Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

8 Yıl Sonra Tekrar Motor Macerası... (Tavsiye ve Yorumlarınız)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ENFARKLISI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250r sattı, yeni bakıyor..
    Merhaba Arkadaşlar,
    bundan 8 yıl önce sıfır bir Hyosung Gt250r alıp aranıza katılmıştım, burada deneyimlerimi paylaşmış hatta Ankara da bir de buluşma organize etmiştik. Bir süre sonra bu forumdan kıymetli bir arkadaşa satmıştım..Malum Evlilik, çocuk, iş güç vs. derken yıllar su gibi akıp gidiyor...O arada eşin dostun 600 ve 750 cc makinelerini ara sıra sürüp hasret giderdik ama mal ufak olsun senin olsun verdiği zevk büyük olsun mantığı ağır basınca yine kanımız kaynamaya başladı tabii. Emanetin gözü yerde olur dedi büyüklerimiz hep, bu felsefe ve tereddütten kelli haydi artık ne olacaksa olsun deyip yazdım bu yazıyı. 1 aydır da sinsi sinsi piyasada hangi motorlar var vs. deyip araştırma yaptığımı da itiraf edeyim. Bu arada boy 1.92 olunca, bir çok motor da altımızda minicik kalıyor maalesef.

Motoru aldığımda iyi bir Bmw arabam vardı, şimdi çok çok daha iyisi Mercedes var ama motor hastalığı bir defa vücuda bulaşınca, en iyi arabaya da binsen bir türlü o tadı vermiyor. Rüzgarın ivmelenmen özgürlüğün sanki bir şeyler eksik kalıyor hep.

Gel vakit git vakit yaş oldu 36 tekrar içimizdeki motor sevdası alevlendi hortladı tabii bir defa !

Tabii şöylede bir durum var, aman ne yapacaksın bu saatten sonra.. Bir yerini kırarsın, 4 ay sonra bak 2. çocuk geliyor, ülkede araç sürücülerinin durumu malum, ezilirsin maazallah diyen de çok. Tüm bunlara karşılık "bir şey olmaz inşallah" cevabımda umarım haklı çıkarım

Biraz uzun oldu ama buraya kadar okuduysanız ne mutlu bana.. Şimdi geleyim sözün özüne; Siz değerli dostların motor tavsiyelerine ihtiyacım var. Acelem yok, zaten Ankara kar kış. Kapalı garajlı evimize de Nisan gibi taşınacağım inşallah. Kriterlerimi aşağıda paylaşıyorum, eğer kıymetli tecrübelerinizle beni yönlendirebilirseniz sevinirim.

* Boy 1.92
    * Ara sıra işe gidiş geliş (40km) hafta sonları keyif (100km) Çoğunluk şehir içi kullanım.
    * Lastiği en az 180 ebatında olmalı.
    * Bütçe 20-30 aralığı. Ama şu da olsa çok muhteşem olur dediğiniz motor varsa oturup tekrar hesap kitap yapmaya da hazırım.
    * Düşük kilometreli yıpratılmamış 2008 model üstü 2. el olabilir.
    * Supor bir makine olsun, gösterişli olsun 600-1000 cc aralığında ama tam yatıp bel ağrısı çekmeyeceğimiz bir şey ballı kaymak olur.

Ben şöyle bir araştırınca aşağıdaki motorları buldum, ama isteklerimi karşılar mı kullanmadığım için yorum yapamıyorum. Bunlarla ilgili düşünceleriniz veya başka kıymetli tavsiyeleriniz olursa memnun olurum. Baştan belirtmek istiyorum 600 cc altı düşünmüyorum.

Honda CBR 650 F (Selesine oturdum ama sanki motor altımda küçük kaldı boydan dolayı)
    Honda CBR 600 F (Üstteki modelden boyut olarak büyükse bu makine çok hoşuma gidiyor)
    Kawasaki Z1000 (Biraz daha grenaj olsa süper olurmuş, yeni kasası güzel ama CBR 650 F boyutundaysa bu da altımızda sırıtır)
    Kawasaki Z1000sx (Güzel görünüyor ama bu da resimlerden sanki çok büyük ve masraflı gibi duruyor biraz da pahallı)
    Yamaha MT07 (Güzel duruyor hesaplı da ama sanki bu da boyutları küçük gibi, naked olduğundan rüzgar manyağı olurmuyum diye de korkuyorum)

Aslında problem boyut ve görüntü sanırım..

Şimdiden desteğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim, kazasız sürüşler.

Saygı ve sevgilerimle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı ENFARKLISI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * Lastiği en az 180 ebatında olmalı.
    * Bütçe 20-30 aralığı. Ama şu da olsa çok muhteşem olur dediğiniz motor varsa oturup tekrar hesap kitap yapmaya da hazırım.
    * Düşük kilometreli yıpratılmamış 2008 model üstü 2. el olabilir.
    * Supor bir makine olsun, gösterişli olsun 600-1000 cc aralığında ama tam yatıp bel ağrısı çekmeyeceğimiz bir şey ballı kaymak olur.

Baştan belirtmek istiyorum 600 cc altı düşünmüyorum.

Şimdiden desteğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim, kazasız sürüşler.

Saygı ve sevgilerimle.
    kardeş düşünürsen eğer benim motorumu sana verelim.sadece senin kriterlerden arka lastik 180 değil,160.km.si uzun yolda yapılmış,oturuşu konforlu olduğu halde gidon yükseltmeyle daha da konforlu hale getirildi.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8556965/detay/

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    2008 hayabusam satılık. Gemi gibi olduğundan boy sıkıntısı yaşatmaz. Ss makine gibi sürüşte insan yormaz. 1300 cc ama ayarlanabilir sistemi sayesinde 600 cc modunda sakin kullanılır.

2008 full aksesuar, yeni lastik takımı. Eskişehir hayabusa diye aratabilirsin.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    yeterli tecrubeniz ve yasiniz geregiyle ben mt-7 derim mumkunse absli yada xj6 4 silindir isterseniz simdiden hayirli olsun

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    [IMG][/IMG]
    RAMİREZ bunu beğendi.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Nasıl bir tutkudur ki 8 yıl aradan sonra tekrar kendisine çekiyor

Benim önerim şahsen Kawasaki Z1000 Çok yakışacağını düşünüyorum.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben mt09 tracer in sizin icin bicilmis kaftan oldugunu dusunuyorum,yanliz lastik ebati 160 sanirim. (Degerlendirin derim) malumunuz gs tayfasi var. Bahsettiginiz motorlara gelecek olursak Z1000 cokmu cirkin ne alinir,cokta guzel binilir valla hayirli olsun simdiden kazasiz belasiz,esiniz ve cocuklarinizla bir omur boyu saglikli,sihhatli,keyifli gunler dilerim

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    kesinlikle absli mt07 yeter size yada fazer 8

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bedava diyosunuz ama extralar fiyata dahil deildir dio, ve abs yok motorda

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı üzerinde Extra
    caglar48 ve berkcigdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    adanalı; Okuduğunuz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim, fakat xj6d düşünmüyorum.

Macit250; Tecrübemin henüz 1300 cc için yeterli olmadığını ve şehir içinde yorup fiyat açısından beni aşacağını düşünüyorum.

gokberk6426 ; Kıymetli cümleler için teşekkür ederim, MT07 güzel ama boyutları nasıl olur tam kestiremiyorum, rüzgarı da unutmayalım

manofsteel ; Tavsiye için teşekkürler, ama fiyat olarak benim için sanki fazla yüksek k1300r.

M.Cankurt ; Yorum için teşekkür ederim, evet maalesef bu bir tutku ve kullanmayan arkadaşlarımız bunu anlamıyor hatta gereksiz buluyor. Bu arada Kawasaki Z1000 Gri ve az yeşilli olan modeli çok şık, yani 2014 modelleri..Fakat grenajsız motor için değer mi tam bilemiyorum.

Sti ; Öncelikle tavsiye ve güzel cümllerin iyi dileklerin için teşekkür ederim kardeşim. Allah benim için dilediğin herşeyin daha da çoğunu sana yaşatsın. Mt09 değil de sanki z1000 söylediğin gibi benim de ağzımı sulandırmaya başladı.

YouSuffer ; MT07 yi sanırım test edeceğim, boyutları ve rüzgar sorunu uyarsa ciddi düşünebilirim, ama uçuk kaçık rengi olmayanından.

Levent Gocmen; Dostum ABS yok ve 2015 motor için sanki biraz fazla km li.

Tekrar cevap yazan yol gösteren zaman ayıran tüm dostlara teşekkür ederim.
    Eklemek istediğiniz olursa memnuniyetle okurum, yeni yazılacakları da keyifle okumak için sabırsızlanıyorum.

Öyle ya da böyle çözeceğiz bu işi, çıktık artık bir yola
    Sti ve manofsteel bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    kardes oyle yatmayayim ama bel agrimasin sport yok,

VFR 800X yada NC750X seni hayli paklar... cocukta geliyormus madem...
    schumacher__ bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Bence evli çocuklu abi motoru
    Vfr 1200 yeni kasa 😈

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Neden 180 lastik? Yani gösterişli olsun istersin onu anlarımda 180 lastik istemek biraz sidik yaristirmak olmuo mu gelmissiniz 36 yaşına daha kime artistlik yapcaksiniz. Neyse vfr800 eski kasa vtecli olanlar benim önerim. 180 mi 160mi bilmiyorum bakarsınız

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr da var mı ?

İlana baktımda üzerindeki aksesuarlar almaya kalkarsan 2500- 3000 tl gibi bir rakam yapıyor çıkart onları motor =17.000 tl = ucuz

Ayrıca 2015 model motor için 12.500 km çok değil ayda 1000 km günde 30 - 35 km yol yapan bir insan yılda çok rahat 10 bin kmyi görüyor zaten. Anlamıyorumda ben bu km takıntılığını... Şimdiden hangi motoru alırsanız alın hayırlı olsun , kazasız belasız kullanın.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş düşünürsen eğer benim motorumu sana verelim.sadece senin kriterlerden arka lastik 180 değil,160.km.si uzun yolda yapılmış,oturuşu konforlu olduğu halde gidon yükseltmeyle daha da konforlu hale getirildi.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8556965/detay/

bora abi şimdiden hayırlı olsun yeni olarak ne düşünüyorsun ?
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes oyle yatmayayim ama bel agrimasin sport yok,

VFR 800X yada NC750X seni hayli paklar... cocukta geliyormus madem...
    Sevgili Darkcity2000; Vfr800x aslında güzel görünüyor. Ama Nc de bulunan az devirli yarım Honda araba motoru bunda da varsa sanırım elemek zorunda kalırım, çünkü okuduğumda bol vitesli dolmuş vitesi yorumlarını görmem biraz tat kaçıran cinsten. Zaman ayırdığın için sağol biraz araştırayım bakayım. Bu arada bel ağrıtmayan spor makineler de var sanırım, mesela cbr 600 f ve 650f ama onlarda gottik kalıyor altımızda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:36 ----------

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vfr 1200 yeni kasa ��
    Güzel görünüyor ama en yenisi 2013 sanırım, abs varmı acep...temizi bulunur mu araştıracağım.. Bu arada grenajlar ne kadar sade ! İlginç..teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:38 ----------

Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 180 lastik? Yani gösterişli olsun istersin onu anlarımda 180 lastik istemek biraz sidik yaristirmak olmuo mu gelmissiniz 36 yaşına daha kime artistlik yapcaksiniz. Neyse vfr800 eski kasa vtecli olanlar benim önerim. 180 mi 160mi bilmiyorum bakarsınız
    Çünkü gösterişli olsun diye 180 lastik. Bindiğim Hyosung gt250r bile neredeyse bisiklet tekeri gibi geliyordu bana, bir türlü gözüm alışamadı, hele ki bir ara r6 sürünce koca kuyruk hyo da sanki havada gibi kalıyordu. Motoru 45 derece açıdan bakan gözler haricindeki tüm açılarda gösteren yegane şeyin lastik olduğunu düşünüyorum. Sanırım zevk meselesi..36 yaş olunca birilerine artistik yapma ihtiyacı duyulmadığını aksine o yaşlara geldiğinizde anlarsınız deyip polemikten konuyu uzaklaştırmak istediğimi önemle vurgularım. Sidikle yarış olsaydı, bol bira içip işer gönlümüzde yatan aslanı 240 ebatlı Ducati diavel dark ile şahlandırır konuyu kapatırdım. Bu arada öneri için teşekkürler ama vfr800 bana uymaz tipi çok itici, sanki scooter den devşirme koltuk altı egsozlu melez bi ürün gibi duruyor, bu arada lastikler 180 ama herşey o değil.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    bence xj6 diversionu iyice düşnünün barodide var cok sevdiğim bi makine
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence xj6 diversionu iyice düşnünün barodide var cok sevdiğim bi makine
    Gökberk o değilde sanırım sen Ktm kullanıcısısın. Tecrübende var, emin ol eğer şu arka lastik ve gövde accık iri olsa..şöyle 180 falan, fiyatı da makul vicdansızın. KTM Rc390 güzel görünüyor, albenili ama işte..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:19 ----------

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vfr 1200 yeni kasa ��
    Tüm kıymetli tavsiyeleri değerlendiriyorum ve tekrar tekrar inceliyorum. Hatta bu ay sonu İstanbuldaki fuara da katılıp bazılarını elleyip koklayıp zıplayım diyorum.. Ama şöyle bir durum var, bu VFR1200 güzelmiş demekten kendimi alamadım. Aea da motoru incelemiş, yakıt ve sadelikten gelen olumsuzlukların dışında çok ta kusuru yok gibi anlatmış, ama abs ve piyasada bulunabilirliği nasıldır bakacağım. Bu arada yanılmıyorsam boyutları da istediğim gibi hem iri görünüyor (Umarım yanılmıyorum) hemde bulduğum teknik özellikler doğruysa aradığım gibi dana kadar 190 lastik var makinede. Tekrar tavsiye için teşekkürler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)