Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

8 Yıl Sonra Tekrar Motor Macerası... (Tavsiye ve Yorumlarınız)

Motovento
    REKLAM ALANI
    initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    yahu o bu değilde,belimde sıkıntı olmasına rağmen bir tek benim mi belim ağrımıyor bu spor motorlarda.

hayabusayla 500km yol yapıyorum hiçbişey yok.sonra spor motor -bel ağrısı konulu mesajları okuyunca şaşıp kalıyorum

sıralı yada v yada boxer

2-3-4 silindir

naked,roadster,yol endurosu,touring,sport touring,süper sport,cruiser,chopper

sıfır,2. el

??????? ne istiyorsun bu kategorilerde tek tek seçim yap ki karşılaştırabilip karar vereceğin seçenekler olsun.yoksa işin içinden çıkamazsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ENFARKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250r sattı, yeni bakıyor..
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu o bu değilde,belimde sıkıntı olmasına rağmen bir tek benim mi belim ağrımıyor bu spor motorlarda.

hayabusayla 500km yol yapıyorum hiçbişey yok.sonra spor motor -bel ağrısı konulu mesajları okuyunca şaşıp kalıyorum

sıralı yada v yada boxer

2-3-4 silindir

naked,roadster,yol endurosu,touring,sport touring,süper sport,cruiser,chopper

sıfır,2. el

??????? ne istiyorsun bu kategorilerde tek tek seçim yap ki karşılaştırabilip karar vereceğin seçenekler olsun.yoksa işin içinden çıkamazsın
    Paşam kendine maaşallah de o zaman ve bir de cimcikle yumşak yerlerini...Yaşını bilmiyorum ama o kadar eğilipte uzun süre gazlıyorsan ki 500 km demişsin, Allah muhafaza hırt diye gelir şırak diye oturur o zaman anlarsın neymiş bel ağrısı diycem de demeyim sağlıklı ol deyim.

Gönül ister 4 silindir, sport touring sıfırı 2.eli farketmez..hayat ne verir ona bakacağız. Vfr1200f güzel aletmiş bu gün bunu kavradım, ama sıfırı yok temizi kıt.

Gençliğinin kıymetini bil, çok şükür biz de iyiyiz ama 500 km rüzgara karşı durmadan ss kullanıp totodan girmeyen yelin muhabbetini yapacak kadar da cesur olamadık hiç. Aramızda kalsın soğuğa rüzgara delikanlılık olmaz demiş eskiler, sen yine de bunu bir düşün derim.

Kazasız yelsiz sürüşler.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr da var mı ?

İlana baktımda üzerindeki aksesuarlar almaya kalkarsan 2500- 3000 tl gibi bir rakam yapıyor çıkart onları motor =17.000 tl = ucuz

Ayrıca 2015 model motor için 12.500 km çok değil ayda 1000 km günde 30 - 35 km yol yapan bir insan yılda çok rahat 10 bin kmyi görüyor zaten. Anlamıyorumda ben bu km takıntılığını... Şimdiden hangi motoru alırsanız alın hayırlı olsun , kazasız belasız kullanın.
    Cbr dA abs yi kim kaybetmiski biz bulalim bence motorun ciplak fiyati o ekstralarla daha pahali ;)

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    ENFARKLISI selam, ben sahibiyim NC nin kim viteslerle oynuyorsun demisse hatali demis sadece 1 den 2 ye cabuk gecmen gerekli.. bu makine 3. viteste 1 gibi kalkan tork yuklu makine avrupada satis rekorlari kiriyor surmesi seyahat etmesi o kadar zevkli bir makine ki uzerinden inmek istemiyor insan, sen kullanana sor ;) Onden Enduro yandan sport touring arkadan SS e benzeyen ender motor tasarimlarindan biri..NC demekn dusuk devirlerde tork demek, bu da agzin kulaklarinda surus keyfi demek

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ENFARKLISI selam, ben sahibiyim NC nin kim viteslerle oynuyorsun demisse hatali demis sadece 1 den 2 ye cabuk gecmen gerekli.. bu makine 3. viteste 1 gibi kalkan tork yuklu makine avrupada satis rekorlari kiriyor surmesi seyahat etmesi o kadar zevkli bir makine ki uzerinden inmek istemiyor insan, sen kullanana sor ;) Onden Enduro yandan sport touring arkadan SS e benzeyen ender motor tasarimlarindan biri..NC demekn dusuk devirlerde tork demek, bu da agzin kulaklarinda surus keyfi demek
    Yeni bir enduro alacağım tercihim Versys 650'den yana kısmetse fuarda alacağım... Fikrin nedir? NC mi Versys650 mi ? Ben nc baya kullandım. Tutuşu, viraj kabiliyeti vs. çok hoşuma gitti, ama freni beni tatmin etmediği için oldukça soğuk duruyorum. Versys daha başarılı geliyor, ne dersin?

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Alıntı ENFARKLISI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    bundan 8 yıl önce sıfır bir Hyosung Gt250r alıp aranıza katılmıştım, burada deneyimlerimi paylaşmış hatta Ankara da bir de buluşma organize etmiştik. Bir süre sonra bu forumdan kıymetli bir arkadaşa satmıştım..Malum Evlilik, çocuk, iş güç vs. derken yıllar su gibi akıp gidiyor...O arada eşin dostun 600 ve 750 cc makinelerini ara sıra sürüp hasret giderdik ama mal ufak olsun senin olsun verdiği zevk büyük olsun mantığı ağır basınca yine kanımız kaynamaya başladı tabii. Emanetin gözü yerde olur dedi büyüklerimiz hep, bu felsefe ve tereddütten kelli haydi artık ne olacaksa olsun deyip yazdım bu yazıyı. 1 aydır da sinsi sinsi piyasada hangi motorlar var vs. deyip araştırma yaptığımı da itiraf edeyim. Bu arada boy 1.92 olunca, bir çok motor da altımızda minicik kalıyor maalesef.

Motoru aldığımda iyi bir Bmw arabam vardı, şimdi çok çok daha iyisi Mercedes var ama motor hastalığı bir defa vücuda bulaşınca, en iyi arabaya da binsen bir türlü o tadı vermiyor. Rüzgarın ivmelenmen özgürlüğün sanki bir şeyler eksik kalıyor hep.

Gel vakit git vakit yaş oldu 36 tekrar içimizdeki motor sevdası alevlendi hortladı tabii bir defa !

Tabii şöylede bir durum var, aman ne yapacaksın bu saatten sonra.. Bir yerini kırarsın, 4 ay sonra bak 2. çocuk geliyor, ülkede araç sürücülerinin durumu malum, ezilirsin maazallah diyen de çok. Tüm bunlara karşılık "bir şey olmaz inşallah" cevabımda umarım haklı çıkarım

Biraz uzun oldu ama buraya kadar okuduysanız ne mutlu bana.. Şimdi geleyim sözün özüne; Siz değerli dostların motor tavsiyelerine ihtiyacım var. Acelem yok, zaten Ankara kar kış. Kapalı garajlı evimize de Nisan gibi taşınacağım inşallah. Kriterlerimi aşağıda paylaşıyorum, eğer kıymetli tecrübelerinizle beni yönlendirebilirseniz sevinirim.

* Boy 1.92
    * Ara sıra işe gidiş geliş (40km) hafta sonları keyif (100km) Çoğunluk şehir içi kullanım.
    * Lastiği en az 180 ebatında olmalı.
    * Bütçe 20-30 aralığı. Ama şu da olsa çok muhteşem olur dediğiniz motor varsa oturup tekrar hesap kitap yapmaya da hazırım.
    * Düşük kilometreli yıpratılmamış 2008 model üstü 2. el olabilir.
    * Supor bir makine olsun, gösterişli olsun 600-1000 cc aralığında ama tam yatıp bel ağrısı çekmeyeceğimiz bir şey ballı kaymak olur.

Ben şöyle bir araştırınca aşağıdaki motorları buldum, ama isteklerimi karşılar mı kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Bunlarla ilgili düşünceleriniz veya başka kıymetli tavsiyeleriniz olursa memnun olurum. Baştan belirtmek istiyorum 600 cc altı düşünmüyorum.

Honda CBR 650 F (Selesine oturdum ama sanki motor altımda küçük kaldı boydan dolayı)
    Honda CBR 600 F (Üstteki modelden boyut olarak büyükse bu makine çok hoşuma gidiyor)
    Kawasaki Z1000 (Biraz daha grenaj olsa süper olurmuş, yeni kasası güzel ama CBR 650 F boyutundaysa bu da altımızda sırıtır)
    Kawasaki Z1000sx (Güzel görünüyor ama bu da resimlerden sanki çok büyük ve masraflı gibi duruyor biraz da pahallı)
    Yamaha MT07 (Güzel duruyor hesaplı da ama sanki bu da boyutları küçük gibi, naked olduğundan rüzgar manyağı olurmuyum diye de korkuyorum)

Aslında problem boyut ve görüntü sanırım..

Şimdiden desteğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim, kazasız sürüşler.

Saygı ve sevgilerimle.

Öncelikle selamlar,tekrardan aramıza hoşgeldiniz.

Dostum fiziksel özelliklerin nedeniyle mt07 yi baştan elemelisin,yumurta kadar motor. Altında ybr125 kadar kalır.
    z1000sx mükemmel ötesi bir makina,bıynuz içinde uygundur,fakat bütceni hayli aşabilir. İyi ve modelli bir z1000sx almak istiyorsanız 40000-45000 gözden cıkartmanız gerecekecek.
    Özellikle belirtmek istediğim nokta ise yıllarca naked kullanıyorum,rüzgardan dayak yemek oyle bıkkınlık verirki,bir noktada artık yeter dersiniz.
    Kriterlerinizden mt07-650f leri boyunuza uymadığı için elersek geriye z1000 ve sx kalıyor. z1000sx için bütcenize kesinlikle uymuyor. Geriye z1000 kalıyor. Onuda Aşırı rüzgarsever bir alet olduğu için önermek istemem.Lakin bütcenize uygun olan makina z1000 kalıyor.
    Eğerki benim tavsiyemi soracak olursanız ve naked-touring-enduro ayrımınız yoksa,önceliğiniz; motosikletin vereceği genel haz ve yol konforu olsun derseniz.
    Her türlü zevkini karşılayacak,kullanmaktan keyif alabileceğin 2 model önereceğim.
    Siz enduro dersiniz başkası touring.

KAWASAKİ VERSYS 650 -25.000-30.000 tl aralığında 2. elleri
    YAMAHA MT09 TRACER-30.000-35.000 TL aralığında 2.elleri

mt09 tracer yada başka bir 1000 lik, tecrübelerinizin ve reflekslerinizin üzerinde olabilir. Her ne kadar 250 cc tecrübeniz olsada bu aletler en küçük hatayı affetmezler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni bir enduro alacağım tercihim Versys 650'den yana kısmetse fuarda alacağım... Fikrin nedir? NC mi Versys650 mi ? Ben nc baya kullandım. Tutuşu, viraj kabiliyeti vs. çok hoşuma gitti, ama freni beni tatmin etmediği için oldukça soğuk duruyorum. Versys daha başarılı geliyor, ne dersin?
    cok fren kullanmiyorum birbfark goremedimnen azindan bir onceki bmw f650 ye gore.. sayisiz yurtdisi test review seyrettim frenler ile ilgili olumsuz hicbirsey duymadim. Muhakkak versys daha tepkili ve eglencelidir ama beni servisi parcasi ve 2. elindeki yavaslik korkuttu.. NC de kafan rahat 100bin km ye de gelse Honda Jazz nasilsa bu da o, 3.2 lt civari yakmasi buna karsi verdigi yuksek guc orani tercih sebebim oldu, birde agzina kadar aksesuar dolu bunu kawa ile yapmak cok maliyetli olurdu.. gideri bineri 2. eli olsun iyi motor vesselam cok seviyorum kendilerini
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    cok fren kullanmiyorum birbfark goremedimnen azindan bir onceki bmw f650 ye gore.. sayisiz yurtdisi test review seyrettim frenler ile ilgili olumsuz hicbirsey duymadim. Muhakkak versys daha tepkili ve eglencelidir ama beni servisi parcasi ve 2. elindeki yavaslik korkuttu.. NC de kafan rahat 100bin km ye de gelse Honda Jazz nasilsa bu da o, 3.2 lt civari yakmasi buna karsi verdigi yuksek guc orani tercih sebebim oldu, birde agzina kadar aksesuar dolu bunu kawa ile yapmak cok maliyetli olurdu.. gideri bineri 2. eli olsun iyi motor vesselam cok seviyorum kendilerini
    Fren zayıflığı ile alakalı yurt dışına kadar gitmeye gerek yok. Barkının incelemesinde oda benim gibi aynı noktaya temas etmiş. Kötü amortisör ve tek disk..

5:05

Piyasa olarak belki mantıklı olabilir ama benim derdim piyasası ve işletimi değil.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Hocam senin olayın belli. Ben yerinde olsam bu 2 tekerlekli Ferrari'yi kaçırmazdım. Bence tam senin kafa. İlan sahibini tanımıyorum, Ankara'da diye bilgin olsun istedim. Gösterişse gösteriş, isimse isim. 180 beygir, arka lastik de 190 taban.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31083900/detay

Bunlar da özellikleri:

http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...1098r%2008.htm
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Dark selam, NC 750X at gibi motor geçenlerde Efe Honda da şöyle bir koltuk testi yaptım baya da yakıştı meret, ama o arkadan bakıldığında o koca gövdeye ince lastik görüntüsüne alışamadı gözlerim. Bu arada depo bölümündeki bagaj da tam bir dahi buluşu ve çok kullanışlı olsa gerek. Vitesi otomatik olanları için yaptığım araştırmalarda hep motora Honda Jazz diye giydirmişler düşük devir vs. o kadarını da hak etmiyor tabii.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar,tekrardan aramıza hoşgeldiniz.

Dostum fiziksel özelliklerin nedeniyle mt07 yi baştan elemelisin,yumurta kadar motor. Altında ybr125 kadar kalır.
    z1000sx mükemmel ötesi bir makina,bıynuz içinde uygundur,fakat bütceni hayli aşabilir. İyi ve modelli bir z1000sx almak istiyorsanız 40000-45000 gözden cıkartmanız gerecekecek.
    Özellikle belirtmek istediğim nokta ise yıllarca naked kullanıyorum,rüzgardan dayak yemek oyle bıkkınlık verirki,bir noktada artık yeter dersiniz.
    Kriterlerinizden mt07-650f leri boyunuza uymadığı için elersek geriye z1000 ve sx kalıyor. z1000sx için bütcenize kesinlikle uymuyor. Geriye z1000 kalıyor. Onuda Aşırı rüzgarsever bir alet olduğu için önermek istemem.Lakin bütcenize uygun olan makina z1000 kalıyor.
    Eğerki benim tavsiyemi soracak olursanız ve naked-touring-enduro ayrımınız yoksa,önceliğiniz; motosikletin vereceği genel haz ve yol konforu olsun derseniz.
    Her türlü zevkini karşılayacak,kullanmaktan keyif alabileceğin 2 model önereceğim.
    Siz enduro dersiniz başkası touring.

KAWASAKİ VERSYS 650 -25.000-30.000 tl aralığında 2. elleri
    YAMAHA MT09 TRACER-30.000-35.000 TL aralığında 2.elleri

mt09 tracer yada başka bir 1000 lik, tecrübelerinizin ve reflekslerinizin üzerinde olabilir. Her ne kadar 250 cc tecrübeniz olsada bu aletler en küçük hatayı affetmezler.
    Üşenmeyip uzun uzun yazdığın kıymetli cümleler için öncelikle teşekkür ederim sevgili Drayke.
    Açıkçası MT07 yi bu yazdığından sonra kesin eliyorum öyleyse, tahmin etmiştim ama bu kadar ufak kalacağını sen net yazınca vardır bir bildiğin diyorum. Halbu ki fiyat performans ikilisinde iyi motordu..Sağlık olsun.

İlettiğin iki modeli tekrar inceleyim ama nedense çok çekici gelmiyor gözüme. Sanırım yaşlanınca daha çok bineriz bunlara, şurada bir 5 sene daha birazcık iç gıcıklayan, daha genç havasında hissettirecek bir makine sanki beni daha mutlu edecek gibi. Güzel cümller ve değerli yorumlar için tekrar teşekkürler, selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam senin olayın belli. Ben yerinde olsam bu 2 tekerlekli Ferrari'yi kaçırmazdım. Bence tam senin kafa. İlan sahibini tanımıyorum, Ankara'da diye bilgin olsun istedim. Gösterişse gösteriş, isimse isim. 180 beygir, arka lastik de 190 taban.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...31083900/detay
    Bunlar da özellikleri:
    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...1098r%2008.htm
    Sevgili HAZZILHAR, yani öyle bir şey paylaştın ki bakkala süt almaya giden adamı tekel bayisine yöneltir mazallah bu yaptığın !
    Süper görünüyor, bunun bir de tanıtım videosunu izlemiştim ama depoya tam yatıyorsun ya bak o işte bizim 1.92 boyu salyongoz eder motora binmiş kaplumbağa diye caps malı yapar. Motorun dar olduğunu biliyorum ama boyutları da uymaz zaten diye düşünüyorum yanlış mıyım ?

Zaten bu kadar gücün beygirin üstüne oturunca; sanki forumda ki yazılarımız ve hayatta yiyceğimiz ekmek içeceğimiz su bu güne kadarkilerle kalır gibi geldi Diavel üstünde ölmek daha asil olur bak ona lafım yok. Töbe töbe deyim yaa..

İyi adamsın hoşsun da kötü niyetlisin "keşke tanışmamış olsaydık" şarkısını sana gönderiyorum [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:40 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

Bu arada ülkemizdeki motorsiklet fobisi için sanki el ele verip motorsiklet lobisi kurmak gerek

Yok böyle bir şey, kime anlatsak anlaşmış gibi cevap hep aynı "Ölürsün" veya "Sakat kalırsın" aman bulaşma bak kurtuldun sattın da.

Bunları düşününce gelen cevapları şöyle bir paylaşayım dedim;

Baba : Annen artık uyku uyumaz sen gelene kadar, zaten ikna da olmaz..
    Anne : Hakkımı helal etmem bak, alırsan gelme..
    Eş : Sen bilirsin ama bana kalsa hayır derim, Anneyi ikna etmen zor zaten, onu boşver de önce bana bir araba alsak..
    Dost 1 : Boşver bin git arabana ne gerek var, kırılma darılma ama geçti o günler.
    Dost 2 : Zaten Ankara da 6 ay kış var, ne zaman bineceksin motora..
    Dost 3 : Masraf masraf bunlar hep, git başka bir yatırım yap..
    Dost 4 : Sen duramazsın basarsın gazlarsın dönüşü yok uğraştırma bizi..
    Arkadaş 1 : Ya boşver motoru senin arabayı satalım bak xx marka xx model bir şey alalım..
    Arkadaş 2 : Bırak şimdi kredi falan, Başkan sende para var o zaman, biraz borç versene..
    Arkadaş 3 : Ankarada motora mı binilir, o eskiden di şimdi her taraf bayan sürücü onlar ezmezse dolmuş çakar..
    Arkadaş 4 : Alırsan binmem arkaya, o eskiden di ne halin varsa gör..
    Arkadaş 5 : Ya git ATV alsana memlekette gez dur..
    Arkadaş 6 : Çok para gider çok, kaskı montu alarmı otu koku geçer..Madem çok istiyon al ucuz bir çin malı nefsini körelt..
    Arkadaş 7 : Bence diğerleri haklı, gel vaz geç bu işten..

Bu ne ya !

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Listendeki motorların içinde sana en uygun olanı 600f. Tabi son karar senin...

Motosikleti
    CB 650 F
    Arkadaş ne çok ortak yanımız varmış senle (boy dışında ) yaşımızda aynı. Bende uzun yıllar motora bindikten sonra evlilik - çocuk derken motora ara vermiştim. Ara vermiştim derken fiziki binmeye ara vermiştim, duygusal açıdan hiç ara vermedim. Sürekli yeni çıkan modelleri süzmeler, sağımdan solumdan motorla geçenlere gıptayla bakmalar vs derken dayanamayıp MT-09 piyasaya ilk çıktığında gözümü karartıp aldım. Aldım ama motora bir türlü alışamıyorum. Eski bindiğim enduroların (özellikle F650) rahatlığını bir türlü bulamadım bu merette. Sürekli tedirginlik halindeyim. Motor daha 1000 km`de iken sattım, yerine MT 07 aldım. MT 07 çok daha keyifli geldi bana. Çok güzel geziler yaptım, şehir içinde zevkle bindim. Sonra onu da 5000 km civarında sattım. 2014 Kışını motorsuz geçirdikten sonra geçen sene ilk baharda CB 650 F aldım ve hala zevkle biniyorum. Boydan dolayı sende görsel olarak nasıl durur bilmiyorum ama motoru ben çok sevdim. Gazı ne kadar açarsan o kadar gidiyor, kullanımı şehir içinde çok rahat. Sesi - duruşu güzel, yakıtı makul... Kısacası CB 650 F`i tavsiye ederim. Yakından görmek istersen bir hafta sonu (yerler kuruysa) görebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listendeki motorların içinde sana en uygun olanı 600f. Tabi son karar senin...
    BesimAga, benim de görüntü ve rahatlık açısından aklımda CBR 600F var ama daha önce yazmıştım, eğer CBR 650F ile aynı boyutlardaysa maalesef motor dizlerimin arasında kaybolup gitmiş gibi bir görüntü veriyor. Sanki kısa bacaklı bir taburede oturan basketçi gibi duruyorum, hatta resimlerimde var üzerinde nasıl oldu diye çekildiğim ve makaraya malzeme olmayalım diye kimseye göstermediğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı btayyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ne çok ortak yanımız varmış senle (boy dışında ) yaşımızda aynı. Bende uzun yıllar motora bindikten sonra evlilik - çocuk derken motora ara vermiştim. Ara vermiştim derken fiziki binmeye ara vermiştim, duygusal açıdan hiç ara vermedim. Sürekli yeni çıkan modelleri süzmeler, sağımdan solumdan motorla geçenlere gıptayla bakmalar vs derken dayanamayıp MT-09 piyasaya ilk çıktığında gözümü karartıp aldım. Aldım ama motora bir türlü alışamıyorum. Eski bindiğim enduroların (özellikle F650) rahatlığını bir türlü bulamadım bu merette. Sürekli tedirginlik halindeyim. Motor daha 1000 km`de iken sattım, yerine MT 07 aldım. MT 07 çok daha keyifli geldi bana. Çok güzel geziler yaptım, şehir içinde zevkle bindim. Sonra onu da 5000 km civarında sattım. 2014 Kışını motorsuz geçirdikten sonra geçen sene ilk baharda CB 650 F aldım ve hala zevkle biniyorum. Boydan dolayı sende görsel olarak nasıl durur bilmiyorum ama motoru ben çok sevdim. Gazı ne kadar açarsan o kadar gidiyor, kullanımı şehir içinde çok rahat. Sesi - duruşu güzel, yakıtı makul... Kısacası CB 650 F`i tavsiye ederim. Yakından görmek istersen bir hafta sonu (yerler kuruysa) görebilirsin.
    btayyar dostum kıymetli cümlelerin için öncelikle teşekkür ederim, hemşehri sayılırız nazik teklifin için de ayrıca çok sağol.
    Ama CB 650 ve CBR 650 F sanırım birbirinin aynısı, biri donsuz diğeri montlu...Allah var güzel motorlar ama, kazasız sürüşler diliyorum sana..
    Yukarıda yazdığım gibi, boy yüzünden bu motoru eledik artık.
    Çocuğuna Allah güzel bir gelecek versin, inşallah bir kaç nesil sonra trafik kurallarının orman kanunlarının yerine geçtiği günlerde evlatlarımız bizden daha risksiz yollarda motor sürer.

Motosikleti
    FJR 1300
    Paşam kendine maaşallah de o zaman ve bir de cimcikle yumşak yerlerini...Yaşını bilmiyorum ama o kadar eğilipte uzun süre gazlıyorsan ki 500 km demişsin, Allah muhafaza hırt diye gelir şırak diye oturur o zaman anlarsın neymiş bel ağrısı diycem de demeyim sağlıklı ol deyim.

Gönül ister 4 silindir, sport touring sıfırı 2.eli farketmez..hayat ne verir ona bakacağız. Vfr1200f güzel aletmiş bu gün bunu kavradım, ama sıfırı yok temizi kıt.

Gençliğinin kıymetini bil, çok şükür biz de iyiyiz ama 500 km rüzgara karşı durmadan ss kullanıp totodan girmeyen yelin muhabbetini yapacak kadar da cesur olamadık hiç. Aramızda kalsın soğuğa rüzgara delikanlılık olmaz demiş eskiler, sen yine de bunu bir düşün derim.

Kazasız yelsiz sürüşler.
    yanlış anlama sana veya başkasına muhalefet olsun diye yazmadım.

düzgün bir şekilde oturunca ne kol ne bel ağrıyor.tabiiki de yol yapıyorsun yorgunluk olur ama ah vah denecek bir ağrı olacağını sanmıyorum ben.

bel ağrısının ss veya st makinede en büyük sebebi yanlış oturmak

*koltuk gidon arası çok uzun bir mesafe

*gidonu tutup bacakla depo yu kavramayınca bütün yük kol ve omuza biniyor.bir süre bu şekilde kullanınca kol ve omuz bırakıyor kendini ister istemez.bu sefer oturduğun seleden başka hiçbir dayanağı olmayan üst vücudu yukarı çekmek için bel kaslarını kullanıyorsun.salonda çalıştığımız bel hareketini motor üstünde yapmış oluyoruz.

*bel yorulunca tekrar kollara salıyoruz ağırlığımızı

*akşem eve gelip geziden dönünce kollar bilekler ve bel pert oluyor.

direk sana veya başkasına yazmıyorum.ama ss makine de oturmayı bilmeyenlerin beli daha çok ağrır aksini iddia etmesin kimse.195 boyunda 100 kilo adamım ben.170-180 adam için hiç problem olmaz,olmamalı.

eğer öyle olsaydı bukadar hızlı st makinelerin(hayabusa,xx,zz vb) gidon koltuk mesafesi çok daha kısa olurdu

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Abi tekrar yazıyorum diğerleri çok hırçın makineler. Vfr1200 ün 0 ı olması lazım çünkü honda nın sitesinde var. Lastik kalın yerden yüksek ve kalıplı e gidişte var nispeten şekil o biçim yani alıcısıda apaçi vb olmayacak bir alet.

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi tekrar yazıyorum diğerleri çok hırçın makineler. Vfr1200 ün 0 ı olması lazım çünkü honda nın sitesinde var. Lastik kalın yerden yüksek ve kalıplı e gidişte var nispeten şekil o biçim yani alıcısıda apaçi vb olmayacak bir alet.
    sıfır vfr 1200 crosstourer(yol endurosu), grenajlı olan yok artık

Motosikleti
    Yok hayır alınmıyorum, aksine açıklamalar için sana katılıyorum çünkü ilk sürdüğüm zaman gidonu sıkmaktan ve tüm yükü bileklere verip bacakları dizleri depoya doğru oturtmadan lay lay lom salladığım zamanlarda "Bu ne arkadaş kan gitmiyor parmaklara amma da yorucuymuş bu iş" dediğim olmuştu Bu arada benden 3 cm uzunsun, senin marka model önerin ne peki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

sıfır vfr 1200 crosstourer(yol endurosu), grenajlı olan yok artık
    Evet yok maalesef. Grenajlı kasa gerçekten çok güzelmiş, iri ve spor bir hava var aklımda kalmadı değil.
    Zincir yerine şaft olması ve bunun bazı motorlarda ses sorununa yol açması gibi olumsuzluğun riskine bile değer

VF1200F kopyası bir şey bulmak lazım.
    initial-D bunu beğendi.

Motosikleti
    FJR 1300
    Yok hayır alınmıyorum, aksine açıklamalar için sana katılıyorum çünkü ilk sürdüğüm zaman gidonu sıkmaktan ve tüm yükü bileklere verip bacakları dizleri depoya doğru oturtmadan lay lay lom salladığım zamanlarda "Bu ne arkadaş kan gitmiyor parmaklara amma da yorucuymuş bu iş" dediğim olmuştu Bu arada benden 3 cm uzunsun, senin marka model önerin ne peki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:07 ----------

Evet yok maalesef. Grenajlı kasa gerçekten çok güzelmiş, iri ve spor bir hava var aklımda kalmadı değil.
    Zincir yerine şaft olması ve bunun bazı motorlarda ses sorununa yol açması gibi olumsuzluğun riskine bile değer

VF1200F kopyası bir şey bulmak lazım.

zzr ve hayabusa kullandım,fazer hem güç hem tarz olarak hoşuma gitmediği için çok binmeden sattım.şuan cbr 1100 xx kullanıyorum,tavsiye ederim.

ama benim 20-30bin aralığında tercihim hayabusa olurdu.motor alacağım zaman xx,zzr,hayabusa haricinde pek motor bakmadığım için başka bişey öneremem

artçılı ve uzun turlarda kullanacaksan fjr 1300 derim

Motosikleti
    zzr ve hayabusa kullandım,fazer hem güç hem tarz olarak hoşuma gitmediği için çok binmeden sattım.şuan cbr 1100 xx kullanıyorum,tavsiye ederim.

ama benim 20-30bin aralığında tercihim hayabusa olurdu.motor alacağım zaman xx,zzr,hayabusa haricinde pek motor bakmadığım için başka bişey öneremem

artçılı ve uzun turlarda kullanacaksan fjr 1300 derim
    FJR 1300 iyi duruyor ama fiyatı da bizi FJRir diye düşünüyorum. (45-60 bandında)
    Yine de sağol tabii dostum..

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bir an Dl650 vstromu tarif ediyorsunuz sandım.Spor görünümlü, heybetli, gösterişli çok güzel bir motor.Bir bakın bence.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)