Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun garantiden çıkması 2. elde fiyatı ne kadar düşürür?

Motovento
    REKLAM ALANI
    logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    İlk motor tecrübem. İlk bakımın 1000 kilometrede olduğunu zannediyorum(rodaj muhabbetinde dolayı sürekli 1000km sözü geçiyordu videolarda). 400km'de öğreniyorum ki motorumun 300km'de bakımı varmış. Bayiyle konuşmaya gideceğim sırada da adamların servis olmaktan çıktıklarını öğreniyorum başka bir motosiklet tamircisi aracılığıyla. Yani 300km'de götürsem bile motor garantiden çıkacakmış artık yetkili servis olmadıkları ve bunu gizledikleri için.

Şimdi ben bu kymco scooterı satıp bir vitesliye geçmek istiyorum. Merak ettiğim konu bu garanti meselesi satarken fiyata ne kadar etki eder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Satılan malın 2 yıl garanti süresi olur. Başka bir servise gidip 400 km'de bakıma sok bişi olmaz.

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılan malın 2 yıl garanti süresi olur. Başka bir servise gidip 400 km'de bakıma sok bişi olmaz.
    1500km'de hocam şuan 4.000tl'lik motor zaten diye düşünüp uğraşmak bile istememiştim öğrenince.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok kişinin onu soracağını veya dikkate alacağını sanmıyorum. Değer kaybı muhtemelen 0 tl olur. Ama sizin için önemliyse bir servise gidip konuşarak halledebilirsiniz. Neticede onlar da parasına bakacak.
    logicache bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Merhaba garanti motorda pek fiyatı etkilemiyorum elektrik aksamında ateşleme buji kayış balatalar vs vs temiz olduktan sonra çok bakan olacağını sanmıyorum senin tek derdin motorun yağını suyunu bakımını yeri gelince acımadan yap ucuz balata alırsın diski yer disk 100 lira balata en pahalısı 30 lira bunun gibi düşün

Scootermi bilmiyorum orjinal kayış alma gates al ordan kaar et adamın 6000 de kopar dediği gates 13 bin km ye vardı :D

Yontmaya adam arıyorlar. 300km'de bakım mı olur? Garanti 2. elde sorun olan birşey değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)