Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 aldım , aklımda soru işaretleri var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Özgürr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    R25 aldım Allah'a şükür fakat bunun radyatör suyunu nerede kontrol edicem ? nasıl değiştiricem ? ve aklımdaki asıl soru motosikletime seramik kaplama yaptırmayı düşünüyorum fakat önerirmisiniz 'meguiars' da yaptırıcam fakat ilk defa yapıcaklarmış ama sorun olmaz dediler iyi bir şekilde ilgileniriz dediler sizce motosikletimi emanet etmeyelimiyim stickerlar pasta cila sırasında çıkar diye çok korkuyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    seramik nedir ? bildiğimiz seramik ise ufak bir yatmada düşünemiyorum neler yaşanır makine üstünde

Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seramik nedir ? bildiğimiz seramik ise ufak bir yatmada düşünemiyorum neler yaşanır makine üstünde
    seramik kaplama pasta atıyorlar , çila atıyorlar , tertemiz olduktan sonra telefonlarımıza cekılen ekran filmi gibi sert bir şefaf malzeme kaplıyorlar hem gunesten ekilenip renk solmuyor hemde ufak tefek yatmalar falan çizik oluşmuyor fakat ben stickerlarım çıkar diye korkutugum için sizden fikir istiyorum yamaha sticker içini bacerememiş ben ugraşsam sanki sökülücekmiş gibi

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    keyifle motoru sürmeye bak boş ver seramiği falan para tuzağı o işler motor bu elbet düşecek çizilecek , tüm yaz akşama kadar motoru güneşte falan bırakmıyorsan solmaz boyası illa kafana takılıyorsa o paraya koruma takozu taktır ufak tefek kazada işe yarar

kazasız belasız
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Dostum ben direk sticerları söktüm daha güzel duruyor motorum içinde kuşku olmasın

iyi geceler
    IRau, smiles, ardacik ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hakketten Ztickersiz daha hoş gözüküyor.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok yakışıklı. birde motoru olsa...
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı Özgürr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 aldım Allah'a şükür fakat bunun radyatör suyunu nerede kontrol edicem ? nasıl değiştiricem ? ve aklımdaki asıl soru motosikletime seramik kaplama yaptırmayı düşünüyorum fakat önerirmisiniz 'meguiars' da yaptırıcam fakat ilk defa yapıcaklarmış ama sorun olmaz dediler iyi bir şekilde ilgileniriz dediler sizce motosikletimi emanet etmeyelimiyim stickerlar pasta cila sırasında çıkar diye çok korkuyorum
    Radyatör suyu sol tarafta bi kutu var dizini koydun yerin orda içinde yeşil bi sıvı oluyor oradan bakabilirsin değiştirmene gerek yok dokunma hiç orlara :D seramik kaplama güzel olur ama tuzlu biraz onlar paran varsa yaptr derim ama yeni motorn daha ekipmana harca seramik kaplamalar 500 tl üstünde isterler die düşünüyorum stickerlere bişi olmaz zaten sadece boya olan yerlere uyguluyorlar boyasız yerlere yani siyah yerlere uygulamazlar onlar bilir işini ama gerçekten meguiars uygulama merkeziyse .

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Yeni boyaya pasta atılmaz.Sadece hareler varsa diye ince polish yaparlar ama sende yoksa onuda yaptırma çünkü ekstra para yapılmadan olmaz derlerse inanma oluyor çünkü.Motorunu yıka cila ve dediğin gibi seramik boya koruma yaptır yeter.Cila yaparken makina bozmaz stickerleri, boya korumayıda pedle yapıyorlar zaten.

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    bence koruma takozu takın ilk başta

http://urun.n11.com/koruma-demiri/yamaha-r25-koruma-takozu-P83211939

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben seramik kaplama yaptırdım tavsiye ederim.
    Stickerlar çıkmıyor. Gayet parlak oluyor alet bide.

Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben direk sticerları söktüm daha güzel duruyor motorum içinde kuşku olmasın
    http://i.hizliresim.com/7MNNWv.jpg
    http://i.hizliresim.com/yL33Ja.jpg
    http://i.hizliresim.com/D4ddWz.jpg
    iyi geceler
    deponda çizik var mı ben daha 3. günüm nasıl oldu çizik olmuş şaşırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatör suyu sol tarafta bi kutu var dizini koydun yerin orda içinde yeşil bi sıvı oluyor oradan bakabilirsin değiştirmene gerek yok dokunma hiç orlara :D seramik kaplama güzel olur ama tuzlu biraz onlar paran varsa yaptr derim ama yeni motorn daha ekipmana harca seramik kaplamalar 500 tl üstünde isterler die düşünüyorum stickerlere bişi olmaz zaten sadece boya olan yerlere uyguluyorlar boyasız yerlere yani siyah yerlere uygulamazlar onlar bilir işini ama gerçekten meguiars uygulama merkeziyse .
    300 TL fiyat çektiler gebze/darica megiuars

Motosikleti
    YAMAHA R25
    pasta atarken dıkkat edın pasta stıckerlerı bozuyo boyasını cıkarıyo beyaz kalıyo pastanın surttugu yerler.
    Özgürr bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keyifle motoru sürmeye bak boş ver seramiği falan para tuzağı o işler motor bu elbet düşecek çizilecek , tüm yaz akşama kadar motoru güneşte falan bırakmıyorsan solmaz boyası illa kafana takılıyorsa o paraya koruma takozu taktır ufak tefek kazada işe yarar

kazasız belasız
    koruma takozu Allah'ın emri onları alır almaz taktırdım , ekıpman var

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Şahsen hiçbirşey yaptırmam ve yaptırmadım motoruma haftada bir defa nemli bulaşık deterjanlı bezle siliyorum sonra hızlı sprey cila ile siliyorum.Pasta yüzey üzrerinde kılcal çizik yapar, senin motorun boyasının üzerinde cila varsa (verniklenmiş)onuda inceltir.Stikırları sökmüşsün demekki cila-vernik yok üzerinde, komple kaportayı grenaj çamurluk vs.söküp cila attırılabilir (vernik) ama onada gerek yok gereksiz masraf meşakat.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)