Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cross İçin Ekipman ÖNERİSİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Arkadaslar Gün İtibariyle Cbr 125r ımı Satıp wr 125 R Almaya Karar Verdim Bana Kask Ve Kıyafet Önerirmisiniz Limit 700 TL MaX Ayrıca Suan Kullandıgım Kıyfetimi Kullansam Cok gülünçmü olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Cross motor ile araziye sık girme durumun var ise bot önemli.Öncelik Bot a verebilirsin.Cross kıyafetleri Enduro market var satan Latif abi istersen bir bak internetten.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cross motor ile araziye sık girme durumun var ise bot önemli.Öncelik Bot a verebilirsin.Cross kıyafetleri Enduro market var satan Latif abi istersen bir bak internetten.
    Genelde Şehirler arası Kullanıcam Cok Fazla Binen Biride Sayılmam Haftada 1 Kere Yazın Girersem Girerim Gerek Duymam Haralde Bota Onun Dışında Almam Gerekenler Nedir ?

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Araziye girecekseniz ekipmanlarınız komple değişmeli misal;
    Mont yerine body armor ve üstüne cross jersey giymelisiniz tam arazi şartlarına uygun olmak için ve pantolon için jerseyinizin rengine uygun bir korumalı az terleten cross ve korumaları iyi pantolon almalısınız misal link;
    Cross Pantolon Link
    Cross Jersey Link
    Body Armor Link
    Olmazsa olmazımız çünkü çok düşüceksiniz en iyi crosscu bile bir yokuşu çıkarken en az 1 kere yatırır motoru onun için BOT ÇOK ÖNEMLİ cross genelde ayağınıza düşecek kırılmasını istemiyorsanız güzel bir CROSS BOTU ALMALISINIZ.
    Cross Bot
    Birde bot seçerken crossunuzun üstüne binin bilekleriniz ile ne kadar iyi kavrayabildiniz ve fren dozajlamasına iyi bakarak seçim yapınız bot şakaya gelmez.
    Birde eldiven alıcaz kısa bilek alınıyor genelde jersey renklerine uygun alırsanız çok tarz görünebilirsiniz.
    Cross Eldiven
    Ve Kaskımız ve gözlüğümüz, gözlüksüz cross kaskı kullanmayınız çünkü toz kaçacak çamur toprak gözünüze gelmemesi için.
    Cross Kask
    Cross Gözlüğü

İşte alman gereken ekipmanlar bunlar eğer bütçen yok alamam diyorsan araziye bulaşma derim ben sokakta sürdüğün korumalar seni arazide korumayacaktır.
    Tabiki benden çok tecrübeli cross üstünden inmeyen abilerimiz vardır onların tavsiyelerini dikkate al.
    Araziye ilk defa gireceksen illa senelerce cross yapmış biri olsun yanında sana gösterecek araziyi tanıtacak biri lazım tek başına zor olur düşeceksin oran buran kırılırsa tek başına dağın başında kimseyi bulamazsın.
    Barkın abinin Cross bölümlerini izlemelisin mutlaka
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araziye girecekseniz ekipmanlarınız komple değişmeli misal;
    Mont yerine body armor ve üstüne cross jersey giymelisiniz tam arazi şartlarına uygun olmak için ve pantolon için jerseyinizin rengine uygun bir korumalı az terleten cross ve korumaları iyi pantolon almalısınız misal link;
    Cross Pantolon Link
    Cross Jersey Link
    Body Armor Link
    Olmazsa olmazımız çünkü çok düşüceksiniz en iyi crosscu bile bir yokuşu çıkarken en az 1 kere yatırır motoru onun için BOT ÇOK ÖNEMLİ cross genelde ayağınıza düşecek kırılmasını istemiyorsanız güzel bir CROSS BOTU ALMALISINIZ.
    Cross Bot
    Birde bot seçerken crossunuzun üstüne binin bilekleriniz ile ne kadar iyi kavrayabildiniz ve fren dozajlamasına iyi bakarak seçim yapınız bot şakaya gelmez.
    Birde eldiven alıcaz kısa bilek alınıyor genelde jersey renklerine uygun alırsanız çok tarz görünebilirsiniz.
    Cross Eldiven
    Ve Kaskımız ve gözlüğümüz, gözlüksüz cross kaskı kullanmayınız çünkü toz kaçacak çamur toprak gözünüze gelmemesi için.
    Cross Kask
    Cross Gözlüğü

İşte alman gereken ekipmanlar bunlar eğer bütçen yok alamam diyorsan araziye bulaşma derim ben sokakta sürdüğün korumalar seni arazide korumayacaktır.
    Tabiki benden çok tecrübeli cross üstünden inmeyen abilerimiz vardır onların tavsiyelerini dikkate al.
    Araziye ilk defa gireceksen illa senelerce cross yapmış biri olsun yanında sana gösterecek araziyi tanıtacak biri lazım tek başına zor olur düşeceksin oran buran kırılırsa tek başına dağın başında kimseyi bulamazsın.
    Barkın abinin Cross bölümlerini izlemelisin mutlaka
    Öncelikle Yorumunuz Ve Bilginiz İçin Teşekkürler Ben Araziye Girmiycem Saten Çok Nadir Normal Toprak Yollara Girerim Belki Piknik Kamp v.b Şeyler İçin Yani Genelde asfalt takılıcam Pek Limitim Yok max 600 700 yok yetmez derseniz bin tl belki.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı grk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Yorumunuz Ve Bilginiz İçin Teşekkürler Ben Araziye Girmiycem Saten Çok Nadir Normal Toprak Yollara Girerim Belki Piknik Kamp v.b Şeyler İçin Yani Genelde asfalt takılıcam Pek Limitim Yok max 600 700 yok yetmez derseniz bin tl belki.
    Madem öyle WR R yerine WR X'i neden tercih etmiyorsunuz?

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı plegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem öyle WR R yerine WR X'i neden tercih etmiyorsunuz?
    Arada arazıye Girecegim İçin R Modelini Seçtim Hani Girmicegim Dedigim Bir Cross Pistine Gidip Ordan Oraya Atlamıycam Yada Kendimi Daga Taşa Vurmuycam

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    @ZamboKage Anlatım için tebrikler, bu bilgileri derleyip sabit başlık haline getirsek şahane olacak.

@grk64 arada hafif toprak yol'a gireceksen varolan kask+eldiven ve dizlik+mont ile o yollarda kullanabilirsin.

Fakat cross moto ile arazide/asvaltta Acemilik döneminde düşme ihtimali yüksek, burada ne hızda nasıl nereye düştüğüne bağlı olarak keşke çizmem ve body armorum olsaydı dedirtebilir.

Düşmezsen zaten sıkıntı yok

Not: Ben olsam X alırdım, şu ana kadar girdiğim hafif arazilerde gayet iyi giderdi, asfalt zaten malum, ayrıca daha yakışıklı tabi bana göre.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ZamboKage Anlatım için tebrikler, bu bilgileri derleyip sabit başlık haline getirsek şahane olacak.

@grk64 arada hafif toprak yol'a gireceksen varolan kask+eldiven ve dizlik+mont ile o yollarda kullanabilirsin.

Fakat cross moto ile arazide/asvaltta Acemilik döneminde düşme ihtimali yüksek, burada ne hızda nasıl nereye düştüğüne bağlı olarak keşke çizmem ve body armorum olsaydı dedirtebilir.

Düşmezsen zaten sıkıntı yok

Not: Ben olsam X alırdım, şu ana kadar girdiğim hafif arazilerde gayet iyi giderdi, asfalt zaten malum, ayrıca daha yakışıklı tabi bana göre.
    X i Tercih Etmemem Benim Şöyle Anlatayım Türkiyede Yol Kalitesi belli özelliklede ben uşakta oturuyorum burda belli şimdi öyle bi motorla bu asfaltlarda sürersem sıkıntı olur zevk alamam diye düşündüm en azından R modelinde biraz arazi yaparım biraz teker yaparım :D Asfalttan zevk Almasamda Olur diye düşündüm Ama Derseniz ki Teker Kalitesi Şahane Virajda Bırakmaz X Modelinide Düşünürüm Hatta Yakın Bir Akrabamda Satılık var Yarın Alırım :D
    dundanbiri bunu beğendi.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Alıntı grk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada arazıye Girecegim İçin R Modelini Seçtim Hani Girmicegim Dedigim Bir Cross Pistine Gidip Ordan Oraya Atlamıycam Yada Kendimi Daga Taşa Vurmuycam
    WR X alıp lastikleri MT60'la değiştirirseniz amacınıza daha uygun olur gibi geliyor bana.
    dundanbiri bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    X'in görünüşünü daha çok beğeniyorum bir de daha alçak o açıdan avantajlı, R ile de virajda kalmazsın şayet Cem gayet güzel viraj yapıyor tabi tecrübe de önemli, akraban da varmış denedin mi kullandın mı hiç ?
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı dundanbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X'in görünüşünü daha çok beğeniyorum bir de daha alçak o açıdan avantajlı, R ile de virajda kalmazsın şayet Cem gayet güzel viraj yapıyor tabi tecrübe de önemli, akraban da varmış denedin mi kullandın mı hiç ?
    1 Defa Kullanmıştım Güzel Motor Bide O Tiger Egsoz Taktırmış Ayrı Bi Havası Vardı . Şuan Aklımdaki Soru Motorun Orjinal Lastikleri yol tutuşu Nasıldır ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)