Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nasıl para biriktiricem ben

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onur Avcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 mat gri
    Evet beyler aylik gelirim 1100 tl + 100 4 pazar gidersem çok saçma ama oyle napcan inşatta bekciyim bekciyim ama çalisiyorumda temizlik yapiyorum ve irsaliye imzaliyorum malzeme gelince yaş 19 normalde fakat nufusta 17 18 olmama 130 gun var 4. Ayin 15 98 dogumlu gozukuyorum

Gelirimi elimde tutmam cok zor cunki eve gidiyor babam mitor cok tehlikeli falan falan mk işone gelmiyor para bana gelecegi icin hedef ilk olara pcx 150 ailede herzaman bi gider cikiyor elimde parayi tutmam zor en az 500 bile bikenara koysam ben 9 milyarlik motoru almam 1.5 yili bulur gecer belki tumunu saklasamki imkansiz 9 aya opara elimde kalmaz babam bulur bir gider ve elimden almaya kalkar kredi falabda cekemiyorum yaş tutmuyor abim unide her ay ona 350 lira para gidiyor 4 kisi anenem ben babam kucuk kardesim calisiyoruz eve 5.5 6 binlirA gibi bi gelir oluyor kucuk kardesimin parasini babam kendisine aliyor gereksizce ona not 5 ali iki hafta once ona kandirdi artik ayligi aldimi binlirayi babam cebe atiyor kardesimede mesailerinle odersin dedi borcu mk fena kazik attiki bana bunu yapamaz ama bende anneme veriyom en az 300 elektrik su dogalgaz kaldi 800 kredi borcu cikiyor ikide bir kaldi 500 onunlada artik inşatt bitince icerisinde satis danismani olucagim icin kendime biraz harciyorum mont ayakkabi pantlon filan

Yav ben motoru nasıl alabilirim akil fikir verin beyler :(
    AKIN17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sen ne anlatıyosun aga?

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı mmysgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne anlatıyosun aga?
    Zor durumda oldugunu anlatmaya çalışmış biraz anlamak için okuyup acaba elle tutulur ne yapılabılır diye düşünebilirdin
    Onur Avcı bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Gülmekten karnıma ağrı girdi, troll mü bu
    Değilse sen iyi değilsin Birader

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin durumunda para biriktirmek zor,yanliz aylik gelirin 5-6 bin oldugu bi evde nasil para kalmaz onu anlayamadim,5-6 bin alan mudurler vs kral gibi hayat yasiyolar,ki ben yazindan senin oyle dublex evde oturmadigini,hafta sonlari bebekte kahvalti yapmadigini anlayabiliyorum,sana tavsiyem bi banka hesabi acman,ve aylik elinde kalan ne var ne yoksa oraya atmandir,belki bu sayede biseyler birikebilir,durum bukadar zorsa pcx i birakip fiddle vs de bakabilirsin,kendini bukadar şartlama yoksa mutlu olamazsin,unutmaki motosikleti almak dagin gorunen kismi,birde gorunmeyen kismi varki,ordada nerdeyse bi motosiklet parasi cikiyor,pcx senin icin kotu bi secim,bunu tekrar gozden gecirmeni tavsiye ederim
    Onur Avcı bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Banka kredisiyle al dicem ama sana cikmaz ciksaydi eline para gectigi gibi ilk odeyecegin o olurdu
    Onur Avcı bunu beğendi.

Dash_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200kt
    Hocam ben gecen sene lise son siniftaydim. Haftalik 50 lira para aliyordum. Aylik 100 lira da yemekhane parasi aliyordum. Yemekhaneye gitmedim haftalagimin yarisini bir kenera koyarak 10 ay sonra sinavlar bittigi gibi 3000 liraya (1000 lira civari birikmisim vardi) kendime oyun bilgisayari aldim. Ha simdi onu oynayabiliyor muyum hayir. Tekrardan sinava hazirlik. Yani masraflarini ciddi derecede kisarak benim gibi istedigin motoru alabilirsin.
    Onur Avcı ve AH MEN bunu beğendiler.

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Kredi çekeceksın mecbur ödersin D:
    Onur Avcı bunu beğendi.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Askere gel

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    merhabalar. öncelikle babandan para sakınmayı öğren eğer onun ihtiyacı olmadığından eminsen kendine sakla paranı. Bunun yanısıra daha 19 yaşındasın acelen ne ki? sürekli bir iş bulunca paranı da biriktirirsin. Motor dediğin şeyin başlangıçta dünya kadar masrafı var aldım bitti olmuyor. İşverenin canı sıkılsa yarın çıkabileceğin bir işte çalışıyorsun o işe güvenerek kredi falan çekme. Ne kredi borcuna yetişebilirsin ne masraf edebilirsin. Hayat motordan ibaret değil bak o kadar masraf ettik 2 damla yağmur düştü hava soğudu garaja kaldırdık yatıyor. Motora biniceğim diye hayat standartlarını yere indireceğine elindekiyle parayla en iyi şekilde yaşamaya bak. İnan bana daha çok gençsin girme böyle hesaplara hele de kazandığın para elinden alınıyorken.
    Onur Avcı bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Türkçe yazaydın iyiydi !
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    galiba senin babanda para biriktiriyor araba alacak
    AH MEN bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 mat gri
    Eve 5.5 milyar giriyorsa 5 milyarda gideri var evin borcu var 50 milyarlik araba borcu var

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    5-6 binlira eve giriyosa baban ya para biriktiriyor ya üstte yazıldığı gibi araba vs. borcu ödüyo oda yoksa kumar oynuyo,eve okadar para gitmez,,bence yılmadan babanın başının etini ye motor diye,ayrıca sana yavaş yavaş öderim de aklına yatar,anca öyle alırsın,yani haberi olsun,,

ayrıca arkadaşların yazdığı gibi madalyonun diğer tarafıda var ,trafik sigortası fiyatları hakkında konu var fiyatlar uçmuş,bu sigortayı yaptırıcan mecburen,artı yıllık vergisi var 180 tl ona ayırcan artı bakımları var 1000-3000-7000-10000 diye gider hepsinde para çıkacak senden artı yakıt masrafın olacak,bunları göz önünde bulundur yoksa al motoru bin git,bin git, öyle değil demek istiyorum
    Onur Avcı bunu beğendi.

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Motosiklet alcaksın + trafik sigortası var ortalama 300 lirada ona desek + ekipman için minimum 350 lira gerekiyor yani sadece kask ve ceket için kullanılabilecek en ucuz olanlardan alırsan bu paraya diyebilirim.Ekipmana almam falan deme sakın kasksız ceketsiz motosiklete binilmez.Dizlik eldiven bot vs saymadığım halde minimum 350 TL gider oluyor.Ehliyetsiz sürersen 2.000 TL ceza yersin bunuda sakın unutma.Ehliyet alabilmek içinde 500 TL yi gözden çıkart.

Diğer konu olarakta ailenle tartışmadan ve ters düşmeyecek bir şekilde paranı biriktir yani sakla cidden.Sigara falan içiyorsan kesinlikle bırak bütçeye ve sağlığa destek olur.Son olarakta bu kadar para biriktirme stresi ve çabası motosiklet için değecek mi bir düşün?
    Onur Avcı bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 mat gri
    Aldiktan sonra ekipmansiz binmek yok genel bakim lari veya ehliyet vs bunlar sonra kolay olur bide şu var babama ben 5 bin tl nakit vermiştim sayemde volvo s60 aldi 2. El 2010 model onu kullaniyorum sorunsuz sizce once araba ehliyeti alip sonra a2mi alsam daha ucuz oluyomu avantajı varmı

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Kankaaa gel böyle hayatının fikrini veriyorum bak durum şöyle aylık 5-6 bin giren evden temel gidelerini çıkar kalan parayı git motor aldır :D De 1-2 ay bana çalışın ondan sonra zaten kulunuz kölenizim az bir bütçeyle geçinirim diye diret.Olmaz derlerse artık para mara yok size ben bu işe kafaya koydum kendi maaşımı biriktirerek motor alıcam de.Ve uygula.Sakın buraya babam dövdü diyerek dönme ama hayat mücadeleyi sever.
    Onur Avcı bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Harcama...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    İnşaatta çalışan oğlunun maaşıyla volvo s60 alan baba hmm. Hikaye güzelmiş. Gavurların deyimiyle cool story bro.
    Onur Avcı bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 mat gri
    Allahta sizi güldürsün addasdadf

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler