Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yurt dışı motor dolandırılıyoduk

Motovento
    REKLAM ALANI

Gerçek ise yüksek ihtimal motorlar çalıntıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okulda Türkçe dersi hiç görmedin mi?
    Türkçe dersinin olduğu gün bu arkadaş raporluymuş

coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    bana bunun aynısı sahibinden.com üzerinden oldu. bir araba buldum. o zaman için piyasası 30 bin tl civarı. arabanın sahibi arabayı 24 bin tl den satıyor. dedim bu işte bi iş var ama yazalım bakalım. eleman ilanı ingilice yazmış, yazdım ben de böyle böyle arabana talibim diye. telefon numarası yok ilanda.

neyse eleman cevap verdi, ben ingiliz vatandaşıyım, arabayı türkiyede üniversite öğrencisiyken aldım. ama ingiltereye getiremiyorum. çünkü burada araba direksiyonu terste kalıyor, trafik soldan akıyor kullanamıyorum. araba şimdi türkiyede arkadaşımın garajında ben ingilteredeyim. sen arabayı almak istiyorsan ben türkiyeye gelebilirim. fakat daha önce birisine satış yapmak için türkiyeye geldim ve o kişi almaktan vazgeçti benim uçak bileti ve masraflar boşa gitti. eğer sen kesin alıcıysan, western union aracılığıyla, eğer londrada bir tanıdığın varsa, onun adına bir miktar garanti para çıkar ben o zaman uçak biletimi alıp geleceğim ve arabayı sana satacağım. tek istediğim senin gerçekten alıcı olduğunu görmek. ama ısrarla şunu söylüyor, londrada benim değil, başka birinin hesabına para gönder. bana sadece western union dekontunu göster ben uçağa atlayıp gelirim.

western union internet sitesine girdim. koca puntolarla ilk uyarı

TANIMADIĞINIZ KİŞİLERE HANGİ KOŞULDA OLURSA OLSUN İNTERNET YOLUYLA PARA GÖNDERİMİ YAPMAYIN...!!!
    HİÇ BİR MAL YARI FİYATINA SATILMAZ...!!! WESTERN UNION BU TARZ DOLANDIRICILIKLARDA KULLANILAN BİR YÖNTEM...

vs.. vs..
    sonra western unionu araştırdım, bir soru var western union dekont formunda, soru şu; Sadece sizin ve parayı çekecek kişinin bilebileceği bir şifre yazınız. bu bir isim, numara bir şifre vs. herşey olabilir. yani bu formdaki şifreyi gören kişi bu parayı anında uçurabilir.
    hayat2teker bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Açık açık dolandırıcılık işte. Hiçbir zaman görmediğiniz mala para vermeyin. Hoş görüp de aldığımız makinelerin bile arkasından neler çıkıyor.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Bedava peynir , fare kapanında olur. Değerinin altında bir ürün , mal , hizmet teklif ediliyorsa ya oradan uzaklaş ya da işin yoksa canın sıkılıyorsa uğraş adamla.

Sen adamı ara , abim , kuzenim vs . polis ver adresi biz geliyoruz oraya motorlara bakmaya de bak bakalım adamın tavrı ne olacak. Muhtemelen geç kaldınız arkadaşım satıldı falan der.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe dersinin olduğu gün bu arkadaş raporluymuş
    Sepetçioğlu'nu ifade ettim.

Abi, sende devrik cümle yapmışsın

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adapzarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakancım evet okumadım bakmam gereken annem kardeşlerim vardı ki okuyamadım yani ne bileyim dalga veya alay edilecek birşey gibi görmüyorum ben bu işin
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post3772288

Yukarıdaki gibi istersen gayet güzel cümle kurabiliyormuşsun. Açtığın konularda kendini zorlayıp daha düzgün yazıp çizersen insanların sana saygısını kazanırsın, birşey kaybetmezsin. Yani yine menfaatine..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    pahalıysa vardır bir hikmeti,ucuzsa vardır bir illeti. unutma..malın değeri neyse o'dur..

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    O zaman ben de bir dolandırıcılık anlatayım;Motorumu ilana koymuştum "sahibinden.com" sitesine.
    Cep telefonuma İngilizce bir mesaj geldi? Mesajın özeti;
    - motorunuz çok güzel,evim İngiltere'de.Ama ben şu an Afrika'da safarideyim.Kaçırmak istemiyorum.Acaba rica etsem gemi işlerini siz halleder misiniz?
    -Tabi dedim parasını gönderdikten sonra neden olmasın
    -Tamam dedi o zaman,ben size shipping firmasının bilgisini vereyim,siz 2000 Usd onlara Paypal ile gönderirsiniz.Ben size 2000 Dolar fazla gönderiyorum diye.

Sonra bir mail geldi.Paypal den sahte bir mail orada şöyle yazıyordu,atıyorum hesabınıza 12000 usd gönderildi,2000 dolar shippin ücretini yatırınca bloke çözülecek diye.

Özetle böyle bir hikaye......
    adapzarlı bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı adapzarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sepetçioğlu ne demeye çalısıyorsun ?
    Düzgün cümleden geçtim, en azından noktalama işareti kullansan da bize eziyet etmesen herkes çok sevinir
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    @adapzarlı arkadaşımız dil konusunda pek iyi olmasa da karakter sahibi bir kişi olduğu belli. Küçük yaşta aile sorumluluklarını üstlenip okuyamış sanırım. Fakat kendisine karşı kurulan aşağılayıcı bir cümleye karşı gösterdiği tepkinin olgunluğu hayat üniversitesinden diplomasını aldığını gösteriyor. Dil konusunda başkalarını aşağılayıcı cümleler kuranların, dil kurallarını bilseler de dili amacına uygun kullanamıyor olmaları enteresan. Herhalde bu, dilden çok karakter meselesi.
    adapzarlı bunu beğendi.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    2 tane motosiklet + 2 tane kaskın 1750 tl olduguna harbiden inandınmı la

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akşam 12 ye kadar niye çıkaramıyor. Yurtdışından gelen motora ne garantisi, 12 den sonra ne olacak? :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)