Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motorsikleti Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şimdilik Motoran CGL 150 :)
    Selamın aleyküm abiler. Ben 19 Yaşında Kütahya-Gediz de okuyorum. Burda okula gidip gelmek için ve arada da hafta sonları Eskişehir Kütahya merkez gibi yakın yerlere gitmek istiyorum. Babamda Yuki 250-4 chopper vardı onu kullandım biraz şimdi de 150lik Motoran marka motoru var onuda sürüyorum az çok bilgim var motorsiklette bunun için bana 1.5 sene sıkıntı çıkarmayacak bir motor önerebilir misiniz. Cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim. Ve bütçem en fazla 2500 tl bunu eklemeyi unuttum Hayırlı geceler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ybr al geç

Motosikleti
    Ybr düşündüm ama yeni modelleri biraz pahalı eski modelleri de yüksek km'de alsam sıkıntı çıkarır diye bir şüphe var içimde.

Motosikleti
    honda pcx
    ybr 125 sakın ama sakın çinliye bulaşma parana yazık olur. Alacağın motosikletin temiz ve bakımlı olmasına dikkat et yeter.

Motosikleti
    İşte bir motorun temiz bakımlı olup olmayacağını nasıl anlıyacağımı bilmiyorum Babamda istanbulda işten güçten vakit bulamıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Ve ybr alırsam sadece ybr'mi yoksa ybr esd mi almalıyım ? ve kaç model üstü almam daha sağlıklı olur.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    butce goremedim cbf 150 pulsar ns200 felan bakin hem uzun yolda zorlamasin

Motosikleti
    Bütcem en fazla 2500 bursu falan harcamazsam biraz kısarsam 3000 olur

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı erencakmak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütcem en fazla 2500 bursu falan harcamazsam biraz kısarsam 3000 olur
    a ozur dilerim gormemisim mobilden olunca. ikinci el cbf bulunurmu bilmiyorum ama saglam bi icnlide alabilirsin bence.ybr felan bulursun heralde . uzun yolda 90-100 gidersin yokusta 70-80 sagdan sagdan eskisehire gelirsen gazlariz bende kutahyaya gelmeyi planliyorum motorla tur baabinda

Motosikleti
    Yapacağım en yüksek hız 90-100 olur. bana aldıktan sonra bakımlarını yaptırdığım halde yüksek masraf çıkarmasın alacağım motordan başka bişey istemiyorum. Eskişehir hayalim zaten benim seneye oraya geçiş yapmayı düşünüyorum

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Ybr 125 eski olur ama taş gibi olur

Motosikleti
    Eski olması sorun değil tipi falanda önemli değil beni sıkıntısız götürsün getirsin o bana yeterli

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baskanim bu soruyu cok sordular be,farkindayim heves,herkes kendi sahsina has cevaplar almak istiyo ama biraz konu fazlaligi gibi oluyo sankim,bilmem sen ne dusunursun soruna gelir isek;cbf 150,ybr,cb125ace,cb125e,mondial drift tarzi motorlar onerebilirim sana,tekerin duz bassin,kazasiz belasiz surusler dilerim

Motosikleti
    biliyorum ama her sorulan soruda herkes farklı farklı cevap veriyo birisi iyi derken diğerleri kötülüyor bu nedenle de benim gibi bilmeyen arkadaşların kafası karışıyor. cevap verdiğin içinde teşekkür ederim.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı erencakmak1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapacağım en yüksek hız 90-100 olur. bana aldıktan sonra bakımlarını yaptırdığım halde yüksek masraf çıkarmasın alacağım motordan başka bişey istemiyorum. Eskişehir hayalim zaten benim seneye oraya geçiş yapmayı düşünüyorum
    bence izmir aydin felan iste 4 mevsim motor surulcek memleket degil ama eskisehir guzeldir umarim ideallerine kavusursun

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    cb125ace alabilirsin modeli de yüksek olur, yokuş aşağı 115 düz yolda 90 yapıyor, 100 kmye 2 lt yakıt tüketimi var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    2500 tl ye ya cg alırsın yada cub .ikinci el almak istemiyorsun sanırım. Buna razı gel.cub olarak o paraya ramzey,cg olarak ta mondial tavsiye ederim dostum. sağlıkla kal.bu arada kask almayı unutma. ls 2 fiyat ve performas olarak iyi ona illaki para bul.Kask olmadan olmaz..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Yukarıda bir abimiz CB 125 Ace demiş benim de dayımda var. Ufak arızası oldu arkadan top case altı demir mi plastik mi ne o kopmuş. Bakımsızlıktan olduğunu düşünüyorum. Motora sağlam bakınca mis gibi gazlarsın sorun çıkmaz. Sürme şansım olmadı, ama artçı olarak bindim. Gayet rahattı. Ek olarak sitede göründüğü gibi gelmiyor canlı görünce. Bence şık ve sade görüntüsü var.

Almayı düşünürsen biraz olsun yardımcı olmak için ekledim.

Motosikleti
    Cevap yazdığınız için teşekkür ederim öncelikle cbf, ybr ve cb125 olarak karar verdim. Tekrar hepinize teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)