Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys650mi Bmw700gs mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    baybo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    en son NC 750x kullanıyordum yeni motor almayı düşünüyorum.Tracer i yüksek hızlarda kafa sallaması triumph xrx servis ve piyasası yüzünden düşünmüyorum. geriye çok seçenek kalmıyor
    HONDA (CG125,CBF150,CBF500,CBF600 ve NC 700X,NC 750X,MT09TRACER)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Tracer kafa mı sallıyormus. 170-180 yaptım sorun yok.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikiside değil çift silindir olucaksa 1000 cc olsun. bütçe yeterli değilse xt660z tenere
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bu tercihler de tabiki BMW.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    NC yi cok ararsin hocam...

Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    kullanan arkadaslarda söyledi kafa sallama var başka forumda da okudum
    http://www.ruzgarinizinde.com/yamaha...-tracer-testi/

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

2012 -2015 arası nc700 ve 750x kullandım.10yildir Honda kullanıyorum. başka marka kullanmak istiyorum.Antakya da yılın 12 ayı motosiklet kullanırım dolayısıyla çoğunluk şehir içi kullanıyorum. Özellikle yaz ayında festivaller başka geziler yapıyorum. 10000 şehir içi 5 bin Şehir dışı gezi son bir yılda yaptım. Motorda aradığım güvenlik konfor ve yakıt ekonomisi tabiki
    1000 cc + motor istemiyorum.Limitim 35 000tl.Fuara kadar beklebilrmiyim bilmem . Ocak itibariyle versys650 ve F 700 GS düşünüyorum satmayı düşünen varsa haberleşelim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çelik jant alacaksan bu motorların nc den pek bi fark ı yok
    fakat tel jant alayım az endoru yaparım dağ taş gezerim diyorsan 35 civarına süper tenere f800 hatta daha da ucuza 660 tenere alabilirsin

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hocam şöyle anlatayım, eski bir BMW kullanıcısı olarak bir kaç tavsiye vereyim, şimdi önce Kawasaki için servis problemin yoksa, vidasını bulabileceksen, parça fiyatlarını sineye çekerim, parayı bastırsamda parçayı beklerim dersen güzel motor ama 750X den sonra süper gereksiz aksiyon...

BMW , yine 750X den sonra 800 cc ile başına gelecekler şöyle, şimdi kafan rahat Honda da gül gibi aldığın gibi kullanıyorsun, diyelim Ural Altaylarda geziyorsun , tek derdin yakıt ve lastik olur, ama BMW de hep için içini yer, alet elektronik sarmalı, hep bir acaba diye düşünürsün.. korktuğunda yüksek ihtimal başına gelir, BMW ile şak diye bal gibi yolda kalabilirsin.. sonra Borusan pahalı diye özel ustalara götürürsün bir güzel kurcalatırsın, bir yerini yaparken bir yerini bozar verirler, sonra Borusana gidersin saatlik Euro ile kart açarlar.. Şmdi yine macerayı seviyorsan F700 güzel motor ..

Ama illa değişiklik arıyorsan, 1000 lik makinelere gec ki buna değsin, sıfırmı alacaksın 2.ç. el mi beli değil ama bir CBF 1000, Varadero, illa BMW ise R1200 GS (bakınız F700 ve F800 ler nerede üretiliyor, R1200 nerede üretiliyor)..

Tracer için Gidon Amortisöri ile (2500 tl bir harcama ile) kafa sallama önleniyor. Bence en mantıklısı Tracer olur... yada Fazer 8

Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    Antakya küçük bir şehir ev iş arası yakın 1000 lık motor o yüzden düşünmüyorum Şehir içi beni zorlar.Bu kadar ağır motorlarla uğraşmak istemiyorum.işe gidene kadar 3vitese bile geçmeden gidiyorum öyle bir trafik var antakyada yani uzayacak yolda yok.GS alırsam 2.el kesin versys alırsam sıfır da olabilir.Şu an motorsuzum.Tracer gibi yeni teknoloji bir makineyi 2500 ek para verip sorun gidermeyi de dusunmektense başka alternatif bakarım

bu arada yeni2016 nc750x e de arada gözüm kaymıyor değil. Ama aynı motoru tekrar almakta çok mantıklı değil.2012 de nc700x 2014 te nc750x kullandım.Tam 3 yıl nc sürdüm yanı.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Tek motor kullanacaksan versys650 olmalı diye düşünüyorum. Uzun yolda rahat, ekonomik, şimdiye kadar kronik bir arıza saptanmadı. Makina benimde yakın markajımda. İkinci el gs alsan şehir içinde çok yoracak yanına küçük bir makina daha alacaksan Hamok ekibinden satilik vardı bitane. Yuksek km olsa da cok temiz oldugunu soyluyorlar.

Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    versys650 olursa 2015 model GS olursa minimum 2013 model ve düşük km olmalı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1200 gs iyidir çantayı tası tarağı toplayıp hergün afrikaya gidip gelirsin :D birde yansıyan bi yüzey bulur komanda bıçağıyla traş olursun aea dan aklıma gelen iki repliği yazayım dedim
    weirdo1 bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı baybo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    versys650 olursa 2015 model GS olursa minimum 2013 model ve düşük km olmalı.
    35bine 2013 düşük kmli gs?? Varmı öyle bi seçenek?
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...47503200/detay bu km fazla düşük bulursak alırız çok acelem yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

2014-2015 f700 GS sıfır fiyatı 35-37 arasiydi bugünkü kur 41-43 e geldi biraz da bu kur dalgasına bağlı 10gun önce 3.01 di euru bugün 3.28

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Zamanında bende arqştırmıştım bu modelleri .... O zaman kararım Versys olmuştu... Özellikle son modlleri çok Şık

Yakıt tüketimi önemliyse sanırım NC den şaşmamak lazım... Sonra Bmw, sonra Kawasaki ...

Bir çok arkadaş gereksiz bir hamle olarak görmüş ki bencede öyle.. 50 küsür hp lik makineden 60 lara geçiliyor ki pek anormal bir fark olmayacaktır kanımca...

Bence bir tık yukarı çıkmak daha doğru.. Tracer güzel seçim...kafa sallaması konusu çözülüp çok çok iyi bir seçim olabiliyor anladığım kadarıyla,lakin tüketiminiz her türlü artar..

not : ağırlıklı olarak şehir içi de kullandığınızda öyle çok büyük bir motor seviyesine çıkmayın, GS 1200 ler biraz gereksiz ve kuşlanışssız olabilir (veya denk büyüklükteki Yamaha Tenere, Bmw gs 1200 veya Ktm advanture modeller
    Gibi)

Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    Euro düşerse niye olmasın. 2015 versys 24500 anahtar teslim di 2015 şubat fuar dönemi. şimdi söylemeye gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

teşekkürler arkadaşlar sonuçta motorsuzum ve bir seçim yapmam gerek.Büyük cc olmayacağı kesin.alternatif motorlara açığım tabiki, illa versys650 bmwf700gs olacak diye bir kaidem yok.

Tracer ,650vstroom,triumph xrx te olabilir tabi.Dediğim gibi sürücülerin tavsiyeleri tecrübelerini dinlemek istiyorum.

Başka bir aracım olmayacak araba veya scuter gibi tek aracım Alacağım motor olacak.O yüzden bana uyan özellik te olması gerek.
    güvenlik ABS
    konfor( rahatlık şehir içi dışı)
    yakıt ekonomisi
    2013 model ve üstü
    düşük km olmalı

şimdiden herkese teşekkürler tecrubesini aktaran arkadaşlara

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    1,5 senedir 2011 model versys kullanıyorum.hiç parça sorunu veya servisle ilgili bi sıkıntı yaşamadım.1 günde 800 km yol gittim daha da gidicek enerjim vardı.konfor olarak bir sıkıntı yok bence,yakıt konusunda bmw ile hemen hemen aynıdır en fazla yarım litre fazla yakar.şehir içinde kıvrak ve çok keyifli bir motor.versys almadan önce f650gs twin ve f700gs de kullandım. benim tercihim versys oldu.bu iki motor arasında birini tercih edicek olsam herzaman versysi tercih ederim.
    E-TEKİN bunu beğendi.

Aşağıdakilerden hangisine para yetiyorsa onu alırdım.

Tenere (Boy uzunsa ve ön tekerde 21 inch seviliyorsa. Güç 47 beygir gibi. Bazıları için keyifsiz gelebilir.)
    Versys 650 ABS*
    Tiger 800 XRx* (Triumph'un servisini dert etmezdim. Bakım aralıkları çok geniş ve Kawasaki servisinden kötü olmaz.)
    F800GS (Boy uzunsa ve ön tekerde 21 inch seviliyorsa)
    Super Tenere* (Ağır motordan çekinmiyorsak, konfor ve şaft mühimse)
    R1200GS (Şehir içinde bile kullanımı çok çok rahat VStrom 650'den kolay bunu sürmesi. Parası olanın buna yürümesi ve arkasına bakamamasının bir sebebi var.)

Aşağıdakileri ise tercih etmem.

NC750X, NC700X, F650GS tek silindir, Eski kasa VStrom 650, Yeni kasa VStrom 650: Bunların yerine Versys 650
    F650GS çift silindir, F700GS: Bunların yerine Tiger 800 XRx

*: Editörün seçimi

PS Neden tercih etmem köşesi.

NC750X, NC700X: Dizel araba gibi vites değiştirip durmaktan gına geliyor. (bkz: http://www.motosiklet.net/forum/test...x-denedim.html)

F650GS tek silindir: MT-03'ten bile çok titriyor ve onun kadar bile gitmiyor.

Eski kasa VStrom 650, Yeni kasa VStrom 650: Freni yok. Amortisörler kalitesiz. Sportif sürüşe gelmez. HIzlar yükselince ön taraf güven vermemeye başlar. Ön takım hissiz.

Motosikleti
    Motoguzzi V 85 TT
    Triumph xrxi bende çok beğeniyorum. antakyada servisi yok en yakın adanada var.En güzel özellikler de triumph ta var işin gercegi

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdakilerden hangisine para yetiyorsa onu alırdım.

Tenere (Boy uzunsa ve ön tekerde 21 inch seviliyorsa. Güç 47 beygir gibi. Bazıları için keyifsiz gelebilir.)
    Versys 650 ABS*
    Tiger 800 XRx* (Triumph'un servisini dert etmezdim. Bakım aralıkları çok geniş ve Kawasaki servisinden kötü olmaz.)
    F800GS (Boy uzunsa ve ön tekerde 21 inch seviliyorsa)
    Super Tenere* (Ağır motordan çekinmiyorsak, konfor ve şaft mühimse)
    R1200GS (Şehir içinde bile kullanımı çok çok rahat VStrom 650'den kolay bunu sürmesi. Parası olanın buna yürümesi ve arkasına bakamamasının bir sebebi var.)

Aşağıdakileri ise tercih etmem.

NC750X, NC700X, F650GS tek silindir, Eski kasa VStrom 650, Yeni kasa VStrom 650: Bunların yerine Versys 650
    F650GS çift silindir, F700GS: Bunların yerine Tiger 800 XRx

*: Editörün seçimi

PS Neden tercih etmem köşesi.

NC750X, NC700X: Dizel araba gibi vites değiştirip durmaktan gına geliyor. (bkz: http://www.motosiklet.net/forum/test...x-denedim.html)

F650GS tek silindir: MT-03'ten bile çok titriyor ve onun kadar bile gitmiyor.

Eski kasa VStrom 650, Yeni kasa VStrom 650: Freni yok. Amortisörler kalitesiz. Sportif sürüşe gelmez. HIzlar yükselince ön taraf güven vermemeye başlar. Ön takım hissiz.
    kardeş alınacak motor kalmadı piyasada zengin değilsen şayet
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)