Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

BAJAJ-2016 HAKKINDA ÖZET BİLGİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Değerli arkadaşlar;

2016 Bajaj Bayiler toplantımızı 23-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Hindistan’da gerçekleştirdik. Üçteker üretiminde dünya birincisi, motosiklette ise dünya 3 ncüsü olan bir devi yerinde görme şansımız oldu.

Bajaj Auto Türkiye’de ikinci yılını doldurdu. 2015 yılında 2014 yılına % 46 lık bir büyüme sağlandı. 2016 yılında pazarda % 100 lük bir büyüme hedefi koyduk. İnşallah bunu hep beraber başaracağız. Şimdilik kesinleşen modeller ile ilgili verebileceğim bilgiler;

1. UTILITY SEGMENTİ: Boxer 150 modelimiz ile devam edeceğiz. 2015 yılında % 261 lik bir büyüme sağlandı. Sağlamlığı, sorunsuzluğu, dayanıklılığı ve uygun fiyatı ile bu segmentin önemli bir modeli olmaya devam edecek,

2. COMMUTER SEGMENTİ; 4 model ile devam edeceğiz. Devam edeceğimiz modeller; DİSCOVER 125ST, DİSCOVER 150S, DİSCOVER 150F, PULSAR NS 150. Özellikle PULSAR 150 NS sürpriz modellerimizden. Aralık ayı lansman fiyatı 5.990 tl olarak açıkladık. 4 Aralık 2015 tarihinden itibaren sevkiyata hazır olacak. 17 ps gücü ve balansörlü motoru ile bu segmentin en iddialı modellerinden biri olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

3. SPOR+SUPER SPORT SEGMENTİ: 3 model ile devam edeceğiz. PULSAR RS 200, PULSAR NS 200 ve PULSAR AS 150. Ürünlerimiz hazırdır. Pulsar 400 ile çok soru vardı. Bayilerimiz de başkana bizzat sordular. Maalesef Türkiye yollarında görmemiz 2016 sonunu bulacak. Pulsar 400 ile beraber toplam 4 modelimiz olacak.

4. Ayrıca son sürprizimiz AVENGER STREET 150 modelimiz de şubat sonu fuar ile beraber yollarda olacak. Bu ürün hakkında da çok soru ve beklenti vardı. İnşallah bir boşluğu doldurmuş olacağız.

Maksimum güç 14,54 ps
    Maksimum tork: 12,5 NM 6500 RPM

Özellikle düşük devirdeki yüksek tork değerinin keyifli bir sürüş zevkini vereceğini söyleyebilirim. Üzerinde çok çalışılan bir model. Israr ile fiyatı soruluyor. Gerçekten belli değil. Sadece düşük fiyatlı bir ürün olmayacağını söyleyebilirim. Paylaştığım resimler amatör benim çekimlerim. Kusura bakılmasın.

Saygılarımla…

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle sürekli yaptığınız bu bilgilendirmeler için kendi adıma teşekkür ederim Ekrem bey, yanlız avenger modeli ile ilgili bazı sorularım olucak. Neden 220 liği varken 150 liği geldi ? Ayrıca 150 cc motoru uygun fiyatlı olmayacak derken ne demek istiyorsunuz ? Kalkıp 150 cc ye 7-8 bin fiyat koymak gibi bir hata yapmazsınız umarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arka tekeri kampana yapan üçteker üretiminde dünya birincisi, motosiklette ise dünya 3 ncüsü olan bir dev, yersen.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sirf `capir` diye 7-8 bin tl ister buna `kuralkan`
    dyavol-77, Ertugyigit ve Shrieker bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Arkadaslar boyle yersen falan hic hos degil, alan alir almayan almaz, bilgilendirme yapsalar bir deert yapmasalar bir dert.. 7-8 vermek istemeyen cinlilerle devam etsin derler adama..
    planet58, mgora, akbird ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Selam 150 cclik chopper yaptınız demek, fiyatı ne olacak acaba?
    Edit: Belli değil ama düşük olmıycak demişsiniz. Normal bir fiyat koysanız 2. motor olarak almayı dusunurdum ozellikle kuba sl200 yerine. Ama düşük olmıycaksa zaten satamazsınız siz kaybedebilirsiniz

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Fiyat/performansta Kuba Superlight 200'ü geçemeyecek heralde. Kuba da ucuz sayılmaz ama bu ondan da pahalı.

Nuansiyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Ekrem Bey Pulsar 200 NS te yenilikler olucak mı 2016 model almayı düşünüyorum
    mgora bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ekrem bey,
    sözüm açıktır. bajaj firmasına ve size malesef ki forum halkı olarak güvenmiyoruz.
    ben burada kimseyi temsil etmiyorum. lakin sizin rs200 'ün peşinde forumda benden başka kimse bu kadar koşmamıştır herhalde.
    her türlü yalanı uydurdunuz, kusura bakmayın. 150cc'lik chopperinizıda almayacağım, 200 cc ss motorunuzu da almayacağım.
    alana dur demeyeceğim. demeye de hakkım yok zaten. ama düşünün, sonra karar verin...
    bajaj alacak insan pulsar 200ns den başka motor almasın. çöp...
    abeciMotoru, mozgur ve Ertugyigit bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Kuba superlight'ın kopyası Bacac tarafından yapılıp daha pahalıya satılacaksa gidip daha ucuza Kuba superlight almak daha mantıklı.
    Piyasada edinilen süre açısından bile sadece superlight dururken bacac'a yönelmek çok saçma olur, bu adamlar merdiveni 10'ar 10'ar çıkayım diye yırtınıyolar ama patlıcaklar biyerde du bakalım :D
    FalconX, dyavol-77 ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Değerli atillatopal9; insanın kendisi hakkında konuşması hoş değil ama mecbur bırakıyorsunuz.

İthamınız ağır. Benim 20 senelik askerlik hayatım dahil de olmak üzere yalan konusunda gerek vicdani, gerek insani ve gerkse dini vecibeler bakımından hayatımda yalana asla yer yoktur. Hangi konuda ne olmuş ise isterseniz bu mecradan, isterseniz özelimden gerekli paylaşımı yapabilirsiniz. Zaten beni de tanıyan ve irtibatta olduğum arkadaşlar bildiği kadar bilir. Yalancılık gibi bir itham ne üzerine oldu? Lütfen bana yazınız. Eğer bir ürün şu ayda gelecek deyip de geç gelmiş diyorsanız bu durum o andaki güncel bilgiye göre yazılmıştır. Tekrar söylüyorum, benim hayatımda yalana yer yoktur. Güvenip güvenmemek size kalmış.

Saygılarımla...

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey,
    sözüm açıktır. bajaj firmasına ve size malesef ki forum halkı olarak güvenmiyoruz.
    ben burada kimseyi temsil etmiyorum. lakin sizin rs200 'ün peşinde forumda benden başka kimse bu kadar koşmamıştır herhalde.
    her türlü yalanı uydurdunuz, kusura bakmayın. 150cc'lik chopperinizıda almayacağım, 200 cc ss motorunuzu da almayacağım.
    alana dur demeyeceğim. demeye de hakkım yok zaten. ama düşünün, sonra karar verin...
    bajaj alacak insan pulsar 200ns den başka motor almasın. çöp...

JuxtaCrucem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 ABS
    2016'da yürürlüğe girecek yeni ehliyet yasası için A1 ehliyetlilerin kullanabileceği 125cc limiti düşünülerek herhangi bi ürün gelmeyecek mi? Düşünülüyor mu? Bilgilendirir misiniz.

Değerli JuktaCrucem; 125 cc kategorisinde discover ürünümüz devam edecek. Selam ve saygılarımla...

Alıntı JuxtaCrucem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016'da yürürlüğe girecek yeni ehliyet yasası için A1 ehliyetlilerin kullanabileceği 125cc limiti düşünülerek herhangi bi ürün gelmeyecek mi? Düşünülüyor mu? Bilgilendirir misiniz.

Ekrem bey merhabalar,
    2016 da 3 tekerlekli getirmeyi düşünüyor musunuz?

Merhabalar occv; talebimiz var. Ancak 2016 yılı içinde çok zor görünüyor. Selam ve saygılarımla...

Alıntı occv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey merhabalar,
    2016 da 3 tekerlekli getirmeyi düşünüyor musunuz?

Orta yaşın üzerindeki yazlıkçılar dört gözle 3 tekeri bekliyor haberiniz olsun.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli atillatopal9; insanın kendisi hakkında konuşması hoş değil ama mecbur bırakıyorsunuz.

İthamınız ağır. Benim 20 senelik askerlik hayatım dahil de olmak üzere yalan konusunda gerek vicdani, gerek insani ve gerkse dini vecibeler bakımından hayatımda yalana asla yer yoktur. Hangi konuda ne olmuş ise isterseniz bu mecradan, isterseniz özelimden gerekli paylaşımı yapabilirsiniz. Zaten beni de tanıyan ve irtibatta olduğum arkadaşlar bildiği kadar bilir. Yalancılık gibi bir itham ne üzerine oldu? Lütfen bana yazınız. Eğer bir ürün şu ayda gelecek deyip de geç gelmiş diyorsanız bu durum o andaki güncel bilgiye göre yazılmıştır. Tekrar söylüyorum, benim hayatımda yalana yer yoktur. Güvenip güvenmemek size kalmış.

Saygılarımla...
    Ekrem bey,
    PULSAR 200RS
    Fuarda özellikle oraya geldim.
    sizin fuarda yetkilendirmiş olduğunuz arkadaşa ismimi yazdırdım. ve hatta el bile sıkıştık.
    yanlış hatırlamıyorsam 31 marttı fuar tarihi.
    200RS için, adımı yazdırdıktan sonra geliş tarihini sordum.
    Mayısın sonuna doğru en geç haziranda olduğu söylendi.
    eyvallah dedim, bekliyoruz hala. motorumu sattım, buna beni tanıyan tüm forum halkı şahittir. 2 ay elimde para pulsar bekliyorum.
    ama her aradığımda daha ileri bir tarih söyleniyor, sözler veriliyor tutulmuyor. bayilere gidiyorum, fiyatın bile arttığını duyuyorum. gümrük deniyor, 5 ay hangi motor gümrükte beklemiş bunu anlayamadım. bir çok yalanlar söylendi. hatta daha öncede yazmıştım görmediniz galiba, pulsar sanayi mahallesi/4.levent/istanbul satış bayii; sizin, fiyatının arttığını bile söyledi. hemde sizin ağızınızdan.
    bunu duyduğumda, size forumda fiyat ile ilgili sordum değişecekmi diye.
    hayır dediğinizi dün gibi hatırlıyorum..
    ve ben oraya, doları bahane edip fiyat artacakta demiştim.
    ben fuarda adımı yazdırmama rağmen, fiyatta 10,000e el sıkışmama rağmen, ve hatta verilmiş bir söz olmasına rağmen.

1. mayıs dendi,haziran dendi,temuuz dendi, ağustos dendi, eylül dendi, ekim dendi son ay motoru alan aldı.
    2. fiyat 10,000 olacak dendi, motoru geç getiriniz 11,000 dediniz.

benim yaptığım işte satış sektörü, sizin stratejini en iyi ben anlayabiliyorum belkide.

şimdi bu 2 temel sözü tutamamışken, bence başka birşeyden bahsetmeyelim.
    servislerden şikayetleride görüyoruz.
    sizin ön büyük hatanız mondial gibi firmalarla ortak servisler yönetmeniz,
    pendik üçerler motora gidiyorum; içerisi çarşamba pazarı gibi. adını duymadığım motorlar arasında bajaj var.
    aşağı iniyorum, bir tane japon yok. hepsi çinli hepsi çinli.
    madem övdüğünüz bu bajaj firması, japondan bile daha iyi olabileceğine inanıyorsanız, hangi akılla mondial gibi basit bir firmanın servisini ortak paylaşıyor.

yanlış anlamayın,
    mondiale binen insan sevdiği için binmiyor.
    ucuz diye biniyor.

hep söylediğim bir şey var,
    200 NS gerçekten güzel ve tutulan bir motosiklet. vermiş olduğunuz o ilk güzel fiyatı ise tattan yenmiyordu.
    bu sayede de adınız Türkiye çapında büyüdü.

lakin şimdi, bir tane enduroya benzer computer motor çıkarıyorsunuz. tipi aynı cbf 150,
    ve satış fiyatınız japondan bile pahalı. hadi güvendik aldık diyelim.
    kendi hatam ile de motora zarar verdim, tamir etmek için bajaj servisine gittiğimde mondial işçilerine mi bırakacağım motoru?
    bu konular hakkında bir çok motosikletçi arkadaşlarımın sorusu var,
    yanıtlanmayı bekliyor.
    sizin yapmış olduğunuz buradan konuşma meselesini; belki honda da çalışan bir personel bile yapmıyor.
    bu sizin ve firmanızın için çok güzel bir şey.
    lakin; söylediğim gibi. bu işi mondial ile büyütemezsiniz.
    ve vermiyeceğiniz tutamayacağız sözleri verdikten sonra, olan olumsuzluklar ile büyüyemezsiniz.
    halk, size karşı sıcak bakmaz.

nasıl ki, enduro enduro diye ölüp bitenler;
    motoru güzel olmasına rağmen sırf adı " mondial " diye, x3i evo dan uzak duruyorsa, bu yakında korkarım size de olacak.
    mozgur, abeciMotoru ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Değerli atillatopla9; evet 2015 fuarında PULSAR RS 200 ürünümüzü tanıttık. Zira mayıs ayında teslim edilecek idi. Ancak bizim dışımızda gelişen olaylar sebebi ile teslimat eylül ayında yapıldı. ücreti ABS olmadan 9.990 tl idi. Fiyatının da bu şekilde olacağını söyledik. Ancak alınan karar gereği ürün ABS'li olarak getirildi ve 10.990 tl fiyattan satışa sunuldu. Kaldı ki şubat ayı ile eylül ayı arasında % 40'a varan döviz artışı olduğunu biliyorsunuz. Buna rağmen fiyatı değişmedi.

Tüm bunlara karşın bütün bayilerimize sakın kaporo almayın , geliş tarihinde gecikmeler yaşanacak gibi görünüyor dedik. Bütün bu yaşananları yalancılık ile eşdeğer görmeniz bizi hakikaten üzer. Gene de bu gecikmeler için beklentiye giren tüm müşterilerimiz için özür dileriz.

Servis konusunda büyük değişim yaşandığını bir çok arkadaşım yerinde görüyorlar. Ama bu yol bitmez. Sektörün en büyük hastalığı. Bu arada bazı önemli noktalarda bizlere servis önerisinde bulunup da sonuç aldığımız noktalar oldu. Arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ekrem Bey'in yaptığı gibi hangi firmanın en yetkilisine ulaşabiliyorsunuz arkadaşlar? Bu konuda kendisine teşekkür ediyorum.Onun dışında haklarında hayırlı olmasını diliyorum.Her ne kadar bajaj almayı düşünmesemde...

Ekrem bey merhaba. Gaziantep bajaj motor sorumlusu Osman bey'de sizin gibi ilgili bir kişiydi ne mutlu size, müşterilerinize değer verdiğiniz için. Bu yüzden ayrı teşekkür ediyorum. 2016 yaz ayında motosikletimi değiştirme planım var. Pulsar 200 ns her ne kadar fiyatı, performansına göre düşük olsa dahi bana fazla geliyor. Pulsar 150 ns fiyatıyla en başta ilgimi çekmiş durumda. Bu süpriz modelin daha detaylı bilgi alabileceğimiz bir sitesi varmı ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)