Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

scooter e devam mi yoksa naked mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorsa F650GS sıkıntı olur evet Duke 250 den sonrada F800 e cikma o biraz sinirli ve daha ofkeli.. araya F650 koyman lazim..
    F700GS de anlaşalım, ver elini :D şaka bi yana zaten borç harç içinde o parayı toplamak uzun sürecek. ama f800 sıkıntılı olur diyosan ben cidden f700 ü düşüneyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Zevk için kullanıyorsanız ne istiyorsanız onu alın bence. Kimisi manzara için yola çıkar, kimisi motosiklet kullanmak için yola çıkar.
    Scooterlarda sürüş zevki yok bence. Benim zevk için alacağım motor çift silindir vitesli olurdu mesela.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı akjenas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F700GS de anlaşalım, ver elini :D şaka bi yana zaten borç harç içinde o parayı toplamak uzun sürecek. ama f800 sıkıntılı olur diyosan ben cidden f700 ü düşüneyim.
    Hehe F700 ile f800 neredeyse ayni motorlar ikiside 800 cc, f800 suspansiyon ve jantlar daha cok araziye uyumlu ve arafaki fiyat farki ciddi, genelde f800 yerine f700 alinmasini tavsiye ediyorlar.. meretler cok pahali ama..

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    250cc scooterla başladım, sonra öğreneyim deyip 250cc vitesliye geçtim zira hedefler büyük ancak baktım ki sadece işe git gel için kullandığım motorun konforlu olmaması, bagajı olmaması, yağmurda çamurda üstümün başımın kirlenmesi, elde ekipman ile gezmek problem olmaya başladı. Gittim Xmax400 ABS aldım, o da vitesliden sonra hiç zevk vermedi. Bu sefer hemen onu da satıp, İntegra 750d aldım. Şu an için işte motor bu diyorum. Scooter konforu, vitesli keyfi bir arada. Topcase yakışıyor mu tartışılır, ben yakıştırıyorum. Tek derdi zincir temizleme yağlama derdi var ekstrada. Olsun gülü seven azıcık dikenine katlanır. Demem o ki sadece işe git gel şehir içi için scooter şart bence. Sadece gezi için ise tabiiki vitesli. Bence en iyisi her ikisi de elbette. İleride inşallah.
    Pisman bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    benim Duke'de öyle bi bagaj sorunum yok.

http://i63.tinypic.com/2qa1op4.jpg
    Hocam hiç yoktan az paraya kıyıp givi blade serisi veya kappa k37, k4 falan alsaydınız. Bu çin malı çanta hakikaten çok kötü durmuş. En kısa zamanda değiştirmenizi tavsiye ederim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xLyTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan hep bi fazlasını istiyor
    hep bi fazlasını isteyenler uzun süre 1000 cc ve üstünü kullanmayanlar. o yüzden 125 cc motorların adı burada geçiş motoru )
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hiç yoktan az paraya kıyıp givi blade serisi veya kappa k37, k4 falan alsaydınız. Bu çin malı çanta hakikaten çok kötü durmuş. En kısa zamanda değiştirmenizi tavsiye ederim.
    önemli olan işlevselliği şimdilik benim için. kappa ya da givi'ye 500-1000 tl arası para verip daha güzel görünen ama daha az işlevsel bir topcase almak pek mantıklı gelmiyor bana. arabam yok ve o topcase'in içinde her daim artçı kaskı, artçı eldivenleri, eşek ölüsü ağırlığında bir zincir ve yarım kiloya yakın ağırlıkta bir disk kilidi bulunduğundan o üstündeki plastik ızgara ve ahtapot bağlantıları bazen cidden çok işime yarıyor. zaten depo üstü çantayı da o nedenle almıştım. topcase hep dolu.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Sırf ayaklarım çamur olmasın,kask taşımayayım ve sırt çantası ile gezmeyeyim diye scooter kullanmaya başlayacağım.

Buradan çıkan sonuç ne olabilir ?

Rahatına düşkün biriysen scooter kontrolün sende olduğunu hissetmek istiyorsan da vitesli motosiklet.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf ayaklarım çamur olmasın,kask taşımayayım ve sırt çantası ile gezmeyeyim diye scooter kullanmaya başlayacağım.

Buradan çıkan sonuç ne olabilir ?

Rahatına düşkün biriysen scooter kontrolün sende olduğunu hissetmek istiyorsan da vitesli motosiklet.
    bu sebeplerden benim gönlümden de scooter geciyor ama nc750 x aklimi celmiyor degil kask için özel bölüm var önde

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kask kilidi kullanmıyor musunuz? Şimdiye kadar kullandığım tüm naked'larda vardı. Hiç scooter sahibi olmadım, ama hiç de kask taşımadım. Honda da arka koltuğun altında bir kanca var, KTM'de ise yine arka koltuk altında zincirin geçeceği yerler. Arka koltuk ise anahtarla açılıyor.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter'a devam
    Thermosifon bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    önemli olan işlevselliği şimdilik benim için. kappa ya da givi'ye 500-1000 tl arası para verip daha güzel görünen ama daha az işlevsel bir topcase almak pek mantıklı gelmiyor bana. arabam yok ve o topcase'in içinde her daim artçı kaskı, artçı eldivenleri, eşek ölüsü ağırlığında bir zincir ve yarım kiloya yakın ağırlıkta bir disk kilidi bulunduğundan o üstündeki plastik ızgara ve ahtapot bağlantıları bazen cidden çok işime yarıyor. zaten depo üstü çantayı da o nedenle almıştım. topcase hep dolu.
    Kappa k47, givi b47 daha islevsel emin olun ve kat kat daha dayanıklı. Her şey geçtim o markaların 2.el piyasaları bile var, olmadı 2.el bakın. Ktm'ye dünya para verdinizde çantaya mı kalmadı; bunu anlamadığım için soruyorum yoksa beni ilgilendirmez tabiki.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Maxi scooter disinda hicbir scooteri kullanmam. Aractan saymiyorlar cunku. Belki vespa oda vespa oldugu icin.

Maxi scooter cok konforlu ozellikle artci icin. Bir kere artci koltuguna oturan bir daha kalkmak istemiyor.

Scooter lar bana motor hissini vermiyor daha cok motorlu bisiklet suruyormusum gibi geliyor. Motorcu gibi hissettirmiyor yani tamamen tasit olarak is goruyor.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sebeplerden benim gönlümden de scooter geciyor ama nc750 x aklimi celmiyor degil kask için özel bölüm var önde
    Dostum NC 750 herkes gibi beni de benden alıyor ancak ben kendimi bildiğim için bu kültüre yüksek meblağlar yatırmadan scooter kullanmaya karar verdim.Burada vereceğin karar senin kişiliğin ile alakalı.Sırf " bakımdan bakıma servise gidersin " güvenine dayanarak Toyota almış adamım daha ön kaputu açıp silecek suyu koymaktan başka arabaya bakmadım bile neden ? çünkü tembelim

Sen de tembelsen scooter al.

Bana zincir temizlemek ve yağlamak bile işkence

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler