Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor yağları , 2T , 4 T fark , avantaj ve dezavantajlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    H.D-H-V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj Chetak ım var 2zamanlı 145 cc scooter bilindiği üzere benzın deposuna yağ eklıyorum 1 lıtreye bır kapak gelecek sekılde .. bugün benzin aldım yağım da bitmişti ve pompacı bana 2t yağı olmadıını söyledi bende az ilerdekı benzınlıktede sordum ve aynı cevabı aldım ancak 4t yağ verdi ve herhangı bı zararı olmayacaını söyledı 5 litre benzine 5 kapak ölçü yağ attım 60 km felan yol yaptım bugun bı sıkıntı olmadı yağ konusunda bilgim yok 2t 4t cok fark edermı yani yanlışmı yaptım adamı dinlemekle

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

SHELL ADVANCE 4T AX3 20W-50 bunu verdı adam .. kullanayımmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    2T yağı çok ince olur 4 zamanlı yağı koyduğunda motor yağı benzine yeterince karışmaz ve motor düzgünce yağlanmış olmaz. Zamanında misinalı çim biçme motoru ile uğraşıyodum motorlu bisiklet yaparken. Önceleri 4 zamanlı motor yağı koydum benzin ile beraber depoya ancak verim alamadım ve 2 zamanlı yağı aldım kullandım. 4 zamanlı motor yağı bujide yağlanma da yapabiliyor 2 zamanlı motorda.

ben bu seferlık bu 1 lıtre bıtene kadar kullansam mı yoksa bunu bırakıp yenı alayımmı 2 t bugun aldım 1 lıtre daha yenı

4t yağ kullanman pek iyi olmaz. 2t yağ alıp kullan bence.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    2 zamanlı motora 4 zamanlı yag koymak MOTORA zarar verecegını bılerek kullanmak demektır,,,

anladım ben bu yağı verıyım en ıyısı arkadasıma kendıme yağ alayım benzıncı kandırdı benı bi anlık boşluğuma geldı :(

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    2 t scooter sahibiyim gilera runner , ayrı bir zevk başka motorla yaşamak zor

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    iki zamanlı motorun ne olduğunu bilmeyenler var o yüzden bir iş yaparken bilene sorupta yapın, benzinci dediğin adamların çoğu pompayı tutmasını bile bilmeyen beceremeyen adamlar.

İki zamanlı yağ ile 4 zamanlı yağ işlentisi ve özellikleri farklıdır o yüzden rastgele olmaz.
    Ayrıca öyle kapakla falan olmaz karışım şırınga veya cc gösteren (mililitre) bidonla eklemeniz gerekir yağı aldığınız benzine oranla.

Zephyros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    1994-2004 arası 10 sene LML Vespa PX150 kullandım, benzine %2 oranında 2T yağı eklenmesi gerekir alınan benzin miktarına göre kolayca hesaplamak için plastik bir ölçek kabı vardır bunu her zaman yağla birlikte torpidoda taşırdım;
    http://www.ebay.co.uk/itm/2-oil-mixt...-/261630269305
    http://classicspareparts.com/accesso...l#.VnKWuUqLSM8
    http://www.pmtuning.co.uk/2-stroke-o...vespa-ambretta
    Özellikle kırsal bölgelerdeki benzincilerde 2 zamanlı motorlara 20/50 4 zamanlı motor yağı koyulduğunu çok gördüm. Yolda giderken masmavi yoğun duman atan 2 zamanlı görürseniz büyük olasılıkla 4 zamanlı motor yağını yakıyordur
    bassturbin bunu beğendi.

hardtopfatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Turbo Sport 2G
    kanuni turbo sport 65cc kullanıcısıyım 10 yıldır...Kesinlikle 2 zamanlı 2t yağ kullanacaksınız..1litre benzine 40gram yağ konur.Yazın bende 450km yol yaptım Konya ilçelerini gezdik arkadaşımla..Kuru gürültüye motora binmeyin.Arayın sorun ögrenin motorun inceliklerini kardeşim geçmiş olsun..Şimdi çok masraf açmıştır o sana...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)