize geliyorsa onu alin arkadaslar

90-100 km hızda 4 litre yakıyorsa 60-65 km hızda 3 litre yakar
    Cbr 250 60 kmh hızda 2.2 yakıyorsa 165 kmh hızda 5.3 yakabilir

Ne kadar basarsan o kadar takacak sonuçta...

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    ford fiesta dizel 3,3 diyor verilerinde
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ford fiesta dizel 3,3 diyor verilerinde

O zaman 2.2 ye kadar düşebilir 60 kmh sabit hızla
    90 la 3.3 se. 60 la 2.2 yakar

Birazdan karışır yine ortalık😆😆😆😆

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Harcanan yakıtı taşınan kişiye böldüğümüzde bence de motosikler inanılmaz yakıt tüketiyor. Ancak arabada yan teknolojilerin uygulanabileceği ve yerleştirilebileceği kocaman bir alan bulunuyor. Bizim öyle bir şansımız yok maalesef. Alan darlığı sebeplerden biri olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    3 litre değil de 100 ü gecmeden kullanılırsa fiat linea 1.3 multijet uzun yolda 3.5- 4 litre seviyesinde motorin tüketebilir. Keza aynı şekilde 1600 golf dizel şehir dışı yolda 3.8 litre motorin tüketiyor.
    Bu yaz 1.3 multijet linea ile gez geze ege turu yaptım.Kiraladığım araç 5000 km de idi.8000 de teslim ettim. 90 km yi bir iki yer hariç hiç geçmedim.70-80 le gezerek dolaştım. motor devrine dikkat ederek uygun viteste kullandım. yine de 3,5-4 litreyi göremedim. Bir yanlışın var arkadaşım. öyle bir araba daha yapılmadı..

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    3 litre değil de 100 ü gecmeden kullanılırsa fiat linea 1.3 multijet uzun yolda 3.5- 4 litre seviyesinde motorin tüketebilir. Keza aynı şekilde 1600 golf dizel şehir dışı yolda 3.8 litre motorin tüketiyor.
    Valla arkadaşım bende Golf 7 var, 1.6 Bluemotion TDI 105 PS daha 3.8'i hayatımda görmedim ki arabam 35 Bin KM'de Anca yokuş aşağı gaza basmadan gidersen 3 litrelere falan düşüyor o da düz yola inene kadar, yani bu reklamlardaki fabrika verileri sanırım yokuş aşağı sürülen arabaların değerlerinden oluşuyor Hatta şöyle söyleyim bu araçtan önce Clio Icon 1.5 Dci vardı o şehir içi 5.3 Litre falan gidiyordu, ama Golf var ya şehiriçi zaten 6'nın altına hayatta düşmüyorda, şehirdışında da 5'in altına anca yokuşta düşer o derece yani Yani demem o ki bu araçların fabrika değerlerine en az +2 litre ekleyin, ayrıca motosikletler de aynı teknolojinin olmaması yukarıda arkadaşın dediği gibi bence yer probleminden, arabalarda bir sürü yer var adam türlü türlü teknolojiler koyuyor...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

120 kg'lik bir motosiklet artçısız kullanıldığında 100 kglik bir nesneyi taşıyor. yani neredeyse kendisi kadar ağır bir nesneyi. 1000 kglik bir otomobil ise taş çatlasın 400-500 kiloluk yük taşıyor. kıyaslama yapmak mantıksız. ayrıca motor hacmi haricinde yakıt tüketimini etkileyen çok fazla unsur var. anlamsız bir başlık olmuş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)