Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim abimde vermiyor ruhsat Benin üzerime ysrdım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar abimle kavgalıyım moyosijlet spacy parasını ödeyeceğim dedi fakat ödemedi. Ruhsat benim üzerime kullanıyor motosikleti dükkanında vergileri ödemiyor 1.000 lirayı geçti cezalarla ruhsat hepsi onda şimdi polise şikayet etsem Mahkeme falan o kadar ilerlemesin istiyorum olay aile de karışan yok. Nasıl yapabilirim arkadaşlar? Polis yanımda da gelmiyor olay olmadan gelemryiz diyor nasıl yapabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gerçekten Ağabeyin mi bu ?

mücahit1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Null
    Yak motoru kasko varsa parayı alırsın kafa rahat olur
    BEN GAMSIZ SIGIR MİSALİ KASABIN BIÇAĞINI YALARIM

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Çal motoru yani gizlice al

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Ya bunu tatlı yolla halledersiniz ya da dava açarak şikayette bulunarak, abim diye şikayet etmek istemiyorsunuz ancak şu an o sizin motorunuz olduğu için motoru hor kullanıp size zarar veriyor. Örnek veriyorum ehliyetsiz yakalanıldığı zaman bile ruhsat sahibine ceza geliyor. Bir kaza olduğunu düşünürsek başınıza büyük bir bela gelmiş demektir. Aracın yasal sahibi sizsiniz ve dolasıyla tüm sorumluluk sizde abinizle bir konuşun olmadı şikayette bulunun yoksa o cezalar vergiler faizleri ile birlikte dönüp yine sizi bulacaktır.

Arkadaşlar motosiklet kullanmasını bilmiyorum dükkanı için aldırdı ödeyeceğim dedi olaylar böyle oldu. Kullanmayı bilmediğim için gidip alsmam da. Kaskosu yok motoru yakamam. Kaç kere konuştum vermiyorum diyor kavga ettik sonuç yok. İşte mahkemeye vermekte istemiyorum yaşlı insan bizimkiler kulağına gider üzülürler. Aklıma çözüm yolu gelmiyor. Çözüm yolu olanlar da işte anlattığım gibi kendi açımdan zor.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çalıntı ihbarında bulun

Abine de ki çalıntı ihbarında bulundum, motor sende yakalanırsa ayvayı yersin, abin motoru götürüp polisin bulbileceği bir yere bıraksın. Sonra da polisi arayıp ihbar etsin şurda bir yerde atıl halde motor var diye. Polis motoru bulup sana verir.

Ama benim çözümüm tamamen maddiyat üzerine dayalıdır. Bunun manevi, psikolojik ve etik yanlarını değerlendirme size kalmış.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Korkmayacaksın gidip savcılığa şikayette bulunacaksın. Korkağın eline vurup malını alırlar aile falan fark etmez.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Motoru satisa cikar.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    motorum çalındı diye ihbar et şaka bi tarafa hiç anlaşma yolu yok mu

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    emniyeti suistimal den http://www.hukuki.net/showthread.php...yeti-suistimal şikayetçi olacaksın
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Araya aracı koy, mesajını iletsin. Durumu izah et aracıya, motoru bir şekilde bir yerlere bıraksın. Sen de git al. Aksi durum yaşanırsa senin yapacağın şey şikayet. (BUNLARI YAPARKEN AİLEDEN ORTAK BİR İKİ ŞAHİT OLSUN Kİ SENİN İYİ NİYETİN ORTAYA ÇIKSIN, SONRA SEN SUÇLU OLURSUN)

Olayı oluruna bırakırsan:
    -Vergi, şu bu borcun çoğalır.
    -Kaza yapar Allah göstermesin değişen sigorta kurallarına göre, yapılan tazminat ruhsat sahibinden rücu edilebilir.
    -Ehliyetsizse ve yakalanırsa bin tl üzeri ceza size de kesilir.
    Yardımcı olabildimse ne mutlu bana.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)