Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha R25 İçin En Uygun Yağ

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarış marış deyince aklıma gelmedi değil, motor malum çok zorlanıyor. yağ eksiltiyor veya yakıyor olmasın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul - Edirne arası git gel 650km + 1 hafta içersinde 500 km sehirici sahsi kullanimimda 4 litrenin yarısının uçtuğunu bilirim 300v nin. (Gsxr 600k7) Sene 2007 galiba gerçi o zaman çocukmuşuz

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Hangi yağı önerirsiniz R25 için... bir de servisler illa yamalube koyacağız diyorlarmış varmı öyle birşey. Benim istediğim yağı koyamazlar mı...?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı SHaDooM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi yağı önerirsiniz R25 için... bir de servisler illa yamalube koyacağız diyorlarmış varmı öyle birşey. Benim istediğim yağı koyamazlar mı...?
    Sadece yamalube koyuyolar..

Suan icin iyisi motul 7100 10/40

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    m.n11.com/liqui-moly-racing-4t-10w-40-motosiklet-yagi-5litre-P120509178?cid=604001&gclid=CPack9PXrtICFde6GwoduO 8OPA&gclsrc=aw.ds
    Bu markayı birçok kişiden duydum genelde çok memnun olduklarını söylediler motul 5100 de kullandım birçok öarka yağda bu markayıda kısmetse 10.000 bakımında deneyeceğim LİQUİ MOLY diğer yağlarıda olabilir uygun şekilde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

http://www.hepsiburada.com/liqui-mol...v4100420015212

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motul 5100 10/40 joker gibidir nere koyarsan olur

cemrehano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer700 & Street Triple RS
    Bulunduğunuz iklime göre viskozite değişebilir. Bu değer benim için 10w40
    Yağ konusuna gelince güvendiğim markanın iyi serisinden şaşmam. o da Motul 7100
    Ama 3000km de bir yağ-yağ filtresi değiştirmemin mantıklı bir açıklaması yok
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı cemrehano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunduğunuz iklime göre viskozite değişebilir. Bu değer benim için 10w40
    Yağ konusuna gelince güvendiğim markanın iyi serisinden şaşmam. o da Motul 7100
    Ama 3000km de bir yağ-yağ filtresi değiştirmemin mantıklı bir açıklaması yok
    Sonunda biri doğruyu söylemiş. Castrol ne, 5100 ne? Kıyın paranıza 7100 motul koyun.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Eğer motorunuzu çok yüksek devirlerde devamlı kullanıyorsanız, yarış motoru gibi , o zaman ful sentetik bir yağ , örneğin motul 7100 kullanmalısınız, fakat daha sakin kullanıyorsanız genelde yarı sentetik olan motul 5100 güzel yağdır, benim bir arkadaşım mobil ful sentetik araba yağı kullanıyor yıllardır, kullandığı motorlar gayet sorunsuz değişimide 10000km de bir yapıyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

özet olarak en iyi yağ full sentetik olandır, iklim şartlarına görede yağın kalınlığını seçersiniz.

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Öncelikle motor yağı seçerken yaşadığımız iklim ve motoru kullanım şeklimini göz önünde bulundurmalı. Yağın üzerindeki sayılar 5-30/10-30/10-40 vb. yağın performansını koruduğu sıcaklık aralığını belritir.
    Kendi fikrim ve ustadan aldığım tavsiyeler her zaman tam sentetik yağın daha verimli olduğu yönünde..
    Serviste motoruma Yamablue koydular bir eksisini hissetmedim ama bir sonrakine motul tercih edip onu deniyeceğim.

Ayrıca 300v/7100/5100 üzerine olan kavgayı bitirmek için Motul'un kendi sayfasının linkini koyuyorum

https://www.motul.com/tr/tr/community/286
    valeros46 bunu beğendi.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aynı marka içinde seçim yapmanız gerekiyorsa (motul için: 300v,5100,7100 vs) açın internet sitesini kullanım amacınız ne ise ona uygununu seçin. İş bu kadar basit. Markalar arasında seçim ile ilgili olarak: aynı kullanım amacına uygun olarak seçilen farklı marka yağlar arasında (bir iki tanesi hariç) dağlar kadar fark olacağını zannetmiyorum. Usta öyle dedi, tecrübeli bi abi böyle dedi olayları biraz tıraş. Emin olun bunları söyleyenlerin çoğu kullandığı ürünün özelliklerini dahi bilmeyen tipler. Marka olarak benim seçimim ise: sadece motosiklet sektörüne özel üretim yapan markaları tercih etmek bana daha mantıklı geliyor. Ana işi beyaz eşya üretmek olan vestel marka telefon yerine, HTC' yi tercih etmek gibi.

Motosikleti
    xsr 900
    dostlar yamalubeun da degisik versiyonlari var,
    servis hangisini koyayim diye soruyor ben servise gittigimde, 4r sanirim en iyisi, o yuzden onu koyduruyorum.
    baska bir yag ile denemedigim icin yorum yapamiyorum , bir problemim yok calisiyor.
    yagi biraz erken degistirmeyi seviyorum ilk bakim 1000 de yapildi, ikinciyi 4300 de serviste yaptirdim, 5000 de gelmis gibi islediler sisteme. simdi 6500 gibi motul 7100 deneyip farki gormek istiyorum. boylece 10.000 de yine servise goturup garantiden cikmasini engellerim.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Extra virgin cold press yamalube koydurdum
    Kinky Kylie bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    oo Yamalube = 5100 tatavası buraya da gelmiş zamanında =))
    Buna kendini inandırma düşünce şematiği çok eğlencelidir, deneyin bulun göreceksiniz. =) Ulen 7100 olamaz, o zaman bak kesin 5100'dür. :D

Ben XJ6'ya 300km'de varilden yarı sentetik yamalube koydum, 1500'de ise 5100. 5000km'ye gelince 7100'e geçebilirim veya 10bin'e kadar yine 5100 sonrasında 7100 yapabilirim. Bir kere keyfine bir 300V koyarım muhtemelen ama 2000km'de falan değiştiririm.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Motul dışında önerisi olan var mı?

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    liqui moly en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satın aldığınız ürün yeterki sahte olmasın bilinen tüm markalar hemen hemen aynı korumayı sağlar , motosiklet için çok popüler bir marka olmasa bile tam sentetik yağı tercih etmek iyidir , dikkat etmeniz gereken Motul mü Castrol mü Mobil mi değil bu yağ orijinal ürün mü sorusu ! kullanılmış yağları toplayıp çeşitli kimyasallar kullanarak yeni yağ rengine getirerek piyasaya sürüyorlar ve motorun içine çok kısa sürede zarar veriyor..
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mükemmel tercih

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Yağ fiyat ve kalitesinin bir başka göstergesi de API standartları sanıyorum. Kullanım kılavuzları SG ve üzeri der.

API SG yağlar genelde litresi 50 liralık 5100 ve power 1 gibi vasat mineral/yarı sentetik yağlardır.

SN ve SN Plus bakmaya başlarsanız ester bazlı tam sentetik Motul 300v ve Putoline Nanotech gibi litresi 140 liralık yağlara çıkarsınız. Aşağı yukarı her markada fiyat ve ürün kalitesi böyle ölçeklendirilmiş. O standart yamalube yağı koymuşlardı mt-09'uma kaç sene önce. Eve dönerken 3 lt ipone katana alıp dönmüştüm. İyi yağ kullanan insan 5100, power1 gibi yağlara bir zararı olmadığını bilse de katlanamaz.

Vizkozite konusunda da kafanıza göre iş yapmayın. Hava 10 derece ısınıyor diye -bilmemkaçyüzderecede- çalışan motosikletin içine 10w30-40 yerine 10w50-60 koyan var. Aklım almıyor. Kalın yağa başlarsanız bir daha incesini kullanamayabilirsiniz aynı motosiklette.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)