Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dosyalarım hazır ama ehliyeti yılbasından sonra alsam yeni yasaya kalırmıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Selamlar arkadaslar sorum şu direksiyon yazılı sınav gibi şeyleri geçtim hepsinden kurstan belgeleri aldım ama ehliyeti yılbasından sonra alsam yeni yasaya kalırmıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Sınav tarihi esasdır.istersen 2 sene sonra ehliyeti çıkar farketmez

Ben de bu konuda birşey soracağım. Bu ehliyetler değişecek çipli ehliyet felan olacakya, yılbaşından sonra alsak ehliyeti yeni şekliyle verirler mi acaba bilen var mı ya da nerden öğrenebileceğimi bilen

Bende yarın hazır olan dosyamı alacağım kurstan ve öğlen emniyetde randevum var. Araştırdıklarıma göre o ehliyeti 31 aralık son olmak üzere cebimize koymak zorundayız. Koymaz isek yaşla dogru orantılı yeni nesil ehliyetini alıyorsun. Ben emniyetteki randevuma kadar bütün para ödeme işlemlerimi bitirmek zorundayım. Yaklaşık 14 gün önce anca 14 üne randuvuyu aldım hemen randevuya başvurun derim.

1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Benim kafamı karıştıranda biri diyor yok yeni yasaya girmez biri diyor girer bilen biri yazarsa gerçekden sevinirim.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Eski ehliyetinizi ne zaman almış olursanız olun 2020 yılına kadar değiştirmek zorundasınız. Ben aynı pozisyonda olsam dosyamı bekletip yeni ehliyet alırdım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yav garanti olsun git al ehliyetini. eski ehliyetler 5 yıl daha geçerli olacak nasılsa. motor alıp yurtdışı gezileri yapacaksan, yeni ehliyeti, sizin ordaki emniyette basılmasını bekle.
    aquarist4 bunu beğendi.

arkadaşlar ehliyeti alın diyorsunuzda randevu alınmıyor istanbulda
    acaba randevu almadan gitsem nasıl olur

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    ceza puanı sistemine kalıyorsun. bu gün aldım ehliyetimi duvardaki uyarıda yazıyordu' kart basım tarihi 1ocak 2016 ve sonrası olanlar ceza puanı sistemine kalacaktır' diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Bu arada saat 1'de gidip mesai sonunda alabildim ehliyetimi. sabah saat 9 da gitmekte fayda var
    dozturk83 bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Senin sorunu cevabı burda.Ehliyet kursumdan gelen mesajı aynen iletiyorum

aquarist4 bunu beğendi.

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yıl başından sonra harç da ve ehliyet çıkarmada zam olcak yılbaşından sonra zamlı cıkarıcaksın tek değişen o olucak

Ben bugün emniyette gittim bütün belgeleri ve ödemeleri taktim ederek b ehliyetimi polis arkadaşa bıraktım. Bana ehliyet mayetinde kağıt verdi yenisi gelene kadar idare etmem için. Yeni ehliyetim 5 ocakta elimde olacakmış istermisiniz stajyer olayım polise eski tip ehliyetim olacak dimi dedim evet mayetinde homurdandı sadece oda bilmiyor tahminim.

Not : randevum vardı. İstanbulda randevu alamıyorsanız bile en yakın emniyet müdürlüğüne gidin yardımcı olurlar, sadece çok beklersiniz. Çözemezseniz takipçilere 50tl verin aradan hallederler. 2016 'ya kalmayın.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar bu konuda bilgi vereyim,
    Ehliyetini yıl başından önce almaz isen,01.01.2016 itibariyle alacağın ehliyet stajyer olacaktır.
    Bilgin olsun.
    Bir arkadaşımız yazmış 2 yıl içinde çevirilebilir diye doğrudur ama bu duyumu emniyetten aldık,
    Siz riske girmeyin sertifika dosyanızı yılbaşından önce ehliyeti muhakkak çevirin,
    Tabi randevu bulabilirseniz.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ceza puanı sistemine kalıyorsun. bu gün aldım ehliyetimi duvardaki uyarıda yazıyordu' kart basım tarihi 1ocak 2016 ve sonrası olanlar ceza puanı sistemine kalacaktır' diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Bu arada saat 1'de gidip mesai sonunda alabildim ehliyetimi. sabah saat 9 da gitmekte fayda var
    cevre illerden almayi dene . eger imkanin yoksa sabah acilir acilmaz gidip rica edebilirsin ben arabayi alirken 17.15 e almistim 1645 demi ne girdim bosluk vardi .

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Sizcede mantıksız değilmi ehliyeti haketmişsin dosyanı felan almıssın sadece bunun ruhsatını çıkartacaksın ve stajyer'e kalacaksın.
    Hiç mantıklı gelmiyor.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu okuduktan sonra 2 aydır beklettiğim D sınıfı ehliyet dosyam vardı. Emin olmak için kursu aradım.

Eğer Ocak 2016'yı beklersem stajyer ehliyete kalacağını söyledi.

2 sene içerisinde 75 puanı doldurup, 20 promil alkol ile yakalanırsa ehliyet sahibi direk ehliyeti iptal ediliyor dedi.

Risk almaya gerek yok ehliyetleri çıkartmak daha mantıklı.
    mehmetenis bunu beğendi.

Yeni ehliyetlerin görünüşü bu

Fakat siz belgelerinizi emniyete teslim ettiğinizde ehliyetin üzerine imza atmanızı isterler imza attığınız ehliyet geçecektir elinize.
    Yani belgelerini teslim ettiğiniz tarih 2016 ise yeni stajyer ehliyeti alırsınız.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınav tarihi esasdır.istersen 2 sene sonra ehliyeti çıkar farketmez
    Esas olan kartın basım tarihidir. Yanlış bilgi. Kartı 2016 'da alırsanız, 2016 yasa ve kurallarına göre sınıflandırılırsınız.
    mehmetenis bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Eski ehliyet, yeni ehliyet, kimlik, kart, kredi kartı, giriş kartı, indirim kartı, telefon kartı, akbil, hastane, postane..

Şunları TCKNO ile bir ortak DB e bağlasalar tüm bankalara bildirilse 1 kart taşısak felan ne bileyim..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Benim bildiğim motosiklet üzerinde 20 promil alkol ile ehliyete el konuluyor. Bu ceza puanını motosiklet ehliyetlerde de arabaya işleniş biçimiyle işlemek doğru olmaz. Bununla alakalı bir bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)