Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motor Alacak Yeni Üyeden Merhaba

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhabalar. İstanbul'dan herkese merhabalar.

Bir motor almayı ciddi şekilde düşünüyorum.

Gerek görüntüsü gerek sesi gerekse tok duruşu nedeni ile Chopper/Cruiser almayı düşünüyorum.

Ancak o kadar çok marka Model var ki insanın kafası karışıyor.

Kask Mont vs. 0 alacağım için geriye cebimde 7 bin civarı bir para kalmakta.

Peki soru şu. Hangisini almak lazım?

Herkes Japon al diyor. Sağlamdır vs. diyerek. Doğrudur sağlamdır ama piyasada benim bütçeme uygun Japon (Yamaha, Honda, Kawazaki) bulmak çok zor. Olanda neredeyse benle yaşıt.

Sizlerin önerisi nedir bu yeni başlayacak arkadaşınıza?

Yüksek hızlar (120 140) düşünmüyorum. Sakin sakin takılmak istiyorum sağ şeritte. Ama yanımda artçı varken de beni yokuşta yüz üstü bırakmasın istiyorum. Yada her 20 30 dakkada bir motoru dinlendirmek zorunda kalmak istemiyorum.

Bir ara Keeway ve Hyosoung (nası okuyacağımı bile bilemediğim marka ) baktım ancak gidip görüştüğüm bir motor tamircisi arkadaş bana onlar çöp uzak dur parçası vs bulamazsın dedi.

Yaşım çok genç olmasada Ruhum hala genç Oyüzden böyle Naked tarzı yada Honda CBF tarzı bişi asla düşünmüyorum. Doğrudan ne istediğini bilen biri olarak soruyorum.

O kadar marka arasından hangisine yoğunlaşmam gerekiyor sizce?

Gözüme kestirdiğim markalar :
    Hyosoung
    Kawazaki (ama bulmak çok kolay değil)
    Keeway
    Honda

Asla dediğim markalar
    Kuba ve Regal.

Birde başlangıç olarak 250 ilemi başlamak lazım 650 ilemi?

Nasılsa ileride yükseltirim diye düşünüp başlarda temkinli sürerim diye ekleyip 650 alsam nasıl bir sıkıntı yaşarım?

Ve son olarak (aslında bunu ayrı bir başlıkta açmak daha makül ya neyse) yine acaba diyorum Korumalı pantolon almak yerine direk dizlik mi alsam?

Cevaplarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yeni başlayacaksın madem, 250cc den yürümeni tavsiye ederim. 7bin tl civarına senin ihtiyacını "hyosung gv 250" görecektir.

Kalite olarak japonlara yakındır ( 1-2 tık altıdır) diyebiliriz. Çin markalarından çok daha kalitelidir. Uzun yolda da seni üzmez, bakımlarını düzenli yaptırırsan da seni kolay kolay yolda bırakmaz.

Duruşu, şekli şemali de güzeldir. Benim tavsiyem hyosung gv 250...

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlayacaksın madem, 250cc den yürümeni tavsiye ederim. 7bin tl civarına senin ihtiyacını "hyosung gv 250" görecektir.

Kalite olarak japonlara yakındır ( 1-2 tık altıdır) diyebiliriz. Çin markalarından çok daha kalitelidir. Uzun yolda da seni üzmez, bakımlarını düzenli yaptırırsan da seni kolay kolay yolda bırakmaz.

Duruşu, şekli şemali de güzeldir. Benim tavsiyem hyosung gv 250...
    Benimde kafama yatıyor ama güvendiğim bir motor ustası (kendileri hem tamir bakım vs. yapıyor hemde yeri geldiğinde özel işler yapıyorlar)
    "onu alırsan servisten çıkamazsın" gibi bir cümle kurdu buda içime kurt düşürdü...

Siz kullandınız mı peki Hyosoung motoru?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    chooperla baslamak zaten baslica sikinti.. 650 yi unut, aklindan cikar, adini bile anma

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chooperla baslamak zaten baslica sikinti.. 650 yi unut, aklindan cikar, adini bile anma
    hahaah neden sıkıntı hocam Chooper ile başlamak? Öyle Scooter gibi aralardan derelerden kaçayım derdim yok. Sakin sakin takılma derdindeyim.

Motosikleti
    Alıntı Annatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde kafama yatıyor ama güvendiğim bir motor ustası (kendileri hem tamir bakım vs. yapıyor hemde yeri geldiğinde özel işler yapıyorlar)
    "onu alırsan servisten çıkamazsın" gibi bir cümle kurdu buda içime kurt düşürdü...

Siz kullandınız mı peki Hyosoung motoru?
    Hyosungun başka modellerini deneme şansım oldu fakat GV250 modelini kullanmadım. Pek tarzım değil cruiser modeller. Fakat kullanan arkadaşım vardı. Memnundu. Bence parasını hak eden bir motosiklet.

Bu arada ben sana seçeneklerin içerisinde bütçene de uygun olan bir başlangıç motoru önerdim. Normalde cbf, ybr derdim de illa cruiser olsun dedin diye bunu önerdim yani.
    O motor tamircisi arkadaşına sor bakayım 7 bin tl ye temiz, sağlam, sorunsuz, düşük kmli hangi japon malı cruiser motor alınabiliyormuş?

sıfır XVS950 yi o paraya veriyorlar da bizim mi haberimiz yok?

Ardından hyosung markası hangi ülkenin motoru, nerede üretiliyor diye de bir sor bakalım ne cevap verecek, merak ettim

Eğer cevap veremezse yada çin malı diye sallarsa o kişiyle sohbetini bitirmeni ve bir daha onun dükkanına uğramamanı tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Motor japon malı olunca sorun çıkarmayacak diye de bir kaide yok. Senin bütçenle alabileceğin japon motorlar ninem yaşında, km si çok yüksek olur. Sahibini bilmeden, motorun geçmişini bilmeden almak risk...

Şu başlığı mutlaka okumanı tavsiye ederim:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aparsiniz.html
    Annatar bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosungun başka modellerini deneme şansım oldu fakat GV250 modelini kullanmadım. Pek tarzım değil cruiser modeller. Fakat kullanan arkadaşım vardı. Memnundu. Bence parasını hak eden bir motosiklet.

Bu arada ben sana seçeneklerin içerisinde bütçene de uygun olan bir başlangıç motoru önerdim. Normalde cbf, ybr derdim de illa cruiser olsun dedin diye bunu önerdim yani.
    O motor tamircisi arkadaşına sor bakayım 7 bin tl ye temiz, sağlam, sorunsuz, düşük kmli hangi japon malı cruiser motor alınabiliyormuş?

sıfır XVS950 yi o paraya veriyorlar da bizim mi haberimiz yok?

Ardından hyosung markası hangi ülkenin motoru, nerede üretiliyor diye de bir sor bakalım ne cevap verecek, merak ettim

Eğer cevap veremezse yada çin malı diye sallarsa o kişiyle sohbetini bitirmeni ve bir daha onun dükkanına uğramamanı tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Motor japon malı olunca sorun çıkarmayacak diye de bir kaide yok. Senin bütçenle alabileceğin japon motorlar ninem yaşında, km si çok yüksek olur. Sahibini bilmeden, motorun geçmişini bilmeden almak risk...

Şu başlığı mutlaka okumanı tavsiye ederim:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...aparsiniz.html
    arkadaşım tamirci hakkındaki görüşüne katılmıyorum,,neden,,çünkü tamirci adamın işi motor tamir etmek,yani işi tamir olduğundan hangi markanın hangi modelin problemli olduğunu ve kronik sorunlarını,parça malzeme kalitesini herkesten iyi bilir,,mesela bir bilgisayar tamircisine hangi bilgisayar sorunsuz hangisini alayım diye sorarsanız o işi ondan iyi bilen olmaz bukadar basit,,,sen ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama senin yaptığın işle alakalı bişeyi senmi bilirsin yoksa alakası olmayan birmanav veya kasapmı bilir,,,

tabi arkadaşın söylediği tamirci usta gerçekten dostu ise doğrusunu söyler,yoksa sevmediği birisi ise yalanda söyler o başka

Motosikleti
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım tamirci hakkındaki görüşüne katılmıyorum,,neden,,çünkü tamirci adamın işi motor tamir etmek,yani işi tamir olduğundan hangi markanın hangi modelin problemli olduğunu ve kronik sorunlarını,parça malzeme kalitesini herkesten iyi bilir,,mesela bir bilgisayar tamircisine hangi bilgisayar sorunsuz hangisini alayım diye sorarsanız o işi ondan iyi bilen olmaz bukadar basit,,,sen ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama senin yaptığın işle alakalı bişeyi senmi bilirsin yoksa alakası olmayan birmanav veya kasapmı bilir,,,

tabi arkadaşın söylediği tamirci usta gerçekten dostu ise doğrusunu söyler,yoksa sevmediği birisi ise yalanda söyler o başka
    Valla hocam usta var usta var. Eline her anahtar alan ustayım diye dolaşıyor ortalıkta. Birçoğu bisiklet tamirciliğinden bu sektöre geçiş yapmış kişiler. Teknik bilgileri acınası halde. Tork anahtarını hayatında eline almamış, bilmeyen (sözde)ustalar var.
    Otomotiv özel servislerinde seviye bir nebze daha yüksek, ama motosiklet sektöründe birçok servis ve ustaların hali içler acısı halde.

Ben arkadaşı uyarmak istedim sadece. Yukarıda belirttiğim 2 soruyu sorsun cevabına göre gerçek usta mı, değil mi ortaya çıkacak zaten. Ben KTM ye çin malı, 5 para etmez diyen (sözde)motor tamircisi de tanıyorum Bu yüzden usta bilir gibi bir kavram yok bende.

Piyasada çok kaliteli, teknik bilgiye sahip ustalar da var, onlara saygım sonsuz. Eğer o kadar güvenilir ve iyi motor ustası tanıdığı varsa zaten buraya gelip forumda soru sormasına gerek yok, gitsin ne tavsiye ediyorsa onu alsın, keyifle binsin

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Belkide kap yada manavım şaka bir yana yazılımcıyım. dediğini anlıyorum ama hayaller paris gerçekler bayrampaşa gibi bir olay var dostum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Peki arkadaşlar Keeway; Borelli Ledow ve Jawa hakkında bilginiz var mı? Varsa paylaşır mısınız?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)