Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

WD 40 ve frenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    -Zero- Altınyolda radar var diye biliyorum herkes orada tam hız sınırı limitlerinde gidiyor.

Gökhan_Aygün Kolonya ve köpüklü su ile yıkayayım olmadı balata spreyi alırım umarım kolonya sıkıntı çıkarmaz :D

Disk kısmına sıksaydım tamamen kullanılmaz hale gelecekti anladığım kadarıyla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Balata spreyi en kolay ve ucuzu. 10 tl bişe. Ben 1 kutu alıp önce balataları temizliyorum, sonra kalan spreyle zinciri temizleyip yağlıyorum. Bir kutu bitiyor. Yağı kiri pası söktüğünden zincir parlıyor her seferinde. Not: O-ring yada X-ring zincirlerde denemeyiniz.

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Şimdilik köpüklü ılık su ile ıslattım ve duruladım.Test etmedim ama düzelmiştir diye tahmin ediyorum.
    Balata spreyi alayım akşam o şekilde halledeyim en iyisi.

Bu arada zinciri gazyağı ile temizliyorum.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim. diskide balatayida sök. bi kova icine bulaşık deterjanı dök iyicene köpürt koy malzemeleri icine... icinde bi güzel masaj yap (ovala elinle) 2-3 dk lık bi ovalamadan sonra malzemelerini çıkart.. güzel bi bezle durula sonra 10 15 dk sıcak bir ortamda beklettikten işlem bitmiştir. ilk 10 km den sonra farkı göreceksin..

arkadaslar bulaşık detarjanın bir çok benzin mazot yağ vb maddelerini itme ve cıkartma gücü vardır.. uleyn yakında ismim prilciye cıkmasa iyidir

Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Etil alkol bocaladım diske ve frenin olduğu kısma.İnce bir bezi alkolleyip disk ile balatanın arasında geçirdim sonra oraya sürterek sonuca ulaştım diyebilirim.Şuan eski haline döndü sayılır iyi bari

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)