Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ayıptır be..

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belki de motorunu sattı yada burada ki yorumları okudu üzerine ekleyip shoei falan alacak
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kaç kişi katılır kaç kişi karşı durur bilmem, pek de umurumda olmaz açıkçası ama benim kişiliğimde tabiri " Karaktersiz " olarak ifade edilen oluşum şeklidir bu.

Vizyonu,misyonu olmayan insanlardan beklenebilecek 3 kuruşa tamah eden, tiptir. Ayıptır Ayıp! Bir milyon tane şey söylenebilir üzerine.. Bazı dostlarıma da hiç katılmıyorum açıkçası, motoru bırakmıştır elinde kalmıştır bilmem ne. İhtiyaç sahibine vereceksin ki hayır olsun.. Sana hayırına verilen bir şeyi satarsan o paradan hayır mı gelir ?
    Darkcity2000, barodi, Mamba09 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Hayrına verilmiş kask doğru, onu satıp parasını kullanması da çok hayırsız bir vaziyet değil yani hayrına kask değil de hayrına 140 TL almış olacak.

Belki de kaskı vardı ama eldiven alacak durumu yoktu, gelen kaskı satacak o paraya dizlik alacak veya eldiven vs.
    webingo bunu beğendi.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kazanılmış hakkı satabilir. Adam kursa katılmış sonrada satıyor. Bu onun ahlaki değerlerini ilgilendirir. Bizi ilgilendireceğini düşünmüyorum.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    bari stickerlari sokseydin mubarek

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    Bence tek pencereden bakmayalım olaya.

Adam belki motorunu sattı yada fazladan kaskı var ,piyasa muadili bir fiyat var ortada zaten çok üstünde durmamak lazım.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bana çıkmış olsa kullanmayacağım için 50 TL gibi sembolik bir ücret isterdim. Hem karşıdaki 3'te 1 fiyatına kaskı alacak, hem de ben belki bir sonraki depomun bir kısmını doldurabileceğim bir meblağ kazanmış olurdum. Bu şekilde fiyat kırarak 2 taraf için de win-win bir mutual mantıkla satılsaydı etik olmamakla beraber kötü bir davranış olmazdı. Ancak burada görülen örnek fırsatçılıktır, şark kurnazlığıdır, tek taraflı ticarettir.

Ayrıca geçen seneki fuarda çekilişe katılıp da "street triple ya da rc200 bana çıksa da satsam" diye düşünenlerin de aynı mantıkta olan bir şeyi eleştirmelerini görmek dünya saçması bir ironiyi de gün yüzüne çıkarmıştır.
    Mamba09 ve Peder bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'de olsaydım bu eğitimlere katılmaya çalışırdım.
    Bunun için bana bir kask hediye etselerdi hatıra olarak saklardım.
    Bu da ahlaksız bir davranış olurdu.
    Dışarıda kask alamadığı için hayatı tehlikede olan bir sürü insan var ama ben kaskı hatıra diye saklıyorum. Bak bu da tartışmaya değer bir konu.

Bazı arkadaşlar 50-60 lira sembolik bir rakamla satardım demiş.
    Birisi sizden o paraya satın alıp ertesi gün 100 liraya satışa çıkartsa bu ahlaksızlıkmıdır ticaret mi?

Noel hediyesi olarak eşimin iş arkadaşları bir kahve makinası hediye etmişler. 100€ civarında satıyorlar. Evde daha iyisi var. Yani makina fazlalık satsam ahlaksızlık etmiş olurmuyum?

Netice olarak katılalım ya da katılmayalım bu davranışın ahlaki tabanını sorgulamak güzel bir şey ama bunu doğru olanı bulmak için yapmak gerek eleştiri olsun diye değil.
    Darkfriairs, xawa ve kanucan bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Netice olarak katılalım ya da katılmayalım bu davranışın ahlaki tabanını sorgulamak güzel bir şey ama bunu doğru olanı bulmak için yapmak gerek eleştiri olsun diye değil.
    Kesinlikle amacım bu. Tam olarak ifade ettiniz. Ben "banane ulan satarsa satsın" diye zaten düşündüm. Ama tekrar ediyorum 50-60 lira gibi sembolik birşey olsun ki, hem imkanı olmayan doğru düzgün bir kask taksın, hemde satan arkadaş ufakta olsa bir iyilik ve kazanç elde etmiş olsun. Sorun yok. Ama piyasa fiyatıyla aynı rakama koyunca Coq arkadaşımın dediği gibi "eleştri olsun diye değil ahlaki olarak doğru olanı bulmak için sorgulayalım" dedim.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet 140 tl dediği için biraz ticaret maksadı güdülmüş

Bir çok kişi ihtiyacı olsa dahi mağazada ürün 180 tl olsa da bu kişiden almayacaktır bu yüzden.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    o değilde saf saf aşağıdaki sahibinden foto bölümüne bastım

mağma ne tarafta yerin dibine doğru gideyim..
    Peder, MotoGlock ve tinerci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    İyiniyetli düşünürsek, kafasına uymadığı için başka model almak maksadıyla satıyor olabilir.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Şu başlık bile tek başına ülkemizin neden bu gün bu halde olduğunu açıkça gösteriyor. Etik davranışlar, ahlaki değerler, akıl ve vicdan gibi kavramları günümüzde hiç bir öneminin kalmadığını üzülerek görüyoruz.
    Deprem olur, kızılay çadır dağıtır, adam iki tane alıp birisini para ile satar.
    Devlet kömür yardımı yapar, adam fazladan alır, sonra onu para ile satar.
    Yukarıda bahsettiğim iki örnek, kaskın satılmasını hoş gören arkadaşlar tarafından da doğru bir davranış olarak değerlendirilecek.
    Turing kurumu o eğitimleri; boşu boşuna ölmeyin, adam gibi motora binin, ananız babanız üzülmesin diye veriyor. Eğitim almaya hiç niyeti olmayan kişileri çekmek içinde kask hediye ediyor. (bizim milletimizi bir olaya ikna etmek için işin içine mutlaka bedava bir şeyler koymanız lazım. Örneğin yemek dağıtılan mitingler gibi) Sen o eğitime gitmişsin, kaskı kazanmışsın, sonrada bundan rant elde etmeye çalışıyorsun. 140 tl önemli değil diyenlere de; ahlaki değerler açısından haksız yere kazanılan 1 lirada birdir, bir milyon lirada birdir.
    Bu ülkenin geleceği adına umudum bir kez daha kırıldı. Yazık gerçekten çok yazık.
    Mamba09, tinerci ve sonalp bunu beğendiler.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    bende egitimde alsim satmasini bilirdik ama artcim kullanir felan diye sakliyorum hatta ppdeki kastan . madme isine yaramiyoe ver birine kask takmayan elektirikli bisikletcilere ver ne olacak ne kaybedeceksinki 100 tlden

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İhtiyacim olmamasina ragmen, egitime gitmis olsam o kaski alir ve satardim. Niye ayipmis? Neden ucuza vereyim? Kerizmiyim ben, millete peskes mi cekicem, ihtiyaci olan 2 paket sigara az icsin kask alsin kendine banane. Milletin canini benmi dusunucem?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basit, ederi çok olmayan, satıldığında beni zengin etmeyecek herhangi bir eski eşyayı satmak bana hep vicdansızca gelmiştir dünyada onca muhtaç insan varken.
    tinerci ve metinkilic bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Kahrolsun bazı şeyler..

ajwer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal-Raptor Spyder
    burda ayıp olan nedir ben anlamadım :?? adam zaten belirtmiş eğitimde aldığı kask olduğunu. içine turşu mu kurcak işine yaramıyorsa ne yapacak? ha ihtiyacı olan birine bedava verebilir derseniz tabi olablr ama tercihtir sonucta bu herkes iyilik hat etmiyo bu devirde birde bu var. yani tartışmalık bi konu deil kmseyi ilgilendrmez.

Rahmi Barutcunun Egitimde verdigi kasklardan.. Salı günü deneme fırsatım oldu.. Valla bu kask ne kadar korur bilmem ama her yerinden ses ve rüzgari hissedebiliyorsunuz. Artcı için demiş bazı arkadaslar yaw kimin canına kastınız var. Benim anlamadıgım adam motoru alıyor ama kask alacak parası yok. Bu ülkedeki cok renkliligi anlamış degilim. Benim bildigim motor almadan önce ekipmanları tamamlarsın kalan bütcene görede motorunu alırsın. Bizde işler hep ters oldugu için biz önce motoru alırız sonra ekipmanı alırız.
    Bu arkadasın yaptıgı ayıpmı yoksa ac gözlülükmü bilemem ama ben salı günü kullandım ve çarşamba günü kasksız hiç tanımadıgım bir arkadası durdurup al tak bunu kafana günes gecmesin dedim :D Yapabilecegim buydu ama sonra düşündüm iyimi ettim kötümü cünki o kaskın herhangi birşeyi koruyacagını düşünmüyorum.. Kask kendini korusun yeter..

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Adam belki fakir. Zengin etmez muhabbeti dönüyor, belki onun o paraya çok ihtiyacı var.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)