Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Başlangıç motoru için 500r

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı supernova8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu forumda olduğu gibi mevzu farklı yerlere çekilmiş,doğru düzgün bir soru sormuşken ve gerekçeleri de anlatmışken mercimek kadar beyinle ironi yapmaya çalışan bir arkadaşımız yorum yapmış.Forumun amacı bilgi almaktır zaten,diğer insanlar gayet normal cevap vermişler soruma ama birkaç arkadaşımız kendince işi espriye vurmuş.Abi,insan gibi cevap vermekten bu kadar mı uzaksınız ya?He böyle sorular görmekten sıkıldıysanız da yorum yapmazsın kaparsın çeneni oturursun,ben de ne alacaksam alırım bu kadar basit.Bir de motorun altımda küçük görünmesi değil derdim,onu da ekleyeyim.Rahat edememek.Bana göre fazla olan bir mebla verip o motoru alıyorsam,rahat etmek isterim,bu kadar basit.
    biz çenemizi kapatır otururuz ama sende ne alacaksam alırım diyorsan buraya ne diye soruyorsun, kapat çeneni git ne alıyorsan al.
    gokberk6426, Keoma, berkcigdem ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gerçekten anlamadın mı neden bahsettiğimi?Yapıcı,düzgün yorum bekliyordum ayrıca yukarıdaki belirttiğim kişilerde seni kast etmemiştim.Neyse ya ağzı olan konuşuyo neden bahsettiğimi anlamadan.Diyeceğin tek bir şey var,gaz tepkisi fazla baş edemezsin alma.Yok imalı imalı laflar yok çeşitli komiklikler.Yukarıda düzeyli yorum yapanlar da olmuş,sizler gibi yorum yapanlar da.Neyse ya ağzı olan konuşuyo

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Gerçekten anlamadın mı neden bahsettiğimi?Yapıcı,düzgün yorum bekliyordum ayrıca yukarıdaki belirttiğim kişilerde seni kast etmemiştim.Neyse ya ağzı olan konuşuyo neden bahsettiğimi anlamadan.Diyeceğin tek bir şey var,gaz tepkisi fazla baş edemezsin alma.Yok imalı imalı laflar yok çeşitli komiklikler.Yukarıda düzeyli yorum yapanlar da olmuş,sizler gibi yorum yapanlar da.Neyse ya ağzı olan konuşuyo
    beni kast etmen ya da etmemen önemli değil ki? sen çıkıp insanlara mercimek kadar beyni var dersen kim olursa olsun sana bir şeyler der konu ile alakalı.

bak sana diyorum ki, 50 beygirlik motor alma. o motorun 0-100 ü 5 saniye civarında filandır. şimdi düşün 5 saniyede hangi araba 100 e çıkabiliyor? çok pahalı ve güçlü arabalar değil mi? demek ki bu motorda çok güçlü. birde şöyle düşün, avrupa'da yaşasan devlet seni bu motorla başlatmazdı? peki neden acaba, birde bunu düşün?

Ben de diyorum ki,bu şekilde yazarsan sorun yok zaten.Ama ben gayet düzgün bir yazdığım halde insanlar alay ederse ben de o insanın beyninden şüphe ederim.Ayrıca normal bir insan için 500'lük bir makineyle başlamak ölüm demektir ben de aksini iddaa etmiyorum.Ama size dedim ki;böyle böyle ekstrem bir durum var,napsak ki?Düzgün yorum yapan olmuş,alay eden olmuş.Dediğim gibi forumlarda ağzı olan vatandaş konuşuyo işte.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dün forumda sevilen ve gayet aklı başında bir arkadaşımızın ölüm haberini aldık.
    Sinirlerimiz biraz yüksek gerginiz.
    Arkadaşımız Cbr 600 RR kullanıyordu.

Genel kanaat olarak suç motosiklete atıldı bu nedenle sport motor diyen oldu mu geriliyoruz.

Halbuki kazanın sebebi hatalı sollama.
    Vefat eden kardeşimizin altında mopet bile olsa yaptığı hata ölümüne mâl olacaktı.

Yani ben dememişmiydimciler hemen olayı motora ve acemiliğe bağladı ama asıl gerçek herkesin umursamadan yaptığı hatalı sollamadır.

İyi de motorun hiç suçu yok mu?
    Var tabi.
    Eğer altında zayıf bir motosiklet olsaydı belki de arkadaşımızın sollama yapmaya gözü kesmeyecek ve bu kaza olmayacaktı.
    Ama 600 RR kullanıcısına çok şeyler vaad eden bir motosiklet ve kardeşimiz bu vaadlere kandı.

Netice olarak bu makineler kullanıcısına risk alma konusunda gereğinden fazla güven veriyor.
    Sonuç?
    Hepsi ölüyor.
    Uzun yıllar yaşayan tek bir örnek yok.
    Yani iyi düşün demeyeceğim bunun düşünülecek bir tarafı yok.
    İyice ustalaşmadan bu makinalardan uzak dur.
    sdirer ve mete_han bunu beğendiler.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Öncelikle aman aman aman diyerek söze gireyim başka bir yere yaptığım yorumu aynen yazımıyorum ve boyum 183 cm kilom 87, lütfen arkadaşım aynı uyarılara sanada yapmak zorunda kalmasınlar konuyu dikkatli oku lütfen... "Forumda okudğum konuda arkadaşın 1 yıl geçmemesine rağmen yavaş yavaş ölüme nasıl gittiğini sayfa sayfa okudum, gerçekten çok çok çok kötü bir olay, kader mi desem inat mı desem şeytan mı yaptırıyor desem bilemiyorum o kadar üzüldüm ki ve her 10 kişiden 9 u hatta fazlası öleceksin yapma etme demiş :( tabiki şu konudan bahsediyorum http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/138679-ilk-motorum-600rr-8.html , buradan benim gibi motora yeni başlayacak arkadaşlara sesleniyorum, forumdaki konuyu okuyun ve kendizie gelin, ben direkt Yamaha Ybr 125 almaya ve baya baya öğrenipte doğru düzgün birşeye geçmeye karar verdim, iyiki farkına varmışım (geç olmadan) çok şükür..."

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün forumda sevilen ve gayet aklı başında bir arkadaşımızın ölüm haberini aldık.
    Sinirlerimiz biraz yüksek gerginiz.
    Arkadaşımız Cbr 600 RR kullanıyordu.

Genel kanaat olarak suç motosiklete atıldı bu nedenle sport motor diyen oldu mu geriliyoruz.

Halbuki kazanın sebebi hatalı sollama.
    Vefat eden kardeşimizin altında mopet bile olsa yaptığı hata ölümüne mâl olacaktı.

Yani ben dememişmiydimciler hemen olayı motora ve acemiliğe bağladı ama asıl gerçek herkesin umursamadan yaptığı hatalı sollamadır.

İyi de motorun hiç suçu yok mu?
    Var tabi.
    Eğer altında zayıf bir motosiklet olsaydı belki de arkadaşımızın sollama yapmaya gözü kesmeyecek ve bu kaza olmayacaktı.
    Ama 600 RR kullanıcısına çok şeyler vaad eden bir motosiklet ve kardeşimiz bu vaadlere kandı.

Netice olarak bu makineler kullanıcısına risk alma konusunda gereğinden fazla güven veriyor.
    Sonuç?
    Hepsi ölüyor.
    Uzun yıllar yaşayan tek bir örnek yok.
    Yani iyi düşün demeyeceğim bunun düşünülecek bir tarafı yok.
    İyice ustalaşmadan bu makinalardan uzak dur.
    Uzun yıllar yaşıyan var, siz bilmiyorsunuz. Silivride oturan bir tanıdık abi var 13 senedir 2000 model hayabusa kullanır halada devam edıyor yaşı 55. Bence saplantılı fikirlerden kurtulalım.

Konuyu aaçan arkadaşa ise daha öncede bu tarz kişilere söyledim. 250 cc chopper al ybr al takılma lastiğe büyüklüğe canından hiçbiri onemlı degıl 500r la başlanmaz başlama sağlıklı degil. Çok takıntılıyım 125 250 cc olmaz diyosan motora başlama be dostum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Merhumun kafasi koptu ya, daha otesi varmi :( bir arkadas inazuma demis cok iyi demis en fazla inazuma... gecen ay selam olsun kendisine 1.90 lik kapi bir arkadasa egitim aldigi icin f650 gs imi sattim, gorsen babayigit genc delikanli, şak 2 gun sonra virajda devrildi, cani yandi motor hasar gordu.. beygir arttikca motor agirlasiyor, oz guven artiyor, artiyorda artiyor... onemli olan hata affeden motor birak sana ogretsin iyice sonra hayabusa ya kadar cikarsin..

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Kardeş inazuma F işini görür. Hiç de pişman olmazsın. Daha yüksek cc'ye hiç girme. İnazuma F al bana dua et :D

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Cbr 250 ile 500 ebatları aynı diye biliyorum çok bir fark yok ona yonelin bence

Tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım,ölen arkadaşınız için de gerçekten çok üzüldüm.R25 Inazuma arasında gidip geliyorum ama Inazuma'nın da ağırlığı beni korkutuyor.Şimdilik yavaş yavaş R25 kullanmaktan yanayım.Bakalım belki fikrim değişir yaza kadar.
    sdirer bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    iki silindirli inazuma var ya mercedes gibi motordur...

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım,ölen arkadaşınız için de gerçekten çok üzüldüm.R25 Inazuma arasında gidip geliyorum ama Inazuma'nın da ağırlığı beni korkutuyor.Şimdilik yavaş yavaş R25 kullanmaktan yanayım.Bakalım belki fikrim değişir yaza kadar.
    Dostum sen kendin dedin ben iri adamım,iri ve rahat üstünde iki büklüm olmayacağım motosiklet istiyorum bizde ona göre Inazuma'yı önerdik.Bana kalırsa ilk kez motosiklete başlıyorsan daha önce hiç deneyimin yoksa 125 cc bir motosiklet ile hatta vitessiz bir scooter ile başlamak en garantisi.En iyisi sen bir eğitimlere git orada farklı motosikletler kullandıracaklar onları dene o zaman bir tarz yada model kafanda sabitleşir.İnsanlar yaşadıkça kullandıkça zevkleri beğenileri değişiyor.

Motosikleti
    Pulsar 200ns
    Çok haklısınız ancak araba kullanırken bile 1-2 saat kullanınca belim ağrıyor.Motor üstünde iki büklüm olunca iyice ağrıyacak.Dediğim gibi olay fazla hız yapmaksa,gerçekten hız seven bir adam değilim.Ayrıca küçük yerde 3 ay boyunca kullanacağım,gerekli eğitimi de alacağım.Kesinlikle çok mantıklı tavsiyelerde bulunuyorsunuz.Ama elde dev bir cüsse olunca küçük super sport motosiklette rahat edilmiyor.Misal,110 cc'lik emsallerinden daha büyük bir cub'a bindim,bacakları en az 80-90 derece açmak zorunda kalıyorum.Hiçbir şekilde rahat kullanamıyorum.Ben de ciddi bir mebla verdikten sonra rahat kullanamamaktan korkuyorum.Tekrar söylüyorum mevzu hız yapmaksa,kendimden emin olmadan gazı köklemek gibi bir aptallık yapmam.
    Dostum merhaba. Ben motor kullanmada çok yeniyim. Aşşağı yukarı 3000km tecrübem var. Yaklaşık 1 yıldır araştırma yapıyorum, makale okuyorum, analiz yapıyorum. Mesele hız yapmak değil. Yoksa herkes hız yapmamaya dikkat edebilir. Mesele altındaki motorun kuvveti. Acemiliktenmidir bilmem 200lük pulsarla kalkışlarda ivme yapınca bile korkuyorum. Herhangi bir virajda gaz koluna yanlışlıkla dokunursan bu senin sonun olabilir. Forumda bu işte usta olan çok tecrübeli arkadaşlar var. Bence dediklerini dinle. Saygılarımla.

Vesi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Madem büyük bi motor istiyorsunuz, hyosung gt250r'ı düşünebilirsiniz. Sınıfına göre oldukça iri bir motor.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    oh be. bizi dinleyecek galiba. ;) Üzülüyoruz kardeş kaybımız olunca, üzme bizi..
    bak 250cc ideal, bilemedin 300cc; ama zinhar 300'ün üstü olmaz. 250 var ya şehir içinde her işini fazla fazla görür. hem az yakar hem bakımı "nispeten" ucuz. her türlü gideri var.
    hele de İstanbuldaysan var yaa; zaten arabaların ortalama hızı 23,5km/sa onları ittirsen ortalamaları 24 ü bulmaz.. sen 250 cc ile ortalama 45 yapıcan ferrrari, lamborgini, maserati, porşe alayndan hızlı gidicen ah bir bilsen

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Inazuma al r25 deposu bana kucuk geldi koltuguda sanada uymaz malesef

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim bir tanıdığım varcılar gelecek demiştim geldi.

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yıllar yaşıyan var, siz bilmiyorsunuz. Silivride oturan bir tanıdık abi var 13 senedir 2000 model hayabusa kullanır halada devam edıyor yaşı 55. Bence saplantılı fikirlerden kurtulalım.
    Canım benim ben 39 senedir motosiklet kullanıyorum.
    Son 20-25 seneden bu yana da süper sport kullanıyorum.
    Bu satırları size öbür taraftan yazıyorum.

Güzel kardeşim örnek bulmana gerek yok en canlı örneği benim.
    Yazdıklarımı okumadan ya da anlamadan yorum yapmışsın.
    Yarış motosikletlerinden bahsediyoruz.
    Hayabusa örneği pek uymamış ama yine de soralım o bahsettiğin Abi'n hayabusa ile mi başlamış?
    tndgu, efendy06, berkcigdem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Inazuma da harika motor ama tercihimi R25'ten yana kullanacağım sanırım.Inazuma'nın ağırlığı ve şekli şemalinden dolayı istemiyorum.Yamaha R25 hem daha hafif hem de şekil on numara.İhtiyacım olan her donanımın gösterge panelinde olması da özellikle cezbetti beni.Yine de son kararı eğitim aldıktan,hocalarla konuştuktan sonra vereceğim.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bir tanıdığım varcılar gelecek demiştim geldi.

Canım benim ben 39 senedir motosiklet kullanıyorum.
    Son 20-25 seneden bu yana da süper sport kullanıyorum.
    Bu satırları size öbür taraftan yazıyorum.

Güzel kardeşim örnek bulmana gerek yok en canlı örneği benim.
    Yazdıklarımı okumadan ya da anlamadan yorum yapmışsın.
    Yarış motosikletlerinden bahsediyoruz.
    Hayabusa örneği pek uymamış ama yine de soralım o bahsettiğin Abi'n hayabusa ile mi başlamış?

Abi ironi var sanırım mesajda.
    Bende 600cc 500cc 400cc 250cc derken simdi de 125 cc ile baslama kararı aldım. oturdum coguna ve gercekten cok agirlar motor hacmi buyudukce agirlikta artiyor hafif olup yuksek hacimli ve beygirli makinalarda gazi acmanla on teker kalkıyor o yuzden baya baya korktum. boyum 1.89 kilomda masallahı var o yuzden supermoto ile baslama karari verdim 1-2 yil kullanip sonrasinda bir boneville veya iron883 almayı dusunuyorum.

inazuma yı deneyemedim ama gorunus olarak epey buyuk ve selesi guzel bilemiyorum ama cok hos premium bir motor gorunumu var.

r25 ile baslaman yine zor olabilir beygiri yuksek ve motorun torku epey sonra geliyor yani altinda r25 varken mecbur hız yapıcaksın yoksa o motor sesi cildirtacak seni motor abi biraz daha bas bas bas bas diye aglayacak altında sonra bir anda bir bakmıssın 190-200 leri zorluyorsun.

tabi ki egitimdir ekipmandır bunlar sart zaten burda insanlar sana alma onu ölürsün dediginde abi merak etme ehliyet ekipmanlar zaten tam olucak dememelisin onlar zaten olmazsa olmaz yani olsa iyi olur diye birsey yok. Yani kendi agzimla egitimsiz baslayıp 10 yıl sonra kendim tecrube ettigim seyi bir saatlik derste ogrendim diyen adamla konustugum icin soyluyorum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)