Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

BENELLİ TRK 502

Motovento
    REKLAM ALANI

işte herşey burada başlıyor "40" sipariş aldık.. Türk ticari yada tüccar kafasının ekonomimizi nasıl düzgün bir yere gelmeme hikayesi burada başlıyor ..

Bu 40 sipariş doğru olsada inanmıyoruz..Çünkü bizi kandırmış bunlar. Yıllarıdr kandırıyorlar..

Asıl sorun şu ki malesef memlekette motosikleti otomobil gibi satmaya çalışıyorlar. Ama ikisi bambaşka dünyalar. Motosiklet kültürü geçmişi olan biri motosikleti böyle satmaz. Yada satamayacağını bilir..

Bizim ticaretimizde maalesef itibar kaygısı yok. Olmadığı için sen doğru düzgün bir servisin yokken bile iri görünümlü bir motor diye 28 bin TL istiyosun..

Benelli italyan mühendisliği değil olmadığını hepimiz biliyoruz. İsim hakkını çinliler almış onlarda kafalarına göre Ducatiyi / KAwasakiyi kopyalamış motor yapmış. İri görünüyor diye motorlu taşıt alınmaz..Motorlu taşıtı kalite ve güven ileriye taşır..

Bizim sorunumuz bir motosikeltin Japondan daha uygun olması değil. İyi niyetli ve markasına yatırım yapacak firma / şahıstır..

Benelliyi Hyosung gibi 5 yıl sonra yollarda görmeyeceksek ve yedek parçasını müşterisi bulamayacaksa 5 bine bile alınmaz bu mal.. Distributor satar geçer müşteri elindeli malla kalır başbaşa..

Ha bunu nereden anlıyorum. Lojistik yapılanmalarından.. Dediğim gibi Türkiyede lojistik yapılanması ciddi 2 marka var.. 1) BMW 2 ) Honda diğerleri dominik adasında motor satar gibi satıyor ama çok pahalı satıyor..

Bende 2017 yılı eşiktir sektör için..20 bin TL üzeri test edilecek ve görülecekki Trükiyede 20 bin TL üzeri motosiklet müşterisi o kadar yokmuş...Sonra Firma diyecekki yahu Türkiyede pahalı motor satılmıyor biz 250 cc altında yürüyelim..Ama hiçbiri demeyecekki biz doğru düzgün servis açtıkmı, pırıl pırıl hizmet verdikmi? demeyecek.. Umurlarında da değil..Maalesef bu konuda bilgi ve donanımada sahip değiller..

Özeti bundan 10 yıl onceki döndü yine tekrarlanacak.. Tekrar başa dönüp durulacak. Doğruyu ve olması gerekeni yapmadıkları için...
    efendy06, halilom ve Darkcity2000 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte herşey burada başlıyor "40" sipariş aldık.. Türk ticari yada tüccar kafasının ekonomimizi nasıl düzgün bir yere gelmeme hikayesi burada başlıyor ..

Bu 40 sipariş doğru olsada inanmıyoruz..Çünkü bizi kandırmış bunlar. Yıllarıdr kandırıyorlar..

Asıl sorun şu ki malesef memlekette motosikleti otomobil gibi satmaya çalışıyorlar. Ama ikisi bambaşka dünyalar. Motosiklet kültürü geçmişi olan biri motosikleti böyle satmaz. Yada satamayacağını bilir..

Bizim ticaretimizde maalesef itibar kaygısı yok. Olmadığı için sen doğru düzgün bir servisin yokken bile iri görünümlü bir motor diye 28 bin TL istiyosun..

Benelli italyan mühendisliği değil olmadığını hepimiz biliyoruz. İsim hakkını çinliler almış onlarda kafalarına göre Ducatiyi / KAwasakiyi kopyalamış motor yapmış. İri görünüyor diye motorlu taşıt alınmaz..Motorlu taşıtı kalite ve güven ileriye taşır..

Bizim sorunumuz bir motosikeltin Japondan daha uygun olması değil. İyi niyetli ve markasına yatırım yapacak firma / şahıstır..

Benelliyi Hyosung gibi 5 yıl sonra yollarda görmeyeceksek ve yedek parçasını müşterisi bulamayacaksa 5 bine bile alınmaz bu mal.. Distributor satar geçer müşteri elindeli malla kalır başbaşa..

Ha bunu nereden anlıyorum. Lojistik yapılanmalarından.. Dediğim gibi Türkiyede lojistik yapılanması ciddi 2 marka var.. 1) BMW 2 ) Honda diğerleri dominik adasında motor satar gibi satıyor ama çok pahalı satıyor..

Bende 2017 yılı eşiktir sektör için..20 bin TL üzeri test edilecek ve görülecekki Trükiyede 20 bin TL üzeri motosiklet müşterisi o kadar yokmuş...Sonra Firma diyecekki yahu Türkiyede pahalı motor satılmıyor biz 250 cc altında yürüyelim..Ama hiçbiri demeyecekki biz doğru düzgün servis açtıkmı, pırıl pırıl hizmet verdikmi? demeyecek.. Umurlarında da değil..Maalesef bu konuda bilgi ve donanımada sahip değiller..

Özeti bundan 10 yıl onceki döndü yine tekrarlanacak.. Tekrar başa dönüp durulacak. Doğruyu ve olması gerekeni yapmadıkları için...
    Aynen katılıyorum. İnceleme yaparsanız, bir kişinin bir motoru beğenip satın aldığı noktada kalite kaygısı bitiyor (hatta bu noktada bazı unsurları görmezden geliyoruz) ve satış sonrası hizmet kaygısı başlıyor.
    Mondial almıştım, kalitesi bisikletten hallice, servisi bisikletçiden kötü. Ama arkadaş bir telefon parasıydı onun fiyatı. Bozulursa bozulsun dedim, dışarda tamir ettirdim, sonra kendim yaptım zamanla bazı onarımlarını. Vurdum dağa taşa. 3 kuruşa almışım yansa ne olur?
    Lakin öyle tek kalemde üzerini çizemeyeceğiniz, "6 ay bindik yeter anasını satıyım" diyip hurdaya çıkartamayacağınız motorda mecburen o servise gideceğiz. Satış sonrası hizmet bekleyeceğiz.

Yukarda bir arkadaş demiş ki 1 yılda öğrenirler servisler bu işi.
    1- Bir halt öğrenmezler. 250 ccler ne zamandan beri piyasada, ne öğrenmişler?
    2- Firma adam gibi bir firma olsa, senin motorunu benim motorumu kobay gibi kurcalayarak öğrenmez servis motorun tamirini ıvır zıvırını. Verir eğitimini, ne kadar sürecekse sürer, akabinde yetki belgesi verir. Kızılay mıyım ben 27500'e motor alacağım, servis motoru benim motorumu kurcalayarak öğrenecek...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Evet Honda CB500x bu 30bine bile gelse onu alırım dendiğine göre, Benelli'nin ne kadar yüksek bir fiyatla çıktığı bariz görülüyor. Konu kilit

Halbuki kardan feragat edip, şu motoru bi yaygınlaştırsalar ve insanların önyargılarını kırsalardı ne kadar güzel olurdu. Piyasaya da çeşitlilik, rekabet ve yeni bir hava gelirdi. Biz de TENERE, NC, TRACER üçlüsünden kurtulmuş olurduk

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    1 senedir öğrenemediklerinin ispatı var mı elinizde ? TNT250 ve TN25'te adam motorun yağını suyunu değiştiriyor mu ? Değiştiriyor. Bakımlarını yapabiliyor mu ? Yapabiliyor. Gerektiğinde yazılımını güncelliyor mu ? Güncelliyor. O zaman daha ne yapması lazım söyler misiniz ? Forumda hayallerde olan her işin altından kalkan cin gibi usta diye bir şey yok. Zaten olmasın ben istemiyorum. Otursun, bakım kitapçığında ne yazıyorsa, eğitimde ne öğrendiyse onu efendi efendi uygulasın fazlası gerekmez. Bir tarafını tamir ederken başka yerini bozmasın yeter. Eğer daha fazlası gerekecekse o motor zaten çürük motor demektir. Eh TNT 250 ve 25 çürük motorlar olmadığına göre bunun da olmayacağını umalım. Bekleyip göreceğiz.

Plastik kalitesi öyle üzerine vurarak, sesinden falan anlaşılmaz. Adam Tracer'da altına bir şey koymuştur orası doludur ses tok geliyordur, diğerinde boştur gelmiyordur. Bunlara bakarak yorum yapmak "Abi eski arabaların saçları çok kalındı, şimdikiler incecik kazada hayatta korumaz" demekle aynıdır. Kazada öyle olmuyor işler. Ben TRK 502'ninki çok kalitelidir demiyorum sadece bunlara bakarak yorum yapamazsınız diyorum. Plastikler inceyse ve kolayca esniyorsa o başka.

Motoru alınca elde patlama riski tabi ki var ama diğer modellerde öyle olmadı. Bu sene TNT125'le de iyice yaygınlaşıp tanınacaklardır. Bu motor bu fiyatıyla zaten yılda 100 tane zor satar. Bu kadar tartışmaya sebep olunacağına, test motoru ayarlasınlar da hepimiz test edip görelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Honda CB500x bu 30bine bile gelse onu alırım dendiğine göre, Benelli'nin ne kadar yüksek bir fiyatla çıktığı bariz görülüyor. Konu kilit

Halbuki kardan feragat edip, şu motoru bi yaygınlaştırsalar ve insanların önyargılarını kırsalardı ne kadar güzel olurdu. Piyasaya da çeşitlilik, rekabet ve yeni bir hava gelirdi. Biz de TENERE, NC, TRACER üçlüsünden kurtulmuş olurduk
    Satılmadığını görünce mutlaka 25 civarına inecektir. Yaza doğru kampanya üsütüne kampanya görürüz. 23 gibi çıksaydı harika olacaktı.
    two_wheeler ve bursalıali bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepiniz diye kastettikleriniz yanlış biliyor olabilirsiniz
    zira araştırmalarıma göre:
    benelli firması, şirketi devrederken, çinli firmanın içinde farklı bir üretim bandı oluşturuldu ve tasarım yine benellinin kendi mühendislerince yapıldı; bu, benelli adına yakışır üretim yapılması açısından düşülen bir anlaşma şerhiydi
    üretim bandının çinli olması kaliteyi bir miktar düşürdü ancak teknoloji aynı teknoloji
    ucuzlatılmış maliyet olmasa şu motor için belki 40bin TL fiyat biçerdi italyan firması
    hem benellinin üretim bandından çıkan motorlarla çinlilerin kendi imkanlarıyla eriştiklerini kıyaslayacak olursak diğer çinliler henüz bu yolun yarısındadır diyebiliriz
    melez bir motor teknolojisi/ üretimi oluştu böylece
    bir italyan kadar kaliteli ve ince işçilik olmasa da tasarım ve teknolojisi böyle
    açıkçası tnt250 nin üzerine oturursanız, aynı segmentte kawaskisi, hondası, ktm si filan yalan olur sizin için, benden söylemesi
    sağlamlığı konusunda konuşamam, tasarım ve teknoloji hepsinden bir tık ötede

yine de trk 502 için 27.500 yüksek rakam, belirsiz bir model, az bilinen marka
    tnt 250 yi 12.500 e aldım zamanında; bu gün 17.000 tl ve bu fiyata almazdım açıkçası
    dolar bazında aynı para ama bizim alım gücümüz düştü, şartlar çok değişti

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tnt 250 yi 12.500 e aldım zamanında; bu gün 17.000 tl ve bu fiyata almazdım açıkçası
    bende bunu yazdım, arkadaşlar görmek istemiyor ama uçtu uçtu dolar uçtu siyasi mesaj vermemek için direniyorum

bundan sonra fiyatlar düşmeyecek, dolar artacak, aldığınız yanınıza kar kalacak ...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bunu yazdım, arkadaşlar görmek istemiyor ama uçtu uçtu dolar uçtu siyasi mesaj vermemek için direniyorum

bundan sonra fiyatlar düşmeyecek, dolar artacak, aldığınız yanınıza kar kalacak ...
    Siyasi mesaj vermeye gerek yok. HAYIR
    efendy06, two_wheeler, Pulsar41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Diğer başlıkta çantaların 2500 TL olduğunu yazmışlar. Buna da fazla denecek tabi ama 3 adet Givi çanta için bu da normal bir fiyat. Bildiğim kadarıyla RX3'ün arkasına alacağınız adam gibi bir Givi çanta 1000 TL civarında oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepiniz diye kastettikleriniz yanlış biliyor olabilirsiniz
    zira araştırmalarıma göre:
    benelli firması, şirketi devrederken, çinli firmanın içinde farklı bir üretim bandı oluşturuldu ve tasarım yine benellinin kendi mühendislerince yapıldı; bu, benelli adına yakışır üretim yapılması açısından düşülen bir anlaşma şerhiydi
    üretim bandının çinli olması kaliteyi bir miktar düşürdü ancak teknoloji aynı teknoloji
    ucuzlatılmış maliyet olmasa şu motor için belki 40bin TL fiyat biçerdi italyan firması
    hem benellinin üretim bandından çıkan motorlarla çinlilerin kendi imkanlarıyla eriştiklerini kıyaslayacak olursak diğer çinliler henüz bu yolun yarısındadır diyebiliriz
    melez bir motor teknolojisi/ üretimi oluştu böylece
    bir italyan kadar kaliteli ve ince işçilik olmasa da tasarım ve teknolojisi böyle
    açıkçası tnt250 nin üzerine oturursanız, aynı segmentte kawaskisi, hondası, ktm si filan yalan olur sizin için, benden söylemesi
    sağlamlığı konusunda konuşamam, tasarım ve teknoloji hepsinden bir tık ötede

TNT250 için 12500 TL çok güzel bir fiyattı. İlk çıktığında 14500'e gelmişti ve Inazuma ile neredeyse aynı seviyedeydi, sonra iki üç aylığına fiyatı indirdiler. Forumdan bir arkadaşın motorunu denediğimde 14500'ün gerçekten de fazla olduğunu düşünmüştüm. Motor taş gibiydi, güven veriyordu ama ağır olduğundan, alt devirlerde gidişinde bir tutukluk vardı. Şu andaki kurla da 17400 yapıyor ve yine pahalı. Ederi bana göre 14 - 15 bin arasıdır. 17400'e ise TNT 250'nin satış şansı yok. Kaldı ki 2017 modeller ABS'den dolayı kafadan 2000 TL daha yüksek olacaktır. Aynı şekilde TRK'yı da bir test etmek lazım. O zaman kaç para eder söyleriz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj boxer-80'lerde jawa ceylan, benelli trk 502
    Alıntı sarpgray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasi mesaj vermeye gerek yok. HAYIR
    EVET, siyasi mesaj vermenin anlamı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Dövizin yükselmesi biraz da psikolojik algı yönetimiyle oluşuyor. Dolar düşmez, Euro düşmez algıları oluşturmaya yönelik yazdıklarımız ancak bundan nemalananların işine yaramakta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Şöyle bir söz okumuştum bir zamanlar: 'Happiness is not having what you want, but wanting what you have.'
    Anlamı da şöyle (İngilizce bilmeyen arkadaşlarımız için): Mutluluk istediğine sahip olmak değildir; mutluluk sahip olduğun şeye / şeylere arzu duyabilmendir, onları istiyor olmandır.
    Yüksek silindir hacimli motorlar istiyoruz, ben de istiyorum. Bu isteklerimizi sömürü aracı olarak kullanmak isteyenlerin varlığı da aşikar.
    Bu yüzden ben elimdeki boxer ile idare etmeye çalışacağım. Arkadaşlarımız da ellerindekilerle iktifa ederlerse ve bu piyasadaki aç gözlülere direnirlerse, sanırım pazar olması gereken düzeye iner. Ben böyle olacağını umuyorum...
    newmoto76, zulu, kdiner ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PSİKOLOJİK ALGI YÖNETİMİ :D

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Fuarda insan kalabalığından motoru düzgün inceleyememiştim, bugün bakım için servise gittim şansıma trk de ordaydı. plastik aksamına eleştiri gelmişti baktım ettim bağlantılar ve kalite standardı bana gayet ideal geldi, kalitesizlik hissi vermiyor. kontak cevirip çalıştırdım enjeksiyon sistemi muhtemel iyi bir marka rölantisi gaz tepkimesi pürüssüz çalışıyor hiç dalgalanma vs yok. boyum 1.82 oturuş rahat ayaklar yere tam bastı dizler ne bükük ne gergin. motoru yolda test etme şansı olan enduroyla arası iyi olmayan kullanıcının yaptığı yorum ' su gibi akıyor motor ' oldu. amortisörü vibrasyonu dengesi konforu iyi bir motor anladığım kadarıyla bu yorumdan. fiyat konusuna girmiyorum gönül ister ki tabiki 25 yada altında bir fiyat olsun herkes alsın mutlu mesut binsin. 20 kadar önsiparişin alındığını da öğrendim bu arada kullanıcıları mayıs ayının sonuna doğru motorla ilgili herşeyi bizimle paylaşırlar diye umuyorum.
    Seko bunu beğendi.

basto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Onu bunu bilmem de ben 2 senedir hiç bir motorun bu kadar konuşulduğunu görmedim. Belli ki ilgi yüksek. Ben şahsen sıfır CBR500 alacağıma Benelli'yi alırdım.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    19-20 tl den fazlası yazık olur paraya

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Servis konusunda pek bişeyin değişeceğini sanmıyorum.İşini seven ve yeniliğe meraklı olan çok nadir servis bulunuyor.Dikkat ederseniz servis çalışanlarınında çok uzun süreli durmadığını görebilirsiniz.Eğitim istediğin kadar ver,motosiklet sahibi olarak istediğin kadar bilgi sahibi ol seni dinlemezler,yardımcı olmak isteyen satış ve yedek parça departmanı çalışanşarana da oturdukları yerden ne anlar onlar diye de laf yaparlar.Bu değişir mi??? Umut dünyası...
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı basto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bunu bilmem de ben 2 senedir hiç bir motorun bu kadar konuşulduğunu görmedim. Belli ki ilgi yüksek. Ben şahsen sıfır CBR500 alacağıma Benelli'yi alırdım.
    Hocam Türkiye'de varolmayan ama ihtiyaç olan bir segmentte motor, ilginin bir sebebi o. Bir sebebi ise, NC'den ucuza multistrada gibi bir görüntüsünün olması. Yanlız bu motorun alıcı kitlesi sıfır CBR500 ile kıyaslamaz bunu. Biri yandan yemiş SS (e ben demiyorum, 500 cc 184 top speedli SS mi olur?) diğeri enduro.
    Motor kaliteli ise, ki görenler, fuarda inceleyenler öyle söylüyor, benelli ihtiyaç olan bir segmente cevap vermiş. Ancak bana göre fiyatlandırma noktasında hata ediyorlar. Yani servis vs. durumu ortada, tamam motor kaliteli ama, sadece motorla bitmiyor bu iş, kendini kanıtlamış, insanların dünya turu yapabildiği bir Tenere dururken, 3 bin tl daha az ödemek için, bence benelli biraz düşündürücü.
    Burada şunu kaçırıyoruz, mesela mondial RX3i EVO ile, segmentteki bir açığa cevap verdi, motor baya satıldı. Onun da servisi kötü, ama çok uygun fiyatla girdi piyasaya, üstelik "bunu alacağıma .... daha ekler şunu alırım" diyebileceğimiz bir modele yavşamak için en az bir RX3 parası daha ödememiz gerekiyordu. Aldı insanlar, tanıdı, anlattı. Binenler memnun kaldıkça başkaları da aldı, ve motorun bir piyasası oluştu yavaş yavaş. Tamam hala çok satılan, ikinci elde çok değerli bir motor değil, ama satılıyor. Fiyat olarak o kadar muazzam bir başarı elde ettiler ki, insanlar "yemişim servisini, gerekirse ben yaparım bakımını ulen" deyip aldılar.
    Bu noktada benelli bu oranda uygun değil fiyat olarak. Eh rakipleri/muhtemel rakipleri ile arasında öyle uçurum da yok fiyat olarak. Tracer var, Tenere var, NC var. 27500tl'yi veren kişi, az daha ekleyip diğerlerini alabilir.
    Mesela 250 cc olanı satıldı benellinin, çünkü piyasaya uygun girdi, 250 cc sınıfında rekabet edecek kalitede bir naked model daha yoktu sıfır. Fiyatı da kaliteli kabul edilen 250liklere göre bir miktar uygundu, satıldı. Şimdi ise bir rakibi var. MT25. İkisinin yakın/aynı fiyattan satıldığını var sayalım. Kaç kişinin umrunda olurdu benellinin bir tık daha kaliteli olması? Birinin arkasında koskoca yamaha var, diğerinin servisi bisikletçiden bozma. İşte olaya bu bağlamda bakılmalı.
    Mantık basit, Honda CBR250R ile R25'in arasındaki fiyat farkını bir görün, niye Honda daha uygun? Yamaha da ekstra bir donanım falan mı var? Hayır. Kalite algısı oturmuş iki marka arasında tercih yaparken insanlar o aradaki küçük fiyat farkını önemsiyorlar. Ama 17750 tl'ye R25 satılırken, kaç kişi 16750 tl'ye misalen benellinin 250 cc ss modelini alırdı?

Neticede, inşallah servislerini düzeltirler, Hyo gibi kendilerini gömmezler. Biz de kullanılabilecek markalar sınıflandırmasına bir marka daha eklemiş oluruz. Yoksa, fiyatlandırma yaparken hondayı, yamahayı baz alıp, servis konusunda mondialin arkasında saf tutmaya devam ederse, 2 kürek toprak atarız üstüne.
    jimi_hendrix ve pea bunu beğendiler.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bu ürünün 10.000 TL olarak ülkeye geldiğini varsayalım

10.000+%18 KDV = 11.800+%37 ÖTV = 16.166+%18 KDV = 19.075,88

19.075,88 TL sıfır kazanç.
    Görüntüde %73 bir vergilendirme Gerçekte ise verginin vergisi alındığı için %90'nıda geçen bir vergi.
    Bu yüzden kafamdaki rakam 30.000 civarı diye düşünmüştüm yanılmamışım. çünkü bunun bir pazar yüzdesi var.
    Fiyatı 27.500 TL Satıştan kar %15 verseniz 4.125 TL 23.375 TL geriye kalan 4.300 TL Distribütör kar payı ben çok anormal göremedim fiyatı açıkcası.
    10.000 TL ürünün ham fiyatı
    %90 9.000 TL Devletin kaşe fiyatı
    %15 4.125 TL Bayi kazancı
    4.300 TL Distribütör kazancı

Bu yüzden Mondial Kuralkan ve diğer firmalar 250cc segmentini geçmemelerinin nedenide buydu firma diyorki 4.000 TL para bağlıyorum 8.000 TL pazarda satıyorum kazancım yüzde yüz 250cc segmentini geçersem bağlıyacağım para 5 misli 4 misli gibi rakama çıkıyor daha az ürün satabiliyorum kazancımda %20 niye gireyim diyorlardı. ama sanırım 100cc ve 250cc satışlarından köy sandığını iyice doldurmuşlar olsa gerek milletin haklı serzenişlerini duyup bundanda çok öpmiyelim sayın tüketicilerimizi demişler herhalde.
    Şunu diyende olabilir 27.500 daha nasıl öpceklerdi acep adamlar %100'le kazanmayı felsefe edinmişler gayri gerisini siz hesap edin.
    Servis konusu kanayan bir yaramız her serviste iyi bir usta var fakat dikkat edin bir usta var geri kalan kalabalık çırak.
    konumuza dönecek olursak 27.500 bu makinaya verilirmi ben şahsen vermem.
    halilom bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis konusunda pek bişeyin değişeceğini sanmıyorum.İşini seven ve yeniliğe meraklı olan çok nadir servis bulunuyor.Dikkat ederseniz servis çalışanlarınında çok uzun süreli durmadığını görebilirsiniz.Eğitim istediğin kadar ver,motosiklet sahibi olarak istediğin kadar bilgi sahibi ol seni dinlemezler,yardımcı olmak isteyen satış ve yedek parça departmanı çalışanşarana da oturdukları yerden ne anlar onlar diye de laf yaparlar.Bu değişir mi??? Umut dünyası...
    Ben arıza bir adam olduğumdan servisteki elemana genel olarak sözümü dinletirim, pek sorun yaşamam ama bu işler kişiye bağlı olmamalı tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:22 ----------

Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda insan kalabalığından motoru düzgün inceleyememiştim, bugün bakım için servise gittim şansıma trk de ordaydı. plastik aksamına eleştiri gelmişti baktım ettim bağlantılar ve kalite standardı bana gayet ideal geldi, kalitesizlik hissi vermiyor. kontak cevirip çalıştırdım enjeksiyon sistemi muhtemel iyi bir marka rölantisi gaz tepkimesi pürüssüz çalışıyor hiç dalgalanma vs yok. boyum 1.82 oturuş rahat ayaklar yere tam bastı dizler ne bükük ne gergin. motoru yolda test etme şansı olan enduroyla arası iyi olmayan kullanıcının yaptığı yorum ' su gibi akıyor motor ' oldu. amortisörü vibrasyonu dengesi konforu iyi bir motor anladığım kadarıyla bu yorumdan. fiyat konusuna girmiyorum gönül ister ki tabiki 25 yada altında bir fiyat olsun herkes alsın mutlu mesut binsin. 20 kadar önsiparişin alındığını da öğrendim bu arada kullanıcıları mayıs ayının sonuna doğru motorla ilgili herşeyi bizimle paylaşırlar diye umuyorum.
    Bak senin bu yazdıklarını bir kişi aklına yazmaz, bir sayfa sonra yine ya motor iyi değilse yorumları okumaya başlarız. O olmazsa motor dayanıklı değiller başlar. Valla Vale motor test organizasyonu yapacağını söyledi, yaparlarsa giderim.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba arkadaşlar merak edenler sövmesin ama ben motoru sürdüm

https://www.youtube.com/watch?v=xlJ6...ature=youtu.be
    turkish39, halilom, Seko ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Makina tasarım olarak çok güzel, millet yakında CHANGE.ORG'da kampanya başkatıcak 20.000 olsun alalım diye
    halilom bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bilader yorumun ne o zaman sürdüysen anlat azcık.
    halilom ve efendy06 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 61415161718 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)