Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz ne dersiniz? Ben Sıkılmaya başladım...

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, abiler, ablalar, kardeşler

Bir kaç ay önce aranıza yeni bir motosiklet sevdalısı kardeşiniz olarak katılmış ve sizlerden fikir öneri bilgi istemiştim... Tekrar teşekkür ederim bir çok arkadaşımız kendince ve herkesçe önemli olan konularda bizleri uyardı yol gösterdi. Örneğin önce ehliyetini alacaksın. Eğitim alacaksın ekipman alacaksın en son motor alacaksın gibi. Bende bunların tecrübe ile sabit olduğuna inanarak elimden geldiğince uymaya çalıştım ve çok şükür pişman da değilim.

Ehliyetimi aldım (Dosyayı emniyete teslim ettim eski "E" sınıfı ehliyetimle beraber p.tesi gel kartını al dediler)

Eğitim konusunda honda nın eğitimleri gibi profesyonel bir eğitime katılma şansım olmadı iş durumumdan dolayı, ama arkadaşlara ait motorlar ile trafiğe kapalı alanlarda bir süre çalışıp bir şeyler öğrenmeye çalıştık. Yaklaşık 6 yıldır trafikte aktif olarak araç kullanıyorum yani trafik tecrübem var.

Ekipman konusunu es geçmiş değilim onun içinde yaklaşık 1500 Lira gibi bir bütçe ayırdım.

En sıkıntılı olduğum konu motor seçimi. Bilgi sahibi olmadığım için kim derse "hmmmm evet sen haklısın öyle yapayım" moduna girdim yaklaşık iki aydır motorla yatıp motorla kalkıyorum. Gaziantep deki bayiilere defalarca girip çıktım.

Sıfır motor alayım dedim. Yok ikinci el alayım dedim. R25 alayım dedim o paraya 600 lük alırım dedim, dikkatli olursam 1000 cc ile sorun olmaz ya dedim, sonra gözüm korktu bajaj 200 NS alayım dedim. 8.000 ona vereceğime biraz daha koyar temiz bir hyosung alırım dedim v.s. v.s. hep dedim ama hiçbir şey yapamadım.

Hep elde var sıfır olunca artık sıkılmaya başladım. Bu kardeşinize bir yardımcı olsanız da motor seçsek artık.

Bugün internette ilan veren bir arkadaşımızla görüşüp motoruna baktık. Baktık dediysem hani sadece baktık ama boş boş şekli şimali fena değildi al bir dene dediler emanet şimdi bir şey olur korkusu ile onu da yapamadım ancak artçı olarak tur attık öyle. Motor gözüme fena görünmedi hani bir süre beni de tatmin eder gibi sanki acemiliğimi üzerinde atabilirim hissi verdi bana.

Bahsettiğim motosiklet bu

İlanı veren arkadaşımızla iki aydır zaten arada sosyal medya üzerinden konuşup muhabbet ediyorduk genç ve güzel bir kardeşimiz. 11.800 TL larde fiyat falan vardı şuan 11.250 TL ye tekrar ilana koymuş ama Biz buluştuğumuzda 10.500 TL'ye olumlu bakar gibi olduk biraz daha pazarlık yapınca devir masraflarını da ben karşılarım dedi o noktada yarına haberleşmek üzere ayrıldık. 2012 Model 2013 trafik çıkışlı motor bu arada. İlandaki gibi 2013 model değil

Yarın birlikte Gaziantep deki servise gidip motoru göstereceğiz.... Sadece dikkatimi çeken arka sinyaller sanırım değişmiş öyle söyledi el değince oynuyordu ve sanırım plakalık olsa gerek sanki o plastik Japonla yapıştırılmış gibiydi. Egzoz korumasında ufak çizikler vardı ve koruma takozunda hafif darbeler vardı. Ama motorda iskelet olarak hani boya kısmında bir şey dikkatimi çekmedi.

Sizce bu fiyata bu motor alınır mı. Ben hiç anlamam motordan ama 10.500 TL aman aman hiç kaçırmayayım bu motoru denecek kadar uygun bir fiyat değil galiba. Hakkını da yememek gerek motor temiz göründü gözüme ne yapmam gerekiyor nelere dikkat etmem gerekiyor. Hadi diyelim alınacak olsa noter sigorta falan ne tür işlemler var. Motor 42 Plakalı ben 27 Plaka ya çevirmek istesem işlemler nasıl olur yapmaya değer mi

Bir yardımcı olsanız. Çok çok sevineceğim biran önce motor sahibi olmak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelikle merhaba kardeşim,

Anlattıklarına bakacak olursak motor yan yatmış, satıcı alenen yan yatmış demiyorsa alma o motoru. Her muhabbet ettiğimiz insanlar iyi niyetli olmuyor ne yazıkki. Ayrıca fiyatıda çok fazla modeline göre, o fiyatlara yeni kasa cbr alınabilir. Şahsen ben kesinlikle almazdım o motoru, hakkı 9 bin liradır.

Başka bir konuda kış geldi doğru düzgün motora binemeyeceksin, keza şuan motor almak için hiç iyi bir zaman değil yeni modeller geliyor ve eski modellerin fiyatları düşecektir. Fuarda çok güzel indirimler olacaktır yeni kasa absli cbr 250 bekleyebilirsin, her açıdan tatmin eder seni.
    PSecurity, 07mehmet07 ve Kanji bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Bence daha farklı motosıkletlere bak yada cek bir honda servısıne neyı var okurlar zaten ona gore alırsın . fıyatı pahalı geldı bana eskı kasa sonucta :D
    PSecurity bunu beğendi.

Fiyat pahali bencede
    dundanbiri ve PSecurity bunu beğendiler.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Kendini cok guzel anlatmissinda, eski kasaya 9500 den fazla verilmez.
    12 binde 2014 hrc tiger egzoz 10.500 e almistik temmuzda
    Fazla acele etme iyice arastir ve temiz ayni zamanda ucuz birsey bul
    PSecurity bunu beğendi.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boy kilo kaç dostum ?

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    senın durumunda olan cok arkadas var r 25 parasına ıkıncı el 600 luk alırsın ama aması var tecruben olmadıgı ıcın guclu bır makıne nasıl tepkı vercek nerde ne yapılcak anı durumda nasıl davrancan bılmedıgın ıcın sonun sakat olur

250 lık dusunuyorsan cbr 250 tavsıye etmem tek sılındır bı zaman sonra pişman olursun baktıgın motor eskı kasa bı ust kasası cıktı onunda hem bı ust kasası artı cıft sılındırı yolda 2016 da satısa cıkcak o zaman keskeler ıcınde bulursun kendını

ben r 25 tavsıye ederım yada yenı gelcek cıft sılındır cbr 250 ekonomık durumunu bılmıyorum eger butcen kısıtlı ıse ben sesız sakın bır ınsanım dıyosan eskı kasa cbr 250 de ısını gorur
    PSecurity bunu beğendi.

178 cm boy ve 75 kilo

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Neden sifir Pulsar 200 RS bakmiyorsun yada az kullanilmis?

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba kardeşim,

Anlattıklarına bakacak olursak motor yan yatmış, satıcı alenen yan yatmış demiyorsa alma o motoru. Her muhabbet ettiğimiz insanlar iyi niyetli olmuyor ne yazıkki. Ayrıca fiyatıda çok fazla modeline göre, o fiyatlara yeni kasa cbr alınabilir. Şahsen ben kesinlikle almazdım o motoru, hakkı 9 bin liradır.

Başka bir konuda kış geldi doğru düzgün motora binemeyeceksin, keza şuan motor almak için hiç iyi bir zaman değil yeni modeller geliyor ve eski modellerin fiyatları düşecektir. Fuarda çok güzel indirimler olacaktır yeni kasa absli cbr 250 bekleyebilirsin, her açıdan tatmin eder seni.
    yeni cbrlerde absmi olucakmis ?

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    koruma demirine baksanıza

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden sifir Pulsar 200 RS bakmiyorsun yada az kullanilmis?
    Hocam o da gelip gidiyor aklıma ama bu defa 5 ay sonra veya 6 ay sonra tekrar satmak isteyeceğimi düşünüyorum. Yani 200 cc olunca çabuk sıkılırım endişesi taşıyorum. Endişemde haklı mıyım haksız mıyım hiçbir fikrim yok tabi. 11.000 TL 200cc bir motor.

Siz değerli kardeşlerimin abilerimin arkadaşlarımın tecrübe ve önerileri doğrultusunda, bugün ilan sahibi arkadaşımızı arayıp alamayacağımı ileteceğim...

Sonuç yine elde var sıfır

Gösterişe aldanıp sakın 15bg üzerinde motor alma. Git bi CBF 150 al kalan parayla kendine full koruma al, 2 yıl bin deneyim kazan. İnsanların ne dediğini umursama hava atıcam diyede kendini riske atma bilinçli bir sürücü ol kendi eğit. Çünkü inan bana 50cc motorlar bile tekerlekli sandalyeden iyidir.
    PSecurity, DarkWheel ve dundanbiri bunu beğendiler.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    O motora o fiyat çok...Anlattığın kadarıyla motor yan yatmış ve bunu adam senden saklamaya çalışıyorsa kim bilir başka neler saklıyordur. Ben de senin gibiyim kafamda hep sorular o mu bu mu diye diye çok zaman geçirdim elim hep boş kaldı. Kışta iyice yaklaştı ve tahminimce Gaziantep çok soğuk olur 1500 TL ekipmana kış için yetmez. En ucuz kışlık montlar 400-500 TL den başlıyor.

Ben motor işini 3. aya attım sana da bunu tavsiye ederim. Kışın sonuna doğru daha uygun bir motor bulursun. Motor konusuna gelicek olursak kendine güvenin az gibi geldi bana. Bu yüzden CBR 250R senin için ideal bir motor bence. Pulsar filan hiç düşünme derim 2 ay sonra sıkılırsın. CBR 250R iyi bir başlangıç motoru.
    ATAdamZU bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam günahlarını almayım ama Şahinbey ve şehitkamilin adı çıkmış...uzak dur oralardan

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Senin ilacın Kawasaki z250sl, spor istersen de ninja 250sl.
    Az kullanılmış ikinci el al.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motor yan yatar, bunda sorun yapacak bir şey yok bence; yeter ki şase yahut çatal zarar görmüş olmasın. Zaten en ufak bir düşmede eksoz, pedallar, ayna ve sinyaller çizilir; normaldir.

Ancak ilk motorsiklet olarak supersport biraz agresif değil mi?

Fiyat hakkında yorum yapamıyorum.

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motora o fiyat çok...Anlattığın kadarıyla motor yan yatmış ve bunu adam senden saklamaya çalışıyorsa kim bilir başka neler saklıyordur. Ben de senin gibiyim kafamda hep sorular o mu bu mu diye diye çok zaman geçirdim elim hep boş kaldı. Kışta iyice yaklaştı ve tahminimce Gaziantep çok soğuk olur 1500 TL ekipmana kış için yetmez. En ucuz kışlık montlar 400-500 TL den başlıyor.

Ben motor işini 3. aya attım sana da bunu tavsiye ederim. Kışın sonuna doğru daha uygun bir motor bulursun. Motor konusuna gelicek olursak kendine güvenin az gibi geldi bana. Bu yüzden CBR 250R senin için ideal bir motor bence. Pulsar filan hiç düşünme derim 2 ay sonra sıkılırsın. CBR 250R iyi bir başlangıç motoru.
    Evet kendime güvenim gerçekten çok değil yani bunu biraz da kendimi dizginlemek adına yapmaya kendime güvenmemeye çalışıyorum. Aşırı güven duygusu büyük problemler doğurabilir korkusunu hep üzerimde taşımak bana daha makul geliyor, ama aşırı tedirgin güvensiz olmanın da ayrı bir risk getirdiğini kabul ediyorum. Sanırım biraz da bu dengeyi kurabilmek önemli. Ekipman için bütçeyi 2.000 TL ye çıkartabilirim ama zaten yağışlı havalarda çiğ olduğu zamanlar aşırı soğuk hani don olma olasılığının olduğu zamanlarda zaten mümkün değil çıkaramam motorumu korkarım.

Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ilacın Kawasaki z250sl, spor istersen de ninja 250sl.
    Az kullanılmış ikinci el al.
    Ninja 250SL hem hafif olması hemde görüntüsünün güzel olması beni cezbetmiyor değil. Fakat onunda parça konusunda çok pahalı olduğunu ve iki kere düşünmem gerektiği konusunda uyarılar almıştım bilmiyorum ne kadar geçerlidir.

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam günahlarını almayım ama Şahinbey ve şehitkamilin adı çıkmış...uzak dur oralardan
    Yani memleket Gaziantep olduğu için mecburen Gaziantep ve yakın çevrelere bakmak durumunda kalıyorum. Hani aslında Mesafe ve yer gözetmeksizin diğer illerden de bakıp tren ile taşıma veya kargo firmaları ile taşıma yaptırmak da aklımı kurcalamıyor değil.

Alıntı PSecurity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkatli olursam 1000 cc ile sorun olmaz ya dedim
    buradan sonra okumayı bıraktım.

BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bende pulsar 200ns var ve arkadaşımda cbr 250 var güç olarak sadece uzun yolda ben stabil 130 ile giderken o 150 ile gidiyor örneğin yada top speede daha fazla diğer yönlerden hiçbir geri kalır yanı yok (kalite olarak demiyorum hız ve serilik olarak diyorum )
    Alıntı PSecurity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam o da gelip gidiyor aklıma ama bu defa 5 ay sonra veya 6 ay sonra tekrar satmak isteyeceğimi düşünüyorum. Yani 200 cc olunca çabuk sıkılırım endişesi taşıyorum. Endişemde haklı mıyım haksız mıyım hiçbir fikrim yok tabi. 11.000 TL 200cc bir motor.

Siz değerli kardeşlerimin abilerimin arkadaşlarımın tecrübe ve önerileri doğrultusunda, bugün ilan sahibi arkadaşımızı arayıp alamayacağımı ileteceğim...

Sonuç yine elde var sıfır
    Sarıhan ve PSecurity bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)