Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

amerikadan gelen kask ve beden problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar ebay.com dan snell ve DOT sertifikalı HJC CL-17 kaskını aldım kaskı deneme şansım olmadı ölçülerde verilen ölçüye göre aldım Medium bedeni fakat kaskı taktığımda kafamın yanlarında bir basınç oluyor ve hafiften ağrıyor. sizce zamanla düzelirmi yoksa kaskı değiştirmeli miyim. birde taktığımda yanaklarım büzüşüyor ama bu normal heralde değil mi?

bu noktada haften bir ağrı oluyor[IMG][/IMG]

görüşleriniz nelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kafanızın şekline uygun kask almanız lazım. Takmayın ağrı yapan basınç noktaları varsa. Zamanla daha iyi olma ihtimali düşük.

Yanak buruşması normal sayılır. Daha ince "cheek pad" alınarak azaltılabilir.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bazı kafa yapıları kasklara tam olarak oturmuyor. Ki oturması da beklenmez zaten. Ama zamanla kaskın süngerleri kafa yapısına uyum sağlıyor. Çok aşırı dar gelmiyorsa, katlanacak seviyede bir ağrıysa zamanla düzelir.

Ayakkabının ayağa vurması gibi. İlk 2-3 sefer vuruyor. Sonrasında artık ayak mı alışıyor, yoksa ayakkabı mı vurmaktan vazgeçiyor bilmiyorum ama sorun düzeliyor.
    prosodi ve gokberk6426 bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Boşyere demiyoruz her firsatta 'internetten kask alınmaz, almayın' diye.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ilekl bir yöntem ama kaskın içine süngerlere bastıracak şekilde gazete koyup bekletirsen kaskın içerisindeki süngerler biraz rahatlayacaktır. her kask ilk zamanlarda biraz basınç ve rahatsızlık verir kullandıkça açılır, rahatlar. söylediğim yöntem bunu hızlandırmak içindir.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kaska alışmak bazen zaman alır, ama bedensel olarak size uygunlugunu;
    Kaskınızı aşağı yukarı doru hareket ettirin, çok hafif bir kıpırdama olur, eger bu bile yok hiç kıpırdamıor agrı yapıyosa, bedensel kuçukte olabilir,
    baş yapısına uymayadabilir, zamanda iç pedler ezirli yanak sıkışması normal,
    ama agrı yapması normal deil, sanki biraz dar gelmiş o kask..
    A.Türker bunu beğendi.

kask hem dar geldi hemde yukarı aşşağı oynuyor yani kafa yapıma uygun olmadı heralde. kaskı almamdaki en büyük sebep snell sertifikasının olması türkiyede snell sertifikalı birkask için en az 1 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor o yüzden amerikadan aldım

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı prosodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask hem dar geldi hemde yukarı aşşağı oynuyor yani kafa yapıma uygun olmadı heralde. kaskı almamdaki en büyük sebep snell sertifikasının olması türkiyede snell sertifikalı birkask için en az 1 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor o yüzden amerikadan aldım
    Eski modelini kullanmıştım uzun süre. Snell sertifikası olan en hesaplı kask olduğu için oldukça popüler. Dışı fiberglass değil. Ama gayet kullanışlı. Hava akımı iyi. Vizör açma kapama değiştirme kolay.

Şöyle bir durum var. Kafatasçılık gibi olacak ama durum bu. Değişik bölgelerde yaşayan ırkların milletlerin kafa yapıları da farklı. "Kuzey Amerika oval" , "Asya yuvarlak", vs. türü kafa şekilleri mevcut. Genelde kask üreticileri belli bir pazara uygun kask üretiyorlar. Arai, farklı kafa şekillerinde kask üretip farklı pazarlara sürüyor.

Velhasıl Türkiye'de satılmayan bir kask, sizin kafanıza uymayabilir. Gerçi ben istisna oluyorum bu durumda, çünkü aynı kask benim rahat ettiğim çok az kasktan biri. Ama birçok farklı modelini denenememe rağmen rahat ettiğim bir Nolan, Schubert, Shoei çıkmadı daha.
    prosodi bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bende kaskım amerikadan aldım.geldiğinde aynı şekil yanlardan sıkıyordu.3 ay içinde kullana kullana içerdeki pedler daraldı .şu an sıkıntısız ağrı sızı olmadan kullanıyorum.bence bir süre kullan
    prosodi bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kaskım amerikadan aldım.geldiğinde aynı şekil yanlardan sıkıyordu.3 ay içinde kullana kullana içerdeki pedler daraldı .şu an sıkıntısız ağrı sızı olmadan kullanıyorum.bence bir süre kullan
    Cene yahut elmacik kemigi kenarinda darlik problem degil ama kafada, hem de agri yapacak derecede darlik, problem. Kimileri o kisimdaki kopugu elleriyle ezerek yer aciyor, ancak bu ne derece dogru bilemiyorum.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cene yahut elmacik kemigi kenarinda darlik problem degil ama kafada, hem de agri yapacak derecede darlik, problem. Kimileri o kisimdaki kopugu elleriyle ezerek yer aciyor, ancak bu ne derece dogru bilemiyorum.
    çok hafif köpüğü ezdim birde iki gündür kaskı takıyorum evin içerisinde. Açık söylemek gerekirse ağrı ilk günkü kadar değil çok az bir baskı kaldı o da zamanla geçer diye düşünüyorum fakat kask'da sağa-sola oynama yokken yukarı aşağı oynama payı var bu sorun mudur?

Motosikleti
    SD 1290R
    Sıkı bağlayinca gitmiyor mu sorun?

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Köpüğe baskı yapmasaydın keşke.Bende Shoei Neotec var Kafa yapıma ve bedeni tam uyuyordu ama ilk taktığımda seninle aynı durumu yaşamıştım.1 hafta buff ile kullandım, sonrasında buffu çıkardığımda o baskı olan yerlerde sıkıntı kalmamıştı.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Şakaklar.. Burada çene kasları bağlantı tendomları bulunur.
    Kask kafanızdayken dişlerinizi sıkıyorsanız bu noktalardaki baskı artar.
    Cumartesi berbere gittim. Kask içinde saçlar ters dönmesin diye asker traşı olurum.
    "Abi senin kafanın şekli değişmiş" dedi.
    Nasıl yani dedim. Zaten yamuktu halen yamuk..
    "Yok abi bak buralarda dalgalanmalar oluşmuş" diye kulak üstlerini gösterdi.
    Baktım gerçekten dediği gibi..
    Sanırım sıkı kask olayını tekrar düşünmek gerekiyor..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)