Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yzf 125 duman çıkıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar motosikleti alalı 1 hafta falan oldu kar yağdığı için 3 gün süremedim. motorum dışarıda üstü kapalı bir şekilde bekledi karlar eriyince motorla bir tur atmak için dışarı çıktım 20 dk dolaştıktan sonra durunca motosikletin ön kısmından duman çıktığını gördüm hafifte bir yanık kokusu vardı. motosikleti kapatıp eve çıktım.

Ertesi gün tekrar 10 dakika dolaştıp durduğumda tekrardan ön kısımdan duman çıkıyordu motoru durdurdum 1-2 dakika geçti hararet gösterge çizgisi hala 3.seviyedeydi '' http://imgim.com/12467992_1008442289...44633137_n.jpg

Yeni motoru fazla zorladığım için birşeyleri yakmış olabilirmiyim ? ne kadar hızlandığını görmek için 6. viteste son gazda gittim.
    Giderken debriyajı sıkıp arada gaza yüklenmiştim ses çıksın diye o yüzden bir sorun oluşmuş olabilir mi ?

Cumartesi günü motosikleti servise götüreceğim detaylı bilgiyi teknik servisten alabilirim ama o güne kadar sizlerin bilgilerinden yararlanmak istedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dmmsad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motosikleti alalı 1 hafta falan oldu kar yağdığı için 3 gün süremedim. motorum dışarıda üstü kapalı bir şekilde bekledi karlar eriyince motorla bir tur atmak için dışarı çıktım 20 dk dolaştıktan sonra durunca motosikletin ön kısmından duman çıktığını gördüm hafifte bir yanık kokusu vardı. motosikleti kapatıp eve çıktım.

Ertesi gün tekrar 10 dakika dolaştıp durduğumda tekrardan ön kısımdan duman çıkıyordu motoru durdurdum 1-2 dakika geçti hararet gösterge çizgisi hala 3.seviyedeydi '' http://imgim.com/12467992_1008442289...44633137_n.jpg

Yeni motoru fazla zorladığım için birşeyleri yakmış olabilirmiyim ? ne kadar hızlandığını görmek için 6. viteste son gazda gittim.
    Giderken debriyajı sıkıp arada gaza yüklenmiştim ses çıksın diye o yüzden bir sorun oluşmuş olabilir mi ?

Cumartesi günü motosikleti servise götüreceğim detaylı bilgiyi teknik servisten alabilirim ama o güne kadar sizlerin bilgilerinden yararlanmak istedim
    "Ön kısım" dan kastın tam olarak neresi ?

Ayrıca rodaj denilen bir şey var. Hayır anlamıyorum o kadar para veren bir insan neden okumaz şu kullanım kitapçığını. Hadi ona üşendin diyelim, google a yeni motorda dikkat edilmesi gerekenler yaz bir 5 dk oku be kardeşim.

Servise gittiğinde motoru zorladığını falan söyleme. Sonuçta 1 haftalık motor her ne sorun varsa garantiden hallolur diye düşünüyorum.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı dmmsad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynen kökle öyle soluksuz kalmasın makina, ciğerleri açılsın, böbrek, dalak falan oluşsun. Yerler ıslaksa bir yerlere pis su kaçıp buharlaşmıştır muhtemelen, yeni motor ısınınca tuhaf kokar zaten ilk zamanlar. Rodaj denilen şeyin basmak demek olmadığını öğrenmek için bir araştırma yapsaydın keşke, bilgilerimizden yararlansaydın...
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Motoru çalıştırır çalıştırmaz kesiciye sokmak ciğeri açıyormuş kesin bilgi yayalım.
    avici bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yazık günah, işte bu yüzden ikinci el alırken insanlar 2 kez düşünüyor. Hiç mi akıl fikir yok sende?

Hayır motorla yaptığım hız 70 km 6.viteste nerden baksan 200-300 metre gittim öyle 1-2 kilometre boyunca hız yapmadım
    Kullanma kılavuzunda ilk 500 km 4.deviri 500 den 1000 e kadarda 6.deviri aşmayın diyor ben zaten gidip 10 deviri zorlamadım motorla

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Bir r125'in daha gözü yaşlı. ''Tertemiz ciğerli makine motora anahtar değmedi'' Geçmiş olsun kardeş.
    bpak bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Adam mal'a mülk e değer vermiyor yoksa rodaj bilmediğinden değil

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sıkıntı olmaz kardeşim ya korkma birşey olmadı motoruna..Yerler ıslaktı muhtemelen bir yerlere su kaçmıştır oda buharlaşmıştır .. Çalışan her motordan hafif yanık kokusu gibi bir koku gelir sıcaklıkla beraber yani benim araba sıcakkende (2013 model volkswagen polo) geliyor sadece motordan değil ... Ama motorunu bu kadar rodajdayken zorlama arkadaşlar haklılar .. Onu da geçtim kar vardı diyorsun yerlerde .. Motor dengede giden makina bir yerde buz vardır yes yeni makinanla bir bakmışsın yerdesin ben senin için söylüyorum Herkesin motor kullanışı farklı ben 7 bini henüz nerdeyse hiç geçmedim ama bazısı 7 binden aşağı inmez Birşeycikte kolay kolay olmaz ama soğuk kış günlerinde o sıcaklık en az 2 diş olup egzozdan çıkan hava ısınana kadar bekliyoruz o önemli ;)

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    satın aldığın kişinin adını sanını paylaşta karşılaşmayalım bu herifle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)