Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Fren diskinden wd40 nasıl temizlenir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pioneer XF 200 - 2A
    wd40 hakkında bana tek söylenen "sakın fren diskine sıkma "
    Bencede yeni bir disk alman en mantıklısı dostum .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bi balata 20-30 lira bişey bu kadar uğraştığına değer mi, benzin tiner alana kadar balata al daha iyi
    Balatayı yeni takmıştım. Benzin tiner şu an kolayımda o yüzden yeni balatay almayayım diye dedim.

Alıntı ismail kozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vericeğim yöntem baya ilkel gelebilir ama kesinlikle denemeni öneririm öncelikle içinde taş parçaları olmayan kum bul 200 gram olsa yeter
    o kum ile wd40'a bulaşan diskini ovala bu işlemi 4.5 dakka yap daha sonra diski su ile temizlemen yeterli denemekde fayda var işe yarıyor.
    Hocam en sondan bir önce deneyeceğim şey senin söylediğin olacak Zimpara yöntemine benziyor.

[QUOTE=Nikkfurie;3824863]biraderim ben tersanede çalışıyorum Tuzla ya yakınsan sana endüstriyel yağ çözücü verebilirim balataları yatır içine birkaç gün..

bunlar öyle birkaç litre olarak piyasada bulunmaz çok güçlü çözücülerdir..

yalnız balatalar metal kısma yapıştırılmıştır..gemi makinalarında sürekli kullandığımız için tecrübemiz var ağır kimyasallar yağı çözerken bu yapışkana da zarar verebilir..

en güzeli diski benzinle sil ve balataların bitene kadar çok dikkatli sür..en emniyetli yöntem elbette yenilemek olacaktır[COLOR="Silver"]

Sağol hocam fakat tuzlaya uzaktayım, ümraniyedeyim. Benzin, deterjan vs deneyeyim olmadı yeni balata alırım.

Aslına bakarsan bu ara yollar yağ gibi kayıyor. Ön frenin eskisi gibi sert tutmaması motoru sadece yavaşlattığı için avantaj gibi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yeni balata almaktan gayrisi cozum olmacak bana kalirsa. Hatta yeni balatayi takmadan once de diski temizlemek gerekir.
    Ben de ayni halti gazyagi ile becerdim. Riske girmeyip yeni balata almak lazim. Hele ki on fren soz konusu ise...

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Wd40 nedeniyle ortaya çıkan fren sorunuma çözüm buldum.

Dün akşam oto yıkamaya gittim ve diske balataya bolca oto yıkamada kullandıkları köpükten sıktım 5-10 dk bekledikten sonra basınçlı su ile duruladım. Islaklık nedeniyle ilk başta çok birşey farketmedim fakat kuruyunca ön fren eski haline döndü. Balata ve hatta disk masrafından kurtuldum. Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.

kocateker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    wd40 da uçucu bi kimysal nihayetinde. bi süre yavaş kullanarak frenlersen düzeliyor. benim de başıma gelmişti

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Daha once bende sıkmıstim tazzikli suyla yika kopukle ilk guzelcene birazda olsa cikiyor biraz kullan on freni bir daha yika eskiye donuyor zamanla

Motosikleti
    Kuba CR1
    yıkama otomatına gidiyorsun köpüğe 1 tl atıyorsun güzelce diski ve motosikleti köpüklüyorsun sonra eline mutfak süngeri alıp yeşil kısmı ile sabunlu su yardımı ile diski güzelce bir ovalıyorsun. biraz çabala yağı söksün tamamen daha sonra basınçlı suyla veriyorsun coşkuyu balataya ve diske motoruda yıkıyorsun güzelce en son balata spreyi ile balataları ve diski güzelce bir ıslatıyorsun işlem tamamdır eskisi gibi olmayacaktır ama idare eder seni ben böyle çözmüştüm sorunu

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Git bime öz kaynak sade soda al dök üstüne tamamdir..
    Darkfriairs bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Soda kaç tane alacak 6'lı olanından mı, hiç açılmamış 24'lü olarak mı

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Dostum sen yapmaman gereken 7 kusurlu hareketten birini yapmissin ama

Valla maddi imkanlar varsa diski iyice yıka balatayı balaya sprayi ile dikkat yıka dedim sık demedim bildigin 1 kutu harca 15 -20 tl birseydir ... Donrasinda da balatayı degistir ... Disk aynı kalsin ben hic sikmadim ama balataların sünger gibi oldugunu duymustumm.. Bence imkan varsa degistir balataları...

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    benim lastik değişiminde arka lastiğin yanakları arka disk yağ içinde olmuştu arka fren yoktu rossmann da böyle bir ürün var ben bununla bi güzel sildim balataların arayada sıktım sonra sıcak suyla yıkadım sorun düzeldi bu ürünü motoru yıkarken janta gelen yağ vs temizliğindede kullanıyorum çok güzel temizliyor fakat bunu sulandırıp sıkma direk yuzeye dök bi güzel yıka sirke asidi olduğu için pis kokar mümkün mertebe koklama birde çıplak ele temasta tahriş yapıyor eldiven kullan yada hemen elini durula
    http://www.rossmann.com.tr/Urunlerim...esi-asidi/3306

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)