Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İşte Yamaha MT-25 !

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşlar, bi model çıksın, galerilere gelsin, inceleyelim, öğrenelim yav. Daha doğmamış bebeğe don biçiyoruz. Kaldı ki ben hoşlandım mesela, R25'i beğeniyorum. R25 kötü bir motosiklet değil ki Mt-25 onun çıplağı diye kötülensin, daha o bile belli değil...
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AlisanYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR VULTURE
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabahın köründe rüyandamı gördün bilader
    Gece Çalışan birisi Olduğum için akşam 8 den sabah 9-10 a kadar uyanık oluyorum, bu sırada sayfaları takip edip forumda geziyorum. Gördüm ve paylaştım , rüyamda sakallı bi dede çıkıp söylemedi yani .

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bi model çıksın, galerilere gelsin, inceleyelim, öğrenelim yav. Daha doğmamış bebeğe don biçiyoruz. Kaldı ki ben hoşlandım mesela, R25'i beğeniyorum. R25 kötü bir motosiklet değil ki Mt-25 onun çıplağı diye kötülensin, daha o bile belli değil...
    Kesinlikle Size katılıyorum ön yargıyla yaklaşmamak lazım. Adamlar kalkıp yamah r25in motor bloğunu alıpta mt-25 r25in çıplağı diye satacaklarını sanmıyorum illa ki bir kaç değişiklik vardır.
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.

1tl = 1euro olacak sanırım, sevindirik oldum haa, olurmu olur )

olursa süper olur, koşa koşa alırsınız istediğiniz büyük cc motorları..
    bakarsınız piyangodan çıkar, ya çıkarsa

http://www.haberler.com/turkiye-euro...969835-haberi/
    AlisanYılmaz bunu beğendi.

AlisanYılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR VULTURE
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok tipsiz bulan bir ben miyim
    Zevkler ve renkler tartışılmaz..
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse R25'e kötü motor demiyor ki. Yorumlara bakarsanız bu motorun Mt serisi ile bir alakasının olmamasına herkes söyleniyor. R25'in çıplağı başkada birşey değil şu anlık.

Alıntı AlisanYılmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle Size katılıyorum ön yargıyla yaklaşmamak lazım. Adamlar kalkıp yamah r25in motor bloğunu alıpta mt-25 r25in çıplağı diye satacaklarını sanmıyorum illa ki bir kaç değişiklik vardır.
    İşte adamlar tamda R25'in motor bloğunu alıp, Mt-25 adı altında çıplak motor yapıp satıyorlar. Bunu yaptıkları açıklamalarda da görebilisin. Hatta sen kendin ilk sayfada yazmışsın. Bir daha oku istersen.

Yamaha sitesinde ki açıklama:

"Keyifli bir sürüş sunan tork ile sıvı soğutmalı, sıralı, 2 silindirli motor
    Bu hafif çok yönlü motosiklet, R25 temel alınarak geliştirilen 249 cc sıralı, 2 silindirli motor ile çalışıyor. Hafif dövme pistonlar ve karbonlanmış krank kolları ile donatılan bu kompakt ve hafif motor, yeterli orta - yüksek devirli tork üreterek çok çeşitli koşullarda keyifli bir yolculuk yapmanızı sağlıyor"

Yazdığın yazının tamda burası kafa karıştırmaya yetiyor zaten. Adamlar demiş ki, "geliştirdik diyelim, satışa çıkana kadar da böyle bir açıklama yapalım sitede, haaaa bi de teknik verileri açıklamayın şu anlık millet çakmasın."

Umuyorum ki biz yanılalım, düşük devirde tork versin alet. En azından Mt serisine yakışmış yav bu deriz. Ama görünen köyde kılavuz istemiyor. Bas baya R25'in çıplağı olmuş bu motor. Mt serisi değildir.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Ben bunun ismine takıldım.

Niçin MT 2,5 değil de 25 ?

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse R25'e kötü motor demiyor ki. Yorumlara bakarsanız bu motorun Mt serisi ile bir alakasının olmamasına herkes söyleniyor. R25'in çıplağı başkada birşey değil şu anlık.

İşte adamlar tamda R25'in motor bloğunu alıp, Mt-25 adı altında çıplak motor yapıp satıyorlar. Bunu yaptıkları açıklamalarda da görebilisin. Hatta sen kendin ilk sayfada yazmışsın. Bir daha oku istersen.

Yamaha sitesinde ki açıklama:

"Keyifli bir sürüş sunan tork ile sıvı soğutmalı, sıralı, 2 silindirli motor
    Bu hafif çok yönlü motosiklet, R25 temel alınarak geliştirilen 249 cc sıralı, 2 silindirli motor ile çalışıyor. Hafif dövme pistonlar ve karbonlanmış krank kolları ile donatılan bu kompakt ve hafif motor, yeterli orta - yüksek devirli tork üreterek çok çeşitli koşullarda keyifli bir yolculuk yapmanızı sağlıyor"

Yazdığın yazının tamda burası kafa karıştırmaya yetiyor zaten. Adamlar demiş ki, "geliştirdik diyelim, satışa çıkana kadar da böyle bir açıklama yapalım sitede, haaaa bi de teknik verileri açıklamayın şu anlık millet çakmasın."

Umuyorum ki biz yanılalım, düşük devirde tork versin alet. En azından Mt serisine yakışmış yav bu deriz. Ama görünen köyde kılavuz istemiyor. Bas baya R25'in çıplağı olmuş bu motor. Mt serisi değildir.
    Bunun altına da imzamı atarım adamlar kendi sitesinde açıklamış aynı motor bloğu flaan diye zaten adamları yargısız infaz etmiyoruz, kendi söylemleri çerçevesinde Master Of Tork ile MT-25 in alakası olmadığını beyan ediyoruz ki mantıklı zaten, yamahanın sitesinde açıklamasını okuyan ve ya daha önce forumlarda bulunan konuları okuyan herkes mt-25 in yzf r25'ten tek farkının grenajsız olduğunu anlar, mt25 = grenajsız yzf r25

Motosikleti
    Bir gün olur inşallah
    Abi çıplak r25 falan diyoruz ama baktım da mt 125 ile yzf r125 in sele yüksekliği ve 2 kg ağırlık farkı dışında hiçbir farkı yok. Oysa ki çoğu kişi mt 125 i mt ailesine özel buluyordu. Bence mt 25 de farklı olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    lansman fiyatı 13.500 falan olursa r25 te olduğu gibi bomba gibi PATLAR.onun dışında 15.000e zor görünüyor.duke 250 göz kırpıyor lastikler abs farkıyla.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bu tork konusu epey abartılmış. Sanıyorum yeterince incelemeden fikir yazma telaşesi yanlış bir sonuca götürmüş. Bence Yamaha son zamanlarda hep yaptığı gibi piyasayı iyi analiz edip topu 90'a takmış. Eleştirilerin çoğu yersiz bence. Eğer eleştiri yapmak isteniyorsa "ABS fren" seçeneği neden sunulmuyor densin. Hep beraber katılalım. Ne yazık ki büyük markaların hepsi Türkiye'nin Afrika kıtasında olduğunu düşünüyor. Ona göre de muamele ediyor. Honda CB125 Ace'yi getirdiğinde hepimiz küplere binmiştik. "Burası Afrika değil" diye. Ama CB125Ace hatırı sayılır bir satış yapabildi Kağıt üzerindeki değerlere bakarak yorum yapmak çok yanlış. Benim tahminimce motor geldiğinde sürme imkanı bulanlar tork-mork lafı bir daha etmeyecek. Evet maksimum torku(22.6 NM) 10000 devirde veriyor. Muadili makina olan İnazuma ise maksimum torku(22 Nm) 6500 devirde veriyor. Ama aşağıdaki videoyu incelerseniz yapılan testlerde her türlü İnazuma'yı ağlattığını görürsünüz(Dyno, hızlanma v.s. bir sürü karşılaştırma yapmışlar) Eee ne oldi şimdi?
    TIKLA

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alırım bi R25,canım isterse çıkartırım grenajı Mt25 canım isterse takarım R25

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    bana sorarsanız r25 ten çok satacak. pusuda bekleyen çok kişi var

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Asıl gariplik Mt kategorisinde değil. 250cc 30küsür beygir bir motosikletin R kategorisi olarak sunulmasında. Bu da bütün markaların dizayn ettiği bir satış atmosferidir. 30 küsür beygir motosiklet ancak kağıt üzerinde "R" olur. Alan da "R" kullanıyorum der Arz-talep meselesi.

morder61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd - KTM DUKE 200 (yedek pilot :)
    Ybr ve duke 200 kullanan biri olarak ben bahsi geçen konulara pek takılmıyorum yani tork maksimum hız vs .
    Ybr çok rahat ve kullanışlı bir motor ve ucuz işletmesi. Ktm de iyi gidip iyi duranlardan ama çok rahatsız geldi bana hiç anlaşamadım.
    Mt 25 eğerki rahat bir kullanış sunarsa fiyatıda 14 ü aşmazsa ben alırım diye düşünüyorum. Tork hız tartışmaları yapan arkadaşlara sesleniyorum. Bu kadar üstüne düşülmesindense 3-4 bin fazla verilip mt7 alınması daha mantıklı değilmi.(2.el) 250 cc de beklentiler başka olmalı bence.

İnsan istiyoki bi motorum olsun ktm gibi hızlansın süspansiyonları onunki kadar canlı olsun ybr gibi ucuz ve rahat olsun şekli o biçim olsun servisi iyi olsun vs keşke hepsi bi motorda olsa.MT gelsin bi sürelim bakalım motorun ne diyeceği var.
    fedos bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    16-17 derlerse, o paraya tertemiz mt-7 alınır. yapsınlar 10-11 düşünsün heveslisi..
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Şükürler olsun ki ülkemizde motorun önüne plaka takılmıyor.
    Bi ton para ver Litrelik kawasaki al sonra önüne levhayı çak, sıç batır tüm çizgiyi karizmayı..
    İğrenç..

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamahanın acilen o ön farı değiştirmesi lazım

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Ben bu motosikleti kategori dışı olarak görüyorum. Master Of Tork ismine yakışmıyor. İnceleme fırsatı buldum ve MT-125 in kalitesiyle kıyasladığımızda çok vasat kalıyor. kısacası MT serisinin ne adını hak ediyor nede kalitesini hak ediyor. Fiyatıda ayrı bir olay zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)